اتوبوس‌های یورو5 گروه بهمن پیش از وارونگی هوا به پایتخت رسید

اتوبوس‌های یورو5 گروه بهمن پیش از وارونگی هوا به پایتخت رسید

صنعتمدیرعامل شرکت خودروسازی اسنا از آزمایش اولین اتوبوس برقی اسنا تا پایان سال خبر داد.

جلیل هاشمی، مدیرعامل شرکت خودروسازی اسنا، گفت: مشخصات قابل قبول شرکت خودروسازی اسنا (زیر مجموعه خودروسازی بهمن) نظر مدیران شهری کشور را به این محصولات جلب کرده است.

وی افزود: با شهرداری تهران، قراردادی مبنی بر 500 دستگاه اتوبوس درون شهری را منعقد کردیم که طبق توافق نیز اتوبوس‌ها را تحویل می‌دهیم و شاهد تحویل مرحله دوم از اتوبوس‌های این شرکت به شهرداری تهران هستیم.

هاشمی با اشاره به اینکه روز گذشته، طبق مرحله دوم از قرارداد منعقد شده با شهرداری تهران، تعداد 25 دستگاه اتوبوس درون شهری به شهرداری تهران تحویل داده شد، خاطر نشان کرد: هر ماه تعدادی از این اتوبوس‌ها را مطابق قرار داد تحویل می دهیم.

مدیر عامل شرکت خودروسازی اسنا به قرارداد این شرکت با شهر اصفهان نیز اشاره و تصریح کرد: برای تحویل 50 دستگاه اتوبوس‌های دو کابین یا همان BRT به کلان شهر اصفهان نیز قراردادی منعقد شده و اکنون در حال برنامه‌ریزی برای تحویل این اتوبوس‌ها هستیم.

وی از مذاکرات صورت گرفته با مدیران کلان شهر مشهد نیز خبر داد و اظهار داشت: در حال مذاکره‌ برای تحویل تعدادی از اتوبوس‌های دو کابین و تک کابین هستیم و قرار است به زودی اتوبوس برقی شهری 12 متری را وارد خط تولید خودروسازی اسنا کنیم. مهمترین دلیل علاقه‌مندی مدیران شهری به استفاده از این خودروها، مشخصات فنی قابل قبول و کیفیت آنها است.

در حالی روز گذشته 25 دستگاه اتوبوس درون شهری از سوی شرکت اسنا تحویل شهرداری تهران شد که پیش‌تر 23 دستگاه اتوبوس 12 متری اسنا (شرکت اتوبوس‌سازی گروه بهمن) طی مراسمی تحویل شهرداری تهران شده بود.

گفتنی است اتوبوس تولیدی شرکت اسنا 12 و 18 متری بوده و در زمره اتوبوس های مدرن و پیشرفته محسوب می‌شوند. اتوبوس‌های یاد شده از امکاناتی نظیر سیستم تهویه هوا، امکانات ویژه افراد کم‌توان و سالمند و فناوری‌های پیشرفته حفاظت از مسافران برخوردار بوده و با اتکا به توان مهندسان و کارگران ایرانی ساخته شده‌اند. در عین حال در داخل این اتوبوس ها و تمام صندلی‌ها پورت اختصاصی شارژ USB تعبیه شده و مسافران تا رسیدن به مقصد می توانند باتری تلفن خود را نیز شارژ کنند. همچنین در اتوبوس‌ها از سیستم شبیه‌ساز سه بعدی همه جانبه برای حفظ ایمنی در مسیرهای پرتردد استفاده شده است.

آخرین اخبار بورس و اقتصاد