به زودی این پیکاپ را در خیابان‌ها می‌بینید!/ عکس

به زودی این پیکاپ را در خیابان‌ها می‌بینید!/ عکس

خودرودیجیاتو نوشت: تسلا سایبرتراک سال آینده در کارخانه گیگافکتوری تگزاس وارد فاز تولید کامل خواهد شد اما تحویل آن به مشتریان خاص از امسال آغاز می‌شود.

تسلا تحویل سایبرتراک را پس از سال‌ها تاخیر و بازطراحی از 30 نوامبر به مشتریان خاص آغاز می‌کند. تسلا سایبرتراک سال آینده در کارخانه گیگافکتوری تگزاس وارد فاز تولید کامل خواهد شد.

پلتفرم برقی این خودرو برای انطباق با استاندارد 800 ولتی در مقایسه با 400 ولتی فعلی تسلا بازطراحی شده است. بسیاری از خودروهای برقی لوکس، کاربردی و سنگین مانند آيودی e-Tron و GMC هامر برقی از معماری 800 ولتی استفاده می‌کنند. این معماری مدل‌های برقی با ظرفیت باتری بالا را قادر می‌سازد تا با سرعت بیشتری شارژ شوند، بدون اینکه آسیبی به سیم‌کشی خودرو وارد شود.

انتظار برای تولید گسترده تسلا سایبرتراک

تولید و تحویل مدل‌های کنونی تسلا در سه ماهه سوم امسال حدود هفت درصد یا تقریبا 30 هزار واحد در مقایسه با سه ماهه دوم امسال کاهش یافته است.اما 100 هزار واحد بیشتر از سال 2022 بوده است. تسلا امسال قیمت محصولات خود را ابتدا در ماه مارس، سپس دوباره در ماه سپتامبر و بار دیگر در اوایل اکتبر کاهش داده است.

به عنوان مثال تسلا مدل X در ابتدای سال 2023 با قیمت 120990 دلار عرضه شد و در حال حاضر 79990 دلار قیمت دارد. تسلا مدل S با قیمت 74990 دلارو تسلا مدل Y با قیمت 52490 دلار و کاهش 24 درصدی نسبت به ژانویه داشته اند. تسلا مدل 3 نیز با قیمت 38990 دلار و کاهش 17 درصدی همگی افت قیمت داشته‌اند. در مجموع، تسلا گزارش داده که درآمد حاصل از تجهیزات فروخته‌شده به ازای هر خودرو در سه ماهه سوم امسال به 37500 دلار کاهش یافته است.

این شرکت به افزایش سرمایه‌گذاری در توسعه هوش مصنوعی ادامه می‌دهد. تسلا میزان قدرت پردازشی که به آموزش سیستم‌های هوش مصنوعی خودران و ربات اوپتیموس اختصاص داده در مقایسه با سه ماهه دوم امسال بیش از دو برابر شده است. گفته می‌شود که اوپتیموس ارتقا سخت‌افزاری دریافت می‌کند و به جای نرم‌افزار از طریق هوش مصنوعی آموزش می‌بیند.

227227

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد