تاخیر دولت در پرداخت مطالبات، گندم ایران را به عراق می برد/کیلویی 18 هزار تومان

تاخیر دولت در پرداخت مطالبات، گندم ایران را به عراق می برد/کیلویی 18 هزار تومان

کشاورزیخانه ملت نوشت :جلال محمودزاده عضو هیات ريیسه کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه در حال حاضر گندم ایران در کشور عراق با قیمت هر کیلوگرم 18 هزار تومان خرید و فروش می‌شود، گفت: تاخیر دولت در پرداخت مطالبات کشاورزان گندم‌کار شرایط را به نفع واسطه‌ها رقم می‌زند.

عضو هیات ريیسه کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه در حال حاضر گندم ایران در کشور عراق با قیمت هر کیلوگرم 18 هزار تومان خرید و فروش می‌شود، گفت: تاخیر دولت در پرداخت مطالبات کشاورزان گندم‌کار شرایط را به نفع واسطه‌ها رقم می‌زند.

جلال محمودزاده عضو هیات ريیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص شرایط پرداخت مطالبات کشاورزان گندم‌کار، گفت: دولت تا تاریخ 8 تیرماه 1401 بدهی خود به کشاورزان گندم‌کار را به صفر رسانده، اما متاسفانه از این تاریخ تا اکنون بدهی‌های خود را پرداخت نکرده است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تاخیر در پرداخت مطالبات کشاورزان گندم‌کار باعث شده تا واسطه‌ها به صورت نقدی و با قیمت پایین‌تر گندم را از کشاورزان خریداری کنند، ادامه داد: بخشی از گندم‌های خریداری شده از کشاورزان توسط واسطه‌ها در انبار نگهداری شده و بخش زیاد دیگری از آن را به صورت قاچاق از کشور خارج می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه در حال حاضر گندم ایران در کشور عراق با قیمت هر کیلوگرم 18 هزار تومان خرید و فروش می‌شود، عنوان کرد: تاخیر دولت در پرداخت مطالبات کشاورزان گندم‌کار شرایط را به نفع واسطه‌ها رقم می‌زند.

بیشتر بخوانید :

  • کیهان: ایران با تدابیر دولت بحران جهانی گندم را پشت سر گذاشت
  • خرید گندم به 5.5 میلیون تن رسید/هنوز 24 درصد مطالبات تسویه نشده

وی با بیان اینکه دولت مجبور می‌شود کمبود گندم مورد نیاز کشور که حدود 7 میلیون تن خواهد بود را با قیمت بالاتری از کشورهای دیگر وارد کند، تصریح کرد: در صورت تداوم شرایط فعلی در زمینه خرید تضمینی گندم پیش بینی می‌شود که دولت بتواند تنها حدود 6 میلیون تن از نیاز 13 میلیون تنی کشور را در قالب خرید تضمینی تامین کند.

عضو هیات ريیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی بازار جهانی امکان تامین گندم مورد نیاز کشور راحت نیست، گفت: دولت باید بتواند با پرداخت به موقع مطالبات کشاورزان گندم‌کار نیاز به واردات این محصول استراتژیک را به حداقل برساند.

220

ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید اولین چاه نفت خاورمیانه در ایران / «چاه شماره یک» ، اکنون موزه شده + عکس ها در یارانه‌ پنهان کالاها اقشار مرفه بیشترین بهره را می‌بردند اما با واقعی شدن قیمت ها یارانه هم به اق... تلاش‌های ستودنی ایران خودرو در عبور از روزهای سخت میزان خسارت هنگفت سیل به کشور اظهارنظر نماینده تبریز، کاربران را شاکی کرد نقش سامانه مودیان در شفافیت اقتصادی و کارآمدی بیشتر نظام مالیاتی/ مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی ش... گرانی، سفره مردم را جارو کرد بنگلادش قیمت نفت و بنزین را برای مردم بیش از 50 درصد افزایش داد تور شناسایی قاچاقی ها و تقلبی ها پهن تر شد / ممنوعیت عرضه کالای بدون شناسه در 5 گروه کالایی ، به ویژ... دلیل عدم اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار چیست؟ گرانی ، سفره مردم را جارو کرد / مقایسه قیمت کالاهای پرمصرف در سال 1391 با 1401 رخ سرخ بورس در دولت ريیسی ادعای عجیب دولت / نقدینگی در دولت ريیسی کاهش یافت؟ رونمایی از پر معامله ترین منطقه در بازار ملک پایتخت / چند درصد افزایش قیمت را تجربه کرد ؟ رخ سرخ بورس در دولت ريیسی / طی یک سال گذشته 63 هزار و 238 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس تهران خارج... سیل چقدر به راه های کشور خسارت زد؟ 4 محموله کشتی غلات و دانه روغنی دیگر از اوکراین صادر شد ویژگی‌ها و مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی شد وزیر جهادکشاورزی : چرا ایام عید بوقلمون در آمریکا به... تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ بغداد: استان کربلا‌ در ایام عاشورا قطعی برق ندارد بغداد: طوفان گرد و خاک روزانه 10 میلیارد دینار به عراق خسارت می‌زند زنگ خطری بزرگ برای اقتصاد و تجارت کشور یارانه مرداد نقدی است؟ اما و اگرهای واگذاری شرکت های خودرو سازی رکورد تاریخی بالاترین نرخ تورم در دولت ريیسی