رشد 51 درصدی مالیات کالا و خدمات

رشد 51 درصدی مالیات کالا و خدمات

رییس مرکز آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: در 7ماه امسال 101 هزار و 836 میلیارد تومان مالیات از کالا و خدمات وصول شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 67 هزار و 524 میلیارد تومان بود، رشد 51 درصدی داشته است.

بورس نیوز: مهدی موحدی، رییس مرکز آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی مالیاتی سازمان امور مالیاتی اظهار کرد: مجموع درآمد‌های مالیات‌های مستقیم و کالا و خدمات در 7 ماهه سال جاری به 270 هزار و 901 میلیارد تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 166 هزار و 699 میلیارد تومان بود با رشد 63 درصدی همراه بود.

وی افزود: در قانون بودجه 1401 تا مهرماه، 265 هزار و 124 میلیارد تومان مالیات پیش‌بینی شده بود که با افزایش وصول درآمد‌های مالیاتی در این بخش شاهد تحقق 102 درصدی آن هستیم.

رییس مرکز آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی مالیاتی سازمان امور مالیاتی با اشاره به وصول درآمد‌های مالیاتی از اشخاص حقوقی، گفت: در هفت ماه امسال 112 هزار و 721 میلیارد تومان مالیات از این بخش وصول شد که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 59 هزار و 928 میلیارد تومان بود که رشد 88 درصدی را نشان می‌دهد.

موحدی از رشد 48 درصدی مالیات بر درآمد‌ها خبر داد و گفت: در این بخش از ابتدای امسال تا مهرماه، 46 هزار و 594 میلیارد تومان مالیات وصول شده که این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 31 هزار و 455 میلیارد تومان بوده است رشد را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: همچنین مالیات بر ثروت 25 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد یافته است و مبلغ وصولی در این مدت به 9 هزار و 748 میلیارد تومان رسیده است.

رییس مرکز آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه وصول مالیات‌های مستقیم در 7 ماه امسال رشد 70 درصدی داشته است گفت: وصول مالیات در این بخش به 169 هزار و 64 میلیارد تومان رسید.

موحدی گفت: در 7ماه امسال 101 هزار و 836 میلیارد تومان مالیات از کالا و خدمات وصول شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 67 هزار و 524 میلیارد تومان بود، رشد 51 درصدی داشته است.

اعلام قیمت پایه پتروشیمی برای عرضه در بورس کالا بازگشت رنگ قرمز به تابلوی بورس / پالایشی ها ریزش ... کاهش 13 درصدی تولید برگ سبز چای انبار زعفران زرپران آماده انجام گواهی سپرده کالایی لوارم خانگی در رکود / خوش به حال تعمیرکاران شد دولت قبل FATF را اجرا کرده‌ بود اقدامات بانک مرکزی در راستای تعمیق بازار رسمی دلار درمان اقتصاد بیمار مردم طعم تورم 44 درصدی را چشیدند نیمی از ناوگان کامیونی، فرسوده و از رده خارج هستند/ جزییات پیشنهادات جدید برای ترخیص کامیون‌های وارد... قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران + جدول اقتصاد بریتانیا ضعیف شد دسترسی خودروسازان به دستاوردهای فناورانه افزایش قیمت خودرو در صورت عرضه بدون برنامه ثبت رکورد تاریخی برای قیمت طلا و سکه+ جزيیات جدیدترین قیمت پنیر سفید و سنتی در میادین / پنیر تبریز کیلویی چند؟ پیشنهاد اقتصادی ريیسی در بندر جاسک بانک وام نمی‌دهد خودروسازان چقدر از قیمت گذاری دستوری زیان دیدند؟ حضور تجلی، حضور در بازار آینده است بخشودگی مالیاتی برای اصناف آسیب دیده از اغتشاشات اخیر استراتژی "تجلی" به سوی عناصر نادر خاکی جدیدترین قیمت دلار در بازار ( 6 آذرماه ) کمبود زیرساخت در بنادر شمالی و مشکل نبود شرکت‌های لجستیکی چرا ایرانی‌ها 4 دلار ارزانتر از رقبا چای می‌فروشند؟/ بلای جان چای چیست؟ ارزش بیت کوین صفر می‌شود؟ وضعیت عجیب در بازار خودرو بررسی انواع ارزهای دیجیتال؛ رمزارزهای مختلف را بیشتر بشناسید پرسودترین محصول ایران خودرو کدام است؟ ثبت بزرگترین مزایده تاریخ خصوصی سازی فاصله تورمی دهک‌ها 0.6 واحد درصد افزایش یافت معاملات توافقی دلار با قیمت 33 هزار و 600 تومان افزایش قیمت آلومینیوم دربازارهای جهانی سامانه جامع حقوقی و وصول مطالبات بانک سینا راه‌اندازی شد میزان صادرات نفت عراق به ایلات متحده اعلام شد افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها کیک اقتصاد روز به روز کوچک‌تر می‌شود تورم 60 درصدی در محصولات خوراکی و آشامیدنی برنامه هند و امارات برای استفاده از ارزهای ملی در مبادلات خبر داغ امروز برای سهام عدالتی ها | واریز سود 2 میلیون تومان از امشب به حساب این افراد محسن رضایی : بندر امیرآباد در تحقق برنامه های اقتصادی دولت جایگاه ویژه ای دارد حسینی پور : مازندران می تواند سیاست های اقتصادی دولت در اوراسیا را پشتیبانی کند ایجاد شفافیت در معاملات خودروهای وارداتی با کمک بورس کالا قیمت گوشی‌های آیفون در بازار + جدول مزیت‌های صندوق‌های بخشی بازار سرمایه چیست؟ افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها/ سرگردانی دولت برای بهبود معیشت شرایط خرید 4 خودروی جذاب لاماری ایما، هایما، تارا و پژو 207 در بورس | فروش ویژه 900 خودرو هایما فردا... موافقت نمایندگان ملت با الحاق ایران به سازمان شانگهای ببینید/ قابلیت های جالب ژیان در یک تبلیغ قدیمی رفع تعهدات ارزی، نیازمند راهکارهای موثر