آخرین قیمت طلا و سکه پیش از امروز 9 مهر / علت کاهش اونس جهانی چیست؟

آخرین قیمت طلا و سکه پیش از امروز 9 مهر / علت کاهش اونس جهانی چیست؟

قیمت طلا جهانی آخرین روز معاملاتی هفته نیز ناکام بود، اما رشد قیمت سکه ادامه یافت. در مقاطعی از معاملات چهارشنبه سکه امامی 12 میلیون و 65 هزار تومان معامله می‌شد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت سکه توانست خود را به 12 میلیون و 100 هزار نزدیک کند، اما عبور از مرز مهم 12 میلیون و 200 هزار تومان نیازمند همراهی طلای جهانی بود.

قیمت طلا جهانی امروز نیز ناکام بود، اما رشد قیمت سکه ادامه یافت. در مقاطعی از معاملات امروز سکه امامی 12 میلیون و 65 هزار تومان معامله می‌شد.

قیمت سکه پنجشنبه رقم‌هایی نزدیک به 12 میلیون و 100 هزار تومان را نیز به ثبت رساند. با احتساب قیمت 1732 دلار برای طلا و قیمت 28 هزار و 390 تومان برای دلار، اندازه حباب قیمتی سکه 12 میلیون و 200 هزار تومانی بیش از 5 درصد به دست می‌آمد.

رشد قیمت دلار به افزایشی شدن انتظارات در بازار سکه کمک زیادی کرد، اما به نظر می‌رسید قیمت سکه برای عبور از مرز مهم 12 میلیون و 200 هزار تومانی به کمک طلای جهانی نیز نیاز دارد.

تغییرات قیمت سکه و طلا

دیروز قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم بر اساس آخرین نرخ اعمالی اتحادیه فروشندگان طلا، جواهر و سکه تهران، 11 میلیون و 500 هزار تومان بود. همچنین سکه طرح جدید 11 میلیون و 950 هزار تومان معامله می‌شد.

نیم سکه شش میلیون و 100 هزار تومان، ربع سکه سه میلیون و 600 هزار تومان و سکه یک گرمی دو میلیون و 250 هزار تومان است.

همچنین قیمت هر اونس طلا در بازار‌های جهانی به هزار و 731 دلار رسید و هر گرم طلای 18 عیار تا ساعت 16 و 13 دقیقه امروز به مبلغ یک میلیون و 163 هزار تومان معامله می‌شد.

مطالعه بیشتر: چرا سکه گران شد؟ / محدوده مقاومتی قیمت سکه چقدر است؟

اقتصادنیوز نوشت:

علت کاهش اونس جهانی چیست؟

به گفته تحلیلگران، ترکیب دوگانه افزایش بازدهی خزانه‌داری و افزایش قیمت دلار آمریکا، طلا را تحت فشار ترس تورمی و احساس خطر در بازار قرار می‌دهد.

کیتکو نیوز گزارش داد، در زمان نگارش این خبر، معاملات آتی طلای کومکس در دسامبر با 1725 دلار معامله می‌شد که 0.72 درصد در روز کاهش داشت، درحالی‌که شاخص دلار آمریکا در 94.36 واحد قرار گرفته بود که 0.64 درصد در آن روز افزایش داشت و بازده خزانه‌داری 10 ساله ایالات‌متحده 1.541 درصد بود.

دانیل پاویلونیس، کارگزار ارشد کالاهای RJO Futures، به کیتکو نیوز گفت: بازدهی خزانه و دلار بخش عمده تاثیرات بر قیمت طلاست. بین بازده بالاتر و فلزات همبستگی معکوس وجود دارد. هنگامی که بازدهی افزایش می‌یابد، قیمت فلزات گرانبها کاهش و دلار افزایش می‌یابد.

پاویلونیس اظهار کرد: طلا ثبات ندارد و اگر این فلز گرانبها به زیر 1673 دلار برسد، بازار می‌تواند تا 1550 دلار در هر اونس تسویه شود.

نیکی شیلز، ريیس استراتژی فلزات MKS PAMP GROUP، اظهار کرد که با توجه به جهش شاخص دلار آمریکا، قیمت طلا بسیار خوب نگه داشته شده است.

شیلز خاطرنشان کرد: پس از اینکه جروم پاول، ريیس فدرال رزرو اعلام کرد که کاهش قیمت در ماه نوامبر آغاز می‌شود و تا اواسط سال آینده به پایان می‌رسد، ریسک نکردن سرمایه‌گذاران در کوتاه‌مدت به نفع دلار آمریکاست و نه طلا.

وی بیان کرد: هرگونه عدم قطعیت در کوتاه‌مدت (گذشتن از سقف بدهی، کاهش خرید اوراق فدرال رزرو، نگرانی‌ها از تورم، چین و غیره) تنها به امنیت دلار آمریکا منتهی می‌شود که عامل اصلی فشارهای مداوم به قیمت طلا و نقره است.

شیلز افزود: قیمت‌گذاری مجدد قابل‌توجه صعودی دلار آمریکا می‌تواند منجر به فروش بیشتر طلا شود. اگر قیمت‌گذاری فعلی در نرخ‌ها و دلار آمریکا ادامه یابد، بازده واقعی را از محدوده منفی خارج کرده و می‌توانیم دلار آمریکا را به نزدیکی بالاترین سطح قبلی بازگردانیم به این معنی که قیمت عادلانه طلا 1450 تا 1470 دلار می‌باشد.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد OANDA در بازار گفت: با توجه به بازدهی 10 ساله خزانه‌داری به 1.60 درصد، قیمت طلا بسیار شکننده است.

وی گفت: سطح 1700 دلار برای شمش طلا از نظر معامله‌گران طلا، قریب‌الوقوع به نظر می‌رسد و بسیاری از آن‌ها به پایین‌ترین سطح در ماه مارس، یعنی 1670 دلار توجه دارند. بازنشانی انتظارات تورمی به هیچ وجه به نفع قیمت طلا نیست، در واقع، فقط مقدمه‌ای برای بازگشت سرمایه خواهد بود.

مویا بیان کرد: اگر طلا بتواند نشانه‌هایی از ثبات را نشان دهد، سرمایه‌گذاران بلندمدت برمی‌گردند و این موضوع روی بهبود اقتصادی جهان در سال 2022 تاثیر خواد داشت و در نهایت منجر به ضعیف شدن دلار می‌شود.

الاکلنگ طلا و نفت

الاکلنگ طلا و نفت

قیمت نفت در معاملات روز گذشته، سه‌شنبه، افزایش یافت و با نزدیک شدن به بحران عرضه انرژی در سراسر جهان به بالاترین سطح خود در چند سال اخیر رسید. این در حالی است که کاهش دما در چین نگرانی‌ها را درباره ای...

Sena.ir/
پیش‌بینی بازار طلا تا پایان سال 1400 / تاثیر دلار و مذاکرات بر فلز زرد (ویديو)

پیش‌بینی بازار طلا تا پایان سال 1400 / تاثیر دلار و مذاکرات بر فلز...

طلا یکی از دارایی‌هایی که می‌تواند در سبد افراد باشد و تبدیل دارایی به طلا، از جمله گزینه‌های مناسب محسوب می‌شود. اما پیش بینی طلا تا پایان سال 1400 چگونه است؟ دو کارشناس به این پرسش پاسخ داده‌اند.

TejaratNews.com/
افزایش قیمت طلا و سکه در بازار/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/27

افزایش قیمت طلا و سکه در بازار/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/27

عقبگرد دلار و بازده اوراق خزانه آمریکا، در بازارهای جهانی فرصت صعود به طلا را داد مساله‌ای که در پی آن سکه و طلا در بازار داخلی نیز روندی صعودی را دنبال کردند.

TejaratNews.com/
سکه چشم انتظار فعالیت بازار ارز / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 28 مهر

سکه چشم انتظار فعالیت بازار ارز / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 28 مهر

در بازار امروز اونس جهانی طلا به 1782 دلار افزایش پیدا کرد. افزایش قیمت دلار در بازار امروز در کنار روند صعودی طلای جهانی عوامل افزایشی برای قیمت طلا و سکه امروز شدند.

TejaratNews.com/

محرک‌های رشد سکه چه بود؟ / پیش‌بینی‌ها در بازار طلا چگونه است؟

واکنش افزایشی طلا به صحبت‌های ريیسی / اونس جهانی افزایش یافت

شوک اوراق خزانه به طلا / شروع ناامیدکننده اونس طلا در آغاز هفته

مقاومت سکه شکسته می‌شود؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 27 مهر

مقاومت سکه شکسته می‌شود؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 27 مهر

در بازار امروز اونس جهانی طلا روند با ثباتی را پشت سر گذاشت و اما با کاهش نرخ ارز در ابتدای معاملات امروز قیمت طلا و سکه روند نزولی گرفتند. با توجه به ثبات اونس جهانی اگر قیمت دلار به کانال‌های بالاتر...

TejaratNews.com/
قیمت نیم سکه به 6 میلیون تومان رسید/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/26

قیمت نیم سکه به 6 میلیون تومان رسید/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/7...

قیمت طلا و سکه امروز با توجه به ثبات نسبی بهای جهانی طلا و افزایش نرخ ارز تعیین شد و بر این اساس قیمت نیم سکه به شش میلیون تومان رسید.

TejaratNews.com/

اثرگذاری قیمت دلار در بازار طلا / کاهش قیمت طلا و سکه امروز 26 مهر

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 26 مهر / فشار صعود بیت کوین به بازار طلا

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 26 مهر / فشار صعود بیت کوین به بازار...

دیروز بازارهای جهانی تعطیلی بود اما از دست دادن کانال 27 هزار و 200 تومانی دلار یکی از عوامل اصلی کاهش قیمت طلا و سکه در بازار یکشنبه بود. فعالان بازار عقیده دارند تا ثبات کامل نرخ ارز در کانال 27 هزا...

TejaratNews.com/

شرایط صعود و نزول قیمت سکه چیست؟ / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 26 مهر

قیمت طلا و سکه امروز 25 مهر

کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/25

کاهش قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/25

قیمت طلا و سکه امروز بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و با پیروی از افت نرخ ارز، کاهش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به 11 میلیون و 672 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 25 مهر / سکه در انتظار سطوح جدید

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه امروز 25 مهر / سکه در انتظار سطوح جدید

افزایش قیمت دلار در روز شنبه موجب شد قیمت طلا و سکه امامی نیز در جاده صعودی قرار بگیرد. فلز گران‌بهای داخلی در نخستین روز هفته، 70هزار تومان رشد کرد و به بهای 11 میلیون و 800 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
مواد اولیه شیرخشک همچنان در گمرکات مانده دلایل افزایش قیمت قیر؛ از رشد قیمت جهانی تا معاملات تهاتری بورس در انتظار حذف ارز 4200 تومانی شاخص کل قرمز اما شاخص هم وزن سبزپوش است پیش بینی معامله گران از قیمت نفت در ماه های آینده دادوستد پنتان پلاس پتروشیمی بوشهر در بورس انرژی بیش از 109 هزار تن فرآورده هیدروکربوری به فروش رسید "حکشتی" برای تسویه اقساط تسهیلات ارزی لنگر کشید شاخص های بورس جهانی صعودی شدند نرخ 13 ارز ثابت ماند/افزایش نرخ 27 ارز ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی 2420 میلیارد دلار شد کاهش شاخص دلار برای دومین روز متوالی " وسدید " و ترکیبی نو از هیات مدیره نرخ رسمی 27 ارز افزایش یافته جزيیات وام و یارانه مسکن دولتی / پنج دهک پایینی منتظر باشند عرضه 133 هزار تن میلگرد و تیرآهن در تالار محصولات صنعتی و معدنی عرضه متانول فن آوران در رینگ بین الملل بورس انرژی سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در 28 مهرماه بورس در انتظار حذف ارز 4200 تومانی عرضه 133 هزار تن میلگرد و تیرآهن در بورس کالا شاخص ریزش 2 هزار واحدی دارد سهمیه بهین یاب برخی محصولات پتروشیمی حذف شد کدام سهامداران منتظر واریز سود باشند؟ اعضای حقوقی هیيت مدیره صندوق توسعه انتخاب شدند تکذیب اعلام قیمت‌های جدید خودرو " ثامید " تعدادی واحد اداری و تجاری را می فروشد بورس 42 واحد رشد کرد ضرورت بررسی اثر هزینه‌ای و درآمدی حذف ارز 4200 تومانی محل دفتر " سجام " دیگر استیجاری نیست انتخاب اعضای حقوقی هیات مدیره صندوق توسعه در مجمع تکذیب اعلام قیمت‌های جدید خودرو " قجام " باز هم " قیستو " را فروخت قرادرداد ایران و ونزويلا چقدر به نفع ماست؟ آغاز اصلاح قیمت خوردو رشد قیمت‌های جهانی، فرصتی برای صعود بورس " ونیرو " تصمیمات مجمع را ثبت کرد الگوی W و دو هدف شاخص‌کل تصمیمات مجمع " ستران " به ثبت رسید تصمیمات مجمع " غدام " ثبت شد الاکلنگ طلا و نفت آغاز ثبت‌‌نام طرح جهش تولید مسکن از امروز مجمع صندوق سرمایه گذاری نیکوکاری جایزه علمی فناوری پیامبر اعظم (ص)برگزار می شود صورت مالی میاندوره ای "وسپهر " منتشر شد جزيیاتی از وام طرح «جهش مسکن» / اقساط بازپرداخت آن چقدر است؟ خبری که شاید بر قیمت دلار تاثیر بگذارد " داراب " هم صورت مالی منتشر کرد مجمع اختصاصی بازارگردانی دارا داریوش در روز جاری ثبات کامل قیمت‌ها در بازار خودرو / قیمت خودرو امروز 28 مهر 1400 انتشار ترازنامه میاندوره ای " وبوعلی " صورت مالی حسابرسی نشده " خفنر " را منتشر کرد