فرصت کسب سود تضمین شده و حمایت از بازار سرمایه

فرصت کسب سود تضمین شده و حمایت از بازار سرمایه

انتشار اوراق اختیار فروش تبعی پاکشو با هدف حمایت از سهامداران در راه است.

به گزارش بورس نیوز، اوراق اختیار فروش تبعی پاکشو با نماد "هکشو 208" و قیمت اعمال 10، 000 ریال با سر رسید دو ساله، روز شنبه مورخ 29 آبان 1400 منتشر خواهد شد. امکان مشارکت اشخاص حقیقی و حقوقی در این اوراق فراهم بوده و محدودیت حجمی در خرید اوراق وجود ندارد.


  • بیشتر بخوانید: شرکت زیرمجموعه " پاکشو " در فرابورس پذیرش شد

اوراق اختیار فروش تبعی شرکت پاکشو از نوع بیمه سهام است؛ بنابراین کلیه افرادی که سهام شرکت را در اختیار داشته باشد می‌تواند نسبت به خرید این اوراق اقدام نماید. همچنین محدودیت حجمی برای خریداران اوراق اختیار فروش تبعی در نظر گرفته نشده است.

این اوراق با سررسید دو ساله منتشر شده و قیمت اعمال آن در سررسید معادل 10، 000 ریال می‌باشد. به عبارت دیگر، سهامداران شرکت پاکشو با خرید این اوراق در زمان انتشار، این اختیار را خواهند داشت که در تاریخ سررسید اوراق اختیار فروش تبعی، هر سهم خود را به قیمت 10,000 ریال به سهامدار عمده واگذار نموده یا سهام مزبور را در قیمت‌های بالاتر در تابلوی بورس به سایر سرمایه‌گذاران به فروش رسانند.

گروه صنعتی گلرنگ انتشار تعداد 1.7 میلیارد ورقە اختیار فروش تبعی را مد نظر قرار داده است تا سهامداران شرکت بتوانند به میزان مورد نظر از اوراق مزبور خریداری نمایند.

در گذشته شاهد این بودیم که برخی از سهامدارانی که سهام یک شرکت را در حجم بالا داشتند از مزایای اوراق اختیار فروش تبعی بیمه سهام منتشر شده بر روی آن سهم بی‌بهره می‌ماندند؛ زیرا به دلیل محدودیت حجمی قادر نبودند سهام خودشان را به میزان مورد نظر بیمه کنند. این نقیصه در انتشار اختیار فروش تبعی شرکت پاکشو برطرف شده و سرمایه‌گذاران می‌توانند معادل تعداد سهام در اختیارشان، اختیار تبعی آن را هم خریداری کنند.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و همچنین کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی که به دنبال یک فرصت سرمایه‌گذاری مطمين و سودآور هستند، در کنار سهامداران فعلی شرکت گروه صنعتی پاکشو، می‌توانند با خرید اوراق اختیار فروش تبعی از این امتیاز بهره‌مند شوند.

ناشران بورسی در مسیر افزایش سرمایه فعالیت تجاری در مرزمیلک از سرگرفته شد روزگاری که مسيولان برای مردم درست کردند! ورود بزرگترین کلاهبردار کشور از مسکو به تهران پایان هفته‌ای پرنوسان در بورس احتمال ریزش شاخص کل تا 1 میلیون و 310 هزار واحد/ دو دیدگاه برای سرمایه‌گذاری حرکت خلاف جهت قیمت سکه و طلا /دلار پیشروی کرد جزيیات دستگیری کلاهبردار 12هزار میلیارد تومانی پرداخت وام 10 میلیون تومانی به سرپرستان مبتلا به کرونا رشد قیمت یورو و دلار در صرافی‌های بانکی خبر‌های جدید خودرویی از زبان ريیس سازمان بورس پیام پنهان بودجه درباره مذاکرات هسته‌ای/ دولت به لغو تحریم‌ها خوش‌بین است؟ قیمت سکه در بازار امروز جزيیات تخصیص و پرداخت حقوق با روش جدید تازه‌ترین قیمت گوشت در میادین میوه و تره‌بار ادامه سودآوری شرکت‌های بورسی تا پایان سال عرضه اولیه‌های جذاب زیادی در راه‌ است قیمت احتمالی نفت و دلار در بودجه 1401 کاهش 7 دلاری قیمت طلا/تورم آمریکا فعلا ادامه دارد "همکاران سیستم" در تدارک ورود به بازار لوازم خانگی و خرده فروشی آخرین وضعیت قیمتی کالا‌های اساسی در بازار تصمیمات جدید برای حذف قیمت‌گذاری خودرو فروش ویژه خودروهای جدید بهمن در هفته آینده کاهش قیمت طلا به دنبال واکنش بانک مرکزی آمریکا روند سودآوری شرکت‌های تحت پوشش بورس تا پایان سال ادامه دارد وام 10میلیونی برای سرپرستان خانوار مبتلا به کرونا ارزش سهام عدالت 2 درصد کاهش یافت ارزش سبد سهام عدالت آب رفت/ سهام عدالت 532 هزار تومانی چند شد؟ با 17میلیون تومان چه خودرویی می‌توان خرید؟ خبرهای خوب بورسی؛ از حذف قیمت‌گذاری دستوری تا عرضه اولیه‌های جذاب ‌ تجارت در مرز ایران و افغانستان عادی شد سامانه بازرگام چیست و چگونه کار می‌کند؟/ عرضه مرغ و برنج 20 هزار تومانی! طرح ویژه فروش 2 خودرو فردا موتور افت بیش از 3 درصدی شاخص کل/ ریزش‌های متوالی بورس به پایان می‌رسد؟ قیمت دلار در صرافی‌های بانکی تهران، بیست و نهمین شهر گران دنیا شد! یارانه معیشتی آذرماه واریز شد نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 11 آذرماه انتشار صورت مالی میاندوره ای "مادیرا" توقف پذیرش محموله تجاری در مرز میلک "ساراب" صورت مالی تلفیقی 6 ماهه منتشر کرد "قنیشا" صورت مالی 12 ماهه حسابرسی شده منتشر کرد شرایط ثبت‌نام در مسکن دولتی آسان شد نرخ رسمی 29 ارز افزایش یافت قیمت خودرو در بازار امروز گمرک: تجار فعلا به مرز میلک کالا ارسال نکنند "لکما" در مناقصه خرید رک BBU حاضر شد "شسم" مجوز تولید محصول جدید گرفت مسکن در تهران گران‌تر از مسکو و استانبول یارانه معیشتی آذرماه واریز شد