ادعا داریم صادرات نفت را به دو برابر می رسانیم

ادعا داریم صادرات نفت را به دو برابر می رسانیم

ایلنا: مدیر عامل شرکت ملی نفت گفت: ما اکنون باتوجه به اینکه ظرفیت تولید به میزان قبل برگشته و ادعا داریم میزان صادرات را به دو برابر ارتقا دهیم و پایانه های نفتی این...

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، محسن خجسته مهر در نشست حاشیه ای بیست و ششمین نمایشگاه نفت در پاسخ به ایلنا درباره نگرانی بابت ورود روسیه با بازار آسیایی نفت ابران باتوجه به تحریم روسیه از سوی اروپا و همچنین برنامه جدید ابران برای صادرات نفت به اروپا اطهار داشت: بازار فروش نفت همیشه یک بازار انعطاف پذیر است که فقط مربوط به قیمت نیست، نفت لزوما یک کالای اقتصادی نیست، بلکه سیاسی هم بوده و متاثر از موقعیت ژيوپلیتیک و ژيواکونومی و همچنین تابع موضوعات جنگ و فرس ماژور هم است.

وی ادامه داد: زمانی قیمت نفت به 8 دلار رسید که به شوک نفتی موسوم شد و اکنون از کانال 100 دلار هم عبور کرده، ضمن اینکه فروش نفت رقابتی است.

مدیر عامل شرکت ملی نفت گفت: زمانی تمام هم و غم ما این بود که حداکثر توان را بکار بگیریم که سهم مان را از بازار پس بگیریم و مشتریان جدید داشته باشیم و اکنون این رویه استحکام یافته و همواره دنبال این هستیم که حداکثر فروش را داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: ما اکنون باتوجه به اینکه ظرفیت تولید به میزان قبل برگشته، ادعا داریم میزان صادرات را به دو برابر ارتقا دهیم و پایانه های نفتی این آمادگی را دارند که افزایش صادرات داشته باشیم. 

مدیرعامل شرکت ملی نفت گفت: برای توسعه حداکثری میدان‌های مشترک و استفاده حداکثری از توانمندی شرکت‌های ایرانی فاز دوم میدان آزادگان شمالی و طرح در حال اجرای آزادگان جنوبی طی قراردادی به ارزش 7.5 میلیاد دلار به مجموعه‌ای از شرکت‌های اکتشاف و تولید در قالب کنسرسیوم سپرده می‌شود.

وی در ادامه گفت: این نمایشگاه نخستین نمایشگاه نفت در دولت سیزدهم و به‌معنای واقعی جلوتر از یک نمایشگاه است و بخش قابل‌توجهی از آن مبین عملکرد است.

وی مهم‌ترین ویژگی نمایشگاه نفت امسال را توجه به ظرفیت داخلی و باورمندی به توان متخصصان کشور دانست که بیش از 100 شرکت دانش‌بنیان در این دوره از نمایشگاه شرکت کردند و افزود: رویکرد شرکت ملی نفت ایران استفاده حداکثری از شرکت‌های دانش‌بنیان است و سه الگو برای استفاده از توانمندی آنها طراحی شده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ادامه داد: استفاده از توانمندی یک دانش‌بنیان در یک قرارداد، شکل‌دهی به زنجیره‌ای از شرکت‌های دانش‌بنیان و تشکیل پیمانکاران عمومی فعال، سه الگوی شرکت ملی برای استفاده حداکثری از ظرفیت دانش‌بنیان‌هاست.

خجسته‌مهر گفت: برای توسعه حداکثری میدان‌های مشترک و استفاده حداکثری از توانمندی شرکت‌های ایرانی فاز دوم میدان آزادگان شمالی و طرح در حال اجرای آزادگان جنوبی طی قراردادی به ارزش 7.5 میلیاد دلار به مجموعه‌ای از شرکت‌های اکتشاف و تولید در قالب کنسرسیوم سپرده می‌شود.

وی تصریح کرد: این قرارداد که در چندماه آینده امضا می‌شود می‌تواند تحولی در اقتصاد ایران به‌وجود آورد و تصمیمی است که در مجموعه وزارت نفت گرفته شده‌ است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران افزود: این شرکت درصدد ایجاد بازار نفت خام و میعانات گازی از طریق گواهی سپرده کالایی نفت است که شکلی نوین از سرمایه‌گذاری به‌شمار می‌رود.

خجسته‌مهر با اعلام اینکه شرکت ملی نفت فردا و در سومین روز از نمایشگاه نفت هشت قرارداد با تعدادی از هلدینگ‌های پتروشیمی از جمله هلدینگ پتروفرهنگ، اویک و ... به ارزش حدود 3 میلیارد دلار امضا می‌کند، اظهار کرد: سهم شرکت ملی نفت از 16.5 میلیارد قرارداد و تفاهم‌نامه‌ای که تاکنون امضا شده 9.6 میلیارد دلار است که 4.5 میلیارد آن قرارداد و بقیه آن تفاهم‌نامه است‌.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه شرکت ملی نفت ایران، کار حفاری در میدان آرش باید انجام شود، اکنون هم انتقال یک دکل به محل میدان برای آغاز حفاری آغاز شده است.

خجسته‌مهر تصریح کرد: با جواد اوجی، وزیر نفت نه‌تنها در موضوع فروش نفت بلکه در هیچ زمینه دیگری اختلاف نداریم.

خبر در حال تکمیل می باشد...
90 هزار میلیارد تومان سهام بابت رد دیون تامین اجتماعی واگذار می‌شود/ سهام ایران‌خودرو و سایپا بلوکی ... شفافیت بازار خودرو با عرضه در بورس کالا متقاضیان یارانه جدید عجله کنید چه کسانی در لیست دریافت سهام عدالت هستند؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌عالی مسکن پاک‌کننده شیشه در بازار چند؟ مصرف برق رکورد زد/ عبور مصرف برق از 49 هزار مگاوات زور آزادسازی واردات به افزایش قیمت خودرو نرسید/ آخرین... ترس شدید رمزارزها برای صعود 10 خبر تاثیرگذار بورس فردا 28 اردیبهشت 1401 |فردا پنجمین عرضه اولیه جدید بازار سرمایه واگذاری زمین و خانه اقساطی به این افراد | ثبت نام 30 هزار نفر راه اندازی 3 شهرک صنعتی تصویب شد هیچ مشکلی در فراوانی و ذخایر کالاهای اساسی در کشور وجود ندارد خبر خوب برای خریداران خودرو |ریزش قیمت خودرو در راه است؟ برای خرید 206 چقدر لازم است؟ جزيیات خرید خودرو از بورس کالا | اولین خودروها فردا به بورس می رسند پرونده ارزان فروشی بنزین به کجا رسید؟ آخرین اخبار مجامع 1401/02/27 سهم 1.5 درصدی صنایع پلیمری و پلاستیکی از تولید ناخالص داخلی برای رسیدن به تمدن اسلامی نیازمند ایران قوی هستیم/ 20 درصد درآمد باید از اقتصاد دانش بنیان باشد سهامداران پتروشیمی پارس بخوانند | امروز در پارس چه گذشت؟ جدیدترین جزيیات خرید خودرو در بورس نفت روسیه جایگزین نفت ایران در چین شد؟ شرایط واگذاری زمین و خانه اقساطی اعلام شد شاخص کل بورس رکورد زد خانوارهای دارای سه فرزند بخوانند | جزيیات واگذاری زمین و خانه اقساطی بررسی میزان وام خرید و ودیعه مسکن در جلسه ستاد تنظیم بازار نقشه راه تهاتر کالایی ایران و کوبا امضا شد تهران-هاوانا وارد همکاری های بندری و دریایی شدند قیمت مزدا از 1 میلیارد عبور کرد سه ماه با تلسکوپ بودجه می‌نویسند آخرش وزیر از ما پول می خواهد | با ما شوخی نکنید، ما بانک و بورس نیس... پیش بینی بورس فردا 28 اردیبهشت 1401| توجه دوباره به سهام شرکت‌های بزرگ و بنیادی خرید اتو مو چقدر خرج دارد؟ ادعای عجیب ترکیه درباره گرد و غبار در ایران | منشاء طوفان های گرد و غبار کجاست؟ تصویب وام جدید خرید مسکن در شورای‌ عالی مسکن متقاضیان یارانه عجله کنید جزییات جدید از مکانیزم فروش خودرو/ مالیات جدید در راه... اخبار مهم کدال 27 اردیبهشت 1401 | نمادهای شاخص ساز تحت تاثیر عوارض صادراتی امسال قطعی برنامه ریزی شده آب و برق نخواهیم داشت برگزاری نشست هماهنگی و سیاست‌گذاری مدیران روابط عمومی صنعت آب اولین دستاورد اتحاد استراتژیک ایران خودرو و سایپا به ثمر رسید بازماندگان دریافت یارانه برای ثبت‌نام به «درگاه ملی خدمات دولت» مراجعه کنند قدردانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت بانک صادرات ایران در نمایشگاه کتاب 4.2میلیون تن موجودی کالای اساسی در بنادر و گمرک /33شناور در صف تخلیه کالای اساسی مشکلات بچه‌دارها با قیمت پوشک | جدول جدیدترین قیمت‌ها وام جدید خرید مسکن در شورای عالی مسکن تصویب شد جایزه مدیر فعال روابط عمومی به بیمه رازی تعلق گرفت منشا ورود گرد و غبار به ایران اعلام شد افزایش منابع و الزامات اجرایی سازمان تعزیرات برای برخورد با پدیده‌های گرانفروشی و احتکار شاخص کل بورس به کانال 1.6 میلیون واحدی وارد شد