قیر رایگان به بورس نمی‌ رود / رونمایی از سامانه معاملاتی قیر تهاتری طی سه ماه آینده

قیر رایگان به بورس نمی‌ رود / رونمایی از سامانه معاملاتی قیر تهاتری طی سه ماه آینده

محمدی گفت: سامانه‌ای برای معاملات قیر تهاتری طراحی شده که در سه ماه آینده، تمام سیستم‌های اطلاعاتی و نظارتی می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، داود محمدی رییس انجمن قیر ایران  درباره نحوه معاملات قیر تهاتری مورد نیاز برای موضوع بند (ز) تبصره (1) قانون بودجه سال 1400 کل کشور مبنی بر اختصاص اعتبار برای تحویل مواد اولیه قیر به دستگاه‌های اجرایی، بیان کرد: به دلیل این که سازمان بورس انجام این معاملات را نپذیرفت، مجلس شورای اسلامی تصمیم گرفت تا این معاملات را خارج از بورس انجام دهد.

او درباره دلیل مخالفت سازمان بورس گفت: متاسفانه به دلیل سفته بازی‌هایی که در بورس انجام می‌شد، قیمت مواد اولیه به طرز فزاینده‌ای افزایش پیدا می‌کرد.در رقابت‌هایی که صورت می‌گرفت، وکیوم باتوم یعنی مواد اولیه داخلی قیر، با قیمت‌های بسیار بالاتری به دست تولیدکنندگان می‌رسید.

رییس انجمن قیر ایران درباره احتمال غیرشفاف شدن معاملات قیر تهاتری در صورت عرضه خارج از بورس، توضیح داد: این معاملات کاملا شفاف خواهد بود، زیرا انجمن قیر ایران که متولی صنعت قیر ایران است، سامانه‌ای را در این زمینه طراحی کرده که در سه ماه آینده، تمام سیستم‌های اطلاعاتی و نظارتی می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

او درباره در اختیار قرار دادن نشانی این سامانه به عموم مردم نیز گفت: کار‌های مقدماتی این سامانه در حال انجام است و تا 90 روز آینده، حتما به طور شفاف اعلام می‌شود.

محمدی در ادامه بیان کرد: ما متولی صنعت هستیم و از دولتمردان و مجلس درخواست داریم که وقتی مشکلی درباره قیر پیش می‌آید، از خود متولی این صنعت بخواهند که نظر بدهد.

او با تاکید بر این که 6 میلیون تن تولید وکیوم باتوم در ایران وجود دارد و 2 میلیون تن از آن برای مصارف داخلی کفایت می‌کند، گفت: چهار میلیون تن از آن را صادر می‌کنند که نزدیک به یک و نیم میلیارد دلار ارزآوری دارد. امسال 20 تا 25 درصد افزایش صادرات داشته ایم.

رییس انجمن قیر ایران همچنین گفت: سال گذشته که مالیات بر صادرات قیر وجود نداشت، صادرات با روند مطلوب تری پیش می‌رفت. انتظار داریم که برای سال 1401، معافیت‌های قبلی دوباره دایر شود تا حمایت بیشتری از تولیدکنندگان صورت بگیرد.

local_offerبرچسب‌ها:
قیمت قیر 10 برابر شد

قیمت قیر 10 برابر شد

یک کارشناس صنعت قیر گفت: چرا باید قیر موردنیاز آسفالت معابر بین شهری، روستاها و شهرها تحت تاثیر نوسان قیمت نفت در بازارهای بین‌المل لیا نرخ دلار در سامانه نیما باشد، به نحوی که نرخ قیر از اردیبهشت 99 ...

TejaratNews.com/
قیر در طول یک ماه و نیم 50 درصد گران شد

قیر در طول یک ماه و نیم 50 درصد گران شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در 45 روز گذشته قیمت قیر از هشت میلیون تومان در هر تن به حدود 12 مییلون تومان رسیده است، گفت:‌ در حالی که در سال 99 قیمت هر تن 2 میلیون تومان بود امروز به حدود 1...

TejaratNews.com/
تحویل قیر رایگان به دستگاه‌های اجرایی؛ شنبه آینده

تحویل قیر رایگان به دستگاه‌های اجرایی؛ شنبه آینده

نایب ريیس مجلس گفت: قیر حواله‌ای تا شنبه هفته آینده در اختیار دستگاه‌های اجرایی از جمله وزارت راه و شهرسازی، سازمان نوسازی مدارس و سازمان شهرداری‌ها قرار می‌گیرد.

Irinn.ir/
نارسایی رینگ صادراتی بورس کالا در معاملات قیر چیست

نارسایی رینگ صادراتی بورس کالا در معاملات قیر چیست

الزام قانونگذار به صادرات قیر از طریق رینگ صادراتی بورس کالا با هدف شفاف‌سازی معاملات صادراتی این فراورده با ارزش نفتی‌ صورت گرفته است بنابراین انتظار می‌رود بورس کالا به آسیب شناسی این فرایند در نحوه...

FarsNews.ir/
4 هزار میلیارد تومان از سهمیه قیر کجاست؟

4 هزار میلیارد تومان از سهمیه قیر کجاست؟

قرار بوده در سال 99 چهار هزار و 500 میلیارد تومان قیر توزیع شود اما دستگاه‌ها فقط 614 میلیارد تومان آن را هزینه کرده‌اند. حدود چهار هزار میلیارد تومان از بودجه توزیع قیر کجاست؟

TejaratNews.com/
شورای نگهبان مصوبه قیر رایگان را تايید کرد

شورای نگهبان مصوبه قیر رایگان را تايید کرد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: استفساریه مجلس در خصوص طرح اختصاص منابع تامین ماده اولیه قیر به پالایشگاه‌ها به تايید این شورا رسید.

TejaratNews.com/
صادرات 7 هزارتن قیر صادراتی از طریق بورس کالا در اولین روز هفته

صادرات 7 هزارتن قیر صادراتی از طریق بورس کالا در اولین روز هفته

تالار صادراتی بورس کالای ایران، روز شنبه 8 خرداد ماه، میزبان دادوستد 7 هزار و 150 تن قیر بود.

FarsNews.ir/
نحوه توزیع 4میلیون تن قیر برای طرح‌های عمرانی

نحوه توزیع 4میلیون تن قیر برای طرح‌های عمرانی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، محل هزینه کرد ریالی 4 میلیون تن قیر وزارت نفت برای طرح های عمرانی را مشخص کردند.

Bartarinha.ir/
وزارت راه با توزیع قیر رایگان مخالف است

وزارت راه با توزیع قیر رایگان مخالف است

وزیر راه و شهرسازی گفت: مجموعه وزارت راه و شهرسازی با توزیع قیر رایگان مخالف است، چون اجازه نمی‌دهد کارها را با برنامه و سرعت مناسب انجام دهیم.

TejaratNews.com/
عرضه قیر در بورس کالا در لایحه بودجه گنجانده شود

عرضه قیر در بورس کالا در لایحه بودجه گنجانده شود

جواد نیک‌بین معتقد است موضوع قیر (موسوم به قیر رایگان) باید در لایحه بودجه به صورت عرضه در بورس کالا گنجانده و نقدینگی مورد نیاز آن در بودجه پیش‌بینی شود تا از این...

EghtesadOnline.com/

توزیع قیر رایگان تصویب شد / تخمین رانت 35 هزار میلیارد تومانی

توزیع قیر رایگان کلید خورد / اعتبار یارانه‌ها، صرف توزیع قیر شد؟

گواهی سپرده و قرارداد آتی قیر به زودی راهی بازار مالی بورس کالا خواهد شد

گواهی سپرده و قرارداد آتی قیر به زودی راهی بازار مالی بورس کالا خو...

قیر در چارچوب معاملات گواهی سپرده کالایی در آینده نزدیک راهی بازار مالی بورس کالا خواهد شد تا پس از این، حوزه کالاهای ساختمانی نیز از مزایای ابزارهای مالی بازار...

EghtesadOnline.com/
4 حلقه فساد در طرح اعطای قیر رایگان/ حواله‌های قیر از کجا سر درآورد؟

4 حلقه فساد در طرح اعطای قیر رایگان/ حواله‌های قیر از کجا سر درآور...

معاون بورس کالا با بیان اینکه طرح اعطای قیر رایگان برای ایجاد راه روستایی به خاطر عدم نظارت، در شرکت‌های تولید قیر ، پیمانکاری‌ها و شهرداری‌ها فساد ایجاد می‌کند،‌ گفت: اگر می‌خواهیم راه روستایی درست ک...

FarsNews.ir/
شاخص هم وزن نیز منفی است "قطعی گاز" در زمستان؛ کم تاثیر اما جنجالی شاخص کل همراه با افت 4 هزار واحدی سودآوری 110 درصدی بانک کارآفرین گزارش به ريیسی درباره مرغ و تخم مرغ در هواپیما 637هزارمیلیارد به حجم نقدینگی اضافه شد اوراق مسکن چند؟ تراکتور 4.4 برابر گران شد سیگنال‌های مهم بورسی برای سهامداران «معافیت‌مالیاتی» برگ برنده رقابت سبدگردان‌ها هر کیلو زعفران 45 میلیون تومان؟ فقط چراغ «سهام ویستا» روشن بود! بخشودگی جرایم دیرکرد تسهیلات بانکی واحدهای تولیدی تا آخر سال تمدید شد اوراق مسکن چند؟ خرید آنلاین سیمان از انبار 21 شرکت فراهم شد اثر «امیکرون» بر بازار فلزات هفته‌ای سرخ دست صندوق‌های مختلط‌ها را سوزاند نظر حسابرس بر تامین نقدینگی "دکیمی" افزایش سرمایه "بموتو" به منظور اصلاح ساختار مالی اظهارنظر حسابرس بر گزارش توجیهی افزایش سرمایه "دسینا" بازار ارز‌های دیجیتال سقوط کرد سهام "غکورش" 66 میلیون سهم را وثیقه کرد افزایش سرمایه از سود انباشته "پیزد" به پیشنهاد هیات مدیره مجمع "شبندر" ترکیب هیات مدیره را تغییر داد ترافیک پرحجم سیمانی‌ها در تالار نقره‌ای سهامداران بورس منتظر جبران باشند صف‌های خرید و فروش سهام در 13 آذر ماه توسعه صندوق‌های پروژه‌محور با هدف تامین مالی بخش‌های مختلف اقتصادی اعتماد از دست رفته سهامداران بورس در بودجه جبران می‌شود درآمد سرانه ایرانی‌ها، کمتر از نصف خط فقر درخواست مهم ريیس سازمان بورس از دولت روز پرکار بورس انرژی رشد بورس به لطف فولاد و شستا/ آغاز متعادل برای بازار سهام سلام «پیشگامان سرمایه نوآفرین» به قعرنشینی رشد 59 درصدی در فروش صنایع بورسی مردم بلیت هواپیما را گران نخرند قیمت پراید امروز 13 آذر 1400 اعتماد از دست رفته سهامداران جبران می‌شود / دامنه نوسان فعلا حذف نمی‌شود بورس یک هزار و 283 واحد رشد کرد بودجه 1401 با نگاه به منفعت سهامداران به دنبال افزایش معافیت مالیاتی شرکت‌های بورسی هستیم قیمت خودرو در بازار امروز قیمت مسکن در منطقه مرکزی تهران بحران تامین مواد غذایی با خشک‌شدن زاینده‌رود "لکما" 2 روز آینده بازگشایی می‌شود توقف "حپترو" به مدت 2 روز کاری پیش‌بینی قیمت‌ها پس از توزیع اینترنتی کالا‌ها برگزاری مجمع صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام(ETF) در هفته آینده در 7 ماهه اول امسال چقدر خودرو تولید شد؟ مجمع صندوق سرمایه گذاری بادرآمد ثابت کیان فردا برگزار می شود