آیین افتتاحیه رسمی ارایه خدمات مالیاتی در دفاتر پیشخوان دولت

آیین افتتاحیه رسمی ارایه خدمات مالیاتی در دفاتر پیشخوان دولت

با حضور وزیر اقتصاد و ريیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، آیین افتتاحیه رسمی ارایه خدمات مالیاتی در دفاتر پیشخوان...

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان امور مالیاتی یران، در راستای تکریم مودیان و تسهیل ارایه خدمات مالیاتی به مودیان، از امروز سه شنبه 19 تیرماه، ارایه خدمات مالیاتی از طریق دفاتر پیشخوان خدمات دولت در سراسر کشور انجام می شود.

در چهارمین روز هفته فرهنگ مالیاتی با حضور سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و سید محمدهادی سبحانیان ريیس کل سازمان امور مالیاتی کشور جمعی از مودیان، ارایه خدمات مالیاتی به مودیان در دفاتر پیشخوان خدمات دولت رسما آغاز شد.

ريیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در این مراسم گفت: اگر قرار هست فرهنگ مالیاتی در کشور توسعه پیدا کند و نظام مالیاتی مانعی را برای کسب و کارها ایجاد نکند، باید تکالیف مودیان را حداقل و تسهیل بکنیم.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با طرح این سوال که، چرا باید یک مودی مالیاتی اگر می تواند تکالیفش را در منزل یا در محل کسب و کارش یا به وسیله موبایل خودش انجام دهد، نیاز به مراجعه حضوری به ادارات مالیاتی پیدا کند که هم وقتش هدر شود و هم دغدغه های دیگر داشته باشد، گفت: اولویت ما این است که فعال اقتصادی درگیر نظام مالیاتی نباشد و وقتش و تمرکزش را بر روی سرمایه گذاری و تولید و اشتغال خودش بگذارد.

سبحانیان بیان کرد: یکی از اقدامات این بود که بتوانیم خدمات مالیاتی را برونسپاری کنیم. یا در قالب دفاتر پیشخوان یا در قالب اپلیکیشن های موبایلی که مردم از طریق تلفن همراه خود بتوانند امور مربوطه را انجام دهند.

وی ادامه داد: بیش از 120 دفتر پیشخوان در سراسر کشور زیر بار رفته است و می توانند خدمات مالیاتی را به مودیان ارايه دهند.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد