شاخص بورس تهران به کانال یک میلیون واحد افت کرد / ارزش معاملات 2 بازار؛ 6 هزار میلیارد تومان

شاخص بورس تهران به کانال یک میلیون واحد افت کرد / ارزش معاملات 2 بازار؛ 6 هزار میلیارد تومان

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 12 هزار و 189 واحد به کانال یک میلیون و 95 هزار واحد وارد شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بورس اوراق بهادار تهران امروز هم در یک روند کاملا ریزشی با کاهش 12 هزار و 189 واحد به رقم یک میلیون و 95 هزار و 725 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن امروز 4 هزار و 999 واحد افت کرده و به رقم 383 هزار و 217 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران بیش از 4 میلیون و 379 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از 4 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 353 هزار فقره معامله و به ارزش 2 هزار و 823 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

اگر ارزش معاملات فرابورس که به بیش از 3 هزار و 314 میلیارد تومان رسید را در نظر بگیریم معامله‌گران امروز بیش از 6 هزار و 100میلیارد تومان در دو بازار داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس قرمز بودند که کمترین ریزش مربوط به بازار معاملات بلوکی بود. بگونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 1.1 درصد کاهش یافتند.

شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هموزن 1.2 درصد افت کردند، شاخص آزاد شناور یک درصد عقب نشست، شاخص بازار اول بورس 1.5 درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس نیم درصد افت کرد.

امروز نماد پالایش نفت تهران بیشترین اثر تقویتی در شاخص کل بازار را داشته و در سویی دیگر نمادهای بانک ملت، بانک تجارت، گسترش نفت و گاز پارسیان، بانک صادرات، گروه مپنا و سایپا به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنش در بورس شامل پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تهران، ملی‌مس ایران، لیزینگ پارسیان، شستا، گسترش سرمایه‌گذاری ایران‌خودرو و توسعه و عمران امید بوده‌اند.

به گزارش فارس،‌امروز در فرابورس ایران شاخص کل 27 واحد عقب نشسته و به رقم 17 هزار و 476 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 165 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 1.4 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 143 هزار نوبت معامله و به ارزش 3 هزار و 314 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

نمادهای آریا ساسول، پتروشیمی تندگویان، پتروشیمی زاگرس به ترتیب بیشترین اثر را در شاخص فرابورس داشته‌اند و نمادهای زرین‌معدن آسیا، پتروشیمی مارون،‌صبا تامین و مادیران بیشترین اثر کاهش در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

امروز نماد شرکت‌های گسترش صنایع روی ایرانیان، توسعه سرب و روی ایران، ذغال سنگ پروده طبس، توسعه و عمران استان کرمان، سرمایه‌گذاری سپهر صادرات، ذوب‌آهن اصفهان و پلیمر آریا ساسول از نمادهای پرتراکنش در فرابورس ایران بوده‌اند.

به گزارش فارس،‌با توجه به قول‌هایی که مقامات دولت مبنی بر جبران کاهش زیان خریداران پالایش یکم داده‌اند اما تا کنون عملی نشده بگونه‌ای که حتی مسوول صندوق هم از برنامه چگونگی کاهش جبران زیان خریداران مطلع نیست و قول‌هایی که دولتی‌ها به مردم می‌دهند اما عملی نمی‌شود باعث کاهش اعتماد مردم به مقامات دولت و بازار سرمایه شده است.

این روزها گفته می‌شود پول‌هایی که از بورس خارج می‌شود صرف سرمایه‌گذاری در رمزارزها که دارای ریسک بسیار بالایی است می‌شوند از طرفی ريیس مجلس در نامه‌ای به ريیس بانک مرکزی انتقاد می‌کند که چرا درگاه‌هایی که رمزارزها در آن مبادله می‌شوند را نمی‌بندد اما از سوی دیگر ريیس دفتر ريیس‌جمهور نامه‌ای به بانک مرکزی می‌نویسد که نباید برخوردی با درگاه‌های ارايه کننده رمزارز داشته باشند واین وسط مردم دچار سردرگمی می‌شوند به هر حال قشر کارمند و دارندگان درآمد ثابت می‌خواهند به خاطر شرایط تورمی سرمایه‌های اندک خود را در جایی سرمایه‌گذاری کنند که حفظ ارزش شده و یا برای‌شان سود داشته باشد.آنها پارسال وارد بورس شدند اما با ریزش بازار از نیمه مرداد دچار زیان فراوانی شدند و این ریزش بازار و زیان سرمایه‌گذاران حقیقی همچنان ادامه دارد و برنامه موثری برای جلوگیری از زیان سرمایه‌گذاران وجود ندارد.

به هر حال در همه کشورها صاحبان درآمد ثابت برای روز مبادای خود و ایام بازنشستگی بخشی از سرمایه خود را پس‌انداز و سرمایه‌گذاری می‌کنند که بهترین جا برای سرمایه‌گذاری بازار بورس است ، در حالی که متاسفانه مقامات دولتی نتوانستند سرمایه‌گذاران را در بورس نگه دارند.

انتهای پیام/ب

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 26 خرداد / بازار فردا مثبت می‌ماند؟

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سران قوا

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سر...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 13 هزار واحد افت داشت و رکوردی دیگر در افت شاخص کل زده شد. بازار امروز تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و ابهامات در نتیجه مذاکرات برجام بود. به گفته یک کارشناس بازا...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 28 اردیبهشت / صف‌های فروش فردا جمع می‌شوند؟

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمای...

بورستهران- ایرنا- مدیر امور مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سازمان بورس می‌تواند بخشی از دارایی خود را در صندوق تثبیت بازار سرمایه‌گذاری کند، گفت: سازمان بورس باید حدود 450 میلیارد تومان...

Irna.ir/
هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس یکشنبه 2 خرداد / نماد مثبتی در بازار داریم؟

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس مهمان بورس انرژی

برش سنگین شرکت نفت ستاره خلیج فارس در رینگ بین الملل بورس انرژی عرضه خواهد شد.

BourseNews.ir/
"رنیک" در مناقصه دو مرحله‌ای شرکت کرد "فافزا" در مناقصه "فولاد" شرکت کرد تفاهمنامه همکاری "برکت" جهت خرید واکسن کرونا در این لحظات شاخص با افت 505 واحدی مواجه شد موافقان عرضه خودرو در بورس، باتری خالی کردند آغاز بورس 31 خرداد چگونه بود؟ / تاثیر مثبت «شستا» بر شاخص کل شوینده‌های "شپارس" 25 درصد گران شد محاسبه تعهدات بیم‌سنجی مشترکین "وبصادر" توسط بانک‌ها بهبود معاملات بازار بورس با مشخص‌شدن سیاست‌های دولت جدید کدام شرکت‌ها در مراحل افزایش سرمایه قرار دارند؟ افت هزار واحدی بورس بازار مسکن بر مدار کاهش قرار گرفت لغو پرواز‌های روسیه با دستور ستاد کرونا آینده بورس در دولت سیزدهم انتشار صورت سود و زیان "سهرمز" صورت مالی میاندوره‌ای 9 ماهه "کفرآور" منتشر شد تیگو 5 توربو به بازار می‌آید زنان مجرد بالای 35 سال وام اجاره دریافت می‌کنند صورت مالی تلفیقی حسابرسی شده "بترانس" صاحبان آرای باطله چه کسانی هستند؟ "وسدید" صورت سود و زیان منتشر کرد انتشار صورت‌های مالی میاندوره‌ای "مپنا بازار" "آسمان بازار" صورت‌های مالی میاندوره‌ای را منتشر کرد صورت مالی تلفیقی "کچاد" منتشر شد "بهگزین بازار" صورت‌های مالی میاندوره‌ای 3 ماهه را منتشر کرد سهمیه بنزین تیر ماه امشب واریز می‌شود انتشار اطلاعات و صورت‌های مالی تلفیقی "پارتا" "آرمان سهام" صورت مالی 12 ماهه را منتشر کرد پولبک به سهم‌های صف‌فروش، پشت ایست "مقاومت" مهم‌ترین سیگنال‌های بورسی امروز 31 خرداد آخرین قیمت دلار پیش از امروز 31 خرداد پیش‌بینی بورس امروز 31 خرداد 1400 ادامه روزهای سیاه ارزهای دیجیتالی کشف سومین الماس بزرگ جهان در آفریقا بازار مسکن بر مدار کاهش قرار گرفت فروش روزانه نفت ایران به چین چقدر است؟ نقص فنی نیروگاه اتمی بوشهر را خاموش کرد توقف تولید برق نیروگاه اتمی بوشهر عرضه اولیه لطیف چهارشنبه 2 تیر 1400 می‌آید| چقدر نقدینگی نیاز دارد؟ رمزارزها نصف برق تهران را مصرف می‌کنند! در بازار خودرو پس از انتخابات چه می‌گذرد؟ عرضه اولیه روز چهارشنبه 2 تیر / «لطیف» چقدر نقدینگی نیاز دارد؟ کشف 188هزار ماینر غیرمجاز در کشور با 400 میلیون تومان چه خودروهای صفری می‌توان خرید؟ / دنا پلاس 310 میلیون در مجمع دتوزیع چقدر سود توزیع شد؟ آیا شرکت سهمی در خصوص واردات واکسن کرونا دارد؟ سهام عدالت امروز 30 خرداد 1400 چقدر می‌ارزد؟ قطع برق 57 سازمان پرمصرف در تهران تحلیل تکنیکال و بنیادی یک نماد خودرویی | خودرو به مسیر صعودی باز خواهد گشت؟ اخبار بورس فردا دوشنبه 31 خرداد 1400 | آخرین سیگنال‌ها برای بورس فردا چیست؟ + فیلم قیمت سکه تمام طرح جدید به 10300000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/3/30

در حال بارگیری...