پیش بینی بورس هفته اول مرداد ماه | روند بورس چگونه خواهد بود؟

پیش بینی بورس هفته اول مرداد ماه | روند بورس چگونه خواهد بود؟

بورس در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم با خبر‌های پیرامون نرخ خوراک پتروشیمی‌ها چنگی به دل نزد و آخرین روز معاملاتی در تیرماه را در حالی روز شنبه آغاز خواهیم کرد که 5 کارشناس هفته آینده را تقریبا یکسان پیش بینی کرده اند. آیا بورس در هفته اول مرداد ماه همه را سورپرایز خواهد کرد؟

به گزارش نبض بورس، بورس در هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم با خبر‌های پیرامون نرخ خوراک پتروشیمی‌ها چنگی به دل نزد و آخرین روز معاملاتی در تیرماه را در حالی روز شنبه آغاز خواهیم کرد که 5 کارشناس هفته آینده را تقریبا یکسان پیش بینی کرده اند. آیا بورس در هفته اول مرداد ماه همه را سورپرایز خواهد کرد؟

سعید ابراهیمی: متعادل

بازار ر‌ا برای هفته آتی متعادل می بینم و همچنان تک سهم ها در اولویت خواهند بود. همچنان ابهامات برای سرمایه گذاری به شدت بالاست و اعتماد کافی برای ورود پول وجود ندارد.

الناز جمالی: متعادل

تیر ماه پرچالش‌ترین ماه معاملاتی بازار سهام تا به امروز بوده است. یکی از دلایل ریزش بورس در روز‌های گذشته افزایش نرخ خوراک پتروشیمی‌ها بوده که شاهد رفت و آمد خبری در مورد این موضوع بودیم.

در ماه‌های اخیر باتوجه به کاهش رشد نقدینگی و کاهش ریسک‌های سیاسی شاهد رکود در دارایی‌های تورمی نظیر سهام، دلار و خودرو بودیم.

اصلی‌ترین تصمیماتی که از جانب سیاست گذار می‌تواند بر کلیت بازار سهام تاثیرگذار باشد؛ حذف ارز 28500 تومانی، اصلاح نرخ خوراک و سوخت صنایع و حذف قیمت گذاری دستوری در صنایع مختلف است.

و، اما برای پیش بینی هفته ابتدایی مرداد ماه می‌توان گفت با توجه به راهی شدن گزارشات عملکرد سه ماهه ابتدایی بهار 1402 و گزارشات ماهانه شرکت ها، انتظار بر روندی متعادل در بازار سهام و توجهات سهامداران بر تک سهم‌ها را پیش بینی کرد

محمد حشمتی: متعادل (منفی)

بازار هفته آینده متعادل رو به منفی پیش بینی می‌شود.
به این صورت که اول هفته با منفی آغاز می‌شود و رفته رفته به تعادل خواهد رسید. فعلا اقبال به صنایع بزرگ وجود ندارد. صنایع کوچک ریالی از تصمیمات دولت کمتر آسیب می‌بینند. ولی درهر صورت فعلا ارزش معاملات در حدی نیست که بتواند بازار را وارد فاز صعودی کند و فقط این تک سهم ها هستند که می‌توانند پس از ورود پول هوشمند برای چند روز مثبت باشند.

نوید سالک: متعادل (منفی)

با توجه به عدم کاهش نرخ خوراک پتروشیمی ها و موج منفی مجدد ایجاد شده به همین منظور و همچنین تثبیت نرخ دلار بازار آزاد در محدوده پایین تر از 50 هزار تومان به عنوان یکی از بازارهای موازی بازار سرمایه، انتظار می رود هفته آتی هم بازار بی رمق و متعادل منفی باشد.
از آنجایی که همچنان قصد دولت تامین هزینه های خود از جیب مالکان صنایع بزرگ کشور است، لذا به نظر می رسد نگاه به تک سهم ها در بازار سرمایه جذاب تر باشد.

نوید فرهادی: منفی

به طور کلی بازار سرمایه هفته تلخی را پشت سر گذاشت و عدم تغییر نرخ خوراک موجب شد تا فعالان با تلخ کامی به استقبال تعطیلات آخر هفته بروند. در این مدت نفوذ شاخص کل به حمایت معتبر 2 میلیون واحدی، عدم موافقت کمیسیون اقتصادی دولت با پیشنهاد اصلاح فرمول نرخ خوراک پتروشیمی‌ها، زمزمه‌ گزارش‌های نه چندان جالب پالایشی‌ها و افزایش عوارض و مالیات برای صادرات محصولات صنعت فولادی و فلزات اساسی از جمله عوامل تاثیر گذار روی کلیت بازار بود. و اما با توجه به موارد مطروحه بالا برای هفته آتی نیز انتظار خاصی نخواهیم داشت و بعید است بازار بالای قابل توجهی را تجربه کند لذا تداوم روند اصلاحی برای بازار محتمل‌ترین سناریو موجود خواهد بود. با این حال گزارش خوب برخی از تک نماد‌ها عاملی برای نوسان مثبت و موقت آنان خواهد بود.

آخرین اخبار بورس و اقتصاد