فروش 18.7 میلیون تن سیمان در بورس کالا تا پایان تیر

فروش 18.7 میلیون تن سیمان در بورس کالا تا پایان تیر

عرضه‌های امروز سیمان بدون محدودیت سقف خرید بوده و خریداران به هر میزان مجاز به ثبت سفارش هستند.

عرضه‌های این هفته  سیمانی‌ها امروز و فردا انجام می‌شود. امروز  (یکشنبه 2 مرداد)، 66 شرکت سیمانی در مجموع بیش از یک میلیون و 203 هزار و 230 تن انواع سیمان تیپ 1 و 2 را روی تابلو معاملات می‌برند که از نکات قابل توجه عرضه‌های این هفته افزایش 14 هزار تنی نسبت به هفته قبل است. سیمانی‌ها در 4 ماهه ابتدایی امسال در مجموع نزدیک به 18 میلیون و 710 هزار تن انواع سیمان به ارزش 11 هزار و 734 میلیارد تومان را در تالار سیمان بورس کالا فروخته اند.

 تالار سیمان در بورس کالا امروز یکشنبه 2 مرداد میزبان عرضه یک میلیون و 203 هزار و 230 تن انواع سیمان از سوی 66 شرکت سیمانی است.

از کل عرضه‌های امروز سیمانی‌ها در بورس کالا، یک میلیون و 88 هزار و 530 تن از نوع تیپ 2، 71 هزار و 500 تن از نوع سیمان تیپ 1-425، 40 هزار و 800 تن از نوع سیمان تیپ 1-325 و 2 هزار و 400 تن از نوع سیمان تیپ 1-525 خواهد بود.

معامله 18.7 میلیون تنی سیمانی‌ها در 4 ماهه امسال

از ابتدای فروردین امسال تا پایان تیر ، در مجموع 22 میلیون و 485 هزار و 712 تن سیمان در بورس کالا عرضه شد که با تقاضای 23 میلیون و 588 هزار و 245 تنی روبه رو و 18 میلیون و 710 هزار و 742 تن آن به ارزش نزدیک به 11 هزار و 734 میلیارد تومان معامله شد.


معامله سیمانی‌ها در سال 1400

براساس آمار اعلامی بورس کالا، از ابتدای عرضه مستمر سیمان در بورس کالا (از 9 خرداد سال گذشته) تا پایان سال 1400، در مجموع 34 میلیون و 864 هزار تن سیمان به ارزش بیش از 16.9 هزار میلیارد تومان در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت.

معامله 264 میلیون گواهی سپرده سیمان تا پایان تیر ماه

از ابتدای امسال  تا پایان تیر، در مجموع 264 میلیون و 275 هزار گواهی سپرده سیمان معادل 264 هزار و 275 تن سیمان دست به دست شد و ارزش نزدیک به 186 میلیارد تومان را رقم زد.


طی پارسال نیز که شاهد راه اندازی گواهی سپرده سیمان در تاریخ 9 آبان 1400 بودیم در مجموع 155 میلیون و 776 هزار ورق بهادار مبتنی بر کالا معادل 155 هزار و 776 تن سیمان به ارزش 90 میلیارد و 287 میلیون تومان مورد دادوستد قرار گرفته بود.

سخنگوی وزارت صمت نیز با اشاره به قیمت سیمان گفته بود هم اکنون قیمت هر پاکت سیمان در بورس کالا 36 هزار تومان و در بازار 52 هزار تومان شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان اقتصادی بورس
local_offerبرچسب‌ها:
عرضه بیش از 253 هزار تن محصول در بورس کالا

عرضه بیش از 253 هزار تن محصول در بورس کالا

بورس کالای ایران امروز (سه شنبه) میزبان عرضه 253 هزار و 330 تن انواع محصول در تالارهای مختلف بود.

MehrNews.com/

معامله 61 میلیون تن سیمان در بورس کالا/ پول متقاضیان خودرو در بورس کالا در حساب‌شان آزاد شد

گام به گام خرید خودرو از بورس کالا

گام به گام خرید خودرو از بورس کالا

کارشناس بازار سرمایه با اشاره به آغاز عرضه خودرو از هفته آینده در بورس کالا، مراحل گام به گام خرید خودرو از این بورس...

Gostaresh.news/
دستاوردهای مهم بورس کالا با چند رکورد جدید

دستاوردهای مهم بورس کالا با چند رکورد جدید

مدیرعامل بورس کالا با اعلام دستاوردهای مهم سال قبل که همراه با چند رکورد جدید و آمارهای جالب بود، برنامه های سال جاری...

Gostaresh.news/
مهندسی تقاضای خریداران سیمان در بورس کالا

مهندسی تقاضای خریداران سیمان در بورس کالا

صنعتناکارآمدی روش‌های معامله در بازارهای سنتی در بخش‌های عرضه و تقاضا و عدم شفافیت در فرآیند کشف قیمت، باعث ناتوانی نهادهای ذیربط در نظارت دقیق بر قیمت‌ها و جلوگیری از تضییع حقوق تولیدکننده و مصرف‌کنن...

KhabarOnline.ir/
رکوردشکنی بورس کالا در سال 1400

رکوردشکنی بورس کالا در سال 1400

بورستهران- ایرنا- معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران با بیان اینکه ارزش معاملات بورس کالا در سال 1400 رقمی معادل 650 هزار میلیارد تومان بود، گفت: حجم معاملات در زمان اعلام شده بیش از 75 می...

Irna.ir/

وزارت صمت برای ابطال معاملات به بورس کالا فشار وارد می کند

رونق معاملات خودرو در دستور کار بورس کالا

دادوستد بیش از 877 هزار تن سیمان در بورس کالا

عرضه شاهین در بورس کالا قطعی شد

عرضه شاهین در بورس کالا قطعی شد

شاهین، محصولی است که در تاریخ 24 اسفند ماه گذشته در بازار اصلی بورس کالای ایران پذیرش شد و دو هفته آینده نخستین عرضه این محصول در بورس انجام می‌شود.

YJC.news/
انتقاد از طرح وزارت صمت در بورس کالا

انتقاد از طرح وزارت صمت در بورس کالا

یک نماینده مجلس گفت: انتقال بورس کالا به وزارت صمت غیرکارشناسی و غیر منطقی است.

Gostaresh.news/
نتیجه عرضه خودرو در بورس کالا چه خواهد شد؟

نتیجه عرضه خودرو در بورس کالا چه خواهد شد؟

ظرفیت عرضه پرحجم خودرو در بورس کالا براساس اعلام آمادگی این بورس وجود دارد و شورای رقابت در اجرای این طرح حضور دارد و...

Gostaresh.news/
تصویب عرضه خودرو در بورس کالا توسط شورای عالی بورس

تصویب عرضه خودرو در بورس کالا توسط شورای عالی بورس

عضو ناظر در شورای عالی بورس از تصویب عرضه خودرو در بورس کالا در شورای عالی بورس و اوراق بهادار خبر داد.

YJC.news/
موافقت شورای عالی بورس با عرضه خودرو در بورس کالا

موافقت شورای عالی بورس با عرضه خودرو در بورس کالا

عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: شورای عالی بورس و اوراق بهادار امروز عرضه خودرو در بورس کالا را با هماهنگی وزارت صمت مصوب کرد.

FarsNews.ir/
طرح تنظیم بازار اقلام مشمول عرضه در بورس‌ کالا لغو شود

طرح تنظیم بازار اقلام مشمول عرضه در بورس‌ کالا لغو شود

ريیس سازمان بورس در نامه‌ای به ريیس مجلس خواستار شد،‌ اقلامی که در بورس‌های کالایی عرضه می‌شود،‌ از شمول طرح تنظیم بازار و قیمت‌گذاری خارج شود.

FarsNews.ir/
دستورالعمل محاسبه قیمت نفت و میعانات گازی و فرآورده های نفتی پالایشی ها مشخص شد غول‌های زغال سنگ در بحران انرژی پول پارو کردند خبر خوش درباره حقوق بازنشستگان | حقوق این گروه از بازنشستگان افزایش یافت ارسال پیامک شماره اقتصادی جدید برای مودیان مالیاتی قیمت فروش نفت ایران برای ماه سپتامبر اعلام شد وزیر امور اقتصاد و دارایی: نگاه و تلاش استاندار مازندران برای توسعه اقتصادی و تولید جای قدردانی دارد جدیدترین گزارش از قیمت گوشت | هر کیلو گوشت گوسفندی چند؟ ورود کشتی‌های کروز به ترکیه 40 برابر افزایش یافت قرارداد جدید اختیار معامله سکه، از چهارشنبه آماده معامله است زمزمه بازگشت روس ها به خطوط ریلی ایران /آنها گران کار می‌کنند حکمرانی اقتصادی برای کنترل تورم و دستیابی به رشد چطور عمل می کند؟ قیمت مرغ پر کشید | هر کیلو مرغ تازه چند؟ 9 میلیون و 400 هزار کارتخوان غیرفعال شد 305 هکتار زمین در بستر رودخانه‌های استان تهران... وضعیت مغشوش بازار کار؛ کار هست اما بیکاران مشغول استراحتند ورود 145 کشتی گندم، برنج و روغن خام به بنادر کشور از ابتدای سال تاکنون شرایط جدید دریافت مزایای بازنشستگی ریزش 3 هزار واحدی کل شاخص بورس امروز 23 مرداد 1401/ روند بورس نزولی شد خودروسازان پیش از تعهد به فروش از استاندارد اجازه نگرفتند/ برندهای کم‌فروش شناسایی شدند/ تغییر لیبل‌... روسیه گاز بیشتری به مجارستان می‌فروشد سهم بازار سرمایه از تامین مالی اقتصاد کمتر از 10درصد است بازنشستگان بخوانند/ شرایط جدید دریافت مزایای بازنشستگی واکنش استاندارد به اظهارات پلیس درباره کیفیت خودرو/ توقف قطعی تولید 5 خودرو زمان ثبت سفارش خودرو در بورس کالا ابلاغ شد سقوط قیمت‌ها در بازار خودرو؛ جدیدترین قیمت‌ها | این خودرو 60 میلیون تومان ارزان شد | خریداران مصرف ک... ورود متخصصان به نهاد سیاست‌گذاری پولی با تصویب طرح قانون بانک مرکزی قیمت دلار نزولی شد | قیمت دلار چند؟ تولید 300 هزار خودروی کامل/ 12 هزار خودرو کف پارکینگ مانده است منفعت هیچ گروهی در بورس، بر دیگری ارجح نیست رشد بازار سرمایه به توسعه اقتصاد کشور منجر خواهد شد بیش از 6.5 میلیون نفر سودهای سنواتی خود را دریافت کردند احداث 3 شهرک صنعتی خصوصی در استان یزد بازنشستگانی که کمتر از 10 سال حق بیمه دارند، حقوق دریافت می کنند دستگاه‌های دولتی 7 هزار هکتار زمین مسکونی مازاد دارند معوقات حقوق بازنشستگان پرداخت می شود | بازنشستگان پولدار شدند ضرورت پیش بینی پذیری اقتصاد و اصلاح زیرساخت های معاملاتی برای بازار سرمایه 22 بانک تسهیلاتی به طرح نهضت ملی مسکن پرداخت نکردند عملکرد "شپدیس" چگونه بود ارسال پیامک شماره اقتصادی جدید برای مودیان مالیاتی رشد صادرات کالا از ایران به مقصد اروپا+ اینفوگرافی جزيیات صنعتی سازی 50 هزار واحد نهضت ملی مسکن اثر نمادهای انرژی بر سرخ پوشی بازار بورس رتبه بسیار پایین ایران در رعایت حقوق سهامداران خرد/ دولت باید زیان قیمت‌گذاری دستوری در بازار سرمایه... ورود 145 کشتی گندم، برنج و روغن خام به بنادر کشور دریافت مستمری فرد بیمه شده بازنشسته با سابقه کمتر از 10 سال کاهش هروزه قیمت مرغ در بازار | قیمت مرغ کیلویی چند؟ تعلل در قیمت گذاری رشد قیمت تن ماهی را انفجاری کرد قیمت انواع مرغ +جدول جان باختن 52 نفر و تخریب هزاران خانه در سیل 3 ماهه اخیر سودان خبر فوری از افزایش حقوق بازنشستگان | واریزی جدید برای بازنشستگان امشب؟