دنده معکوس حجم معاملات نسبت به هفته گذشته

دنده معکوس حجم معاملات نسبت به هفته گذشته

ارزش کل معاملات و همچنین حجم کل معاملات در هفته منتهی به 17 شهریور، نسبت به هفته گذشته کاهشی شد؛ این در حالی بود که شاخص کل بورس به حرکت صعودی خود ادامه داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بررسی معاملات بازار سهام در هفته منتهی به هفدهم شهریور 1400، حاکی از آن است که ارزش کل معاملات این بازار در این هفته نسبت به هفته گذشته با 31 درصد کاهش، از 612 هزار و 905 میلیارد ریال به 424 هزار و 590 میلیارد ریال رسید. همچنین، حجم کل معاملات این بازار از 69 هزار و 764 میلیون سهم در هفته گذشته به 49 هزار و 135 میلیون سهم رسید که کاهش 29.6 درصدی را نشان می‌دهد.

وضعیت صعود و نزول بازارها

در هفته یادشده، تمامی بازارها نسبت به هفته گذشته خود، روند کاهشی را طی کردند.

بر این اساس، ارزش معاملات در بازار اول سهام، کاهش 32 درصدی را در هفته جاری نسبت به هفته قبل تجربه کرد و از 210 هزار و 105 میلیارد ریال به 142 هزار و 859 میلیارد ریال رسید. حجم معاملات این بازار نیز که هفته قبل 26 هزار و 142 میلیون سهم بود به 18 هزار و 674 میلیون سهم در هفته جاری رسید و کاهش 29 درصدی را به ثبت رساند.

روند حرکت بازار دوم سهام نیز همانند بازار اول سهام کاهشی بود. به طوری‌که ارزش معاملات این بازار در هفته منتهی به هفدهم شهریور نسبت به هفته قبل، 25 درصد کاهش یافت و از 266 هزار و 366 میلیارد ریال به 199 هزار و 636 میلیارد ریال رسید. حجم معاملات این بازار نیز با 31 درصد کاهش، از 38 هزار و 438 میلیون سهم به 26 هزار و 689 میلیون سهم رسید.

بازار بدهی همچون بازارهای دیگر، هفته‌ای سرخ را پشت سر گذاشت و ارزش معاملات این بازار با افت 54 درصدی از 15 هزار و 45 میلیارد ریال در هفته قبل به 6 هزار و 917 میلیارد ریال در هفته جاری رسید. حجم معاملات بازار بدهی نیز از 15 میلیون برگه به 7.05 میلیون برگه رسید که افتی 54 درصدی را نشان می‌دهد.

ارزش معاملات در بازار مشتقه در هفته قبل 742 میلیارد ریال بود که در هفته جاری به 273 میلیارد ریال رسید و کاهش 63 درصدی را تجربه کرد. حجم معاملات در این بازار با 97 درصد کاهش، از 79 میلیون قرارداد در هفته قبل به 1.9 میلیون قرارداد در هفته جاری رسید.

صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله نیز در هفته منتهی به هفدهم شهریور در مقایسه با هفته پیش، روندی نزولی داشتند و ارزش معاملات این بازار از 120 هزار و 648 میلیارد ریال در هفته قبل به 74 هزار و 906 میلیارد ریال در هفته جاری رسید و افت 37.91درصدی را تجربه کرد. حجم معاملات در این بازار نیز با افت 26 درصدی در این هفته نسبت به هفته قبل از 5 هزار و 92 میلیون یونیت به 3 هزار و 764 میلیون یونیت رسید.

روند افزایش شاخص کل ادامه‌دار شد

بر اساس این گزارش، شاخص کل بورس در هفته منتهی به هفدهم شهریور نسبت به هفته قبل رشد 0.35 درصدی را تجربه کرد و از یک میلیون و 520 هزار واحد تا یک میلیون و 526 هزار واحد صعود کرد که رشد 5 هزار و 382 واحدی را نشان می دهد.

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز در هفته جاری نسبت به هفته قبل روندی افزایشی داشت و با 2.35 درصد افزایش از 455 هزار و 373 واحد به 466 هزار و 96 واحد رسید و 10 هزار و 723 واحد افزایش یافت.

*تهیه و تنظیم: محبوبه حاجی زاده

local_offerبرچسب‌ها:
ريیس جدید‌ سازمان بورس کی و چگونه انتخاب می‌شود؟

ريیس جدید‌ سازمان بورس کی و چگونه انتخاب می‌شود؟

در این گزارش به بررسی نحوه انتخاب ريیس سازمان بورس و تشریح تشریفات قانونی این انتخاب بسیار مهم برای بازار سرمایه پرداخته ایم.

YJC.news/
کاهش قیمت خودروهای خارجی در بازار

کاهش قیمت خودروهای خارجی در بازار

بررسی‌ها از بازار خودروی پایتخت در روز جاری (دوشنبه، 29 شهریورماه) حاکی از کاهش پنج تا 10 درصدی قیمت خودروهای خارجی از زمان مطرح شدن احتمال آزاد شدن واردات خودرو تاکنون است.

TejaratNews.com/
واکنش نمادهای خودرویی به آزادسازی واردات / سهام خودرویی بخریم؟

واکنش نمادهای خودرویی به آزادسازی واردات / سهام خودرویی بخریم؟

با تصویب طرح آزادسازی خودرو در مجلس، سهام خودرویی در بورس با افت قیمت مواجه شده‌اند. با توجه به عملکرد مالی سه خودروساز برتر بورس ایران، آیا خرید این نمادها به صرفه است؟

TejaratNews.com/
انتشار اوراق چه تاثیری در بورس دارد؟ / مثبت‌های بازار مقطعی است؟

انتشار اوراق چه تاثیری در بورس دارد؟ / مثبت‌های بازار مقطعی است؟

در پایان بازار شاخص کل بورس با هفت هزار واحد مثبت در محدوده یک میلیون و 427 هزار واحد قرار گرفته است. شاخص هم‌وزن هم با حدودا 1600 واحد رشد در کانال 432 هزار واحد قرار گرفت. اما روند بازار فردا به چه ...

TejaratNews.com/

ورق بورس تهران برگشت

رشد 7278 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 10.5 هزار میلیارد تومان فراتر رفت

بورس بالاخره به روند منفی خود پایان داد؛ رشد 7 هزار واحدی شاخص کل

شاخص بورس به مدار رشد بازگشت

چه عواملی در ریزش بازار سهام نقش داشتند؟ / چرا بورس امروز مثبت شد؟

چه عواملی در ریزش بازار سهام نقش داشتند؟ / چرا بورس امروز مثبت شد؟

در پایان بازار امروز ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به حدود پنج هزار میلیارد تومان رسید و بیش از 300 میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی در بازار اتفاق افتاد.

TejaratNews.com/
ابلاغیه جدید بورس کالا در خصوص تغییر سهمیه بهین یاب

ابلاغیه جدید بورس کالا در خصوص تغییر سهمیه بهین یاب

مدیریت عملیات بازار شرکت بورس کالای ایران در نامه‌ای به کارگزاران تغییر میزان خرید پلی پروپیلن نساجی را اطلاع رسانی کرد.

YJC.news/
وضعیت سبد سهام عدالت در 29 شهریور ماه

وضعیت سبد سهام عدالت در 29 شهریور ماه

وضعیت شرکت‌های بورسی سهام عدالت و نوسان قیمت هر سهم در این گزارش قابل مشاهده است.

YJC.news/

وضعیت بازار مسکن در ماه شهریور

شاخص بورس تهران سبز شد

شاخص بورس تهران سبز شد

در جریان معاملات امروز، (دوشنبه، بیستم و نهم شهریور ماه) شاخص کل با افزایش 7 هزار و 278 واحدی به رقم یک میلیون و 427 هزار واحد رسید و شاخص هم‌وزن با یک هزار و 595 واحد افزایش، رقم 432 هزار و 611 واحد ...

Sena.ir/
چگونه در طوفان سهام باد کرده نیفتیم؟

چگونه در طوفان سهام باد کرده نیفتیم؟

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: مشارکت زیاد و در عین حال آموزش کم مردم در بورس، بستر مناسبی برای کلاهبرداران شده است.

YJC.news/
بازار طلا درگیر نزول قیمت‌ها / قیمت طلا و سکه امروز 29 شهریور

بازار طلا درگیر نزول قیمت‌ها / قیمت طلا و سکه امروز 29 شهریور

اونس جهانی طلا امروز به 1753 دلار کاهش پیدا کرد. همچنین قیمت طلا 18 عیار به یک میلیون و 123 هزار تومان نزول قیمت داشت.

TejaratNews.com/
تورم منفی امارات برای بیست و ششمین ماه متوالی! ريیس جدید‌ سازمان بورس کی و چگونه انتخاب می‌شود؟ ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو شدت گرفت خانه 320 میلیون تومانی در تهران! / کجا خانه کمتر از یک میلیارد تومان بخریم؟ سامانه املاک و اسکان دوباره راه‌اندازی شد / مهلت ثبت‌نام تمدید می‌شود؟ هشدار جدی ريیس اتاق بازرگانی ایران ثبت‌نام مسکن ملی خبرنگاران و هنرمندان از 31 شهریور کاهش قیمت خودروهای خارجی در بازار مالیات خانه های خالی چگونه است؟ بیت کوین در ایران به رسمیت شناخته نشد قیمت بیت کوین به 45 هزار دلار سقوط کرد کشف 62 دستگاه ماینر غیرمجاز در ساوه هکر‌ها 13 میلیون دلار از شبکه pNetwork سرقت کردند گواهی واکسن کرونا در بستر بلاکچین برق گران شد؟/ نحوه محاسبه قبض برق تغییر کرد! شناسایی 20 هزار کارت بانکی فعال در حوزه قمار واکنش نمادهای خودرویی به آزادسازی واردات / سهام خودرویی بخریم؟ جعل سند یک ملک 100میلیارد تومانی در ولنجک تامین برق مراکز مجاز استخراج رمزارز از مهرماه قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 29 شهریور 1400 (فهرست قیمت) قیمت گوشت در 29 شهریور 1400 (فهرست قیمت) طرح اتصال انرژی برق ایران به روسیه قابل توجیه است سقوط آسانسوری، صعود لاکپشتی برنامه هلال احمر برای واردات 60میلیون دز واکسن قیمت بلیت اتوبوس‌ برگشت زايران اربعین اعلام شد تمدید مهلت تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی تا پایان سال مجوز افزایش سرمایه شتران ثبت شد افت قیمت خودرو‌های خارجی در بازار انتشار اوراق چه تاثیری در بورس دارد؟ / مثبت‌های بازار مقطعی است؟ مصرف برق استخراج بیت کوین در سال 2021 چقدر خواهد بود؟ سواد مالی و ضرورت آن صف انتظار یک ساله وام ودیعه مسکن / پرداخت وام اجاره متوقف شد؟ مشکلات مردم در وام ودیعه مسکن / «وام سرکاری» برای مستاجران! تنها راه علاج مشکل ارز دولتی «حذف» آن است پانزدهمین عرضه اولیه امسال پس فردا انجام می‌شود افزایش قیمت برنج، حتی در میادین! + جدول سهامداران " قاسم " گرد هم می آیند دعوت از سهامداران "وجامی" به مجمع اقدام به افزایش سرمایه در مجمع "غمینو" گشایش جدید برای صادرکنندگان نارنگی زرد نخرید استقبال از پیش‌خرید واحدهای گروه سرمایه‌گذاری مسکن آغاز اختیار معامله بر «اخابر» تصمیم به انتخاب هیات مدیره "قشیر" در مجمع رشد اقتصادی ایران در بهار چقدر شد؟ لغو مجوز فعالیت کارگزاری ها با عدم تجمیع مجوزها پیگیری روال عادی معاملات بدون اختلال در هسته معاملات دسترسی جدید به سامانه نامک بلامانع است وضعیت سبد سهام عدالت در 29 شهریور ماه ورق بورس تهران برگشت

در حال بارگیری...