بانک مسکن نقش حمایتی در تولید دارد

بانک مسکن نقش حمایتی در تولید دارد

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مجموعه‌هایی که کار اساسی در حوزه مسکن انجام داده و نقش حمایتی در این بازار را دارد، بانک مسکن است.

خواندن 2 دقیقه

به گزارش بورس نیوز، محمد سرگزی، نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با بیان این که یکی از مجموعه‌هایی که کار اساسی در حوزه مسکن انجام داده و نقش حمایتی در این بازار را دارد، بانک مسکن است، اظهار کرد: در سال گذشته از بین 711 طرح و لایحه که به مجلس آمد، 27 طرح و لایحه تبدیل به قانون شد که از این 27 مورد دو مورد مرتبط با حوزه مسکن بود. این دو طرح، جهش تولید مسکن و طرح تعیین مالیات بر خانه‌های خالی است.

نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که بخش مسکن برای مجلس از اولویت اساسی برخوردار است، گفت: مجلس هم در بحث نظارت و هم در بحث قانون گذاری، ورود جدی داشته است. در حال حاضر یکی از فضا‌ها و مجموعه‌هایی که می‌تواند به مجموعه حاکمیت کند، بحث استارت آپ‌ها و شتاب دهنده‌ها هستند که باعث می‌شود، اقتصاد کشور سریعتر به نقطه مطلوب خود برسد. او افزود: زیر ساخت‌های لازم در قانون جهش تولید مسکن پیش‌بینی شده است که با کمک این مجموعه ها، همچنین بانک مسکن و وزارت راه و شهرسازی، می‌توانیم مشکل مردم را حل کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که در سال‌های گذشته، قدرت خرید مردم در بخش مسکن، کاهش یافته، چگونه باید در شرایط کنونی از مردم حمایت شود؟ گفت: ما چند سیاست در مجلس انجام داده ایم، که البته باید این سیاست‌ها به شکل یک مجموعه منسجم در نظر گرفته شود. اولین کار بحث تصویب قانون جهش تولید مسکن است. همچنین ما دو و نیم میلیون مسکن بدون استفاده در کشور داریم و سعی کردیم با ایجاد مالیات‌های مناسب آن‌ها را به چرخه استفاده مردم وارد کنیم. پیش بینی ما این است که در تابستان امسال قیمت مسکن چه در حوزه اجاره و چه در بحث نقل و انتقالات کاهش یابد.

سرگزی همچنین ادامه داد: علاوه بر این، یک طرح جامع پیرامون ساخت یک میلیون مسکن، در سال در طرح جهش تولید مسکن پیش‌بینی شد، در این قانون چند سیاست، مورد بررسی قرار می‌گیرد، از جمله این که میزان تسهیلاتی که باید به واحد‌های مسکونی و مصالح ساختمانی داده شود، افزایش یافته است. همچنین در این طرح، تکلیف دولت برای ساخت یک میلیون مسکن در کشور وجود دارد، این ساخت و ساز یا توسط خود مجموعه دولت صورت می‌گیرد یا این که باید شرایطی را ایجاد کند که بخش‌های مختلف این کار را انجام دهند.

نماینده مردم زابل در خانه ملت با اشاره به این که با توجه به وظیفه و اختیار که مجلس دارد در حوزه تقنین این سیاست‌ها را در دستور کار قرار داده، گفت: مجلس در حوزه نظارت و چگونگی انجام آن ورود پیدا خواهد کرد و در قانون بودجه 1400 نیز میزان تسهیلات مسکن افزایش قابل توجهی داشت. این رقم برای هر واحد مسکونی به 350 میلیون تومان رسیده است. در نتیجه با توجه به افزایش ساخت مسکن و تسهیلات مناسب پس از یک خلا هفت ساله، از طرف دیگر اجرایی شدن قانون مالیات بر خانه‌های خالی هم می‌توان قیمت را کنترل کنیم هم قیمت را کاهش بدهیم، علاوه بر این، با توجه به این که رقم تسهیلات افزایش پیدا خواهد کرد، می‌توان در مجموع قدرت خرید مردم را در بازار مسکن افزایش داد.

بیشتر بخوانید:

 

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

پیش‌بینی بورس 24 خرداد / بورس مثبت می‌شود؟

بسیاری از کارشناسان بازار معتقدند در بیشتر بازارها روند رکودی حاکم شده است. اما معضل اساسی بازار سرمایه علاوه بر رکود، تحرکات منفی است که در نتیجه اقدامات نادرست دولت و نهاد ناظر در بازار ایجاد شده اس...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 26 خرداد / بازار فردا مثبت می‌ماند؟

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر بورس

پیش‌بینی بورس 12 خرداد 1400 / اثرات مثبت مالیات بر عواید سرمایه بر...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است؛ جریان نقدینگی در بازار سرمایه خوب نیست و نقطه روشنی برای بالا رفتن حجم معاملات و در نتیجه افزایش ارزش معاملات وجود ندارد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 / بازار به تعادل می‌رسد؟

پیش‌بینی بورس هفته آخر اردیبهشت 1400 از نگاه کارشناسان بازار سرمایه نشان می‌دهد بازار سهام احتمالا روندی متعادل را پشت سر بگذارد.

TejaratNews.com/
بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته‌ای که گذشت/ زنگ خطر برای بورس به صدا درآمد

بورس در هفته گذشته در روندی مطابق ماه گذشته، کاهشی قرار گرفت و شاخص کل با کاهش 3.4 درصدی به یک کانال پایین تر وارد شد و باید دید حمایت از شاخص کل فعال می شود یا خیر؟

FarsNews.ir/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

مروری به عملکرد بورس در هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس 11 خرداد 1400 / بازار تا پایان هفته متعادل خواهد بود

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

نیاز اصلی بورس چیست؟ / سیگنالی برای تحرک وجود دارد؟

با توجه به روند تکراری بازار سهام در جریان معاملات فروردین 1400، برخی از سیگنال‌های مثبت برای بازار بی‌اثر شده‌اند. کارشناسان، بازار را در شرایطی می‌دانند که نمی‌توان اظهار نظر تخصصی درباره روند آن ار...

TejaratNews.com/
سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمایه

سرمایه‌گذاری بخشی از دارایی سازمان بورس در صندوق تثبیت بازار سرمای...

بورستهران- ایرنا- مدیر امور مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه سازمان بورس می‌تواند بخشی از دارایی خود را در صندوق تثبیت بازار سرمایه‌گذاری کند، گفت: سازمان بورس باید حدود 450 میلیارد تومان...

Irna.ir/
دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه امسال بورس آخر هفته انجام می‌شود

دومین عرضه اولیه بورس در سال جاری،‌ مربوط به شرکت لیزینگ کارآفرین در روز چهارشنبه انجام می‌شود.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سران قوا

پیش‌بینی بورس چهارشنبه 15 اردیبهشت / بازار در انتظار نتیجه جلسه سر...

در جریان معاملات امروز بازار سرمایه شاخص کل 13 هزار واحد افت داشت و رکوردی دیگر در افت شاخص کل زده شد. بازار امروز تحت تاثیر کاهش نرخ دلار و ابهامات در نتیجه مذاکرات برجام بود. به گفته یک کارشناس بازا...

TejaratNews.com/

پیش‌بینی بورس 28 اردیبهشت / صف‌های فروش فردا جمع می‌شوند؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

هشدار ورود بورس به دوره رکود / آیا مذاکرات بازار را نجات می‌دهد؟

کارشناسان بازار سرمایه درباره تاثیرات برجام در بازار نظرات مختلفی دارند و برخی معتقدند برجام اگر نتیجه نهایی و بزرگی داشته باشد شاید بتواند به نفع روند بورس باشد.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس یکشنبه 2 خرداد / نماد مثبتی در بازار داریم؟

پیش‌بینی بورس یکشنبه 2 خرداد / نماد مثبتی در بازار داریم؟

کارشناس بازار سرمایه درباره وضعیت بازار گفت: در آبان ماه سال گذشته کف حمایتی شاخص کل به یک میلیون و 300 هزار واحد رسید اما همین کف امروز نسبت به سال گذشته شکسته شده است و شاخص کل از این محدوده هم پایی...

TejaratNews.com/
مرتفع‌ترین هتل لوکس جهان گشایش یافت پیش‌بینی بورس هفته دوم تیر / اعتماد به بازار چگونه برمی‌گردد؟ دلیل تجمع کارگران صنعت نفت چیست؟ / وزارت نفت چه می‌گوید؟ قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | رشد نسبی اسکناس آمریکایی در آخرین روز هفته خبری برای سهامداران «خاهن» / مجمع این شرکت کی برگزار می‌شود؟ روند هفتگی سهام عدالت در پایان هفته اول تیر ماه حمایت قوه قضايیه از واحد‌های صنعتی و تولیدی مقصر جدید گرانی ارز / چه چیزی مردم را به صف خرید دلار کشاند؟ خبرنگاران نقش مهمی در توسعه و اعتلای کشور دارند در مجمع عمومی "ساراب" چه گذشت؟ افتتاح واحد شیرین‌سازی پتروشیمی بوعلی سینا بازدهی هفتگی بورس بیشتر از 5 درصد شد / آیا روند صعودی بورس ادامه دارد؟ ورق بورس در هفته پایانی خردادماه برگشت فصل نوین "ذوب‌" و "ونوین" در تامین سرمایه پروژه‌های توسعه پیش‌فروش گروه صنعتی ایران‌خودرو با حذف دو محدودیت دیدار سهامداران "فلوله" در چهاردهم ماه جاری "های وب" در مجمع 90 ریال تقسیم کرد آینده قیمت بیت کوین | ارزش ارز‌های دیجیتال امروز پنجشنبه 3 تیر1400 قیمت دلار و یورو اعلام شد/ نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/4/3 یورو دیجیتالی در راه است؟ تحلیل گزارش ماهانه یک نماد عرضه اولیه | عملکرد چخزر در بهار 1400 چگونه بود؟ جهش 65 درصدی ارزش معاملات بورس در مازندران بالاخره بورس سبز شد / دلار چند برابر سکه و ارز رشد کرد؟ محبوب‌ترین ارز‌های دیجیتال در ژوين 2021 ضرورت اصلاح نظام قیمت گذاری خودرو "خبازرس" در مناقصه با موضوع خدمات بازرسی شرکت کرد "دهدشت" و ترکیب جدیدی از هیات مدیره طرح نذر آب چیست؟ ارزش بازار مایکروسافت به 2تریلیون دلار رسید 10 درصد از سهام "وسینا" روی میز مزایده داچیا داستر 2022 معرفی شد تقسیم سود 450 ریالی در مجمع "هرمز" "حرهشا" قرارداد حمل و توزیع منعقد کرد قیمت امروز سورن پلاس چقدر است؟ آیا بیت‌کوین می‌تواند پول ملی شود؟ با 100 میلیون صاحب خودرو ملی شوید! قیمت مسکن در غرب و مرکز تهران "غالبر" صورت سودوزیان شرکت آرپی نصر خمین را منتشر کرد رمز‌ارز، کپسول قرمز یا کپسول آبی فروش طلا برای تامین اجاره خانه! چرا بورس این روزها سبز است؟ درآمد بورس از اجاره تالار حافظ چقدر است؟ انتشار اوراق حقوقی‌ ها برای خرید سهام به 4 هزار میلیارد تومان رسید تحلیل بیت کوین برای روزهای آینده/ مردم گول رشد امروز را نخورند سیمان مشمول قیمت گذاری و نظام سهمیه بندی نیست واردات خودروهای خارجی با سوخت الکل! افزایش قیمت شیرخام هنوز ابلاغ نشده است فولاد در خرداد ماه 12هزار میلیارد تومان درآمد کسب کرد چرا ایران خودرو زیان‌ده است؟ سهام عدالت امروز 2 تیر چقدر شد؟ / سبد سهام عدالت به محدوده یازده میلیون تومان رسید

در حال بارگیری...