پرداخت 50 درصد دوم سود سهام عدالت تا پایان تیر

پرداخت 50 درصد دوم سود سهام عدالت تا پایان تیر

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا پایان تیر و قبل از عید قربان 50درصددوم سود سهام عدالت را پرداخت کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین ، فرهاد دژپسند امروز در حاشیه راه‌اندازی دو سامانه الکترونیکی در وزارت اقتصاد در جمع خبرنگاران در مورد سخنان برخی کاندیداهای ریاست جمهوری درباره درآمد مالیاتی اظهار داشت: سوال مهم سهم جایگاه مالیات در بودجه دولت است که برخی اظهارنظرهایی صورت می‌گیرد که از دقت لازم برخوردار نیست و باید مقایسه شود؛ وقتی گفته می‌شود نسبت مالیات به بودجه مراد کدام بودجه است؟ آیا به نسبت به بودجه کل کشور یا بودجه عمومی دولت یا منابع دولت به شمار می‌رود.

وی افزود: سال گذشته هزینه دولت 571 هزار میلیارد  تومان بود در حالیکه درآمد مالیات 192 هزار میلیارد تومان محقق شد. امسال هزینه دولت به 1200 هزار میلیارد  تومان رسیده است آیا قرار است درآمد مالیاتی هم به این نسبت 2.1 برابر شود که در آن صورت فشار زیادی به مالیات‌ دهندگان وارد می‌شود. بنابراین تعریف نسبت مالیات به بودجه باید شفاف‌سازی شود. چون مخرج کسر که هزینه‌های دولت است از 571 هزار میلیارد تومان به 1200 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است در حالی که درآمد مالیاتی از 191 هزار میلیارد تومان به 497 هزار میلیارد تومان می‌رسد که 33 درصد رشد می‌کند. اگر قرار بود مطابق افزایش هزینه دولت رشد کند مالیات امسال باید 109 درصد رشد می‌کرد و کسی که ادعای آشنایی با ادبیات اقتصاد می‌کند می‌داند که نمی‌توان مالیات را یک ساله 109 درصد رشد داد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: مالیات در شرایط بیماری کرونا و رکود واحدهای صنعتی قابل افزایش نیست حتی اتاق اصناف می‌خواهد مالیات برخی از اصناف تعطیل شده را معاف کند، صنعت گردشگری در ایام کرونا واقعا مشکل پیدا کرد آیا در این شرایط می‌توان گفت درآمد مالیات باید 109درصد رشد کند؟

دژپسند عنوان کرد: درآمد مالیاتی در سال 97 به 107 هزار میلیارد تومان رسید که 23 درصد از این درآمد مربوط به اسفندماه بود چون ماه‌های آخر سال طرحی اجرا شد و این رقم محقق شد اما درآمد مالیات در سال 98 به 141 هزار میلیارد تومان رسید. در سال 99 این رقم به 193 هزار میلیارد تومان افزایش یافت و این جهش مالیاتی در واقع مشهود است که حاصل اصلاح ساختار بودجه و تغییر پایه‌های مالیاتی بود. اما قرار نیست همه افزایش هزینه دولت را با مالیات تامین کنیم. البته باید بودجه مبتنی بر مالیات باشد.

* مالیات بر خانه‌های خالی مالیات درآمدی نیست

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر مالیات خودروهای لوکس گفت: این مسيله در قانون بودجه دیده شده که از خودروهای لوکس مالیات گرفته شود اما مالیات بر عایدی سرمایه کلیات آن در مجلس تصویب شده و باید شور دوم آن در کمیسیون تخصصی بررسی و تصویب شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی این را هم اشاره کرد که مالیات بر خانه‌های خالی برای این است که صاحبان این خانه‌ها تشویق به اجاره و یا فروش خانه‌های خود بکنند و هدف تامین بودجه نیست بلکه برای این است که عرضه مسکن بیشتر شود و ما منتظریم در چهار ماه اول سال عرضه مسکن صورت گیرد و سامانه شناسایی خانه‌های خالی در وزارت راه و شهرسازی طراحی شده  است و قرار است تا چهار ماه اول سال ببینند چه میزان از خانه‌های خالی برای مصرف عرضه می‌شود.

دژپسند در پاسخ به سوالی درباره زمان واریز 50 درصد دوم سود سهام عدالت گفت: ما منتظریم شرکت‌های سرمایه‌پذیر اطلاعات خود را ارايه کنند و هم این سودها سریع‌تر به سهامداران عدالت برسد و از طرفی شرکت‌ها دچار فشار نشوند. گزارش‌هایی گرفته‌ایم تلاش می‌کنیم ظرف یک ماه آینده این سودها کامل شود.

وی افزود: مجامع شرکت‌های سرمایه‌پذیر عدالت برگزار شده 50 درصد از ا ین سودها را قبل از سال جدید پرداخت کردیم قرار شد 50 درصد دیگر هم در تیرماه بدهیم البته اینها گزاره‌های اگر محقق شود آنگاه پرداخت می‌شود اما تلاش می‌کنیم قبل از عید قربان (30 تیر) سود سهام عدالت مرحله دوم را هم بدهیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین در پاسخ به این پرسش که چه زمانی 40درصد باقیمانده سهام عدالت آزاد می‌شود، عنوان کرد: بستگی به شرایط بازار دارد باید شرکت‌های استانی وارد بورس شوند و بعد در شورای عالی بورس برای آزادسازی 40 درصد باقیمانده سهام عدالت تصمیم‌گیری شود.

* کاندیداهای ریاست جمهوری به توقعات دامن نزنند

دژپسند  همچنین در مورد حمایت هفت بندی از بازار سرمایه گفت: خوشبختانه در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا پیشنهادات سازمان بورس مورد تصویب قرار گرفت و ما منتظریم این مصوبات توسط مقام معظم رهبری تصویب و ابلاغ شود بنابراین مراحل اداری ابلاغ طی می‌شود و به زودی این مصوبات برای اجرا ابلاغ می‌شود.

وی در مورد وعده‌هایی که کاندیداهای ریاست جمهوری در مورد اقتصاد می‌دهند، اظهار داشت: برنامه کلی اینگونه نیست که آنچه کاندیداها راجع‌به اقتصاد حرف می‌زنند ما نقد کنیم بلکه مردم داوری و انتخاب کنند اما اگر در برخی فرمایشات نسبت نادرستی بدهند روابط عمومی وزارت اقتصاد پاسخ می‌دهد. البته امروز جامعه ما هوشمند است و اظهارنظرهایی که در مورد اقتصاد و بازار سرمایه‌ می‌شود مورد صحت‌سنجی مردم قرار می‌گیرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی این نکته را هم گفت: به کاندیداهای ریاست جمهوری توصیه می‌شود به توقعات دامن نزنند و فضای سرمایه‌گذاری در کشور دچار تنش نشود.

دژپسند همچنین در مورد زمان جبران زیان پالایشی یکم خاطرنشان کرد: این هم یکی از موارد هفت گانه مصوبه شورای هماهنگی سران بود که منتظریم ابلاغ شود و بعد از آن جبران خواهد شد.

local_offerبرچسب‌ها:
آخرین صورتحساب سهام عدالت امروز 5 خرداد / رشد ناچیز سهام عدالت در جریان معاملات امروز

آخرین صورتحساب سهام عدالت امروز 5 خرداد / رشد ناچیز سهام عدالت در ...

ارزش سبد سهام عدالت امروز به 9 میلیون و 892 هزار تومان رسید. این رقم نسبت به دیروز 71 هزار تومان افزایش و 0٫72 درصد رشد داشته است.

TejaratNews.com/

ارزش سهام عدالت و دارایکم در 8 خردادماه 1400 چقدر شد؟

باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می شود

باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می شود

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت گفت: پنجاه درصد باقیمانده سود سهام عدالت بزودی به دارندگان این سهام پرداخت می‌شود.

Bartarinha.ir/

پرداخت سود سهام عدالت چه شد؟

آخرین صورت حساب سهام عدالت 13 اردیبهشت 1400 / کاهش 2 درصدی ارزش سبد سهام عدالت

آخرین صورت حساب سهام عدالت 13 اردیبهشت 1400 / کاهش 2 درصدی ارزش سب...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه عمده نمادهای شاخص‌ساز و در سبد سهام عدالت منفی و با روند کاهش قیمت همراه بودند. ارزش سبد سهام عدالت 532 هزار تومانی امروز 1٫91 درصد کاهش یافت.

TejaratNews.com/

آخرین صورتحساب سهام عدالت 29 اردیبهشت / چقدر از سهام عدالت امروز کم شد؟

آخرین صورتحساب سهام عدالت 27 اردیبهشت / سهام عدالت هم قیمت سکه شد

ارزش سهام عدالت و دارایکم در 13 اردیبهشت 1400 چقدر شد؟

آخرین صورتحساب سهام عدالت دوم خرداد / سهام عدالت 224 هزار تومان کاهش یافت

زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت اعلام شد | عید قربان سود سهام عدالت واریز می شود

زمان واریز مرحله دوم سود سهام عدالت اعلام شد | عید قربان سود سهام ...

دژپسند، وزیر اقتصاد با بیان اینکه نخستین مرحله از واریز سود سهام عدالت اواخر سال گذشته پرداخت شد، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مرحله دوم سود تا قبل از عید قربان پرداخت خواهد شد.

NabzeBourse.ir/
ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت کی شروع می‌شود؟

ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت کی شروع می‌شود؟

بیش از 30 میلیون نفر از جمعیت کشور سهام عدالت ندارند و از یک سال قبل به جاماندگان وعده سهام عدالت داده شده، حالا مردم می‌پرسند که سهامشان چه شد؟

TejaratNews.com/
تعیین ‌تکلیف مدیریت سهام 30میلیون مشمول سهام عدالت با برگزاری انتخابات

تعیین ‌تکلیف مدیریت سهام 30میلیون مشمول سهام عدالت با برگزاری انتخ...

بورستهران- ایرنا- سخنگوی آزادسازی سهام عدالت گفت: از 19 میلیون نفر مشمول روش مستقیم، حدود سه میلیون و 200 هزار نفر سهام خود را فروخته‌اند، سود سهام سهامدارانی که سهام عدالت را به فروش نرساندند پرداخت ...

Irna.ir/
آغاز صدور کارت اعتباری خرید با وثیقه سهام عدالت یا یارانه

آغاز صدور کارت اعتباری خرید با وثیقه سهام عدالت یا یارانه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از آغاز صدور کارت اعتباری خرید با وثیقه سهام عدالت یا یارانه خبر داد.

TejaratNews.com/
آخرین صورتحساب سهام عدالت / ارزش سهام عدالت باز هم آب رفت

آخرین صورتحساب سهام عدالت / ارزش سهام عدالت باز هم آب رفت

با توجه به روند نزولی شاخص بازار، ارزش سهام عدالت در جریان معاملات امروز (18 فروردین) افت کرد و به 11 میلیون تومان رسید.

TejaratNews.com/
نصف سود سهام عدالت واریز شد

نصف سود سهام عدالت واریز شد

شرکت سپرده گذاری در اطلاعیه ای اعلام کرد: در مرحله نخست 50 درصد از سود متعلق به هر سهامدار در هر دو روش مستقیم و غیرمستقیم در آستانه سال نو پرداخت شد.

Bartarinha.ir/
تورم زمین تک‌رقمی شد نیمه مربیان زیر تابلوی بورس انتشار صورت‌های مالی 12 ماهه "وساپا" مهم‌ترین اخبار بورسی 25 اردیبهشت قبل از شروع بازار سبد معیشت حداقلی؛ 9میلیون و 120هزار تومان تا 10روز آینده برق خانگی محدودیت ندارد بیشتر بدهکاران، محصول دوره احمدی‌نژاد هستند پیش‌بینی بورس امروز 25 خرداد اگر روحانی نبود| کاهش 50 درصدی تقاضای عرضه اولیه در بورس/ از سود 300 درصدی تا صف فروش پس از یک هفته صاحبان املاک چقدر ضرر می‌کنند؟ / قطع یارانه فشار بیشتر روی مستاجران منابع ارزی سال‌های تحریم کجا خرج شد؟/ واردات مرغ شاخدار و سنگ‌پا! افزایش 15 تا 20درصدی کنسرو ماهی از تیرماه پاسخ وزیر اقتصاد به برخی اظهار نظرهای بورسی در مناظرات کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری قیمت خودرو افزایش یافت ارزش سبد سهام عدالت امروز 24 خرداد چقدر شد؟ قیمت نیم سکه به 5800000 تومان رسید / قیمت دلار و یورو امروز 1400/3/24 تاکید نماینده مجلس بر نقش موثر سایپا در رونق تولید کشور ماجرای آزادسازی قیمت خودرو چه شد؟ تورم سويیس بالاخره مثبت شد! پیش‌بینی قیمت طلا فردا 25 خرداد / احتمال کاهش قیمت طلا وجود دارد؟ یک اسباب کشی لاکچری/تاس گمشده شطرنج اقتصاد ایران رشد سنگین رمزارزها در معاملات امروز/ بیت کوین 12 درصد بالا رفت پیش‌بینی بورس 25 خرداد / نقدینگی جدید به بازار باید تزریق شود اعلام نتایج فروش فوق‌العاده محصولات سایپا + لیست برندگان سود 271 ریالی هر سهم "وتوس" چرا امروز بیت کوین و ارزهای مجازی مثبت شدند؟ "وسفارس" از محل واگذاری سهام درآمد نداشت قیمت هر متر آپارتمان در شیراز چقدر است؟ / قصرالدشت 33 میلیون تومان لوفت‌هانزا پرواز‌هایش به ایران را افزایش می‌دهد جلوگیری از رانت با عرضه کالاها در بورس دستگیری بیش از هزار نفر در چین به اتهام پولشویی با ارز دیجیتال قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | افزایش قیمت دلار در نیمه دوم بازار/ نگاه معامله... بازدید ريیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان کشور از پالایشگاه ایرانول افزایش قیمت بنزین تصمیم حاکمیتی بود پیش‌فروش بندر جاسک تکذیب شد هکر‌ها سراغ رمزارز مونورو رفتند احتمال کمبود برنج خارجی در کشور صدای مجمع "غکورش" به گوش می رسد زنگ مجمع "شفن" به صدا درآمد خدمتی نوین از بانک اقتصادنوین/ سامانه «نما چک» راه‌اندازی شد صندوق پیشتاز کارگزاری مفید در رتبه اول صندوق‌های سهامی بازار سرمایه "خمحور" در دوم تیرماه به مجمع می‌رود واکنش زنگنه به صحبت‌های کاندیدا‌ درباره قرارداد کرسنت بورس امروز 24 خرداد چگونه تمام شد؟ رشد پنج درصدی شستا در سومین روز معاملاتی هفته / شستا به صف خرید نشست سهامداران پارس خودرو بخوانند (24خرداد) / خپارس برای دومین روز متوالی صعودی شد شاخص بورس با رشد حدود 9 هزار واحدی مثبت شد سهامداران شپنا توجه کنند (24خرداد) / ادامه رشد شپنا با صف خرید 40میلیونی قراردادهای اجاره تمدید می‌شوند؟ ارزش سهام عدالت من (24خردادماه)

در حال بارگیری...