تامین کسری بودجه از جیب ملت به اسم مالیات

تامین کسری بودجه از جیب ملت به اسم مالیات

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در این لایحه ما شاهد هستیم که حدود 35 درصد از آن را مالیات تشکیل می‌دهد.

دیده‌بان ایران: مهرداد گودرزوند چگینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ، درباره لایحه بودجه سال آینده، اظهار داشت: امیدوار هستیم که بودجه سال آینده بتواند به شرایط اضطراری کشور کمک کند تا یک شرایط با ثبات تری در اقتصاد داشته باشیم.

وی ادامه داد: به نظر بنده با توجه به شرایط کنونی کشور این لایحه بودجه واقع گرایانه نوشته شده است یعنی در این لایحه ما شاهد هستیم که حدود 35 درصد از آن را مالیات تشکیل می دهد.

گودرزوند چگینی اضافه کرد: سهم این 35 درصد از مالیات برای کسانی است که فرار مالیاتی دارند که این اقدام یک اقدام شایسته از جانب دولت است زیرا با توجه به شرایط اقتصادی کشور برخی از کسب و کارها از نظر مالی با مشکل رو به رو هستند؛ از این جهت دولت برای تامین هزینه های خود در لایحه بودجه برنامه ای به صورت دقیق دیده که از کسب و کارهایی که فرار مالیاتی دارند این منابع را تامین کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: از دیگر نکات مثبت لایحه بودجه دولت این است که سهم بودجه پژوهشی کشور از نیم درصد به یک درصد ارتقا یافته است.

گودرزوند چگینی تصریح کرد: یکی دیگر از نگاه‌های واقع‌بینانه دولت در لایحه بودجه، فروش نفت در سال آینده است؛ زیرا در لوایح گذشته رقم فروش نفت در بودجه ها واقعی دیده نمی‌شد، اما در این لایحه شاهد هستیم که دولت رقم فروش نفت را به صورت واقع بینانه دیده است.

وی افزود: به نظر بنده مهمترین تفاوت لایحه 1401 با لایحه بودجه 1400 این است که دولت به صورت واقع بینانه به موضوعات نگاه کرده است و از پیش بینی ها و احتمالات دوری کرده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زمانی لایحه بودجه موفق، به ثمر می‌رسد که در مرحله اجرا نیز همانطور هم موفق باشد؛ زیرا ما شاهد بودیم که لایحه بودجه 1400 در کاغذ هم موفق بود اما در مرحله اجرا نتوانست آن موفقیتی که در کاغذ نوشته بود به دست بیاورد از این رو  شاهد بودیم که دولت قبل تمام منابعی که برای طول سال دیده بود را در شش ماهه اول مصرف کرد.

local_offerبرچسب‌ها:
مبلغ یارانه جدید مشخص شد/ چه کسانی ماهی 800 هزار تومان یارانه می‌گیرند؟ دنا 485 میلیون تومان شد/ آخرین قیمت ساینا، پژو و کوییک فرار 36هزار میلیارد تومان از بورس در دوره ريیسی مبلغ یارانه جدید مشخص شد + زمان پرداخت فولاد؛ افزایش حاشیه سود 10 درصدی | سهامداران فولاد بخوانند! بازار سهام سقوط کرد/ فرار 36 هزار میلیارد تومان سرمایه از بورس در دوره رییسی نوبت به انتصاب همسران در دولت رسید! گوشی‌های لاکچری بازار را بشناسید/ جدول قیمت بورس فردا شنبه 9 بهمن چه خواهد شد؟ رشد آرام قیمت سکه و طلا در یک هفته اخیر کاهش ابهامات بازار سرمایه/ دو سناریوی مهم پیش روی بورس پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت خبر مهم درباره آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران رقم خالص دریافتی کارمندان در سال آینده دو نیمه متفاوت بازار طلا و سکه بنیاد مستضعفان 30 میلیارد تومان برای جزیره‌نشینان محروم لارک اختصاص داد قطعی برق و گاز زمستانی سرد پیش‌روی تولیدکنندگان قرار می‌دهد؟ تولید خودرو انگلیس به کمترین میزان 65 سال گذشته رسید سرعت بخشیدن به روند پاسخگویی به مردم در میز ارتباطات مردمی وزارت اقتصاد در گیلان اعتماد با توییت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟ رشد 36 درصدی خروج پول از بورس/ کاهش ورود نقدینگی حقیقی‌ها به صندوق‌ها شاخص کل بورس نوسانی خواهد بود قیمت رهن و اجاره خانه در کوی فراز + جدول دارندگان کارتخوان بخوانند/ جزيیات تازه درباره غیرفعال‌سازی دستگاه های کارتخوان برف و کولاک، تردد برون شهری را 12 درصد کاهش داد استارت نهضت ملی مسکن با یک پنجم ظرفیت طلا 13 دلار ارزان شد صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان ادامه دارد حقوق سال آینده بازنشستگان اعلام شد آخرین وضعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل اولتیماتوم شاپرک به دارندگان کارتخوان ادامه صادرات نفت‌خام ایران از گوی شناور لاوان هشدار برای صاحبان صنایع/سهمیه‌بندی برق صنایع تایید شد روند کاهشی قیمت دلار ادامه دار خواهد بود؟ آسیب‌دیدگی خط لوله پالایشگاه ستاره خلیج فارس برطرف شد 65 درصد مردم تحت پوشش سه صندوق بیمه‌ای/ در ازای هر بازنشسته 4.4 بیمه‌پرداز وجود دارد چند هزار مودی مالیاتی 100 درصد فرار مالیاتی داشته‌اند خبر مهم برای صاحبان کارتخوان ها پیش‌بینی از وضعیت قیمت‌ها در بازار طلا و سکه هزینه خانوارها بالا رفت؛ منبع آمار تورم وزیر اقتصاد کجاست؟/ خاندوزی: دولت شتاب تورم را کم کرد خبر مهم درباره میزان عیدی بازنشستگان منبع آمار تورم "وزیر" کجاست؟ مشترکان اینترنت ثابت به 10.8 میلیون رسیدند ممنوعیت واردات مدل‌های پرتقاضای موبایل ادامه دارد بالش های مخدر به انگلیس نرسید گشایش در تنوع بخشی به روش های رفع تعهد ارزی پرداخت سود سال 99 سهام عدالت تا پایان 1400 جریمه 2.25 میلیون دلاری آمازون اعتماد با تيوری، تويیت و ابوالمشاغل‌ها به بورس برمی‌گردد؟ اولتیماتوم شاپرک به دارندگان کارتخوان