افزایش سرمایه‌گذاری‌های غیر بورسی"ومعادن"

افزایش سرمایه‌گذاری‌های غیر بورسی"ومعادن"

ارزش بازار سرمایه‌گذاری‌های "ومعادن" در بخش شرکت‌های «بورسی» مبلغی بالغ‌بر 127 هزار و 830 میلیارد تومان اعلام شد که...

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در گزارش فعالیت ماهانه بهمن‌ماه سال 1401 توانست مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های خود را مبلغی بالغ‌بر 21 هزار و 145 میلیارد تومان شناسایی کند، این سرمایه‌گذاری‌ها حاصل از سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه و خارج از بازار سهام شکل گرفت.

عمده‌ترین سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در بهمن‌ماه مربوط به شرکت‌های فعال در بازار سرمایه بود، بهای تمام‌شده پرتفوی بورسی "ومعادن" بالغ‌بر 14 هزار و 101 میلیارد تومان بود و مجموع بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری در شرکت‌های غیر بورسی برابر با 7 هزار و 45 میلیارد تومان بود.

این شرکت در بهمن‌ماه در حوزه استخراج کانه‌های فلزی، ماشین‌آلات و دستگاه‌های برقی، استخراج سایر معادن، مواد و محصولات شیمیایی، انبوه‌سازی املاک و مستغلات، فعالیت‌های کمکی به نهاد‌های مالی واسط، تجارت عمده‌فروشی به جز وسایل نقلیه موتور، سرمایه‌گذاری‌ها، فلزات اساسی و سایر صنایع سرمایه‌گذاری کرد.

بیشترین تمرکز "ومعادن" در یازدهمین ماه از سال جاری مربوط به سرمایه‌گذاری در شرکت‌های بورسی بود که بهای تمام‌شده آن بالغ‌بر 14 هزار میلیارد تومان شناسایی شد، این میزان سرمایه‌گذاری در مقایسه با سال مالی گذشته 20 درصد افزایش را به دنبال داشت.

عمده‌ترین سرمایه‌گذاری "ومعادن" در پرتفوی بورسی و شرکت‌های خارج از بورس در بهمن‌ماه انجام داد متعلق به سرمایه‌گذاری در بخش «استخراج کانه‌های فلزی» با 11 هزار و 309 میلیارد تومان بود که همچنان بخش مهم و ویژه "ومعادن " است و تقریبا نیز مانند ماه گذشته بود. «استخراج کانه‌های فلزی» سهم 57 درصدی از سرمایه‌گذاری‌ها در شرکت‌های غیر بورسی و سهم 78 درصدی از سرمایه‌گذاری‌ها در پرتفوی بورسی را در اختیار گرفته است.

بهای تمام‌شده‌ای که "ومعادن" جهت سرمایه‌گذاری در شرکت‌های «بورسی» پرداخت کرده بالغ‌بر 14 هزار و 101 میلیارد تومان بود، میزان سرمایه‌گذاری در این حوزه نسبت به ماه گذشته کمی کاهش داشت و نسبت به دوره مشابه سال گذشته نیز حدود 2 هزار و 344 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است. بهای تمام‌شده‌ای که "ومعادن" جهت سرمایه‌گذاری در شرکت‌های «غیر بورسی» پرداخت کرده بالغ‌بر 7 هزار و 45 میلیارد تومان بود، میزان سرمایه‌گذاری در این حوزه نسبت به ماه گذشته 7 درصد و نسبت به دوره مشابه سال گذشته نیز 83 درصد افزایش پیدا کرده است.

 

ارزش بازار سرمایه‌گذاری‌های "ومعادن" در بخش شرکت‌های «بورسی» مبلغی بالغ‌بر 127 هزار و 830 میلیارد تومان اعلام شد که نسبت به بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری‌های بورسی، رشد 806 درصدی را به همراه داشت.

 

عمده‌ترین بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری در پرتفوی بورسی "ومعادن" مربوط به بخش «تجلی توسعه معادن و فلزات» با 3 هزار و 590 میلیارد تومان بود و پس‌ازآن نیز بیشترین بهای تمام‌شده مربوط به بخش «سنگ‌آهن گل‌گهر» با 2 هزار و 782 میلیارد تومان بود، در این دوره ماهانه بخش «سنگ‌آهن گل‌گهر و تجلی توسعه معادن و فلزات» با افزایش و «تامین مواد اولیه فولاد صبا نور، امین یکم و نوع دوم کارا» با کاهش سرمایه‌گذاری همراه بودند.

 

بیشترین میزان ارزش بازار در صورت‌وضعیت پرتفوی شرکت‌های «بورسی» در اختیار شرکت «سنگ‌آهن گل‌گهر» با 30 هزار و 121 میلیارد تومان بود، همچنین «معدنی و صنعتی چادرملو» نیز با 23 هزار و 451 میلیارد تومان بیشترین ارزش بازار را در این دوره در اختیار داشتند.

 

همان گونه که گفته شد بهای تمام‌شده سرمایه‌گذاری "ومعادن" در شرکت‌های غیر بررسی برابر با 7 هزار و 45 میلیارد تومان بود، بیشترین سرمایه‌گذاری صورت‌گرفته در این دوره مربوط به «سایر شرکت‌های خارج از بورس» با 2 هزار و 594 میلیارد تومان بود و پس‌ازآن نیز بیشترین سرمایه‌گذاری صورت‌گرفته مربوط به بخش «تولید و توسعه پویا انرژی نگین سبز خاورمیانه» با یک هزار و 157 میلیارد تومان بود، در این دوره ماهانه بخش «سایر شرکت‌های خارج از بورس» و «بین‌المللی مهندسی ایران» با کاهش سرمایه‌گذاری همراه بودند.

خاندوزی: مصمم به کاهش نرخ تورم هستیم/ ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافته ... پیش‌بینی اوضاع بورس در 1402 15 مورد ریزش سنگ در کندوان طلا 8 دلار گران شد بی‌توجهی اوپک پلاس به بحران بانکی آمریکا/ کاهش 2 میلیون بشکه در روز تا پایان سال ادامه دارد جوابیه شرکت کروز به یک خبر نیازمند روش‌های نوین برای اکتشافات عمیق معدنی هستیم برند ژاپنی توشیبا بزودی 15 میلیارد دلار فروخته می شود جزيیات نهایی افزایش حقوق کارگران | مبلغ افزایش حقوق کارگران اعلام شد اثرات افزایش قیمت دلار بهار امسال نمایان می‌شود/ دو سناریو پیش روی تورم در اقتصاد ایران رشد 11 درصدی سفرهای نوروزی یک پیش‌بینی از قیمت مسکن در سال جاری ؛ آیا قیمت ها ریزش خواهد کرد؟ استفاده از این سامانه برای خرید و فروش ارز و سکه قیمت خودرو داخلی طی یک سال چقدر افزایش یافت؟ دولت برخی موارد را در بودجه لحاظ نکرده بود و ما چون کارشناس هستیم تغییراتی را رقم زدیم / مجلس سقف بو... وضعیت تورم بعد از نجومی شدن قیمت دلار صنعت خودرو در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد قیمت مرغ گرم در بازار + فیلم مصرف 30 هزار و 762 مگاوات برق در ساعت 12 اول فروردین ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافته است وضعیت ارز در سال گذشته / دلار چند درصد بازدهی داش... توزیع 123 میلیون لیتر بنزین در دومین روز فروردین‌ خاندوزی: ایران به بالاترین سطح صادرات نفت خود در 2 سال گذشته دست یافت ساعت کاری همه ادارات در ماه رمضان شناور شد خبر جدید مخبر درباره برنامه دولت برای مهار تورم حکم غرامت 1.68میلیارد دلاری آمریکا علیه بانک مرکزی ایران+جزيیات وام فوری برای سهام عدالتی ها | ثبت نام وام فوری 13 میلیونی با سهام عدالت در سایت زیر قیمت پنیر در ماه رمضان اعلام شد + جدول خاندوزی: روسیه 2.76 میلیارد دلار در ایران سرمایه گذاری کرده/ افزایش 12 درصدی صادرات غیرنفتی در 11 ما... عرضه خرمای تنظیم بازاری از امروز/خرما کیلویی 71 هزار و 400 تومان «تشکیل سرمایه» لازمه تحقق رشد 8 درصدی قیمت جدید دلار اعلام شد (3 فروردین) هشدار سخنگوی صنعت آب درباره احتمال بروز سیل و طغیان رودخانه های کشور در نوروز 1402 رشد 14 درصدی مصرف بنزین در 10 روز پایانی سال 1401 افزایش 60 درصدی سقف نرخ خرید برق از نیروگاه‌ها فوری / ساعت کار ادارات شناور شد تولید روزانه 115 میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه‌های کشور تولید روزانه 115 میلیون لیتر بنزین در پالایشگاه‌های کشور این خودرو رکورد گرانی را زد! کاهش قیمت نفت به 76.52 دلار دبیرکل اوپک: توافق کاهش تولید اوپک چالش‌های بازار نفت را برطرف کرد دومینوی ورشکستگی بانک های آمریکایی/ 50 بانک جدید در معرض ورشکستگی سقوط قیمت بیت کوین در بازار + جزيیات تکمیل 99 حلقه چاه نفت در آخرین ساعات پایان سال 1401 جزيیات مصرف برق در‌ آغاز‌ نوروز/ چه روزهایی از سال مصرف به حداقل می‌رسد‌ قیمت‌هایی که پایین بیا نیست! آموزش انتقال چک صیادی از طریق پیامک ارتقای 1113 مگاواتی نیروگاه حرارتی بدون نیاز به سوخت جدید