تسویه 50 هزار میلیاردی بدهی‌های گذشته

تسویه 50 هزار میلیاردی بدهی‌های گذشته

وزارت امور اقتصادی و دارایی در دولت سیزدهم به صورت مستمر و هفتگی گزارش میزان بدهی‌ها و مطالبات دولت را ارايه داده که بیست‌وسومین گزارش مرکز مدیریت بدهی‌های عمومی کشور به‌تازگی منتشر شده است.

بورس نیوز: از ابتدای سال 1401 تا 20 تیرماه دولت 49هزار و 631میلیارد تومان از بدهی‌های ایجادشده در سال‌های قبل را تسویه کرده است.

وزارت امور اقتصادی و دارایی در دولت سیزدهم به صورت مستمر و هفتگی گزارش میزان بدهی‌ها و مطالبات دولت را ارايه داده که بیست‌وسومین گزارش مرکز مدیریت بدهی‌های عمومی کشور به‌تازگی منتشر شده است.

براساس این گزارش، طبق قانون بودجه 1401 دولت در سال جاری باید 103هزار میلیارد تومان اوراق بفروشد، اما از ابتدای سال 1401 تاکنون دولت 45هزار میلیارد تومان اوراق فروخته است که از این میزان 15هزار میلیارد تومان از این اوراق غیرنقدی و 30هزار میلیارد تومان آن نقدی بوده است.

 

براساس عملکرد فروش اوراق بدهی در سال‌های 94 تا 1401، میزان فروش اوراق دولتی از 10هزار و 500میلیارد تومان در سال 94 به 202هزار و 465میلیارد تومان در سال 1399 رسیده، اما در سال 1400 این میزان به 182هزار و 500میلیارد تومان کاهش یافته است. همچنین طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده، میزان فروش اوراق در سال 1401 کمتر از سال 1400 خواهد بود.

براساس این گزارش، دولت باید در سال جاری 171هزار و 989میلیارد تومان اصل و سود اوراق فروخته‌شده در سال‌های قبل را بازپرداخت کند. طبق جدول زیر دولت تا پایان سال 1405 باید 522هزار و 178میلیارد تومان اصل و سود اوراق منتشرشده را پرداخت کند. از ابتدای سال جاری تا تاریخ تهیه این گزارش 37هزار میلیارد تومان بابت اصل و 12هزار و 631میلیارد تومان بابت سود اوراق بدهی منتشرشده در سال‌های قبل، پرداخت شده است.

این مناطق تهران برای خریداران مسکن محبوبتر است + جدول آخرین قیمت گل سرسبد سایپا در بازار + جدول حاصل فعالیت دولت ريیسی برای بورس چه بود؟ خبر جدید درباره یارانه نقدی و ارز دارو خبر خوش برای متقاضیان وام مسکن | روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد خودداری دو شرکت از پذیرش نمایندگان سهام عدالت دوربرگردان قانون جهش مسکن بخاطر یک بهانه/ پرونده متقاضیان مسکن در وزارت راه کجاست؟ افتتاح حساب گروهی برای کارکنان شرکت‌ها ممنوع شد اولین کشتی باری به آب های اوکراین رسید شوکی که نذری‌های محرم را از رونق انداخت عرضه کنندگان گوشت قرمز از پرداخت مالیات معاف شدند تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ | چه کسانی یارانه نان دریافت می کنند؟ درآمد نجومی مشاوران املاک متاورسی در ایران/... تحریم‌ها مانع پرداخت بدهی برقی افغانستان شدند تاکسی خودران بایدو مجوز گرفت چرا غرب از تحریم‌ها علیه نفت روسیه عقب‌نشینی کرد؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید قیمت نفت برنت به 95 دلار رسید بدهی خارجی در دولت سیزدهم کاهش یافت/ دیگر خبری از استقراض‌های پی‌درپی و چاپ پول نیست کدام اینترنت طرفدار بیشتری دارد؟ روند کاهشی هزینه وام مسکن ادامه دارد خاندوزی: تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند یک بام و دو هوای دولت در تنظیم بازار کالاهای اساسی/ جریمه عجیب و سنگین برای تولید کنندگان رب تردد در شمال کشور روان است دردسرهای بی پایان قیر تهاتری/ اصلاح قانون به سود فساد قیر رایگان؟ وزش باد شدید، رگبار و رعد و برق در شمال کشور 75درصد مصرف کنندگان آمریکایی در پرداخت صورت حساب مشکل دارند قیمت اوراق مسکن برای مجردها و متاهل‌ها تشریح دلیل کمبود دستمال کاغذی و پوشاک در بازار/ 50 درصد مواد اولیه وارداتی است فارس من| مطالبه مردمی برای عرضه چادر و روسری با قیمت مناسب پروژه‌های آبی عراق؛ از تغییر مسیر دجله تا سدسازی روی اروند/ چالش جدید آبی برای ایران تعریف شد؟ ترفند مشاورین مسکن برای گران کردن املاک کدام بانک‌ها بیشتر وام دادند؟ هزینه وام مسکن باز هم کاهش یافت ترفند برخی از مشاورین املاک برای گران کردن املاک ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد