پله‌‌های برقی مترو فرسوده شدند / پای قطعات چینی در میان است؟

پله‌‌های برقی مترو فرسوده شدند / پای قطعات چینی در میان است؟

اکثر پله‌‌های برقی‌ تهران فرسوده هستند. مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه با تایید این خبر گفت: علاوه بر مترو تهران حجم زیادی از پله برقی‌ها فرسوده هستند و مشکل دارند. از این‌رو تعمیرات پله برقی‌ها دیگر منطقی نیست و نیاز به تکنولوژی روز دارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، 868 پله برقی در مترو پایتخت وجود دارد. گزارش‎‌های متعددی وجود دارد که در ایستگاه‌های پر رفت و آمد مانند تجریش، تياتر شهر، آزادی و اکباتان پله برقی متروها از کار افتاده‌اند. ن هم در ایستگاه‌هایی که هم پر تردد هستند و هم تعداد پله‌های آن زیاد است.

مشاهدات میدانی نشان می‌دهد پله برقی متروها مدام در حال تعمیر هستند. اما به نظر می‌رسد پله برقی‌ها مانند برخی از واگن‌ها از رده خارج شده‌اند و فعلا به دلیل کمبود قطعات تعمیر می‌شوند اما انگار تعمیرات پله‌ برقی‌ دیگر صرفه اقتصادی ندارد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه درباره فرسودگی پله برقی مترو تهران گفت: حجم زیادی از متروی تهران فرسوده شده. بخشی از پله برقی‌ها سال‌هاست که استفاده شده و دیگر قابل تعمیر نیست. نیاز به تغییر آنها و استفاده از تکنولوژی‌های روز داریم.

باز هم پای چین در میان است؟

او بیان کرد: تکنولوژی در خطوط مختلف متروی تهران فرق دارد. چون اکثر قطعات مترو چینی است از این‌رو قطعات چینی زودتر فرسوده می‌شود و نیاز به بروزرسانی دارد.

شایسته‌اصل گفت: قبل از تشدید تحریم‌ها، ریل‌ مترو از اتریش وارد ایران می‌شد حالا در دور جدید تحریم‌ها اتریشی‌ها دیگر با ایران همکاری نمی‌کنند. در آن زمان قرار شد ترکیه در این صنعت با کیفیت پایین و قیمت بالاتر به ما خدمات بدهد اما حالا در صنعت ریل خودکفا شده‌ایم.

شهریور امسال علی عبدالله پور، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران به ایلنا گفته بود: « در حدود هزار و 570 واگن داریم که از این تعداد، 50 درصد آنها نیاز به اورهال دارند. ظرفیت به گونه‌ای است که ماهانه یک قطار را اورهال کنیم. این فرایند به صورت یک جریان است و یک قطار اورهال می شود و به خط وارد می شود و قطار دیگری جایگزین می شود.در مجموع 50 درصد قطارها نیاز به اورهال دارند.»

اخیرا اما به دلیل فرسودگی سیستم تهویه مترو ویديویی در شبکه‌های مجازی می‌چرخید که نشان می‌داد به دلیل خراب بودن این سیستم، شهروندان تهرانی در تونل شیشه مترو را شکستند.

پبش‌تر مهدی شایسته‌اصل، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه گفته بود: « برای خرید قطعه مترو، نیاز به 500 میلیارد تومان داریم و به غیر از آن اکنون بین هزار و 500 تا 2 هزار میلیارد تومان منابع برای بروزرسانی ناوگان نیاز است.»

برای مطالعه بیشتر خبر حضور چین در ساخت مترو تهران را بخوانید.

اتصال ایران، آذربایجان و روسیه با یک اتوبان تاثیر تغییرات لایحه بودجه 1401 بر کاهش نرخ تورم هر روز با تبر به یک بخشی از بورس ضربه می‌زنند! شپنا صعودی می‌شود؟ مسافران ترکیه بخوانند / احتمال لغو پروازها واریز سود سهام عدالت تا پایان سال/ 840 هزار واحد مسکن مهر توسط تعاونی‌ها احداث شد تهدیدی بزرگ برای ارزهای دیجیتال قیمت وام مسکن کاهش یافت / هر برگ اوراق چند شد؟ هشدار درباره خروج گسترده سرمایه از بازار بورس فردا یک شروع دیگر در اجرای مصوبات اقتصادی تصمیمات دولت برای بورس فردا اعلام می‌شود کارانه پرستاران به زودی ساماندهی می شود فوری / پرداخت وام 100 میلیونی به بازنشستگان آغاز شد وعده ريیس جمهور برای افزایش وام ازدواج فقط با یک نامه وام 50 میلیونی بگیرید! ريیسی: ما به دنبال عدالت در پرداخت حقوق هستیم در کجای تهران خانه زیر متری 20 میلیون تومان است؟ جزيیات دریافت تسهیلات بانکی بدون ضامن فردا صبح: خبرهای خوش بورسی از زبان وزیر اقتصاد فردا روز سرنوشت ساز برای بورس گوشت قرمز ارزان شد+ جدول قیمت اعلام میزان مالیات بر دستمزدها در 1401 بانک‌ها فقط به منافع خود توجه دارند فروش تبلت‌های 42 تا 75 میلیونی در بازار لوازم دیجیتال حقوق سربازان سه برابر می شود افزایش حقوق کارگران چند درصد است؟ قیمت‌ها در بازار خودرو درجا زد چه خبر از انتقال سهام عدالت متوفیان؟ قیمت‌ها در بازار خودرو درجا زد | آخرین قیمت پژو، رانا و تیبا | 5 بهمن 1400 ريیسی: سلطه دلار باید شکسته شود قیمت‌ها در بازار خودرو درجا زد مالیات عجیب خانه های لوکس به کجا رسید؟ «افزایش قیمت بنزین» کابوس ريیس جمهور مدیرعامل بانک رفاه: آماده توسعه همکاری‌های متقابل با دانشگاه علوم پزشکی ایران هستیم 6 هلدینگ و شرکت گروه مالی گردشگری در جمع شرکت‌های برتر ایران یارانه 500 هزار تومانی در راه است مبلغ وامی که می‌توان با کارت یارانه دریافت کرد... سرپرست مدیریت بیمه‌های اشخاص بیمه رازی: فرآیند بررسی و پرداخت هزینه‌های درمان تسریع یافت ریزش قیمت آیفون‌های بازار/ جدول قیمت‌ها روند نزولی بازار سرمایه / تک سهمی که در بورس افت... یک نماینده بیمه رازی: طوفان‌های اینستاگرامی در تقویت برند بیمه رازی بسیار اثرگذار است ازدواج افراد مسن برای گرفتن وام ! افزایش 154 درصدی کفایت سرمایه بانک مسکن طی 2 سال گذشته 10 درصد زعفران تولید شده در کشور در بورس کالا... فروش ملی مس با رشد 101 درصدی همراه شد ​ آغاز پیش ثبت نام سفرهای سوریه از فردا گندم های وارداتی از روسیه آلوده است؟ توجه ویژه دولت سیزدهم به توسعه انرژی های تجدید پذیر است افزایش قیمت غیرقانونی لوازم خانگی فقط 10 درصد زعفران تولیدی کشور در بورس کالا عرضه می‌شود