اکسیر عشق بر مسم افتاد و زر شدم

اکسیر عشق بر مسم افتاد و زر شدم

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مس شهید باهنر منتهی به اسفند 99 به ریاست حمزه وکیلی، معاون فنی و نظارت هلدینگ صدرتامین، در محل مجتمع کرمان برگزار شد.

خواندن 2 دقیقه

به گزارش بورس نیوز، در ابتدای این جلسه، مجید ضیايی، مدیرعامل مس شهید باهنر گزارشی از وضعیت عملکرد و فعالیت‌های صورت گرفته در سال گذشته را ارايه و سپس به برخی از برنامه‌های پیش روی این شرکت در سال 1400 اشاره کرد.

وی افزود: از جمله مهمترین دستاورد‌های شرکت در سال 99، افزایش 131 درصدی ریالی کل فروش نسبت به سال 98، افزایش 19 درصدی تناژ تولید نسبت به سال گذشته، رشد 136 درصدی سود عملیاتی و 124 درصدی سود خالص بوده است.

مدیرعامل مس شهید باهنر در راستای جهش تولید، نشان ممتاز شستا در تحقق جهش تولید برای افزایش تولید قابل توجه در سال 99 توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مس باهنر اهدا شد.

وی اضافه کرد: در سال 99 رشد خوبی در تولید و افزایش سود خالص داشته ایم. جمع کل صادرات سال 98 برابر با 931 تن بوده که در سال 99 به 1504 تن رسید که با 62 درصد افزایش در تناژ و 268 درصد افزایش در ارزش همراه بوده است. همچنین شرکت در دو ماهه نخست سال جاری به اندازه کل سال 97 صادرات داشته است. وی ادامه داد: شرکت در بودجه سال 1400 حدود 6 هزار تن از تولید را به صادرات تخصیص داده است که امیدواریم این مهم محقق شود.

ضیایی در ادامه بیان کرد: در سال 99، بیش از 33 هزار تن تولید داشتیم که 6 هزار تن نسبت به سال 98 و 8 هزار تن نسبت به سال 97 افزایش را شاهد بودیم. وی افزود به دلیل وجود شیوع ویروس کرونا در ابتدای سال و بسته شدن مرز‌های جاده‌ای، علیرغم همه مشکلات، صادرات از مسیر ریلی و دریایی انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: با در نظر گرفتن عدم ثبات وضعیت بازار سرمایه و ریزش شاخص بورس در سال گذشته و مشکلاتی که برای این بازار بوجود آمد، ارزش بازار این شرکت در پایان سال 98 معادل 26000 میلیارد ریال بود که در پایان سال 99 به 46600 میلیارد ریال افزایش پیدا کرد و ارزش بازار پیش از مجمع نیز با حفظ روند افزایشی به 47200 میلیارد ریال رسید.

ضیايی در پایان سود خالص شرکت صنایع مس شهید باهنر را 6.375.776 میلیون ریال اعلام نمود با تصویب مجمع مقرر گردید مبلغ 5.700 ریال سود به ازاء هر سهم تقسیم و پرداخت شود.

گفتنی است، وکیلی معاون فنی و نظارت هلدینگ صدر تامین که ریاست مجمع عمومی عادی سالیانه مس باهنر را بر عهده داشت پس از ارايه گزارش مدیرعامل این شرکت، ضمن تشکر از تلاش‌های صورت گرفته مس باهنر در سال 99 بیان کرد: مس باهنر یکی از شرکت‌های بزرگ و موفق تاصیکو بوده که با حضور مدیر عامل و تیم مدیریتی جدید فضای همدلی و هم افزایی در کلیه بخش‌های این شرکت ایجاد شد که نتایج آن را در گزارش عملکرد این شرکت شاهد بودیم. وکیلی گفت شرایط ایجاد شده در شرکت آن شعر سعدی را تداعی می‌کند که: اکسیر عشق بر مسم افتاد و زر شدم.

وی ابراز امیدواری کرد که با تلاش مدیریت و کارکنان، مجموعه عظیم مس شهید باهنر، با همان روحیه کاری و همت مثال زدنی، با رونق و توسعه فعالیت‌های گسترده خود و برنامه ریزی دقیق، بتواند در سال 1400 به اهداف مشخص شده و کسب عناوین برتر خود در تولید، فروش و صادرات دست یابد و همچون سال 99 عملکرد درخشانی داشته باشد.

در ادامه مدیرعامل و هیات ريیسه مجمع به سوالات سهامداران در حوزه‌های مختلف پاسخ دادند.

بر اساس این گزارش در مجمع عمومی عادی سالیانه مس باهنر علاوه بر وکیلی، حمدحیدری مدیر امورحقوقی و قراردادها، اکوان مدیر امور مجامع هلدینگ سرمایه گذاری صدرتامین، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار، نماینده سازمان حسابرسی و حسنی ريیس هیيت مدیره به همراه دیگر اعضا هیيت مدیره مس باهنر، گروهی از سهامداران به صورت حضوری، و بیش از 250 سهامدار نیز به صورت آنلاین حضور داشتند که در مجموع 77 درصد سهامداران شرکت را شامل می‌شدند.

لازم به ذکر است، سال جاری دومین سال متوالی بود که به دلیل انتقال دفتر مرکزی به محل مجتمع، مجمع عادی سالیانه مس باهنر در کرمان و در محل شرکت برگزار می‌شد و با توجه به قانون برگزاری مجامع در شرایط شیوع ویروس کرونا، جلسه با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد.


  • بیشتر بخوانید:
شیب دلنشین صعود فروش "فباهنر" از اسفند99/ افزایش 124درصدی سود پایه هر سهم
رپورتاژ
پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 26 خرداد / بازار فردا مثبت می‌ماند؟

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سران قوا

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سر...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 13 هزار واحد افت داشت و رکوردی دیگر در افت شاخص کل زده شد. بازار امروز تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و ابهامات در نتیجه مذاکرات برجام بود. به گفته یک کارشناس بازا...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 28 اردیبهشت / صف‌های فروش فردا جمع می‌شوند؟

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمای...

بورستهران- ایرنا- مدیر امور مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سازمان بورس می‌تواند بخشی از دارایی خود را در صندوق تثبیت بازار سرمایه‌گذاری کند، گفت: سازمان بورس باید حدود 450 میلیارد تومان...

Irna.ir/
هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس یکشنبه 2 خرداد / نماد مثبتی در بازار داریم؟

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس در رینگ بین الملل بورس انرژی عرضه خواهد شد.

BourseNews.ir/
آب کدام مشترکان قطع می شود؟ افزایش قیمت بلیت پرواز‌های داخلی منتفی شد اجاره مسکن غرب تهران؛ کدام مناطق ارزان شد؟ قیمت دلار امروز 31 خرداد 1400 چقدر شد؟ در این لحظات شاخص با رشد 3329 واحدی مواجه است موج جدید خاموشی در راه است جزيیات مهم از عرضه اولیه جدید بورس | وطوبی آماده عرضه اولیه شد همه عرضه های بورس انرژی در معاملات روز جاری افزایش 180 درصدی سود هر سهم "ودی" کاهش بهای 19 ارز/ نرخ رسمی 14 ارز افزایش یافت قیمت اجاره و خرید مسکن در مشهد + جدول طرح عرضه خودرو در بورس به صحن ارسال شد تحلیل بورس 31 خرداد 1400 / تغییر مسیر بازار با کاهش نرخ سود بین بانکی با 300 تا 600میلیون چه خودرویی بخریم؟ آخرین فرصت برای پرداخت مالیات سکه عرضه اولیه لطیف در فرابورس ایران بازار مسکن بر مدار کاهش قرار گرفت احتمال افزایش قیمت ماکارونی سهمیه بنزین تیر 1400، کی واریز می‌شود؟ عرضه اولیه جدید در فرابورس قطعی شد "رنیک" در مناقصه دو مرحله‌ای شرکت کرد "فافزا" در مناقصه "فولاد" شرکت کرد تفاهمنامه همکاری "برکت" جهت خرید واکسن کرونا در این لحظات شاخص با افت 505 واحدی مواجه شد آخرین فرصت برای پرداخت مالیات سکه در مجمع حخزر چه گذشت؟ برنامه های آتی شرکت چیست؟ موافقان عرضه خودرو در بورس، باتری خالی کردند آغاز بورس 31 خرداد چگونه بود؟ / تاثیر مثبت «شستا» بر شاخص کل شوینده‌های "شپارس" 25 درصد گران شد محاسبه تعهدات بیم‌سنجی مشترکین "وبصادر" توسط بانک‌ها بهبود معاملات بازار بورس با مشخص‌شدن سیاست‌های دولت جدید کدام شرکت‌ها در مراحل افزایش سرمایه قرار دارند؟ افت هزار واحدی بورس بازار مسکن بر مدار کاهش قرار گرفت لغو پرواز‌های روسیه با دستور ستاد کرونا آینده بورس در دولت سیزدهم انتشار صورت سود و زیان "سهرمز" بورس امروز دوشنبه 31 خرداد 1400 | شستا صدرنشین تاثیرگذارترین نمادها صورت مالی میاندوره‌ای 9 ماهه "کفرآور" منتشر شد تیگو 5 توربو به بازار می‌آید زنان مجرد بالای 35 سال وام اجاره دریافت می‌کنند صورت مالی تلفیقی حسابرسی شده "بترانس" صاحبان آرای باطله چه کسانی هستند؟ "وسدید" صورت سود و زیان منتشر کرد انتشار صورت‌های مالی میاندوره‌ای "مپنا بازار" "آسمان بازار" صورت‌های مالی میاندوره‌ای را منتشر کرد صورت مالی تلفیقی "کچاد" منتشر شد "بهگزین بازار" صورت‌های مالی میاندوره‌ای 3 ماهه را منتشر کرد سهمیه بنزین تیر ماه امشب واریز می‌شود انتشار اطلاعات و صورت‌های مالی تلفیقی "پارتا"

در حال بارگیری...