پیش‌بینی جذاب از بازار ارزهای دیجیتال / بهترین...

پیش‌بینی جذاب از بازار ارزهای دیجیتال / بهترین...

از هر دو جنبه سرگرمی و سرمایه‌گذاری، میم کوین‌ها جذابیت زیادی دارند؛ اما مثل هر دارایی دیگری در بازارهای مالی،...

سال 2023 سالی در نوسان و پرحاشیه برای بازار ارزهای دیجیتال بود و چالش‌های زیادی را برای این بازار رقم زد. در این میان، با افزایش قیمت بیت‌کوین و نزدیک شدن به هاوینگ، بازار میم کوین‌ها هم داغ شده است و برخی از این میم کوین ها با افزایش قیمت چشمگیری مواجه شدند و توجه سرمایه‌گذاران را جلب کردند.

میم کوین ها دسته‌ای از ارزهای دیجیتال هستند که اغلب با الهام از میم‌ها یا جوک‌های اینترنتی ساخته شده‌اند. آنها معمولا بار فرهنگی یا ارزش طنزآمیزی دارند و در بازارهای رمزنگاری به دلیل فضای سرگرم‌کننده و جامعه‌محوری‌شان محبوبیت پیدا کرده‌اند. این کوین‌ها ابتدا به عنوان نوعی زیردسته کمتر جدی و گاهی پدیده‌های زودگذر در نظر گرفته می‌شدند. با این حال، برخی میم کوین‌ها توانسته‌اند در بازار ارزهای دیجیتال ماندگار شوند و توجه سرمایه‌گذاران را جلب کنند.

گاهی اوقات، یک میم کوین تنها به عنوان شوخی شروع می‌شود، مانند Dogecoin که با الهام از یک شوخی اینترنتی و تصویرگری یک سگ شیبا اینو پا به عرصه‌ی دنیای کریپتو گذاشت. اما بعدا، این دسته ارزها می‌توانند به پدیده‌ای بسیار بزرگ تبدیل شوند و حتی موارد استفاده واقعی پیدا کنند. به عنوان مثال، Dogecoin در برخی از فروشگاه‌های آنلاین و حتی در برخی موسسات خیریه به عنوان روش پرداخت پذیرفته شده است.

از هر دو جنبه سرگرمی و سرمایه‌گذاری، میم کوین‌ها جذابیت زیادی دارند؛ اما مثل هر دارایی دیگری در بازارهای مالی، ریسک‌های خود هستند. این کوین‌ها ممکن است به دلیل تایید یا توجه از سوی شخصیت‌های مشهور یا هجوم معامله‌گران به دنبال سود سریع، شاهد نوسانات قیمتی شدیدی باشند. بنابراین، درک اینکه میم کوین‌ها چه هستند و چگونه عملکرد جامعه‌ای دارند، می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های سرمایه‌گذاری نقش کلیدی داشته باشد.

بیشتر بخوانید

چگونه با ارزهای دیجیتال پولدار شویم / بهترین رمزارزهای کمتر از یک دلار برای سرمایه گذاری

 

در ادامه این مطلب میم کوین هایی که در سال 2024 شانس موفقیت بیشتری دارند را معرفی می‌کنیم:

دوج کوین (DOGE)

Dogecoin (DOGE)، که به عنوان “پادشاه ارزهای میمی” شناخته می‌شود، در طول سال 2023 دوره دشواری را تجربه کرده است. برخی انتظار داشتند که روز به روز نقش آن کمرنگ‌تر شود، اما تحولات اخیر قیمتی این روند را به‌نظر واژگون کرده است. Dogecoin روز سه‌شنبه به بالاترین ارزش خود در ظرف هشت ماه گذشته دست یافت و به نظر می‌رسد که عوامل خارجی به آن شانس ده‌ها برابر شدن ظرف سال 2024 را بخشیده‌اند.

این میم کوین مدتی است که با توییتری که اخیرا به “ثروت X” تبدیل شده، ارتباط یافته است. در صورتی که Elon Musk، ابتکاری برای پذیرش Dogecoin به عنوان روش پرداخت در پلتفرم رسانه‌های اجتماعی را اتخاذ کند، افزایش 100 برابری فراتر از انتظار نخواهد بود. همچنین X.AI، استارت‌آپ تازه‌وارد به حوزه هوش مصنوعی متعلق به Musk، مبلغی فراتر از 1 میلیارد دلار سرمایه جذب کرده که این می‌تواند به عملکرد مثبت اخیر Dogecoin دامن بزند.

 شیبا اینو (SHIB)

Shiba Inu (SHIB) به عنوان یک چالش‌برانگیز برای Dogecoin در عرصه ارزهای دیجیتال ظهور کرد. هرچند که شیبا اینو هنوز در ارزش بازار خود نتوانسته است Dogecoin را کاملا پشت سر بگذارد، اما دستاوردهای قابل ملاحظه‌ای را به ثبت رسانده است.

یکی از مهم‌ترین این دستاوردها، به وجود آوردن شیباریوم (Shibarium)، یک راه‌حل لایه دوم است که بر اساس زیرساخت‌های اتریوم (ETH) کار می‌کند و با بیش از 67 میلیون تراکنش از زمان پیاده‌سازی تا به حال، مورد توجه قرار گرفته است. توسعه شیباریوم و همچنین استراتژی‌های جسورانه‌ای که شیبا اینو برای مقابله با تورم به کار گرفته است، این میم کوین را به یک گزینه سرمایه‌گذاری جذاب مبدل کرده که توجه بخش‌هایی از بازار کریپتو را به سوی خود جلب نموده ‌است.

بانک (BONK)

BONK، یکی از میم کوین‌های جدید که بر پلتفرم سولانا (SOL) ساخته شده است، هم‌اکنون با قیمتی حدود (0.000019) دلار دست به‌دست می‌چرخد.

هرچند که این ارز دیجیتال هنوز در ابتدای راه خود قرار دارد، اما بانک هدفی را دنبال می‌کند که می‌تواند آن را از دیگر میم کوین‌ها متمایز سازد: تلاش برای افزایش نقدینگی در مبادلات غیرمتمرکزی که بر بستر سولانا اجرا می‌شوند. این هدف استراتژیک می‌تواند به افزایش جایگاه و محبوبیت BONK در میان سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به فضای کریپتو کمک کند.

فلوکی (FLOKI)

Floki Inu نام یکی از نوپاهای میم کوین‌ها است که در سال 2021 عرضه شد. این رمزارز از فلوکی، موجودی را اتخاذ کرده که سگ Elon Musk نام دارد. با سرعتی چشم‌گیر، Floki Inu به یکی از پرطرفدارترین میم کوین‌ها بدل شد و به جایگاه مطرحی در میان 30 رمزارز برتر بر پایه ارزش بازار رسید.

بیبی دوج (BABYDOGE)

Baby Doge Coin (BABYDOGE)، با هدفی متمرکز بر حمایت از حیوانات و بهره‌گیری از ویژگی‌های مثبت Dogecoin در خصوص کارآمدی تراکنش‌ها، اخیرا ابزاری نوآورانه در قالب یک نرم‌افزار تولید تصویر متکی بر بلاکچین و هوش مصنوعی را رونمایی کرده است.

با قیمتی معادل (0.0000000001579) دلار و ارزش بازاری بالغ بر 226.31 میلیون دلار، استراتژی‌های مبتکرانه‌ی کاهش تورم و اقدامات منحصر به فرد دیگری که توسط Baby Doge Coin پیش گرفته شده‌اند، این میم کوین را به عنوان یک گزینه با امکانات رشد فزاینده در آینده مطرح می‌کنند.

پپه قورباغه (PEPE)

PepeCoin (PEPE) احتمالا به دلیل دستاوردهایی که در گذشته داشته، همواره در الویت توجهات مربوط به خبرهای میم کوین باقی خواهد ماند. این میم کوین ناگهان از عرصه‌ای ناشناخته ظهور کرد و تا حدی رشد کرد که سرمایه‌گذاران را طی یک شب به میلیونرهایی تبدیل نمود. این واقعا همانند یک رویای حقیقی در دنیای رمزارز به نظر می‌رسد. و این مسيله به این معناست که سرمایه‌گذاران PepeCoin را دايما مورد نظارت قرار خواهند داد تا مبادا فرصت دیگری را از دست بدهند.

در زمان نگارش این متن، PepeCoin در هفت روز گذشته 40 درصد افزایش یافته که در میان عملکردهای بازار در آن بازه زمانی، جزء برجسته‌ترین‌ها به شمار می‌رود. باید آن را در فهرست واچ‌لیست خود جای دهیم، زیرا اگر ارزی وجود داشته باشد که به طور مداوم فرصتی برای کسب سودآوری‌های 100 برابری داشته باشد، آن‌ PepeCoin است.

 Bad Idea AI  (BAD)

پروژه Bad Idea AI (BAD)، که به عنوان بخشی از اکوسیستم شیبا اینو شکل گرفته است، در حال توسعه و نمو است. این ارز دیجیتال که اکنون با قیمتی معادل (0.000000002939) دلار خرید و فروش می‌شود و ارزش بازاری بالغ بر 15 میلیون دلار دارد، هدف دارد تا با به کارگیری متدهای نوین در الگوریتم‌سازی، یک محیط غیر متمرکز را به وجود آورد. این محیط با استفاده از تلفیقی از فناوری بلاکچین، هوش مصنوعی و سازمان‌های غیرمتمرکز خودگردان (DAOs)، شکل گیری خواهد یافت.

سخن پایانی

محبوبیت میم کوین‌ها می‌تواند به شدت تحت تاثیر حوادث بازار و رویدادهای جامعه کریپتو قرار گیرد، بنابراین برای یافتن میم کوین‌های پرطرفدار در سال 2024، باید به بررسی‌های اخیر در صنعت کریپتو مراجعه کنید. همچنین، سرمایه‌گذاری در کریپتوکارنسی‌ها، خصوصا میم کوین‌ها، همیشه دارای ریسک بالایی است و هر سرمایه‌گذاری باید با دقت و پس از تحقیق کامل صورت گیرد.

 

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد