آرامش در بازارهای جهانی طلا ماندنی است؟

آرامش در بازارهای جهانی طلا ماندنی است؟

طبق گزارش فدرال رزرو، با توجه به تمرکز سرمایه‌گذاران بر مذاکرات بدهی...

به گزارش ایسنا، پس از پایان دور دیگری از مذاکرات درباره سقف بدهی آمریکا بدون توافق، در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر آخرین جلسه سیاست‌گذاری فدرال رزرو برای ارزیابی مسیر آینده برای نرخ بهره بودند، قیمت طلا در بازه محدودی معامله شد. بهای هر اونس طلا تا ساعت 9 صبح به وقت شرقی با 1.3 درصد افزایش به 1977 دلار رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با 0.07 درصد افزایش به 1978 دلار رسید.

نمایندگان جو بایدن، ريیس‌جمهور آمریکا و جمهوری‌خواهان کنگره، روز سه‌شنبه با نزدیک‌تر شدن مهلت افزایش سقف استقراض 31.4 تریلیون دلاری، به دور دیگری از مذاکرات سقف بدهی‌ بدون نتیجه پایان دادند.

شاخص دلار ثابت ماند و باعث شد طلا برای خریداران خارجی جذابیت کمتری داشته باشد.

کریستوفر وونگ، استراتژیست OCBC FX گفت تمرکز روی بن بست سقف بدهی و چرخه افزایش نرخ‌بهره فدرال رزرو باقی می‌ماند. افزایش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بهره را افزایش می‌دهد.

ابزار CME FedWatch نشان داد که بازارها در حال حاضر با احتمال 69.7 درصد از نرخ های فدرال رزرو در نشست سیاست گذاری خود در 13 تا 14 ژوين قیمت‌گذاری می‌کنند.

وونگ گفت که داده‌های اصلی هزینه‌های مصرف شخصی که قرار است روز جمعه ارايه شود، تمرکز کلیدی خواهد بود و می‌تواند ترس از یک فدرال‌رزرو جنگ‌طلب را کاهش دهد و شاید بتواند از طلا حمایت بیشتری کند.

بر اساس گزارش رویترز، جروم پاول، ريیس فدرال رزرو اخیرا گفت که هنوز مشخص نیست که آیا نرخ بهره آمریکا به افزایش بیشتر نیاز دارد یا خیر.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با 0.3 درصد کاهش به 23.37 دلار رسید، در حالی که پلاتین 0.1 درصد افزایش یافت و به 1049 دلار و 38 سنت رسید. پالادیوم با 0.5 درصد افزایش به 1453 دلار و 16 سنت رسید.

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد