سو سو زدن چراغ بورس در یکشنبه‌های تکراری / بازار دومی ها فرصتی برای نوسانگیری

سو سو زدن چراغ بورس در یکشنبه‌های تکراری / بازار دومی ها فرصتی برای نوسانگیری

بازار سهام همچون روال معاملات در یکشنبه‌ها امروز شاهد معاملاتی متعادل همسو با غلبه عرضه بر تقاضا در اغلب شاخص سازها بود هرچند که فرصت نوسانگیری همچنان در سهم‌های کوچک بازار دومی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز یکشنبه 4 اردیبهشت ماه 1401 شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران با کاهش 7.488 واحدی به رقم یک میلیون و 504 هزار واحد رسید. شاخص کل هم وزن اما با افزایش 983 واحدی عدد 402 هزار و 414 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول اما با 8.719 واحد کاهش به رقم یک میلیون و 162 هزار واحد دست یافت و شاخص بازار دوم نیز با 5.87 واحد کاهش، عدد 2 میلیون و 843 هزار واحد را تجربه کرد.

در بورس تهران امروز 8 میلیارد و 504 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله در 546 هزار و 327 نوبت داد و ستد شد که ارزشی بالغ بر 5 هزار و 67 میلیارد تومان را در برداشت.

در فرابورس نیز شاخص کل این بازار با 16 واحد کاهش به رقم 20 هزار و 746 واحد دست یافت. در این بازار، طی روز جاری 3 میلیارد و 68 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله به ارزش بیش از 2.970 میلیارد تومان معامله شد.

اصلی ترین نمادهای تاثیر گذار بر افت شاخص کل بورس تهران امروز فولاد مبارکه با 1.251 واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان با 1.119 واحد و پالایش نفت تهران با 726 واحد کاهش بودند در مقابل اما نمادهای معاملاتی شرکت‌های آهنگری تراکتورسازی ایران با 101 واحد، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی با 95 واحد و ایران خودرو با 90 واحد افزایش، بالاترین تاثیر مثبت بر روی شاخص کل بورس تهران را به خود اختصاص دادند.

به گزارش مهر، بازار سهام در آغاز نخستین روز معاملاتی خود در هفته اول اردیبهشت ماه همچون روال همیشگی در یکشنبه‌های سوت و کور بازار، شاهد معاملاتی متعادل و حتی کم رمق در اغلب نمادهای معاملاتی شاخص ساز بورس بود. بازاری که در نیمه‌های معاملات امروز اگر چه غلبه عرضه بر تقاضای سهام در آن به نسبت حجم کلی معاملات، سنگینی می‌کرد اما با جریان آرام بازار گردانی حقوقی‌ها در دقایق پایانی معاملات امروز عمده نمادهای معاملاتی پر تراکنش در محدوده صفر تابلو به کار خود پایان دادند.

در بازار امروز تک سهم‌های گروه‌های کوچک و متوسط بازار دوم بویژه در گروه غذایی ها، زراعت، نیروگاه‌ها و سیمان و ساختمانی‌ها در کنار صنعت کاشی و سرامیک و تک سهم‌های سرمایه گذاری ها محفلی برای حضور معامله گران کوتاه مدت نگر برای نوسانگری بودند.

در مجموع می‌توان انتظار داشت فردا معاملات بازار سهام پیش از میانه معاملات با روند صعودی نماگرها شاهد رنج شدن قیمت‌ها در دامنه نوسان مثبت قیمتی باشد.

90 هزار میلیارد تومان سهام بابت رد دیون تامین اجتماعی واگذار می‌شود/ سهام ایران‌خودرو و سایپا بلوکی ... شفافیت بازار خودرو با عرضه در بورس کالا متقاضیان یارانه جدید عجله کنید چه کسانی در لیست دریافت سهام عدالت هستند؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌عالی مسکن پاک‌کننده شیشه در بازار چند؟ مصرف برق رکورد زد/ عبور مصرف برق از 49 هزار مگاوات زور آزادسازی واردات به افزایش قیمت خودرو نرسید/ آخرین... ترس شدید رمزارزها برای صعود 10 خبر تاثیرگذار بورس فردا 28 اردیبهشت 1401 |فردا پنجمین عرضه اولیه جدید بازار سرمایه واگذاری زمین و خانه اقساطی به این افراد | ثبت نام 30 هزار نفر راه اندازی 3 شهرک صنعتی تصویب شد هیچ مشکلی در فراوانی و ذخایر کالاهای اساسی در کشور وجود ندارد خبر خوب برای خریداران خودرو |ریزش قیمت خودرو در راه است؟ برای خرید 206 چقدر لازم است؟ جزيیات خرید خودرو از بورس کالا | اولین خودروها فردا به بورس می رسند پرونده ارزان فروشی بنزین به کجا رسید؟ آخرین اخبار مجامع 1401/02/27 سهم 1.5 درصدی صنایع پلیمری و پلاستیکی از تولید ناخالص داخلی برای رسیدن به تمدن اسلامی نیازمند ایران قوی هستیم/ 20 درصد درآمد باید از اقتصاد دانش بنیان باشد سهامداران پتروشیمی پارس بخوانند | امروز در پارس چه گذشت؟ جدیدترین جزيیات خرید خودرو در بورس نفت روسیه جایگزین نفت ایران در چین شد؟ شرایط واگذاری زمین و خانه اقساطی اعلام شد شاخص کل بورس رکورد زد خانوارهای دارای سه فرزند بخوانند | جزيیات واگذاری زمین و خانه اقساطی بررسی میزان وام خرید و ودیعه مسکن در جلسه ستاد تنظیم بازار نقشه راه تهاتر کالایی ایران و کوبا امضا شد تهران-هاوانا وارد همکاری های بندری و دریایی شدند قیمت مزدا از 1 میلیارد عبور کرد سه ماه با تلسکوپ بودجه می‌نویسند آخرش وزیر از ما پول می خواهد | با ما شوخی نکنید، ما بانک و بورس نیس... پیش بینی بورس فردا 28 اردیبهشت 1401| توجه دوباره به سهام شرکت‌های بزرگ و بنیادی خرید اتو مو چقدر خرج دارد؟ ادعای عجیب ترکیه درباره گرد و غبار در ایران | منشاء طوفان های گرد و غبار کجاست؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌ عالی مسکن متقاضیان یارانه عجله کنید جزییات جدید از مکانیزم فروش خودرو/ مالیات جدید در راه... اخبار مهم کدال 27 اردیبهشت 1401 | نمادهای شاخص ساز تحت تاثیر عوارض صادراتی امسال قطعی برنامه ریزی شده آب و برق نخواهیم داشت برگزاری نشست هماهنگی و سیاست‌گذاری مدیران روابط عمومی صنعت آب اولین دستاورد اتحاد استراتژیک ایران خودرو و سایپا به ثمر رسید بازماندگان دریافت یارانه برای ثبت‌نام به «درگاه ملی خدمات دولت» مراجعه کنند قدردانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت بانک صادرات ایران در نمایشگاه کتاب 4.2میلیون تن موجودی کالای اساسی در بنادر و گمرک /33شناور در صف تخلیه کالای اساسی مشکلات بچه‌دارها با قیمت پوشک | جدول جدیدترین قیمت‌ها وام جدید خرید مسکن در شورای عالی مسکن تصویب شد جایزه مدیر فعال روابط عمومی به بیمه رازی تعلق گرفت منشا ورود گرد و غبار به ایران اعلام شد افزایش منابع و الزامات اجرایی سازمان تعزیرات برای برخورد با پدیده‌های گرانفروشی و احتکار شاخص کل بورس به کانال 1.6 میلیون واحدی وارد شد