با «متعادل‌مثبت» در استقبال تعطیلات آخر هفته

با «متعادل‌مثبت» در استقبال تعطیلات آخر هفته

با نگاهی به صف‌های تشکیل در بازارسرمایه می‌توان به این جمع‌بندی رسید که 278 سهم در سوی زمین سبز‌ها قرار داشته که 100 نماد در صف فروش به ارزش 562میلیارد تومان و از سوی دیگر 269سهم نیز با لباس قرمز زیر تابلوی بورس ظاهر شدند که 96 سهم در صف‌فروش آخر هفته گیر کردند.

به گزارش بورس نیوز، شاخص بورس اوراق و بهادار تهران، همانطور که در پیش‌گشایش امروز نیز به عضر سهامداران عزیز رسید، نزولی آغازی روند معاملات را در پایان به‌صورت متعادل مثبت به پایان خواهد رساند که چنین تصوری، در پایان زمان معاملات امروز چهارشنبه بازارسرمایه کاملا برای سهامداران مشهود است.

در پایان معاملات امروز 23تیرماه 1400، شاخص با رشد اندک 1650 واحدی به یک میلیون و 305 هزار واحدی رسید، شاخص کل هم‌وزن نیز با 1351 واحد رشد به رقم 401 هزار و 693 واحد رسید تا سهامداران برای روز شنبه، کاملا آماده صعودی دیگر باشد و اگر اتفاقات یک‌شبه که جمعه گریبانگیر اقتصاد نشود، رخ ندهد؛ بازارسرمایه می‌تواند به فکر بالا آمدن شاخص و شکستن مقاومت باشد.

بر پایه این گزارش، ارزش معاملات امروز در حالی به حوالی 6هزارمیلیارد تومانی رسید که بیش از 7 میلیارد و 655 میلیون برگه در 834 هزار و 383 تعداد معامله بین سهامداران رد و بدل شد.

با نگاهی به صف‌های تشکیل در بازارسرمایه می‌توان به این جمع‌بندی رسید که 278 سهم در سوی زمین سبز‌ها قرار داشته که 100 نماد در صف فروش به ارزش 562میلیارد تومان و از سوی دیگر 269سهم نیز با لباس قرمز زیر تابلوی بورس ظاهر شدند که 96 سهم در صف‌فروش آخر هفته گیر کردند.

ارزش صف‌های شکل گرفته سبز پوش را سهم‌هایی از جمله "دی با ارزش صف خرید 39میلیارد تومان"، "تیپیکو با ارزش صف خرید 36میلیارد تومان"، شاوان با ارزش صف خرید 36میلیارد تومان"، شجم با ارزش صف خرید 35میلیارد تومان" و "آپ با ارزش صف خرید 23 میلیاردتومان" تشکیل داده و از سوی دیگر، نماد‌هایی همچون "غدام با ارزش صف فروش 56 میلیارد تومان"، "سنیر با ارزش صف فروش 51میلیارد تومان"، "ثالوند با ارزش صف فروش 49میلیارد تومان"، "کتوکا با ارزش صف فروش 44میلیارد تومان" و "فاهواز با ارزش صف فروش 41میلیارد تومان" قرار دارند.

نماد‌های تاثیرگذار

"میدکو" با 1727 واحد، "پارس" با 846 واحد، "رمپنا" با 725 واحد، "نوری" با 705 واحد، "وپارس" با 398 واحد، سبز پوشان تاثیرگذار در شاخص بودند.

"ومدیر"، "ولکار"، "شستا"، "برکت"، "غکورش"، "شپنا"، و "خودرو" نماد‌های پرتراکنش امروز بازار بودند.

لازم به ذکر است که ارزش نقدی معاملات امروز بورس تهران نیز بالغ بر 5 هزار و 313 میلیارد تومان رسید.

ارزشمند‌های امروز

از سوی دیگر باید اشاره داشت بیشترین ارزش معامله مربوط به نماد‌هایی همچون "کمند"، "شستا"، "شپنا"، "پالایش"، "برکت"، "وپاسار" و "نوری" بوده است.

پر حجم‌های امروز

بر اساس همین گزارش باید به سراغ لیست پر حجم‌ها نیز سری زد تا مشخص شود که سهامداران بورس تهران، امروز به سراغ کدام سهم‌ها رفته‌اند.

در همین راستا بر اساس آمار‌های ارايه شده «خپارس با 433 میلیون سهم»، «خساپا با 422 میلیون سهم»، «خودرو با 421 میلیون سهم»، «خگستر با 339 میلیون سهم»، «وپارس با 272 میلیون سهم» و «وتجارت با 230 میلیون سهم» در این لیست جای گرفته‌اند.


  • بیشتر بخوانید:
"نقدینگی" و کوچ به نرخ‌های ارزنده
بیم و امید اقتصاد ایران در سال 1400

بیم و امید اقتصاد ایران در سال 1400

صف‌های طولانی، گرانی و کمبود کالاهای خوراکی در بازار و افزایش چند صد درصدی قیمت میوه‌ها تنها بخشی از آن چیزی است که بر سبد معیشتی خانواده‌ها در سال 99 گذشت. در حالی که آخرین روزهای سال 99 در حال سپری ...

Bartarinha.ir/

چشم‌انداز اقتصاد ایران در سال 1400

چگونه اقتصاد ایران بورس‌محور می‌شود؟

چگونه اقتصاد ایران بورس‌محور می‌شود؟

یک کارشناس اقتصادی ضمن بیان اینکه بخش عمده منابع و ابزار‌های تولید در اختیار دولت است، برای متکی شدن اقتصاد کشور به بورس، راهکاری ارايه کرد.

Bartarinha.ir/
کاهش 8650 واحدی شاخص بورس تهران / وعده وزیر اقتصاد برای تعادل بازار

کاهش 8650 واحدی شاخص بورس تهران / وعده وزیر اقتصاد برای تعادل بازا...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 8650 واحدی روبرو شد.

FarsNews.ir/

بورس امروز دوشنبه 30 فروردین 1400/ ارزش معاملات اندکی بهتر از دیروز! + فیلم

تاثیر سانحه کشتی به گل نشسته بر اقتصاد جهان

تاثیر سانحه کشتی به گل نشسته بر اقتصاد جهان

حادثە روی داده برای کشتی باری «اور گیون» که باعث شده از بامداد چهارشنبه در پهنای کانال سويز گیر کند و به این ترتیب این آبراه تجاری حیاتی کاملا مسدود شود، بر چرخه کالا در جهان نیز تاثیر گذاشته است.

Bartarinha.ir/
درک ناقص ريیس مجلس از اقتصاد ایران

درک ناقص ريیس مجلس از اقتصاد ایران

روزنامه «جهان‌صنعت» طی یادداشتی با عنوان درک ناقص رییس مجلس از اقتصاد در شماره امروز خود نوشت: آقای محمدباقر قالیباف حالا دیگر رییس یکی از قوای سه‌گانه اداره‌کننده کشور شده و از نظر سطح مسوولیت با قال...

Bartarinha.ir/
وزیر اقتصاد با سرمایه مردم چه کرد؟ / حقوق کارمندان با پول بورس پرداخت شد؟

وزیر اقتصاد با سرمایه مردم چه کرد؟ / حقوق کارمندان با پول بورس پرد...

سخنان وزیر اقتصاد درباره تامین مالی دولت از بورس دارای تناقض‌هایی است، او ابتدا می‌گوید مبلغ تامین شده ناچیز است و دولت دست در جیب مردم نکرده اما همزمان می‌گوید که با این تامین مالی از بورس، جلوی افزا...

TejaratNews.com/
اقتصاد ایران امسال 2.5درصد رشد می‌کند

اقتصاد ایران امسال 2.5درصد رشد می‌کند

چشم‌انداز جدید صندوق بین‌المللی پول (آی‌ام‌اف) منتشر شد که نشان می‌دهد اقتصاد ایران در سال 2021 با رشد 2.5 درصدی روبرو خواهد شد.

Bartarinha.ir/

افزایش قیمت فلزات اساسی با چشم‌انداز مثبت صندوق بین‌المللی پول از اقتصاد جهان

صدای وزیر اقتصاد هم درآمد

صدای وزیر اقتصاد هم درآمد

وزیر اقتصاد در نامه‌ای از بانک‌ها خواسته تا مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر پرداخت حداکثر 16 درصد سود سپرده بلندمدت یکساله را رعایت کنند.

Bartarinha.ir/
هشدار درباره باز شدن پای خارجی‌ها به اقتصاد

هشدار درباره باز شدن پای خارجی‌ها به اقتصاد

گفت‌وگوی «آرمان ملی» با دکتر مومنی، اقتصاددان را بخوانید.

Bartarinha.ir/
افزایش قیمت برخی فلزات با چشم انداز مثبت اقتصاد جهان + سند

افزایش قیمت برخی فلزات با چشم انداز مثبت اقتصاد جهان + سند

قیمت برخی فلزات اساسی با پیش بینی چشم انداز مثبت نهادهای بین المللی از اقتصاد جهان افزایش یافت.

FarsNews.ir/
بیشترین ارزش معاملات سهام (8فروردین)/ خودرویی‌ها به صدر جدول ارزش معاملات رسیدند

بیشترین ارزش معاملات سهام (8فروردین)/ خودرویی‌ها به صدر جدول ارزش ...

امروز معامله‌گرها 200میلیارد تومان سهام سایپا خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه خودرو و ساخت قطعات تعلق داشت و 1.4درصد از کل سهام بهساز...

EghtesadOnline.com/
بیشترین ارزش معاملات سهام (14فروردین)/ کاهش شدید ارزش معاملات در نخستین روز هفته

بیشترین ارزش معاملات سهام (14فروردین)/ کاهش شدید ارزش معاملات در ن...

امروز معامله‌گرها 345میلیارد تومان سهام گروه دارویی برکت خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه مواد و محصولات دارویی تعلق داشت و 5.5درصد از کل...

EghtesadOnline.com/
قیمت اجاره و فروش مسکن در اهواز + جدول خودرو زیر 400میلیون در بازار چی بخریم؟ هشدار کلاهبرداری به اسم ایران خودرو مجمع "وملل" برگزار نشد پیشتازی سهام شرکت های کوچک در نخستین ماه تابستان باز پس‌گیری قله 2500 دلار برای آلومینیوم قیمت پایه وکیوم باتوم در نیمه اول مرداد اعلام شد قیمت پایه فرآورده‌های نفتی ویژه داخلی در نیمه اول مردادماه سال جاری نرخ گذاری دستوری، بالاترین ریسک تهدیدکننده معاملات بازار است مهم‌ترین سیگنال‌های کدال امروز 3 مرداد / سود نقدی 45 تومانی بورس به سهامدارانش ارز دولتی 33 قلم دارو حذف شد "فتوسا" تصمیمات مجمع را به ثبت رساند تصمیمات مجمع عمومی "قاسم" ثبت شد "سفار" تصمیمات مجمع عمومی عادی را ثبت کرد صورت سود و زیان میاندوره ای "کاذر" منتشر شد انتشار صورت مالی 3 ماهه حسابرسی نشده "ساوه" ثبت تصمیمات مجمع "زنگان" "دحاوی" هم صورت مالی میاندوره‌ای منتشر کرد "قرن" صورت مالی 3 ماهه حسابرسی نشده منتشر کرد از سلطان شکر و سکه به سلطان سیمان رسیدیم؟ رونمایی کمپانی «کیا» از مدل پیشرفته اسپورتیج مرغ 100هزار تومانی؛ از شایعه تا واقعیت ورود و خروج نقدینگی زیر تابلوی بورس، سبز شد پیش‌بینی قیمت طلا امروز 3 مرداد + آخرین قیمت طلا و سکه روزهای خوب ارزهای دیجیتالی در راهند؟ سهم خوزستان از اقتصاد ایران پیش‌بینی قیمت دلار امروز 3 مرداد + آخرین قیمت سیگنال‌های مثبت به بازار سهام / بورس به کدام جهت حرکت می‌کند؟ از سلطان شکر و سکه به سلطان سیمان رسیدیم!؟ ريیس بنیاد مسکن بر اثر کرونا درگذشت ريیس بنیاد مسکن بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت قیمت‌گذاری دستوری ، عامل نابودی صنعت برق آب خوزستان به کویت صادر می‌شود؟ مصوبه نرخ 6400 تومان برای شیرخام اجرایی شد؟ مناطق ارزان کرج برای اجاره‌نشینی کدامند؟ / اندیشه ارزان‌تر است یا گوهردشت؟ امروز هر کیسه سیمان چند قیمت خورد؟ پیش‌بینی تورم افسارگسیخته در دولت ريیسی قیمت سکه طرح قدیم به 10400000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/2 چگونه مالیات عایدی مسکن محاسبه می‌شود؟ احتمال گرانی نرخ شیرخام در روزهای آینده قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | رشد نسبی دلار در بازار آزاد پیش‌بینی قیمت طلا فردا سوم مرداد بیسکوییت و شکلات هم گران شد آغاز اخذ مالیات از خانه‌های خالی پیش‌بینی بورس بعد از تعطیلات / فشار فروش در بازار بعد از تعطیلات موقتی است ظرفیت «دیوار» برای کسب و کار‌های کوچک بازگشت عقلانیت به معاملات در بازار سرمایه رمز ارزی که به ماه پرتاب شد توانمندی فولاد مبارکه برای صادرات اسلب گاز ترش/ بی‌اثر بودن تحریم‌ها نتیجه خودکفایی کشور است تنور داغ معاملات بورس در نخستین ماه تابستان

در حال بارگیری...