الزام برنامه ریزی دولت در زمینه حفظ ثبات بازار ارز

الزام برنامه ریزی دولت در زمینه حفظ ثبات بازار ارز

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی از اینکه اگر اقتصاد کشوری پیش‌بینی‌پذیر نباشد فعالان اقتصادی رغبتی برای فعالیت در آن نخواهند داشت، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مسلم صالحی نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمینه ثبات بازار ارز قوانین لازم را داریم، گفت: دولت چهاردهم باید درباره حفظ ثبات بازار ارز برنامه‌ریزی کند تا از تکانه‌های گاه و بی گاه ارزی بر اقتصاد کشور جلوگیری شود.

نماینده مردم «اقلید» در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تثبیت بازار ارز بسیار حايز اهمیت است، تاکید کرد: دولت باید سیاست ارزی مناسبی در پیش گیرد که این سیاست‌ها به فرایندهای داخلی آسیب نزند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوعات مربوط به تغییر لحظه‌ای قیمت ارز باید در دستور کار مجلس دوازدهم و دولت باشد، ادامه داد: همچنین باید تلاش کنیم تا قیمت ارز در شرایط قابل پیش‌بینی قرار گیرد.

صالحی با اشاره به تاثیر قیمت ارز بر بازارهای مختلف نظیر، سکه، طلا، مسکن و خودرو و همچنین کالای اساسی بیان کرد: سیاست‌های ارزی کشور در ماه‌های گذشته دستخوش تغییرات زیادی شده است. به واقع اصلاح سیاست‌های ارزی می‌تواند در اقتصاد کلان امری موثر قلمداد شده و مشکلات این بخش را برطرف کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خانه ملت تصریح کرد: به یقین اگر اقتصاد کشوری پیش‌بینی‌پذیر نباشد فعالان اقتصادی رغبتی برای فعالیت در آن نخواهند داشت به همین دلیل تنها با ایجاد ثبات در بازارهای مختلف همچون ارز و مهار تورم می‌توان سرمایه‌گذاران را به حضور در بازارهای مختلف تشویق کرد.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد