خریداران باز هم رو سفید شدند / شاخص کل بورس 14 هزار واحد رشد کرد

خریداران باز هم رو سفید شدند / شاخص کل بورس 14 هزار واحد رشد کرد

در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با رشد 14 هزار واحدی به 2 میلیون و 289 هزار واحد رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین، بورس تهران امروز در ابتدای معاملات با فشار فروش در اغلب نماد ها رو به رو شده بود و حتی بعضا رنج های منفی بعضی از سهام را به سمت صف های فروش هدایت می کرد اما ورق بعد از 30 دقیقه از آغاز معاملات برگشت.

شاخص کل بورس که در ابتدا با کاهش 5 هزار واحدی همراه شده بود با افزایش تقاضا به دامنه مثبت بازگشت و در انتها با رشد 0.62 درصدی به سطح 2 میلیون و 289 هزار واحدی رسید و بار دیگر سقف جدیدی به ثبت رساند.

بیشترین تاثیر مثبت بر روی شاخص را نماد های وغدیر و شبندر و بیشترین تاثیر منفی را نماد های فارس و فملی بر روی شاخص بورس گذاشتند.

شاخص کل هم‌ وزن امروز هم توانست عملکرد بهتری نسبت به شاخص کل ثبت کند و با رشد 1.3 درصدی به سطح 740 هزار واحدی رسید.

ارزش معاملات خرد بازار سهام امروز هم عدد قابل قبولی از خود به ثبت رساند و ارزش معاملات به 18300 میلیارد تومان رسید.

از این 18300 میلیارد تومان، 11 هزار میلیارد متعلق به بازار بورس، 5100 میلیارد متعلق به فرابورس و 2200 میلیارد متعلق به صندوق های سهامی بوده است.

همچنین در بین صنایع گروه خودرویی فلزات اساسی بازهم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

روند ورود پول اشخاص حقیقی به بازار سهام امروز هم مثبت بود و حقیقی ها همچنان به بارار سهام اقبال دارند و امروز ورود پول 886 میلیاردی از حقیقی ها در بازار سهام به ثبت رسید.

سرانه فروش اشخاص حقیقی که در ابتدای بازار از سرانه خرید آن ها بیشتر بود از اواسط بازار تغییر جهت داد و در نهایت سرانه خرید 29.2 میلیون تومانی و سرانه فروش 25.9 میلیون تومانی از حقیقی ها در بازار امروز به ثبت رسید.

آخرین اخبار بورس و اقتصاد