قیمت طلا امروز اول مرداد 1401/ پیش‌بینی نرخ طلا و سکه

قیمت طلا امروز اول مرداد 1401/ پیش‌بینی نرخ طلا و سکه

قیمت طلا امروز در بازار نوسانی بود. سکه نیز با روند افزایشی در آستانه ورود دوباره به کانال 15 میلیون تومانی قرار گرفت. بازار طلا و سکه به چه سمتی می‌رود؟

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار طلا و سکه امروز تا حدودی نوسانی بود. قیمت طلا ظهر امروز با روندی صعودی، تا حدود یک میلیون و و 371 هزار و 248 تومان هم رسید. اما پس از آن روند کاهشی به خود گرفت و به تا حدود یک میلیون و 354 هزار تومان نیز بازگشت قیمت داشت. قیمت طلا روز پنجشنبه، 30 تیر در سطح 1 میلیون و 350 هزار تومان بود.

در بازار سکه نیز قیمت‌ها امروز افزایشی بود. به گونه‌ای که قیمت سکه طرح جدید بار دیگر در آستانه ورود به کانال 15 میلیون تومانی قرار گرفت. اتحادیه طلا و جواهر تهران، نرخ این فلز گرانبها را 14 میلیون و 950 هزار تومان اعلام کرد. در حالی که قیمت سکه روز پنجشنبه، در محدوده 14 میلیون و 800 هزار تومان بود.

سکه طرح قدیم اما در روزهای اخیر ثبات بیشتری دارد و در محدوده 14 میلیون 300 هزار تومان نوسان محدودی داشته است.

نرخ اونس جهانی نیز در لحظه تنظیم این خبر افزایشی است و با قیمت 1,727 دلار معامله می‌شود.

مطالعه بیشتر: بازدهی بازارها در هفته چهارم تیر 1401/ افت همه بازارهای مالی
نوسانات قیمت دلار

امروز قیمت‌ دلار در صرافی ملی، سامانه سنا و بازار آزاد نیز نوساناتی داشت.

قیمت دلار در صرافی ملی با اندکی کاهش نسبت به روز پنجشنبه 30 تیر، 27811 تومان اعلام شد.

دلار در بازار آزاد در برخی کانال‌های تلگرامی روند افزایشی داشت و وارد کانال بالاتر شد. البته برخی منابع نیز معتقدند این کانال‌ها قیمت‌ها را بیشتر از رقم واقعی اعلام می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، قیمت دلار نیمایی امروز با 0٫21 درصد کاهش نسبت به روز کاری گذشته، به قیمت 26135 تومان رسیده است.

مطالعه بیشتر: بازدهی بازارهای مالی در تیر 1401/ رشد دلار و افت 3 بازار
پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

بازارهای مالی تحت تاثیر شاخص‌های کلان اقتصادی و اخبار مربوط به مذاکرات وین قرار دارند. هر چند اخبار سیاسی و بعضی اقدامات بازارساز بازدهی بازارهای طلا و سکه را در ماه گذشته منفی کرد اما برخی سیگنال‌ها می‌گویند شاید این روند در ماه جاری ادامه‌دار نباشد.

امروز مرکز آمار نرخ تورم تیر 1401 را اعلام کرد که حاوی دو روکوردشنی از ابتدای امسال است.

مطابق اعلام مرکز آمار ایران، میانگین سالانه تورم در تیر 1401 با 1.1درصد افزایش نسبت به ماه قبل به 40.5درصد رسید. این عدد، بیشترین تورم سالانه از ابتدای امسال بوده است.

مطالعه بیشتر: دلار وارد کانال قیمتی جدید شد/ سیگنال‌ها درباره آینده دلار چه می‌گوید؟

تورم نقطه به نقطه نیز در تیر ماه 1401 به 54درصد رسید. این رقم نشان‌دهنده آن است که خانوارهای کشور به طور میانگین 54درصد بیشتر از تیر ماه سال گذشته برای خرید یک سبد از کالاها و خدمات یکسان هزینه کرده‌­اند. تورم نقطه به نقطه نیز در مقایسه با ماه گذشته 1.5درصد افزایش یافته است و به بیشترین میزان خود از ابتدای سال 1401 رسیده است.

از سوی دیگر، گزارش‌های بانک مرکزی نشان می‌دهد که بدهی دولت به بانک‌ها همچنان ادامه‌دار است. به عبارت دیگر، علاوه بر رشد پایه پولی و نقدینگی که خود عامل اصلی تورم هستند، در ماه‌های اخیر بدهی‌های بخش دولتی به بانک‌ها هم با سرعت افزایش پیدا کرده‌اند.

اخبار منتشر شده از مذاکرات هسته ای نیز چندان امیدوارکننده نیست. البته این احتمال وجود دارد که بازارساز با سیاست‌هایی از جمله ارزپاشی، قیمت‌ها را موقتا کنترل کند. اما این اقدام نمی‌تواند ادامه‌دار باشد.

با توجه به اینکه نرخ دلار، امروز بر خلاف روزهای اخبر، افزایشی شد و حتی به کانال بالاتر نیز صعود کرد، به دنبال آن، قیمت‌های در بازار طلا و سکه نیز صعودی شد. این امکان وجود دارد که فردا نیز همین روند ادامه یابد. به ویژه که اننتشار گزارش مرکز آمار از تورم تیر، سیگنال افزایشی را برای بازارهای مالی صادر کرده است.

مطالعه بیشتر: رکورد تورم سالانه و نقطه‌ای در سال 1401 شکست / تاخت و تاز قیمت‌ها ادامه دارد

پیش‌بینی قیمت طلا را هر روز ساعت 19 در تجارت‌نیوز بخوانید.

 

معاملات سکه مشکوک شد

معاملات سکه مشکوک شد

افزایش قیمت سکه در شرایطی که بهای طلا در بازارهای جهانی صعود نمی کند، برای برخی بازیگران داخلی مشکوک است.

Bartarinha.ir/
شوک بازارهای جهانی و تاثیر آن در قیمت طلا

شوک بازارهای جهانی و تاثیر آن در قیمت طلا

قیمت طلا امروز پنجشنبه کاهش یافت زیرا بازدهی خزانه‌داری و دلار افزایش یافت و چشم انداز طلا به دلیل ترس از افزایش شدیدتر نرخ بهره فدرال رزرو در ماه جاری، پس از آن که داده­ ها نشان داد که تورم ایالات­ م...

Isna.ir/

قیمت طلا صعودی شد / 12 مرداد

مقاومت سکه برای کاهش قیمت

مقاومت سکه برای کاهش قیمت

دیشب در بازارهای جهانی، طلا تا حدی با حجم بیشتر فروش مواجه شد و این موضوع ممکن است موجب شود که امروز سکه بازان کمی عقب...

Gostaresh.news/
دلار و طلا ترمز کشیدند

دلار و طلا ترمز کشیدند

جهانایسنا نوشت: قیمت طلا امروز سه‌شنبه با دور ماندن سرمایه‌گذاران به دلیل کاهش چشم‌انداز تورم و افزایش قریب‌الوقوع نرخ بهره از سوی بانک‌های مرکزی، عمدتا بدون تغییر بود.

KhabarOnline.ir/
پیش‌بینی جالب ريیس اتحادیه طلا درباره قیمت‌ها

پیش‌بینی جالب ريیس اتحادیه طلا درباره قیمت‌ها

قیمت طلا و سکه از نیمه خرداد سال جاری در مسیری افزایشی قرار گرفت و در مقاطع دوباره کاهشی شد. اما اکنون باتوجه به کاهش...

Bartarinha.ir/

به دنبال افزایش ارزش ریال؛ سکه، طلا و البته ارز، ارزان شد

گزارش بازار‌ها امروز 22 تیر 1401 | روند قیمت طلا

گزارش بازار‌ها امروز 22 تیر 1401 | روند قیمت طلا

به صورت روزانه نبض بورس وضعیت بازار‌های موازی بورس (بیت کوین، سکه، طلا و دلار) را بررسی خواهد کرد و ضمن مرور روند هفتگی این بازار‌ها به بررسی گزارش وضعیت قیمت و اخبار مهم بازار در همان روز خواهد پرداخ...

NabzeBourse.com/
قیمت طلا، سکه و ارز 1401.04.9/ جهش قیمت طلا و سکه

قیمت طلا، سکه و ارز 1401.04.9/ جهش قیمت طلا و سکه

بازار مالیاز ابتدای امروز روند قیمت‌ها در بازار طلا و سکه صعودی شده است و سکه به کانال 15 میلیون تومانی بازگشته است.

KhabarOnline.ir/

قیمت طلا، سکه و ارز در بازار امروز

قیمت طلا، سکه و ارز 1401.04.22/ روند ارز صعودی شد

قیمت طلا، سکه و ارز 1401.04.4/ ریزش قیمت طلا در بازار

قیمت طلا، سکه و ارز 1401.04.4/ ریزش قیمت طلا در بازار

بازرگانیروند قیمت طلا در اولین روز هفته در بازار ریزشی شد.

KhabarOnline.ir/

پیش بینی قیمت سکه 15 تیر 1401

جدیدترین قیمت طلا، دلار و انواع سکه در بازار

جدیدترین قیمت طلا، دلار و انواع سکه در بازار

امروز در بازار آزاد تا این لحظه نرخ طلای 18عیار هر گرم یک میلیون و 386 هزار تومان و نرخ سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید...

Gostaresh.news/
سکه 200 هزار تومان ریخت

سکه 200 هزار تومان ریخت

قیمت سکه طرح قدیم امروز (دوشنبه، 20 تیرماه) با 200 هزار تومان کاهش نسبت به روز کاری گذشته (شنبه، 18 تیرماه) به 15...

Gostaresh.news/
قیمت جدید برنج را ببینید/ سقوط قیمت برنج آغاز شد 355640 ریال هزینه تزيینات توالت فرح در دوره پهلوی + سند استراحت کنید و منتظر جهش بیت‌کوین باشید/ پیش‌بینی قیمت... عکس| تیپ جالب شاگردان ماست فروشی در دوره قاجار مردم می‌پذیرند به جای یارانه، کالابرگ دریافت کنند؟/... مشخصات فنی گوشی جدید شیايومی + عکس معرفی سامسونگ گلکسی بادی 2 + عکس یارانه پنهان شهری‌ها بیشتر از روستانشینان/ یارانه بنزین به جیب چه کسانی می‌رود؟ تحلیل شستا | وضعیت شستا چگونه خواهد شد؟ عقب‌نشینی اتاق تهران از ادعای افت صادرات نفت ایران با دو گاف بزرگ/ پروژه چین‌هراسی چگونه کلید خورد؟ تصمیم ویژه دولت برای بازنشستگان/ امروز تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان روشن می‌شود؟ امروز بورس چگونه خواهد بود؟ وارداتی های بازار خودرو چند؟ + جدول قیمت منتظر کاهش قیمت شدید این ارز دیجیتال باشید بسته اینترنت رایگان اقشار کم برخوردار فعال شد از قیمت سفر هوایی اربعین مطلع شوید قیمت دوچرخه 25 مرداد ماه+ لیست قیمت قیمت جدید انواع دیسک ترمز اعلام شد پیش بینی افزایش 30 درصدی تولید میگوی پرورشی خریداران ساینا عجله کنند | فروش اقساطی ساینا با کمترین اقساط تورم قیمتی مواد غذایی در بریتانیا به قله جدیدی رسید خبر خوش برای متقاضیان نهضت ملی مسکن | زمان تحویل نهضت ملی مسکن مشخص شد حذف ارز ترجیحی چه تاثیری بر زندگی مردم داشت؟ برق بیش از 30 اداره پایتخت قطع شد کاهش ارزش دلار برابر دینار در پی تغییر در کابینه دولت عراق پیشنهاد روسیه به شرکای تجاری برای پیوستن به سويیفت روسی آخرین قیمت محبوب ترین خودروها در بازار + جدول در این بازار همه فروشنده‌اند اما خریداری نیست نقص فنی لاستیک پرواز تهران-دهلی ماهان هنگام تیک آف خرید شهاب سنگ‌ها به شرط آزمایشگاه، گرمی چند میلیارد؟ جزيیات حادثه پرواز هواپیمای تهران - دهلی شرکت ماهان سورپرایز ريیسی برای معلمان | واریز علی الحساب به حساب معلمان پرداخت بیش از 625 هزار وام ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن هشدار بزرگ‌ترین بانک آمریکا: چیزی بدتر از رکود در انتظار اقتصاد آمریکاست در این بازار همه فروشنده اند اما خریداری نیست صندوق‌های سرمایه‌گذاری خاصیت ضد تورمی دارند اعلام دلیل ترکیدن لاستیک هواپیمای پرواز دهلی/ هواپیما با تاخیر دو ساعته عازم مقصد شد خریداران خودرو بخوانند | جایگزین حذف قرعه کشی خودرو چیست؟ سازمان ملل نسبت به تشدید گرسنگی افغانستان هشدار داد دنا ریخت/ آخرین قیمت تیبا، رانا، پژو و پراید پرداخت 130 میلیارد تومان مالیات خودروهای لوکس کشاورزان ایرانی در استرالیا و کانادا سر زمین می روند! فردا نحوه افزایش حقوق بازنشستگان اعلام می‌شود دورکاری کارمندان اپل به اتمام رسید مصوبه رمزارزها در ایران به ایستگاه پایانی رسید تصمیم نهایی دولت برای حقوق کارمندان | افزایش حقوق کارمندان دولت ماه آتی نهایی می‌شود دولت برای مهار تورم ناچار به کنترل هزینه‌هاست 30 درصد قطعات خودرو در بازار تقلبی و قاچاق است/ تامین زمین نهضت ملی مسکن سرعت گرفت دخل و خرج ایرانی ها در سال 1400