12 نکته درباره عرضه اولیه آردینه که کمتر شنیده اید!

12 نکته درباره عرضه اولیه آردینه که کمتر شنیده اید!

روز چهارشنبه 25 بهمن ماه 1402 بازار سرمایه میزبان یک شرکت جدید برای عرضه اولیه خواهد بود. قرار است 400 میلیون سهام آردینه معادل 12 درصد کل سهام شرکت، به روش ترکیبی عرضه اولیه شود. در این مطلب قصد داریم به 12 نکته درباره آردینه اشاره کنیم که احتمالا کمتر شنیده اید!

به گزارش نبض بورس، روز چهارشنبه 25 بهمن ماه 1402 بازار سرمایه میزبان یک شرکت جدید برای عرضه اولیه خواهد بود. قرار است 400 میلیون سهام آردینه معادل 12 درصد کل سهام شرکت، به روش ترکیبی عرضه اولیه شود.

برای دیدن جزيیات این عرضه اولیه می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید، اما در اینجا قصد داریم که 12 نکته درباره آردینه بگوییم که شاید کمتر شنیده باشید.

12 نکته درباره عرضه اولیه آردینه که باید بدانید!

1. شرکت نشاسته و گلوکز آردینه متعلق به خانواده امینی است و سهام این شرکت در تملک این خانواده است. این شرکت 60 سال پیش توسط حاج محمد امینی هرندی پایه گذاری شد و هم اکنون ترکیب سهامداران بدین شرح است: مايده امینی هرندی 8 درصد، حسین امینی، سعید امینی، مسعود امینی هرندی و مهدی امینی هرندی هر کدام 23 درصد از کل سهام این شرکت را در اختیار دارند.

2. محل شرکت نجف آباد اصفهان است.
3. از 5 عضو هیات مدیره سه عضو دارای مدرک دیپلم هستند. حسین امینی دارای مدرک دیپلم فنی و حرفه ای، سعید امینی دارای مدرک دیپلم ریاضی و مهدی امینی هرندی دارای مدرک دیپلم علوم انسانی می‌باشند.
9.4 آذرماه 1401 در بازار دوم فرابورس پذیرفته شد و در 8 شهریورماه سال جاری با نماد آردینه درج شد.
5. کار اصلی شرکت تولید، توزیع، خرید و فروش نشاسته، گلوکز، گلوتن ونشاسته مخصوص خوراک دام، طیور و آبزیان است.
6. دارای یک واحد زیرمجموعه به نام کارخانجات تولیدی و صنعتی آرد انوشیروان می‌باشد.
7. در بین 35 شرکت تولیدکننده در حوزه تولید نشاسته از گندم در ایران دارای رتبه 7 است و 5 درصد کل بازار را در اختیار دارد.
8. در بین 21 شرکت تولیدکننده در حوزه تولید گلوکز و شربت گلوکز در ایران دارای رتبه 5 است و 6 درصد کل بازار را در اختیار دارد.
9. دارای یک نیروگاه خورشیدی 300 کیلوواتی است که 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و به زودی راه اندازی خواهد شد.
10. سال 1401 بین 2 تا 3 میلیون دلار صادرات داشته است که امسال بخاطر جنگ اکراین و روسیه این صادرات کاهش یافته است و عمده صادرات به ترکیه و بعد به بازار‌های شرق آسیا و اروپا بوده است.
11. ارزش روز دارایی‌های این شرکت 2 هزار میلیارد تومان می‌باشد.
12. قرار است منابع حاصل از عرضه اولیه برای سرمایه گذاری یا احداث کارخانه در زمینه نساجی یا صنایع غذایی صرف شود.

آخرین اخبار بورس و اقتصاد