خوشحالی بورسی‌ها از بازپس‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیری کانال 4/ 1

خوشحالی بورسی‌ها از بازپس‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیری کانال 4/ 1

بازپس گرفتن کانال یک‌میلیون و 400 هزار واحد، واگذاری استقلال و پرسپولیس به دو وزارتخانه و توییت جدید وزیر امور اقتصادی و دارایی موضوع‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایی بودند که دیروز...

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از دنیای‌‌‌‌‌‌‌‌‌اقتصاد، پر تکرار ترین واژه هم بازپس‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیری محدوده یک‌میلیون و 400 هزار واحد بود. تا امروز شاخص‌کل بورس بارها این کانال را از دست داده و بعد از مدتی دوباره به آن رسیده است؛ به همین دلیل برخی سهامداران و اهالی بازار سرمایه که در شبکه‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اجتماعی هم حضور دارند در این زمینه با شوخی و طنز می‌نوشتند.

یکی از این کاربران دیروز پس از رد شدن شاخص از محدوده یک‌میلیون و 400 هزار واحد توییت زد که «بلندی‌‌‌‌‌‌‌‌‌های جولان را پس گرفتیم!» همین توییت کافی بود تا کاربرانی که از رشد 17 هزار واحدی شاخص ذوق‌‌‌‌‌‌‌‌‌زده بودند، دست به قلم شوند و این شوخی را ادامه دهند. بسیاری از آنان هم به اتفاقی که در روزهای اوج تاریخی شاخص افتاده و برخی از سهامداران شغل‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خود را رها کرده و در خانه مشغول سهامداری بودند، اشاره داشتند.

مثلا یکی از این کاربران پرسیده بود: «خیلی عالیه! حالا که شاخص رفت بالای 1400 بزنیم زیر گوش مدیرامون؟» کاربر دیگری در پاسخ به او پیشنهاد داد که نرم بزند که اگر دوباره بازار ریخت و اوضاع خراب شد بتواند بگوید از دوست‌داشتن زیاد بوده است! چرا‌که آنهایی که مرداد سال99 زیر گوش مدیراشان زدند، بلااستثنا پشیمان شدند. حتی یکی از کاربران از تجربه‌‌‌‌‌‌‌‌‌اش نوشت و گفت آدمی را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌شناسد که در روزهای اوج بازار سهام پیشنهاد مدیرعاملی داشته اما قبول نکرده!

در این میان بسیاری از کاربران هم بودند که نه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تنها حال و حوصله این کنایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را نداشتند بلکه از آن دسته از بورس‌‌‌‌‌‌‌‌‌بازان فضای‌مجازی که این موضوع را دستمایه شوخی قرار می‌دهند، شاکی بودند. آنان می‌گفتند دیگر جای شوخی نیست و مردم بخش اعظمی از سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خود را از دست داده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند؛ پس باید از مسوولان مطالبه کرد. گروه دیگر هم بدبینانه به موضوع «شاخص‌‌‌‌‌‌‌‌‌سازی» اشاره می‌کردند و می‌‌‌‌‌‌‌‌‌پرسیدند این‌گونه رشدهای شاخص چه فایده‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای دارد؟ چرا‌که معلوم است شاخص‌‌‌‌‌‌‌‌‌سازی انجام شده است. آنان به عدم‌بهبود وضعیت سبد سهامداران با وجود رشد شاخص اشاره داشتند و خواستار پایان مداخله عامدانه در بازار سرمایه بودند.

تصمیم عجیب برای واگذاری دو تیم پایتخت

دیروز در راستای حل مشکل حضور استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا، تصمیم‌گیران این حوزه به این نتیجه رسیدند مشکل مالکیت مشترک این دو تیم را با واگذاری باشگاه پرسپولیس به وزارت امور اقتصادی و دارایی و واگذاری باشگاه استقلال به وزارت صنعت، معدن و تجارت حل کنند! تصمیمی که برای فعالان فضای‌مجازی و همچنین کارشناسان عجیب بود و از اینکه مشکلات در کشور این‌گونه حل می‌شود، متعجب بودند.

پیمان مولوی‌‌‌‌‌‌‌‌‌ یکی از کارشناسان اقتصادی بود که به این اتفاق این‌گونه واکنش داد: «از این به بعد بازیکنان پرسپولیس باید حقوقشان را با اوراق و سهام تهاتر کنند و بازیکنان استقلال با مجوز واردات خودرو و مواداولیه! چه کسی مشاوره داده است دو باشگاه به دو وزارتخانه داده شوند؟ باشگاه خصوصی چه ترسی دارد؟ چرا ما این‌قدر تجربه‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خطای قبلی را تکرار می‌کنیم؟»

یکی دیگر از کاربران توییتر نیز در این‌باره نوشت: «پرسپولیس رو دادند به وزارت اقتصاد، استقلال رو هم دادند به وزارت صمت! یعنی حواشی فوتبال به حواشی وزارتخانه‌های اقتصاد و صمت اضافه می‌شود؟ چرا باید چنین اقدامی آنهم در زمانی که اقتصاد ایران به حد کافی حاشیه‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تحریم خارجی/ داخلی دارد؛ به حواشی سیاستگذاری اضافه شود؟!» برخی هم این پرسش را مطرح می‌کردند‌ که اصلا حالا چه اصراری است که پرسپولیس و استقلال هر سال در 22‌بهمن عرضه شوند تا چنین تصمیم‌‌‌‌‌‌‌‌‌های عجولانه و غلطی گرفته شود؟

سوال‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بورسی از وزیر اقتصاد

توییت جدید سیداحسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی هم دیروز بهانه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای شد برای فعالان بورسی این فضا که اعتراض و گلایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایشان را به‌صورت مکتوب به گوش وزیر برسانند.

خاندوزی که نوشته بود: «برای اجرای «نقشه‌‌‌‌‌‌‌‌‌راه رونق غیرتورمی» امروز با مدیران بزرگ‌ترین شرکت‌های صنعتی، معدنی و انرژی توافق خوبی برای سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری به همراه تامین‌مالی زیرساخت‌های ملی انجام شد. تقسیم‌‌‌‌‌‌‌‌‌ کار جدیدی در راه است. از تلاش دکتر فرهاد رهبر در این زمینه ممنونم» با پرسش‌‌‌‌‌‌‌‌‌های زیادی از کابران توییتر مواجه شد که پس از بورس چه خبر؟ وعده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایش برای بهبود وضعیت این بازار به کجا رسیده و چرا دیگر از مشکلاتی که برای مردم در بازار سرمایه به‌وجود آمده، نمی‌گوید! برخی هم از وزیر اقتصاد پرسیدند؛ باز برای بورس چه خوابی دیده شده است و از این بابت نگران بودند. یکی از کاربران هم زیر توییت وزیر خطاب به او به کنایه نوشت: «دیگه توییت‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بورسی و بی‌‌‌‌‌‌‌‌‌کفایتی مسوولان اقتصادی نمیزنی!»

منبع:دنیای اقتصاد
local_offerبرچسب‌ها:
برنامه خرید هزار دستگاه لوکوموتیو/ آیا مشکل کمبود لوکوموتیو است؟ قطر جای روسیه را در بازار گاز اروپا می گیرد پاتک بودجه‌ای به بازنشستگی خنثی شد/ این گروه از بازنشستگان نزدیک بود مستمری و پاداش کمتری بگیرند پیش‌بینی جالب 18 تحلیلگر از قیمت طلا/ طلا اوج می‌گیرد؟ خیزش بی‌سروصدای اجاره‌بهای مسکن/ 600 میلیون تومان این خانه را رهن کنید خبر خوش دولت به مردم/ اعلام جزییات پرداخت وام بدون... رایزنی اروپا برای منابع جایگزین گاز روسیه رشد 29 دلاری قیمت نفت ایران در سال 2021 ابهامات طرح حمایت از کارخانجات و واحدهای تولیدی/امکان سوء‌استفاده مفسدان‌ به اسم حمایت از تولید افزایش قیمت شکر در بازار رشد بی رمق بورس در نخستین روز هفته تکمیل حدود 9 هزار خودرو ناقص در یک هفته قیمت خودرو امروز 2 بهمن 1400/ سمند گران شد قیمت جدید انواع یخچال در بازار + جدول عامل گرانی برنج اعلام شد همتی درمورد رشد تند پایه پولی؛ من آنچه شرط بلاغ است... وام و تسهیلات عالی فرزندآوری اعلام جزيیات پرداخت وام بدون ضامن در بانک ها | چه کسانی می توانند بدون ضامن وام بگیرند؟ آغاز پرداخت بدون ضامن وام‌های زیر 100میلیون ابراز تمایل ريیس جمهوری ترکیه به توسعه روابط اقتصادی با ایران طرحی داخلی برای حمایت از سیگار خارجی! قیمت دنا ریخت؛ سمند بالا رفت نرخ سود بین بانکی کاهش یافت بانک‌ها مکلف به پرداخت تسهیلات بدون ضامن شدند خاندوزی: پرداخت وام‌های بدون ضامن آغاز شد با فیلترشکن ببینید 1400/11/02 دنا ریخت؛ سمند بالا رفت/ جدول قیمت‌ها نحوه عمل‌کردن ایربگ در خودروهای داخلی! تغییر شرایط ورود به عراق برای مسافران هوایی/همه پروازها به لندن انجام می شود خبر خوش بانک مرکزی برای بدهکاران بانک‌ها ارزان قیمت‌ترین آبگرمکن در بازار + جدول هدفگذاری بانک مرکزی برای لغو اخذ سود از دیرکرد اقساط تسهیلات گاز رایگان خانوارهای محروم، معطل کاغذبازی وضعیت قابل قبول ذخایر ارزی کشور ذخیره سازی 20 میلیارد مترمکعب آب در سدها بررسی لغو اخذ سود از دیرکرد اقساط وام‌ها در بانک مرکزی برق واحدهای فولادی از امروز قطع شد فرافکنی در بورس ممنوع! پایان یک ابهام در مورد بازنشستگان در بودجه 1401 پرتقاضاترین کالای ایرانی در هند را بشناسید ادعای تازه در مورد آینده تورم در ایران پیش‌ بینی مهم از آینده قیمت طلا و دلار توسعه میادین نفت و گاز ایران با مشارکت شرکت‌های ر... هشدار همتی در مورد رشد تند پایه پولی جدیدترین قیمت خودروهای داخلی و خارجی | آخرین قیمت پژو، ساینا و کويیک ؛ 2 بهمن 1400 هدیه اتحادیه تعاونی‌های عمرانی شهر تهران در بهمن/ تخفیف ویژه برای بانوان به مناسبت ولادت حضرت فاطمه ... معاملات مشکوک دو دارویی در بورس خرید تبلت ایسوس چقدر خرج برمی دارد؟ + جدول قیمت علت نوسان قیمت دلار در معاملات امروز چه بود؟ طرح درج قیمت تولیدکننده متوقف نشده بلکه پرقدرت‌تر در حال اجراست