کارت خاصی برای طرح جدید نان منظور نمی‌شود/ مشکل خرید اتباع افغانستان برطرف شد

کارت خاصی برای طرح جدید نان منظور نمی‌شود/ مشکل خرید اتباع افغانستان برطرف شد

ایلنا: ريیس اتحادیه نانوایان سنتی اظهار داشت: در مواردی مانند خرید نان اتباع افغانستان که فاقد کارت بانکی هستند نانوا می‌تواند با کارت خود نان بفروشد تا در ثبت...

بیژن نوروز مقدم ريیس اتحادیه نانوایان سنتی درباره ابهامات طرح هوشمند‌سازی عرضه نان به خبرنگار ایلنا می‌گوید: قرار بود آرد به قیمت واقعی و نان به نرخ تمام شده عرضه و مابه التفاوت قیمت نان از سوی دولت به نانوایان پرداخت شود. 

وی در توضیح این مطلب با رفع هرگونه نگرانی در مورد افزایش قیمت نان افزود: نانی که به مردم عرضه می‌شود افزایش قیمت نخواهد داشت و مردم با تمام کارت‌های بانکی می‌توانند نان بخرند. اما آنچه مبنای دریافت آرد سهمیه‌ای به نانواست میزان فروش نانوا بر اساس ثبت گزارش دستگاه کارتخوان وی در سامانه است. برای همین منظور نانوایان از دریافت مبالغ نقدی از سوی مردم اجتناب می‌کنند. در مواردی مانند خرید اتباع افغانستان که فاقد کارت بانکی هستند نانوا می‌تواند با کارت خود نان بفروشد تا در ثبت سیستمی اشکالی ایجاد نشود. 

نوروز مقدم با اشاره به ابهامات این طرح گفت: در برخی موارد که مردم کارت بانکی ندارند نانواها با کارت بانکی خود می‌توانند نان بفروشند و هیچ کارت خاصی برای این موضوع منظور نشده است. با توجه به فرهنگ خیرات و خرید نان برای غذاخوری‌ها و بیمارستان‌ها و مراکز دیگر درمیان مردم این موضوع می‌تواند یکی از ابهامات این طرح باشد که مسيولین ادعا کردند در این طرح به آن توجه شده است ولی تا کنون به ما ابلاغ نشده تا مطابق آن عمل کنیم. 

وی معتقد است هوشمند‌سازی فروش نان طرح خوبی است اما اگر درست اجرا شود و قیمت نان که 12 سال است افزایش نیافته وفقط چندین بارتعدیل شده به قیمت واقعی نزدیک شود. 

ريیس اتحادیه نانوایان سنتی با گلایه از عدم توجه به نرخ تمام شده نان با احتساب ارزش افزوده اعلام کرد: ما تنها صنفی هستیم که فقط در سال‌های 91، 93، 98 و 1400 افزایش نرخ داشتیم یعنی در طول 12 سال فقط 4 بار نرخ نان تغییر کرده است. در حالی که همه واحد‌های صنفی هر سال  متناسب با افزایش نرخ تورم افزایش نرخ داشتند. 

نوروزمقدم گفت: هزینه‌های یک واحد نانوایی متناسب با نرخ تورم هر سال افزایش داشته در حالی که نانوا‌ها مجاز به افزایش قیمت تولیدات خود نبودند و با مواردی مانند افزایش اجاره بها، دستمزد کارگر و هزینه‌های آب و برق و گاز روبه رو بودند.

گاز گران شد؟

گاز گران شد؟

ريیس آژانس شبکه فدرال آلمان به مصرف کنندگان این کشور هشدار داد که ممکن است تا زمستان آینده قبض گاز آن‌ها دو یا سه...

Gostaresh.news/
اتحادیه اروپا طرح جایگزین گاز روسیه را اعلام کرد

اتحادیه اروپا طرح جایگزین گاز روسیه را اعلام کرد

ایلنا: اتحادیه اروپا در حال برنامه ریزی برای افزایش واردات گاز طبیعی مایع (LNG) از نیجریه به دلیل افزایش نگرانی‌ها از کاهش عرضه از روسیه است.

Ilna.ir/
‌روسیه گاز لاتویا را قطع کرد

‌روسیه گاز لاتویا را قطع کرد

شرکت گازپروم روسیه دقایقی پیش اعلام کرد که صادرات گاز این کشور به کشور لاتویا در حوزه بالتیک را متوقف کرده است.

FarsNews.ir/
راهبرد شرکت ملی گاز ایران چیست؟

راهبرد شرکت ملی گاز ایران چیست؟

معاون وزیر نفت در امور گاز اعلام کرد که راهبرد شرکت ملی گاز ایران توسعه زنجیره ارزش، تراز انرژی و توسعه پایدار با...

Borna.news/
گاردین: بریتانیا در حال آماده شدن برای قطع گاز ارسالی به اروپا است

گاردین: بریتانیا در حال آماده شدن برای قطع گاز ارسالی به اروپا است

گاردین گزارش داد انگلیس در چارچوب یک طرح اضطراری، قصد دارد در صورتی که طی ماه‌های آینده با کمبود گاز مواجه شود، عرضه گاز به اروپا را قطع کند.

FarsNews.ir/
هشدار جیره‌بندی گاز در سويیس

هشدار جیره‌بندی گاز در سويیس

وزیر انرژی سويیس از احتمال کمبود عرضه گاز و در نتیجه جیره‌بندی مصرف آن خبر داد.

Borna.news/
بغداد: تا 5 سال آینده به واردات گاز نیاز داریم

بغداد: تا 5 سال آینده به واردات گاز نیاز داریم

وزیر برق عراق از کمبود 12 هزار مگاواتی برق این کشور و نیاز به واردات گاز تا پنج سال آینده گفت.

FarsNews.ir/
مجارستان: گاز روسیه را تحریم نمی‌کنیم

مجارستان: گاز روسیه را تحریم نمی‌کنیم

وزیر خارجه مجارستان می‌گوید که کشورش با اتحادیه اروپا درباره ممنوعیت گاز روسیه بحث نخواهد کرد زیرا اقتصاد مجارستان را نابود می کند.

FarsNews.ir/
هشدار بحران گاز در صنایع دانمارک

هشدار بحران گاز در صنایع دانمارک

ایلنا: یک گروه صنعتی دانمارکی می‌گوید که در صورت کاهش عرضه انرژی، ده‌ها شرکت با تعطیلی مواجه می‌شوند

Ilna.ir/
صنایع فرانسه نفت را جایگزین گاز کرد

صنایع فرانسه نفت را جایگزین گاز کرد

شرکت‌های پرمصرف انرژی فرانسه به‌دلیل نگرانی از قطع گاز روسیه، در تلاش هستند سوخت مصرفی در سیستم‌های خود را از گاز به...

Gostaresh.news/
سرکوب تقاضا در بازار جهانی گاز طبیعی

سرکوب تقاضا در بازار جهانی گاز طبیعی

تقاضای جهانی برای گاز طبیعی در سه سال آینده به دلیل افزایش قیمت‌ها و تهدید کاهش بیشتر عرضه روسیه که مانع مصرف می‌شود، سرکوب خواهد شد.

Isna.ir/

شرط روسیه برای صادرات گاز به اروپا چیست؟

واردات گاز طبیعی مایع از نیجریه به اتحادیه اروپا...

واردات گاز طبیعی مایع از نیجریه به اتحادیه اروپا...

اتحادیه اروپا در تلاش برای یافتن منابع گازی جهت جایگزینی گاز روسیه، واردات گاز طبیعی مایع از نیجریه را دو برابر...

Gostaresh.news/
ایران چهارمین تولیدکننده بزرگ گاز جهان

ایران چهارمین تولیدکننده بزرگ گاز جهان

بریتیش پترولیوم از رشد 3.1 درصدی تولید گاز طبیعی ایران در سال 2021 خبر داد و ایران را چهارمین تولیدکننده و چهارمین...

Gostaresh.news/
قیمت گاز در اروپا به بالاترین میزان در 4 ماه گذشته رسید

قیمت گاز در اروپا به بالاترین میزان در 4 ماه گذشته رسید

اعتصاب کارگران نفتی و گازی در نروژ در کنار کاهش صادرات نفت روسیه باعث شده تا قیمت گاز در اروپا به بالاترین میزان در 4...

Borna.news/
یک بیت‌ کوین بدهید؛ بوگاتی تحویل بگیرید! قیمت خودروهای فردا ارزان شد! خودرو رکورد صدور کد معاملاتی در بورس کالا را شکست خبر خوش دولت برای این افراد | ماجرای وام بانکی کم‌بهره خبرنگاران چیست؟ حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام معلمان از ثبت نام در سامانه رتبه بندی جا نمانند | سامانه رتبه‌بندی معلمان شروع به کار کرد حکمرانی ریال و اصلاح نظام بانکی به طور قاطع پیگیری می‌شود تصمیم نهایی دولت برای بازنشستگان | تکلیف مستمری‌بگیران تامین اجتماعی روشن می‌شود؟ دو خط پدافندی آب شرب شهرکرد وارد مدار شد خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان بعد از 5 سال برگزار شد خریداران ملک گوش بزنگ باشند | قیمت آپارتمان در تهران؛ 26 مرداد 1401 حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام/ ریزش عجیب دلار در بازار تهران جزيیات پیش فروش محصولات زامیاد اعلام شد نرخ تورم انگلیس دو رقمی شد کدام بانک وام سربازی پرداخت می‌کند؟ | نحوه ثبت نام چگونه است؟ تعطیلی دوماهه کارگروه ویژه سهام عدالت جاماندگان سهام عدالت گوش بزنگ باشند | از این طریق سهام عدالت دریافت کنید افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته بازنشستگان از دریافت وام جا نمانند | وام بازنشستگان افزایش یافت امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد برای خرید میز ناهارخوری چقدر هزینه کنیم؟ تالار املاک و مستغلات در بورس کالا ایجاد می‌شود طرح فروش اقساطی لوازم خانگی برای زوج‌های جوان خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته قیمت گوشی هواوی امروز 25 مرداد+ لیست قیمت برنامه‌ریزی‌ برای تسریع تملک اراضی ‌پروژه راه‌آهن رشت-آستارا سرنوشت صنعت خودروسازی ایران بعد از امضای برجام سقوط آزاد قیمت‌ها در بازار خودرو/ آخرین قیمت تیبا،... جزيیات فروش فوری محصولات هایما ایران خودرو اعلام شد تفاوت عجیب دستمزد در ایران و کره‌جنوبی امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری‌ از پایان شهریور امسال/ پیگیری قاطع حکمرانی ریال در دستور کار‌ «عرضه خودرو در بورس» آغاز شد/ افتتاح تالار بورس املاک، به زودی ساخت راه‌آهن آستارا به عنوان قطعه پایانی کریدور ریلی شمال- جنوب سرعت می‌گیرد کاهش قیمت سکه و ارز + جدول واریز به حساب‌های تجاری به عنوان درآمد فروش تلقی می‌شود نخست وزیر سويد: در بخش انرژی به شرایط اقتصاد جنگی رسیده ایم گرد و غبار در برخی استان‌ها/ اهواز داغ‌ترین شهر کشور مقایسه جالب دستمزد کارگران در ایران و کره جنوبی/ کاهش عجیب دستمزد کارگران در 10 سال اخیر طرح فروش اقساطی لوازم خانگی برای زوج‌های جوان محدودیت ترافیکی پایان هفته جاده‌ها/ ترافیک سنگین در اغلب محورهای تهران-شمال توافق تجارت ترجیحی ایران و بنگلادش کلید خورد افزایش دومینو وار مناطق آزاد در ایران بدون تحول در سیاست‌گذاری عجیب اما واقعی؛ واردات پارچه مبل رکورد زد اسامی برندهای ظروف ملامین غیراستاندارد اعلام شد حمایت صندوق کارآفرینی امید از طرح‌های راکد، نیمه فعال و نیمه تمام چرا برق در گرمای شدید تابستان سالجاری قطع نشد؟ ماجرای کارخانه میخ‌سازی سعادت آباد چه بود؟ / ساخت کارخانه با سنگ سبز معدن در بالا شهر تهران