منتظر سقوط بعدی بیت کوین باشید

منتظر سقوط بعدی بیت کوین باشید

شش شرکت صادرکننده ETF اتریوم، فرم‌های S-1 به‌روزشده‌ای را ارسال کرده‌اند، این بدان معناست که کمیسیون بورس و اوراق...

شاخص‌ها سیگنال اشباع فروش می‌دهند، که نشان دهنده این است که بازار ممکن است یک بازگشت کوچک داشته باشد، یعنی روند بازار در کوتاه‌مدت معکوس خواهد شد. در حال حاضر، دو مورد از سه اندیکاتور نشان‌دهنده معکوس شدن روند، خبر از صعودی شدن قیمت‌ها می‌دهند. اندیکاتور RSI در زمان نگارش مقاله 36٪ است، این یعنی فروشندگان ممکن است منتظر بمانند تا قیمت بیت‌کوین در محدوده 60٬000 تا 62٬000 دلار با مقاومت مواجه شود و دوباره روند نزولی داشته باشد.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین در کوتاه مدت

از نظر تحلیل تکنیکال، محدوده قیمتی 55000 تا 56,000 دلار به عنوان سطح حمایت عمل می‌کند. با این حال، با توجه به وضعیت تکنیکال میان‌مدت که رو به وخامت است، پیش‌بینی می‌کنیم که این فقط یک بازگشت کوتاه‌مدت باشد و دوام زیادی نداشته باشد. روند اخیر بیت‌کوین در ساعات معاملات آسیایی کاهش می‌یابد و در ساعات معاملات اروپایی و آمریکایی بهتر عمل می‌کند، که خودش موضوع مهمی است.

با وجود کاهش 20٪ قیمت بیت‌کوین در 30 روز گذشته، معامله‌گران فیوچر بیت‌کوین از 20 مه همچنان نسبتا صعودی باقی مانده‌اند، این در حالی است که انتظار برای تایید ETF اسپات اتریوم افزایش یافت.

از 24 مه، پرمیوم منفی ارزش خالص صندوق اتریوم گری اسکیل Grayscale به 1.5٪- کاهش یافته که از اوجش (60٪-) در دسامبر 2022 به شدت کمتر شده است، اکثرش به این خاطر است که انتظار می‌رود ETF اسپات اتریوم به‌زودی تایید شود. صندوق اتریوم Grayscale ارزش مدیریت دارایی حدود 9 میلیارد دلار آمریکا دارد و تبدیل این اوراق به ETF، به این معناست که سرمایه‌گذاران می‌توانند به آسانی سهام خود را پس بگیرند.

وقتی که صندوق معاملاتی اتریوم شروع به معامله شود، بازپس‌دهی Grayscale ممکن است باعث فشار فروش قابل توجهی شود، مشابه بازپس‌دهی‌هایی که در ژانویه 2024 با صندوق بیت‌کوین Grayscale (GBTC) رخ داد. پیش‌بینی می‌شود که از جریان‌های خروجی Grayscale تاثیرات جبرانی سایر پنج صندوق معاملاتی را به همراه داشته باشد.

با وجود اینکه قیمت فعلی اتریوم مشابه زمانی است که SEC قصد تایید آن را اعلام کرد، احتمال دارد اخبار خوبی با تایید فرم S-1 منتشر شود. در بازار آتی، دیدگاه صعودی قوی نسبت به اتریوم دیده می‌شود و خروجی‌های احتمالی گری‌اسکیل ممکن است دوباره بر روند بازار تاثیر بگذارند.

برای بیت‌کوین نیز، ورودی سرمایه به ETFهای اسپات، قبل از انتشار داده‌های CPI مشاهده شده بود. ETFهای بیت‌کوین در روز دوشنبه 295 میلیون دلار ورودی خالص داشتند. انتظار می‌رود داده‌های CPI در 11 جولای به 3.1٪ کاهش یابند، که این موضوع با انتظارات بازار مطابقت دارد.

اخبار مربوط به جبران خسارت 16 میلیارد دلاری طلبکاران FTX نیز توجه بازار را به خود جلب کرده است. با این حال، بسیاری از مطالبات FTX توسط شرکت‌های تخصصی خریداری شده و به احتمال زیاد دوباره در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری نخواهند شد. انتظار می‌رود بین 3.2 میلیارد تا 5 میلیارد دلار به بازار بازگردد.

به طور خلاصه، پیش‌بینی می‌شود که قیمت بیت‌کوین ابتدا به حدود 60,000 دلار برسد و سپس به حدود 50,000 دلار کاهش یابد. پس از آن، بازار وارد محیط معاملاتی پیچیده‌تری خواهد شد و ممکن است فشار فروش از سوی دولت آلمان و Mt. Gox، به تدریج کاهش یابد، که می‌تواند راه را برای برخی رویدادهای صعودی باز کند، مانند تغییرات در مطالبات FTX که بسیار انتظار می‌رود در اواسط آگوست رخ بدهد، و تاثیر احتمالی انتخابات آمریکا بر قیمت بیت‌کوین!

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد