اجاره‌ خانه در شهرهای اطراف تهران

اجاره‌ خانه در شهرهای اطراف تهران

گفته میشود در سال گذشته مستاجران تهرانی دسته‌دسته اسباب و وسایلشان را جمع می‌کنند و روانه شهرهای جدید اطراف تهران می‌شوند. چه چیزی عامل این مهاجرت است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، حتما شنیده‌اید که می‌گویند در سال گذشته مستاجران تهرانی دسته‌دسته جل و پلاس‌شان را جمع می‌کنند و روانه شهرهای جدید اطراف تهران می‌شوند. فکر می‌کنید چه چیزی عامل این مهاجرت است؟ پول؟ نه!

اجاره‌خانه در محله‌های مختلف تهران

بیایید با هم نگاهی بیاندازیم به قیمت درج شده به آگهی‌های سایت دیوار. جایی که هزاران مالک و مستاجر و قطع به یقین مشاور املاک روزانه به آن سر می‌زنند تا مشتری پیدا کنند و معامله‌ای را جوش بدهند.

نکته مهمی که در آمارهای روزانه سایت دیوار وجود دارد، دقت و وسواسی است که بخش محتوای سایت دیوار خرج می‌کند تا حتما قیمت خانه‌های دو تا پنج ساله را اعلام کنند.

لابد چون چنین خانه‌هایی تر و تمیز هستند اما به هر حال همین مسيله باعث می‌شود متوسط قیمت‌ها هم مقداری افزایش پیدا کنند. به عنوان مثال اجاره متوسط قیمت اجاره یک متر مربع منزل مسکونی در کاشانک و شهرک غرب 20 میلیون تومان است.

اجاره ماهانه در منطقه دروس و نیاوران 22 میلیون تومان، کامرانیه، آجودانیه، فرمانیه و ولنجک24 میلیون تومان ثبت شده‌است.

همچنین متوسط نرخ اجاره مسکن در زعفرانیه 37 میلیون تومان و در الهیه 29 میلیون تومان است که همه‌شان از مناطق گران‌ قیمت تهران برای اجاره‌نشینی هستند.

اختیاریه و ظفر با متوسط اجاره 15 میلیون تومان، گیشا، یوسف‌آباد و میرداماد با قیمت 16 میلیون و اوین 17 میلیون تومان در رتبه‌های بعدی هستند. ونک، قیطریه و پاسداران مناطقی هستند که نرخ اجاره در آن مناطق در حدود 18 میلیون تومان ثبت شده است.

متوسط نرخ اجاره در منطقه سعادت‌آباد و ازگل در کانال 20 میلیون تومان ثبت شده است. متوسط نرخ اجاره در محمودیه، نیاوران و اقدسیه در محدوده 22 میلیون تومان ثبت شده و متوسط نرخ اجاره در دروس 21 میلیون تومان اعلام شد ه است.

از شمال شهر فاصله بگیریم؟

در غرب تهران اوضاع اینطوری است؛ متوسط رقم اجاره در منطقه استاد معین 8٫8 میلیون تومان ثبت شده است.

تهرانسر و چیتگر مناطقی هستند که متوسط اجاره در آنها حدود 9 میلیون تومان است. دریاچه شهدای خلیج فارس با متوسط اجاره 10 میلیون تومان و کوهک و شهر زیبا با متوسط اجاره ماهانه 11 میلیون تومان دیگر محله‌های تهران هستند.

جنت‌آباد شمالی و باغ فیض در محدوده 12 میلیون تومان اجاره ماهانه را ثبت کردند. همچنین در صادقیه متوسط نرخ اجاره ماهانه 12/5 میلیون تومان است. سری به مناطق جنوب و ارزان قیمت غرب تهران بزنیم.

در نازی‌آباد، بریانک، افسریه و جیحون مناطقی هستند که متوسط نرخ اجاره ماهانه هر متر مربع هفت میلیون تومان ثبت شده‌اند. این چهار منطقه ارزان‌ترین خانه‌های برای اجاره‌نشین‌ها را در خود جا داده‌اند. متوسط نرخ اجاره در مناطق آهنگ و سلسبیل در کانال هشت میلیون تومان ثبت شده است.

صادقیه و ستارخان از مناطق غرب تهران، از مناطقی هستند که متوسط نرخ اجاره در آنها متری 12 میلیون تومان است. این یعنی اگر در ارزان‌ترین محله‌های تهران، مثل افسریه و جیحون بخواهید یک خانه 80 متری اجاره کنید باید توانایی در حدود 560 میلیون تومان داشته باشید حالا دیگر دست خودتان و توافق صاحبخانه است که چقدر از این پول را به شکل رهن(پول پیش) و چقدرش را در قالب اجاره ماهانه بپردازید. به نظر 450 میلیون و پیش و ماهی 3٫3 میلیون اجاره منطقی به نظر می‌رسد؟ آفرین! الان فهمیدید چرا مستاجران از تهران فرار می‌کنند؟

اجاره خانه در شهره های اطراف تهران

حالا نه که پیش خودتان خیال کنید در شهرهای اطراف تهران هم خبری است ؛نه ! اما به هر حال وضع را بهتر می توان مدیریت کرد. مثلا متوسط اجاره ماهانه پرند، رباط کریم و پاکدشت در کانال دو میلیون تومان و در منطقه اندیشه پنج میلیون تومان ثبت شده است که ارزان ترین و گران ترین منطقه در اطراف تهران هستند.

متوسط نرخ اجاره مسکن در قرچک و بومهن در حدود سه میلیون و 500 هزار تومان ثبت شده است. شهر پردیس با متوسط اجاره 4/3 میلیون تومان ماهانه، شهریار 4/7 میلیون تومان، شهر قدس 4/5 میلیون تومان، رودهن 4/7 میلیون تومان اعلام شده‌اند.

بعضی مستاجرا حتی حاضر هستند دورتر بروند، به کرج! متوسط نرخ اجاره در مناطق شهر جدید هشتگرد، ماهدشت و محمد شهر در کانال دو میلیون تومان ثبت شده است و از مناطق ارزان کرج برای اجاره نشینی هستند.

مارلیک و کیانمهر مناطقی هستند که با اجاره ماهانه در محدوده سه میلیون تومان ثبت شده است. مناطق فردیس، شهر جدید و اندیشه و کوی زنبق مناطقی هستند که نرخ اجاره در ان مناطق در کانال پنج میلیون تومان ثبت شده است.

اجاره در مناطق مهرشهر _فاز 4 و گوهر دشت در محدوده 6/5 میلیون تومان، در مناطق مهرشهر _فاز سه، مهرشهر _فاز دو و مهرویلا در کانال هفت میلیون تومان اعلام شده است . عظیمیه و مهرشهر _فاز 1 مناطقی هستند که اجاره ماهانه در آنها حدود هشت میلیون تومان ثبت شده است .

مطالعه بیشتر: قیمت مسکن در اطراف تهران / کدام مناطق افزایش قیمت داشتند؟

منبع خبر: روزنامه هفت صبح

 

رکود بازار مسکن عمیق‌تر شد/ کاهش 65 درصدی معاملات در اردیبهشت 1400

رکود بازار مسکن عمیق‌تر شد/ کاهش 65 درصدی معاملات در اردیبهشت 1400

بررسی جدیدترین گزارش بانک مرکزی حاکی از کاهش 65 درصدی معاملات مسکن در تهران طی اردیبهشت 1400 است؛ مساله‌ای که نشان می‌دهد رکود این بخش عمیق‌تر شده است.

TejaratNews.com/
وضعیت بازار مسکن در سال 99 چگونه بود؟ + نمودار

وضعیت بازار مسکن در سال 99 چگونه بود؟ + نمودار

برای بسیاری از مردم تحلیل و بررسی وضعیت بازار مسکن در سال 99 می‌تواند مهم باشد. اینکه بازار مسکن از کجا به کجا رسیده و چه رفتاری را از خود نشان داده است.

TejaratNews.com/

قیمت اجاره و خرید مسکن در شیراز

رواج پدیده انباری‌نشینی در بازار مسکن

قیمت خرید و اجاره خانه یا زمین در مشهد و شیراز

قیمت خرید و اجاره خانه یا زمین در مشهد و شیراز

مطلب جذاب امروز ما برای مشهدی‌های عزیز و شیرازی‌های دوست‌داشتنی است. این که ارزانترین قیمت برای خرید زمین، خانه و اجاره در مشهد چقدر است و در شیراز برای خرید زمین چقدر باید پرداخت.

Bartarinha.ir/

قیمت اجاره و خرید مسکن در مشهد + جدول

ارزانترین محلات مشهد برای اجاره و خرید مسکن

قیمت اجاره و خرید مسکن در مناطق شرق تهران

خرید مسکن، کدام مناطق تهران ارزان شد؟

خرید مسکن، کدام مناطق تهران ارزان شد؟

با بررسی مناطق مرکزی تهران مشخص می‌شود محلاتی مثل سهروردی و یوسف‌آباد با کاهش قیمت اجاره مسکن مواجه بوده‌اند. اگرچه در یوسف‌آباد قیمت خرید خانه بالا رفته اما گیشا با کاهش قیمت مسکن مواجه بوده.

Bartarinha.ir/
دماسنج بازار مسکن تهران در بهمن‌ماه

دماسنج بازار مسکن تهران در بهمن‌ماه

بررسی واحدهای مسکونی فروخته شده در بهمن ماه در تهران نشان می دهد قیمت ها در یکی دو منطقه با افزایش مواجه شده و در بیشتر مناطق نیز نسبت به ماه قبل از آن، کاهشی بوده است.

Bartarinha.ir/

بازار مسکن در سه‌راهی

افزایش عجیب نرخ اجاره مسکن

افزایش عجیب نرخ اجاره مسکن

دیروز درحالی‌که صنف مشاوران املاک تهران پس از یک‌ماه تعطیلی اجباری، دوباره کرکره مغازه‌های خود را بالا می‌کشیدند، فروشندگان مسکن با تخفیف‌های جذاب‌تری آماده معامله بودند؛ اما عرضه‌کنندگان املاک استیجا...

TejaratNews.com/
گران‌ترین محلات در استان البرز برای خرید مسکن کدامند؟

گران‌ترین محلات در استان البرز برای خرید مسکن کدامند؟

فاز یک و سه مهرشهر، عظیمیه و جهان‌شهر، از گران‌ترین مناطق استان البرز برای خرید خانه هستند.

TejaratNews.com/
طرح ريیسی درباره بازار مسکن رونمایی شد

طرح ريیسی درباره بازار مسکن رونمایی شد

عضو سابق شورای عالی مسکن از تدوین طرح ویژه مسکن در برنامه اقتصادی آیت اله ريیسی با پژوهش 7 ماهه یک تیم تخصصی خبر داد و گفت: در این طرح ساخت 4 میلیون مسکن با آورده اولیه صفر ، زمین رایگان و وام ارزان ب...

Bartarinha.ir/
افزایش 81 درصدی هزینه خرید مسکن در تهران

افزایش 81 درصدی هزینه خرید مسکن در تهران

خریداران مسکن در تهران باید به طور متوسط 81 درصد بیش از گذشته برای خرید هزینه کنند.

TejaratNews.com/
جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / لغو افزایش سرمایه آپ بررسی عملکرد یک صنعت بورسی / چرا بازدهی قطعه‌سازان مثبت نمی‌شود؟ افزایش 26 درصدی درآمد "پخش" در تیرماه سود 650 ریالی سهامداران از مجمع "فایرا" تقسیم سود 500 تومانی در مجمع "کپارس" قیمت اجاره و خرید مسکن در مناطق شرق تهران قیمت اجاره و فروش مسکن در اهواز خودرو زیر 400میلیون در بازار چی بخریم؟ هشدار کلاهبرداری به اسم ایران خودرو مجمع "وملل" برگزار نشد پیشتازی سهام شرکت های کوچک در نخستین ماه تابستان باز پس‌گیری قله 2500 دلار برای آلومینیوم قیمت پایه وکیوم باتوم در نیمه اول مرداد اعلام شد قیمت پایه فرآورده‌های نفتی ویژه داخلی در نیمه اول مردادماه سال جاری نرخ گذاری دستوری، بالاترین ریسک تهدیدکننده معاملات بازار است مهم‌ترین سیگنال‌های کدال امروز 3 مرداد / سود نقدی 45 تومانی بورس به سهامدارانش ارز دولتی 33 قلم دارو حذف شد "فتوسا" تصمیمات مجمع را به ثبت رساند تصمیمات مجمع عمومی "قاسم" ثبت شد "سفار" تصمیمات مجمع عمومی عادی را ثبت کرد صورت سود و زیان میاندوره ای "کاذر" منتشر شد انتشار صورت مالی 3 ماهه حسابرسی نشده "ساوه" ثبت تصمیمات مجمع "زنگان" "دحاوی" هم صورت مالی میاندوره‌ای منتشر کرد "قرن" صورت مالی 3 ماهه حسابرسی نشده منتشر کرد سیمان «نیست» شد! رونمایی کمپانی «کیا» از مدل پیشرفته اسپورتیج مرغ 100هزار تومانی؛ از شایعه تا واقعیت ورود و خروج نقدینگی زیر تابلوی بورس، سبز شد پیش‌بینی قیمت طلا امروز 3 مرداد + آخرین قیمت طلا و سکه روزهای خوب ارزهای دیجیتالی در راهند؟ سهم خوزستان از اقتصاد ایران پیش‌بینی قیمت دلار امروز 3 مرداد + آخرین قیمت سیگنال‌های مثبت به بازار سهام / بورس به کدام جهت حرکت می‌کند؟ از سلطان شکر و سکه به سلطان سیمان رسیدیم!؟ ريیس بنیاد مسکن بر اثر کرونا درگذشت ريیس بنیاد مسکن بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت قیمت‌گذاری دستوری ، عامل نابودی صنعت برق آب خوزستان به کویت صادر می‌شود؟ مصوبه نرخ 6400 تومان برای شیرخام اجرایی شد؟ مناطق ارزان کرج برای اجاره‌نشینی کدامند؟ / اندیشه ارزان‌تر است یا گوهردشت؟ امروز هر کیسه سیمان چند قیمت خورد؟ پیش‌بینی تورم افسارگسیخته در دولت ريیسی قیمت سکه طرح قدیم به 10400000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/5/2 چگونه مالیات عایدی مسکن محاسبه می‌شود؟ احتمال گرانی نرخ شیرخام در روزهای آینده قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | رشد نسبی دلار در بازار آزاد پیش‌بینی قیمت طلا فردا سوم مرداد بیسکوییت و شکلات هم گران شد آغاز اخذ مالیات از خانه‌های خالی

در حال بارگیری...