بیمه تعاون از تعطیلی 5 هزار واحد صنفی جلوگیری کرد/ هدفگذاری 1900 میلیارد تومانی برای سال 1401

بیمه تعاون از تعطیلی 5 هزار واحد صنفی جلوگیری کرد/ هدفگذاری 1900 میلیارد تومانی برای سال 1401

مدیر عامل بیه تعاون گفت: این شرکت فرابورسی با حمایت فنی و بیمه‌ای خود از تعطیلی 5 هزار واحد صنفی جلوگیری کرد.

اخبار شرکت‌ها ؛ امروزه صنعت بیمه از عوامل مهم توسعه و پیشرفت‌ کشورها به حساب می‌آید و توسعه این شاخص نشان از بهبود وضع اقتصادی و ترقی سطح زندگی افراد یک جامعه است. ماهیت بیمه، مشارکت در خسارت و جایگزین کردن اطمینان به‌جای عدم اطمینان است. بنابراین، بیمه به‌عنوان یک روش مقابله با خطر، پاسخی به شرایط نامطمين و پرمخاطره است. بیمه تعاون به عنوان یکی از زیرمجموعه های وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی از جمله شرکت های بیمه ای نوظهور محسوب می شود. در ادامه گفت و گو با یونس مظلومی، مدیرعامل بیمه تعاون را می‌خوانید:

خبرنگار: به عنوان اولین سوال یک تاریخچه مختصر از فعالیت بیمه تعاون بفرمایید؟

مظلومی: بیمه تعاون در تاریخ 20 تیرماه 1392 تاسیس شده است و در تمامی رشته های بیمه ای و در همه استان های کشور و شهرها نیز شعبه های بیمه تعاون حضور دارند و در حال ارايه همه محصولات بیمه ای به هموطنان هستیم. بیمه تعاون یکی از شرکت های نوپا در صنعت بیمه کشور است که در همین مدت کم نیز توانسته به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کند.

خبرنگار: میزان سودآوری و گردش مالی بیمه تعاون در سال های گذشته چگونه بوده است؟

مظلومی: به عنوان یک شرکت نوپا در صنعت بیمه ایران باید با شرکت هایی که تجربه زیادی در این صنعت دارند، رقابت بکند. بیمه تعاون در سال های ابتدایی تاسیس این شرکت، فعالیت چندانی نداشته و در 5 سال گذشته توانسته رشد و توسعه خوبی را تجربه کند. به عنوان نمونه باید گفت در سال گذشته فروش و تولید حق بیمه شرکت به بیش از 1200 میلیارد تومان رسیده است که بیش از هدف گذاری انجام شده بوده است. در کل صنعت بیمه، شرکت جوانی هستیم و روند توسعه ای که بیمه تعاون در پیش گرفته است، به نظر مطلوب بوده و می توان با همین روند به نقطه مناسبی در صنعت بیمه کشور برسیم.

یکی از مهمترین فاکتورهای بیمه تعاون علاوه بر تولید و فروش حق بیمه به مساله مدیریت ریسک و پرهیز از هیجانات بازار بر می‌گردد و بیمه تعاون به دنبال گرفتن سهم بازار بدون در نظر گرفتن دو مورد بالا نیستیم. به عبارت دیگر، به دنبال افزایش سهم بازار هستیم، اما معیارهای سودآوری مناسب و حفظ معیارهای مدیریت ریسک نیز برای شرکت مهم بوده و براساس این معیارها به دنبال این افزایش سهم در صنعت بیمه هستیم.

خبرنگار: برای چهارمین سال متوالی شرکت بیمه تعاون توانسته است، رتبه نخست توانگری مالی را کسب کند. در این زمینه چه اقداماتی انجام شده است؟

مظلومی: توانگری مالی سطح یک یعنی ما از نظر نهادهای نظارتی این توان وجود دارد که تعهداتی را که قبول کرده ایم، بتوانیم ایفا کنیم. یعنی همه تعهدات خود را در خصوص بیمه نامه هایی که فروخته شده است را انجام دهیم و مشتری این اطمینان را دارد تا شرکت با هیچ مشکلی مواجه نخواهد شد. توانگری مالی این مساله را ابراز می کند. این توانگری مالی به موضوع مدیریت ریسک و پرهیز از هیجانات بازمی گردد که بیمه تعاون در همه خدمات خود آن را سرلوحه کار خود قرار داده است. همه این موضوعات سبب شده تا بیمه تعاون برای چهارمین سال پیاپی به کسب این رتبه نخست توانگری مالی دست پیدا کند.

خبرنگار: در حوزه مسوولیت اجتماعی بیمه تعاون چه فعالیت هایی را انجام داده است؟

مظلومی: در حوزه مسوولیت اجتماعی در حد وسع و توان مالی شرکت کارهای خوبی انجام شده است. اما اگر بخواهم یک مورد را اعلام کنم می توان به محصول بیمه ای که در راستای مقابله با بیماری کرونا در سال های 1399 و 1400 ارايه شده است، اشاره کنم. این محصول با عنوان توقف کسب و کار بود که 5 هزار واحد صنفی (کسب و کار) توسط بیمه تعاون از تعطیل شدن نجات پیدا کردند و بیمه تعاون با پرداخت خسارت به این واحدها که در شرایط کرونایی مجبور به تعطیلی کسب و کار خود بودند، از کوچک شدن سفره تعداد زیادی خانوار جلوگیری کرده است.

خبرنگار: بیمه تعاون موفق شده است، گواهی تعالی را دریافت کند. این گواهی به چه واحدهایی اعطا می شود و چه فرآیندی دارد؟

مظلومی: شرکت ها برای اینکه یک سیستم استاندارد مدیریتی داشته باشند و باید یک سری الزامات را که مدیریت نوین به سازمان ها و شرکت ها تکلیف می کند، انجام دهند. برای سنجش این مساله ابزارهای مختلفی وجود دارد که یکی از آنها مدل تعالی است که در ایران با مدل ملی تعالی شناخته می شود و این گواهی توسط سازمان مدیریت صنعتی اعطا می شود. کسب و کارها و شرکت ها در چارچوب مدل ملی تعالی مورد ارزیابی قرار می گیرند و بیمه تعاون در سال 1400، خودش را در محک و سنجش این شیوه قرار دادیم و توانستیم گواهی تعالی را کسب کنیم.

خبرنگار: بیمه تعاون سال گذشته برنامه توسعه 1000 میلیارد تومانی داشته است. آیا به این هدفگذاری دست پیدا کرده اید؟

مظلومی: بله. با تلاش همه همکاران من در بیمه تعاون، کارگزاری ها و نمایندگان ما در همه استان ها، توانستیم در سال 1400، حدود 1200 میلیارد تومان فروش داشته باشیم و توانستیم در کنار سودآور بودن به این هدف دست پیدا کنیم. هدف ما فروش محصولات بیمه ای به تنهایی نیست و باید معیارهای سودآوری و مدیریت ریسک را نیز مورد توجه قرار دهیم و به آن پایبند باشیم.

خبرنگار: هدفگذاری بیمه تعاون برای سال 1401 از نظر میزان فروش به چه میزان تعیین شده است؟

مظلومی: هدف سال جاری ما فروش 1900 میلیارد تومان محصولات بیمه ای است که طبق برنامه ریزی انجام شده می توانیم به این هدف نیز دست پیدا کنیم.

خبرنگار: بیمه تعاون در فرابورس نیز فعال است. با توجه به برگزاری مجمع عمومی سالیانه به نظر شما به چه میزان سود برای سهامداران به همراه خواهد داشت؟

مظلومی: ما توانستیم در دی ماه سال گذشته از بازار پایه به بازار دوم فرابورس منتقل شویم. افرادی که در این حوزه دستی بر آتش دارند می دانند این تغییر با چه سختی هایی همراه است که با توجه به تلاش همه همکاران من در بیمه تعاون این اتفاق رخ داده است. بیمه تعاون در سال گذشته سرمایه خود را از 150 میلیارد تومان به 500 میلیارد تومان افزایش دادیم. حدود 30 درصد سهام بیمه تعاون شناور بوده و طبق پیش بینی ها و با توجه به سرمایه جدید، حدود 90 ریال تولید سود به ازای هر سهم انجام شده است. میزان سود تقسیمی نیز به نظر مجمع شرکت بستگی دارد.

خبرنگار: شرکت های بورسی باید در زمینه شفافیت پیش قدم شوند و این مساله را سرلوحه کار خود قرار دهند. در این زمینه چه اقداماتی انجام شده است؟

مظلومی: شرکت های بورسی باید در یک تالار شیشه ای همه اقدامات خود را در معرض قضاوت همگان قرار دهند. شرکت های بیمه ای حاضر در بورس باید به دو نهاد نظارتی بیمه مرکزی و سازمان بورس پاسخگوی اقدامات خود باشند. اما بیمه تعاون علاوه بر این دو نهاد باید نظر نهاد نظارتی سومی به نام وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی را نیز جلب کند. یعنی بیمه تعاون باید پاسخگوی سه نهاد نظارتی باشد. به همین دلیل باید شفافیت بالایی را داشته باشیم.

انتهای پیام/

پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت‌ها واریز افزایش حقوق بازنشستگان از امروز | حقوق بازنشستگان چند میلیونی شد؟ پیش‌بینی جدید نایب رییس اتحادیه طلا از قیمت‌ها/ طلا... برای خرید مونوپاد چقدر هزینه کنیم؟ بورس کالا دست دلالان خودرو را از سود بادآورده کوتاه می‌کند کاهش قیمت مرغ تازه در میادین تره بار هشدار 5 رییس کل اسبق بانک مرکزی به قالیباف: طرح بانکداری سلطه دولت بر بانک مرکزی را تشدید می‌کند هشدار یک اقتصاددان به یک اتفاق خطرناک ارزی/ قیمت واقعی... افشای جزيیات جدید درباره آیفون 15 و پرو مکس پیشتازی گروه خودرو، شاخص کل را مثبت نگه داشت! شروط رییس‌جمهور برای ترمیم حقوق اعلام شد/ بازنشستگان هنوز چشم به راه هستند برجام، تهدید یا فرصت برای بورس؟ یک بیت‌ کوین بدهید؛ بوگاتی تحویل بگیرید! آخرین قیمت خودروهای پرفروش در بازار امروز (26... قیمت خودروهای فردا ارزان شد! خودرو رکورد صدور کد معاملاتی در بورس کالا را شکست عرضه بلیت پروازهای اربعین با نرخ مصوب فقط در 10 روز پایانی شهریور خبر خوش دولت برای این افراد | ماجرای وام بانکی کم‌بهره خبرنگاران چیست؟ حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام معلمان از ثبت نام در سامانه رتبه بندی جا نمانند | سامانه رتبه‌بندی معلمان شروع به کار کرد حکمرانی ریال و اصلاح نظام بانکی به طور قاطع پیگیری می‌شود تصمیم نهایی دولت برای بازنشستگان | تکلیف مستمری‌بگیران تامین اجتماعی روشن می‌شود؟ دو خط پدافندی آب شرب شهرکرد وارد مدار شد گزارش بازار‌ها امروز 26 مرداد 1401 |بیت کوین همانند طلا و سکه کاهش یافت! خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان بعد از 5 سال برگزار شد خریداران ملک گوش بزنگ باشند | قیمت آپارتمان در تهران؛ 26 مرداد 1401 حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام/ ریزش عجیب دلار در بازار تهران جزيیات پیش فروش محصولات زامیاد اعلام شد نرخ تورم انگلیس دو رقمی شد کدام بانک وام سربازی پرداخت می‌کند؟ | نحوه ثبت نام چگونه است؟ تعطیلی دوماهه کارگروه ویژه سهام عدالت جاماندگان سهام عدالت گوش بزنگ باشند | از این طریق سهام عدالت دریافت کنید افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته بازنشستگان از دریافت وام جا نمانند | وام بازنشستگان افزایش یافت امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد برای خرید میز ناهارخوری چقدر هزینه کنیم؟ تالار املاک و مستغلات در بورس کالا ایجاد می‌شود طرح فروش اقساطی لوازم خانگی برای زوج‌های جوان خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته قیمت گوشی هواوی امروز 25 مرداد+ لیست قیمت برنامه‌ریزی‌ برای تسریع تملک اراضی ‌پروژه راه‌آهن رشت-آستارا سرنوشت صنعت خودروسازی ایران بعد از امضای برجام سقوط آزاد قیمت‌ها در بازار خودرو/ آخرین قیمت تیبا،... جزيیات فروش فوری محصولات هایما ایران خودرو اعلام شد تفاوت عجیب دستمزد در ایران و کره‌جنوبی امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری‌ از پایان شهریور امسال/ پیگیری قاطع حکمرانی ریال در دستور کار‌ ساخت راه‌آهن آستارا به عنوان قطعه پایانی کریدور ریلی شمال- جنوب سرعت می‌گیرد