شفاف‌سازی 6 نماد بورسی

شفاف‌سازی 6 نماد بورسی

دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان، که بر اساس آن ناشر موظف به افشای فوری اطلاعات بااهمیت خود است، شرکت‌های بورسی و فرابورسی وقایع و رویدادهای که بر روند قیمتی سهم اثرگذار باشد را در سامانه کدال منتشر می‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس مفاد ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان، که بر اساس آن ناشر موظف به افشای فوری اطلاعات بااهمیت خود است، شرکت‌های بورسی و فرابورسی یک به یک وقایع و رویدادهای بااهمیت که بر روند قیمتی سهم اثرگذار باشد را در سامانه کدال منتشر می‌کنند. در ادامه به تشریح جزيیات چندی از این اطلاعیه‌‌‌ها پرداخته شده است.

ختور: شرکت رادیاتور ایران در اطلاعیه‌‌‌ای تحت عنوان «شفاف‌‌‌سازی در خصوص نوسان قیمت سهام» اعلام کرد که از تاریخ گزارشگری قبلی (صورت‌های مالی و گزارش تفسیری مدیریت دوره مالی 3/ 6/ 9/ 12 ماهه منتهی به 31/ 06/ 1400) تا مقطع فعلی تغییر بااهمیتی در وضعیت مالی یا عملکرد شرکت رخ نداده است. بنابراین به نظر می‌رسد نوسان قیمت سهام شرکت طی روزهای معاملاتی اخیر ناشی از عرضه و تقاضا، رفتار هیجانی سهامداران باتوجه به‌درصد بالای شناوری سهم بوده است.

کرمان: شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان از افزایش سرمایه در شرکت فرعی (رینگ مارال ارگ) خبر داد. در اطلاعیه شرکت آمده است که افزایش سرمایه شرکت رینگ مارال ارگ (سهامی عام) از مبلغ 5‌میلیارد تومان به مبلغ 60‌میلیارد تومان از محل آورده نقدی سهامداران به منظور اجرای طرح توسعه خط تولید رینگ آلومینیومی مورد تصویب مجمع قرار گرفت. بر این اساس با توجه به سهم 50‌درصدی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان، ترکیب سهام این شرکت طبق تصمیمات مجمع افزایش سرمایه (در صورت پرداخت کامل وجه حق‌تقدم) به شرح ذیل خواهد بود:

تعداد سهام قبل از افزایش سرمایه: 23‌میلیون سهم

حق‌تقدم افزایش سرمایه: 276‌میلیون سهم

تعداد سهام بعد از افزایش سرمایه: 299‌میلیون سهم

غچین: مجتمع کشت و صنعت چین‌چین توضیحاتی در مورد زمین 92 هکتاری کشاورزی در سامانه کدال منتشر کرد. بر این اساس شرکت اعلام کرد که پیروی افشای مورخ 26/ 07/ 1400 در مورد زمین زراعی 92 هکتاری واقع در اراضی طرق به استحضار می‌‌‌رساند: با توجه به اختلافات ضرایب مربوط به سهم کاربری، مقرر شد با استاندار خراسان رضوی و نایب‌ريیس کمیسیون ماده 5 جهت تعیین‌تکلیف موضوع جلسه ویژه‌‌‌ای تشکیل شود. با توجه به اینکه تاریخ دقیق جلسه مذکور مشخص نبوده نتیجه جلسه پس از تشکیل، افشا خواهد شد.

درازی: شرکت پخش رازی دلایل تغییر بیش از 30‌درصدی سود عملیاتی در 6ماه نخست سال 1400 نسبت به دوره مشابه سال قبل را به شرح زیر اعلام کرد:

افزایش فروش به میزان 64‌درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل.

خرید بهینه از تامین‌‌‌کنندگان که موجب افزایش حاشیه سود ناخالص شده است.

فنورد: شرکت نورد و تولید قطعات فولادی آخرین وضعیت برنامه افزایش سرمایه شرکت را تشریح کرد. بر این اساس در جلسه هیات‌مدیره شرکت نورد و تولید قطعات فولادی تصمیمات ذیل اتخاذ شد:

به دنبال افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی دارایی‌‌‌ها با توجه به اینکه بخشی از اراضی شرقی کارخانه بر اساس ادعای شهرداری منطقه 21 در حریم رودخانه قوری‌چای قرار گرفته است و همچنین به علت عدم‌دریافت سند مالکیت آپارتمان‌‌‌های دفتر مرکزی شرکت تاکنون انجام ارزیابی دقیق و کامل با مشکل مواجه شده است. بنابراین تا اطلاع ثانوی و تعیین‌تکلیف آنها افزایش سرمایه مصوبه مزبور به تعویق می‌‌‌افتد. بدیهی است پس از رفع موانع مذکور، مجددا در دستور کار هیات مدیره قرار خواهد گرفت.

هیات مدیره به اتفاق آرا تصویب کردند از محل سود انباشته، مبلغ 72‌میلیارد تومان معادل 500‌درصد سرمایه موجود به سرمایه شرکت منتقل شود تا پس از اجرا، سهام شرکت از تعداد 144‌میلیون سهم به 846‌میلیون سهم و سرمایه شرکت از 4/ 14 میلیارد تومان به 4/ 86 میلیارد تومان افزایش یابد.

مقرر شد که معاونت مالی شرکت نسبت به اجرای افزایش مزبور پس از تایید سازمان بورس و اوراق بهادار و حسابرس اقدام کنند تا نسبت به تشکیل مجمع عمومی فوق‌‌‌العاده و تصویب آن اقدامات لازم به عمل آید.

ذوب: شرکت ذوب‌آهن اصفهان در خصوص تغییرات صورت گرفته در شرکت‌های تابعه گفت: با توجه به اقدام‌‌‌های صورت گرفته در سال 1400 جهت پذیرش سهام شرکت ذوب آهن اصفهان در بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران و موافقت شرکت بورس در تاریخ 01/ 09/ 1400 و با عنایت به الزام دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان بورس، جهت افشای به موقع صورت‌های مالی تلفیقی حسابرسی شده 6 ماهه و سالانه گروه، سال مالی شرکت‌های تابعه ذوب آهن که منتهی به اسفندماه هر سال است به تاریخ 30 آذرماه هر سال تغییر یافت

تصمیمات دولت برای بورس فردا اعلام می‌شود کارانه پرستاران به زودی ساماندهی می شود فوری / پرداخت وام 100 میلیونی به بازنشستگان آغاز شد وعده ريیس جمهور برای افزایش وام ازدواج فقط با یک نامه وام 50 میلیونی بگیرید! ريیسی: ما به دنبال عدالت در پرداخت حقوق هستیم در کجای تهران خانه زیر متری 20 میلیون تومان است؟ جزيیات دریافت تسهیلات بانکی بدون ضامن فردا روز سرنوشت ساز برای بورس گوشت قرمز ارزان شد+ جدول قیمت اعلام میزان مالیات بر دستمزدها در 1401 بانک‌ها فقط به منافع خود توجه دارند فروش تبلت‌های 42 تا 75 میلیونی در بازار لوازم دیجیتال حقوق سربازان سه برابر می شود افزایش حقوق کارگران چند درصد است؟ قیمت‌ها در بازار خودرو درجا زد قیمت‌ها در بازار خودرو درجا زد | آخرین قیمت پژو، رانا و تیبا | 5 بهمن 1400 ريیسی: سلطه دلار باید شکسته شود قیمت‌ها در بازار خودرو درجا زد مالیات عجیب خانه های لوکس به کجا رسید؟ «افزایش قیمت بنزین» کابوس ريیس جمهور مدیرعامل بانک رفاه: آماده توسعه همکاری‌های متقابل با دانشگاه علوم پزشکی ایران هستیم 6 هلدینگ و شرکت گروه مالی گردشگری در جمع شرکت‌های برتر ایران یارانه 500 هزار تومانی در راه است مبلغ وامی که می‌توان با کارت یارانه دریافت کرد... سرپرست مدیریت بیمه‌های اشخاص بیمه رازی: فرآیند بررسی و پرداخت هزینه‌های درمان تسریع یافت ریزش قیمت آیفون‌های بازار/ جدول قیمت‌ها روند نزولی بازار سرمایه / تک سهمی که در بورس افت... یک نماینده بیمه رازی: طوفان‌های اینستاگرامی در تقویت برند بیمه رازی بسیار اثرگذار است ازدواج افراد مسن برای گرفتن وام ! افزایش 154 درصدی کفایت سرمایه بانک مسکن طی 2 سال گذشته 10 درصد زعفران تولید شده در کشور در بورس کالا... فروش ملی مس با رشد 101 درصدی همراه شد ​ آغاز پیش ثبت نام سفرهای سوریه از فردا گندم های وارداتی از روسیه آلوده است؟ توجه ویژه دولت سیزدهم به توسعه انرژی های تجدید پذیر است افزایش قیمت غیرقانونی لوازم خانگی فقط 10 درصد زعفران تولیدی کشور در بورس کالا عرضه می‌شود هفت تپه‌های دولت روحانی تمامی ندارد! / خصوصی‌سازی مشکوک یک فروشگاه زنجیره‌ای به کمک واردکنندگان برنج خبر ویژه برای معامله‌گران خودرو/ شرایط درج آگهی‌های... وضعیت سبد سهام عدالت در 5 بهمن مردم آماده برف و باران‌های تازه باشند/‌ کاهش دما تا هشت درجه در برخی شهرها پیش بینی جذاب از آینده قیمت طلا و بیت کوین تفاهم‌نامه احداث پل مرزی اتومبیل‌رو بر رودخانه آستاراچای امضا شدپ اولین قرارگاه صدور سند اراضی کشاورزی تشکیل شد آخرین قیمت سکه، طلا و ارز (5 بهمن) الزام مناطق آزاد تجاری و صنعتی‌ به درج قیمت تولید‌کننده در راستای شفاف‌سازی‌ ورود سیگنال های مثبت برجامی به بازار ارز وقوع انفجار در «کرکوک» عراق وزارت راه آیین‌نامه تشکیل «مرکز ایمنی حمل و نقل» را تدوین کرد