ضربه گرمایش جهانی بر تولید ناخالص داخلی استرالیا

ضربه گرمایش جهانی بر تولید ناخالص داخلی استرالیا

خزانه‌دار استرالیا اعلام کرد که گرمایش جهانی بر عملکرد و تولید ناخالص...

به گزارش ایسنا، جیم چالمرز، خزانه‌دار استرالیا اظهار کرد که بازده محصولات استرالیا تا سال 2063 می‌تواند 4 درصد کمتر از سطح فعلی باشد و تولید اقتصادی این کشور را 1.8 میلیارد دلار استرالیا (1.2 میلیارد دلار) در سال کاهش دهد، مگر اینکه اقدامی برای کاهش تاثیر تغییرات آب وهوایی انجام شود. گرم شدن کره زمین منجر به هوای گرمتر و شدیدتر در استرالیا، یکی از بزرگترین صادرکنندگان محصولات کشاورزی در جهان شده است.

پس از بارندگی های سیل آسا در سال 2022، دمای بی‌سابقه و شرایط خشک در سال جاری، برداشت گندم پیش‌بینی شده در استرالیا را به شدت کاهش داده است.

چالمرز در یک کنفرانس کشاورزی گفت: آخرین تحلیل وزارت خزانه‌داری نشان می‌دهد که بلایا و گرم‌شدن آب وهوا اثرات بزرگ و اقتصادی گسترده‌ای دارند.

بر اساس گزارش رویترز، چالمرز گفت که آتش‌سوزی‌های جنگلی در سال 2019 و سیل‌های سال 2022 هر کدام حدود 1.5 میلیارد دلار استرالیا به اقتصاد استرالیا خسارت وارد کرده و دولت استرالیا در برنامه‌های کربن‌زدایی، مقاومت در برابر خشکسالی و بازیابی بلایای طبیعی سرمایه‌گذاری کرده است.

او افزود: هزینه 335 میلیون دلاری برای بازیابی بلایای طبیعی در سال 2017 تا 2018 به حدود 2.5 میلیارد دلار در سال 2022 تا 2023 تبدیل شده است.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد