افت بیش از 13 هزار واحدی شاخص کل بورس

افت بیش از 13 هزار واحدی شاخص کل بورس

شاخص کل بورس امروز با افت 13 هزار و 872 واحد، در تراز یک میلیون و 291 هزار و 662 واحدی ایستاد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛  شاخص کل بورس تهران، امروز یکشنبه (28 آذرماه) در ابتدای معاملات با رشد 650 واحد در ارتفاع یک میلیون و 306 هزار واحدی قرار گرفت. در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس با افت 13 هزار و 872 واحد، در تراز یک میلیون و 291 هزار و 662 واحدی ایستاد.

بیشتر بخوانید

  •  شاخص کل ابتدای هفته را با رشد 12 هزار و 336 واحدی آغاز کرد

ارزش معاملات بورس تهران امروز به حدود رقم یک هزار و 767 میلیارد تومان رسید. «فولاد»، «فملی» و «شستا» سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و «کالا»، «خودرو» و «خساپا» سه نماد پر تراکنش بودند.

شاخص هم وزن نیز با افت 3 هزار و 485 واحدی بر روی پله 343 هزار و 492 واحد قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز سهام در بورس تهران به تعداد 3 هزار و 520 میلیارد سهم به ارزش یک هزار و 767 میلیارد تومان رسید.


شاخص فرابورس هم با افت 137 واحد روی پله 18 هزار و 449 واحدی قرار گرفت. همچنین حجم معاملات امروز در فرابورس ایران به تعداد 754 هزار و 60 میلیون سهم به ارزش 671 میلیارد تومان رسید.

نماد‌های تاثیر گذار در شاخص کل بورس

نماد‌های فارس، شپدیس و کنور به ترتیب با 215.22، 140.98 و 79.81 واحد بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند. فولاد، فملی و شستا به ترتیب با 1831.02، 1499.81 و 958.38 واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

نماد‌های تاثیر گذار در فرابورس

نماد‌های شگویا، فرابورس و شجم به ترتیب با 11.36، 10.03 و 5.96 واحد، بیشترین تاثیر مثبت را به جای گذاشتند و نماد‌های زاگرس، آریا و شاوان به ترتیب با 43.02، 26.61 و 11.23 واحد بیشترین تاثیر منفی را به جای گذاشتند.

برترین گروه صنعت بورس

امروز گروه خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ 289 میلیارد تومان به خود اختصاص داد. اداره بازار‌های مالی، شیمیایی و فلزات اساسی در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در بورس

سهام شرکت‌های غمارگ، آبادا و کدما بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت‌های غاذر، مرفام شگل بیشترین کاهش قیمت را در بورس تهران تجربه کردند.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت در فرابورس

سهام شرکت‌های اوان، بالاس و فرابورس بیشترین افزایش قیمت و سهام شرکت حسیر، دماوند و غمینو بیشترین کاهش قیمت را در فرابورس ایران تجربه کردند.

برترین عرضه و تقاضا در بورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های پارند، افران و کمند و بیشترین عرضه و فروش سهام را نماد‌های انرژی 2، دپارسح و وسخوز در بورس تهران داشتند.

برترین عرضه و تقاضا در فرابورس

بیشترین تقاضای خرید سهام را شرکت‌های اعتماد، اوصتا و آسامید و بیشترین عرضه فروش سهام را نماد‌های تابان 03، اعتماد واوصتا در فرابورس ایران داشتند.

بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس و فرابورس

نماد‌های کمند، جم 2 و کالا بیشترین ارزش معامله و نماد‌های خساپا، خودرو و خپارس بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

همچنین فرابورس، دماوند 2 و اعتماد بیشترین ارزش معامله و نماد‌های کرمان، فرابورس و دماوند بیشترین حجم معامله را در فرابورس ایران تجربه کرد.

انتهای پیام/

local_offerبرچسب‌ها:
بازار سهام سقوط کرد/ فرار 36 هزار میلیارد تومان سرمایه از بورس در دوره رییسی نوبت به انتصاب همسران در دولت رسید! گوشی‌های لاکچری بازار را بشناسید/ جدول قیمت بورس فردا شنبه 9 بهمن چه خواهد شد؟ رشد آرام قیمت سکه و طلا در یک هفته اخیر کاهش ابهامات بازار سرمایه/ دو سناریوی مهم پیش روی بورس پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت خبر مهم درباره آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران رقم خالص دریافتی کارمندان در سال آینده دو نیمه متفاوت بازار طلا و سکه بنیاد مستضعفان 30 میلیارد تومان برای جزیره‌نشینان محروم لارک اختصاص داد قطعی برق و گاز زمستانی سرد پیش‌روی تولیدکنندگان قرار می‌دهد؟ تولید خودرو انگلیس به کمترین میزان 65 سال گذشته رسید سرعت بخشیدن به روند پاسخگویی به مردم در میز ارتباطات مردمی وزارت اقتصاد در گیلان اعتماد با توییت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟ رشد 36 درصدی خروج پول از بورس/ کاهش ورود نقدینگی حقیقی‌ها به صندوق‌ها شاخص کل بورس نوسانی خواهد بود قیمت رهن و اجاره خانه در کوی فراز + جدول دارندگان کارتخوان بخوانند/ جزيیات تازه درباره غیرفعال‌سازی دستگاه های کارتخوان برف و کولاک، تردد برون شهری را 12 درصد کاهش داد استارت نهضت ملی مسکن با یک پنجم ظرفیت طلا 13 دلار ارزان شد صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان ادامه دارد حقوق سال آینده بازنشستگان اعلام شد آخرین وضعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل اولتیماتوم شاپرک به دارندگان کارتخوان ادامه صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان هشدار برای صاحبان صنایع/سهمیه‌بندی برق صنایع تایید شد روند کاهشی قیمت دلار ادامه دار خواهد بود؟ آسیب‌دیدگی خط لوله پالایشگاه ستاره خلیج فارس برطرف شد 65 درصد مردم تحت پوشش سه صندوق بیمه‌ای/ در ازای هر بازنشسته 4.4 بیمه‌پرداز وجود دارد چند هزار مودی مالیاتی 100 درصد فرار مالیاتی داشته‌اند خبر مهم برای صاحبان کارتخوان ها پیش‌بینی از وضعیت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه هزینه خانوارها بالا رفت؛ منبع آمار تورم وزیر اقتصاد کجاست؟/ خاندوزی: دولت شتاب تورم را کم کرد خبر مهم درباره میزان عیدی بازنشستگان منبع آمار تورم "وزیر" کجاست؟ مشترکان اینترنت ثابت به 10.8 میلیون رسیدند ممنوعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل ادامه دارد بالش های مخدر به انگلیس نرسید گشایش در تنوع بخشی به روش های رفع تعهد ارزی پرداخت سود سال 99 سهام عدالت تا پایان 1400 جریمه 2.25 میلیون دلاری آمازون اعتماد با تيوری، تويیت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟ اولتیماتوم شاپرک به دارندگان کارتخوان 4 خبر خوش وزیر اقتصاد به مردم در نماز جمعه | کاهش ملموس تورم در راه است 213 هزار میلیارد تومان بودجه عمومی صرف صندوق‌های بازنشستگی می‌شود قیمت خانه در این مناطق تهران کاهشی شد ترمز قیمت مسکن در شمال تهران کشیده شد 3 شاخص بورسی در ناحیه‌ اشباع فروش