شرکت ملی گاز و صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت قرارداد امضا کردند

شرکت ملی گاز و صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت قرارداد امضا کردند

شرکت ملی گاز ایران و صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت به‌منظور حمایت از سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر، طرح‌های ساخت داخل و...

به گزارش خبرگزاری برنا؛ مجید چگنی، معاون وزیر نفت در امور گاز در آیین امضای قرارداد «حمایت از سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر، طرح‌های ساخت داخل و توسعه‌ای اشتغال‌آفرین تولید بار اول در حوزه نیازمندی‌های شرکت ملی گاز ایران» که به امضای مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی این شرکت و مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت نفت رسید، گفت: مطابق با فرمایشات مقام معظم رهبری، بخش دانش‌بنیان، پیشران توسعه و حرکت رو به جلو کشور خواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به گستره عظیم جغرافیایی فعالیت شرکت ملی گاز ایران در سراسر کشور و نیاز به محصولات های‌تک برای ارتقای سطح خدمات‌رسانی به مردم و بخش صنعت، شرکت ملی گاز ایران اهتمام جدی به تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه فعالیت خود دارد و امیدواریم حمایت از صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت نفت برکات و نتایج خوبی در زمینه محصولات دانش‌بنیان صنعت گاز داشته باشد.

معاون وزیر نفت در امور گاز افزود: اتفاق‌های خوبی در صنعت نفت در حال رخ دادن است. قوانینی هم که در مجلس در ارتباط با بخش تولید و شرکت‌های دانش‌بنیان تصویب شده، راه را برای آن‌ها هموار کرده است.

چگنی با بیان اینکه دستاوردهای دانش‌بنیان در صنعت گاز باید افزایش یابند، تصریح کرد: مدیریت پژوهش و فناوری در بخش خانه گاز تلاش خوبی برای توسعه دستاوردهای دانش‌بنیان در صنعت گاز انجام دادند؛ هرچند جای اقدام‌های بیشتر همچنان وجود دارد.

وی همچنین با بیان اینکه با حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در همه عرصه‌ها امید به توسعه کشور در همه جنبه‌ها وجود دارد، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان باید تقویت شوند تا بتوانیم به دستاوردهای راهبردی و محوری کشور برسیم. امیدواریم در آینده شاهد حضور بیشتر محصولات دانش‌بنیان در صنعت گاز و مجموع صنایع کشور باشیم.

اقدام‌های ارزشمند شرکت ملی گاز ایران در توسعه فعالیت‌ دانش‌بنیان‌ها

حمید حیدری، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنعت نفت نیز با قدردانی از شرکت ملی گاز ایران به‌دلیل اقدام‌های ارزشمند در توسعه فعالیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار کرد: شرکت ملی گاز ایران بین شرکت‌های وزارت نفت همواره برای فضا دادن به شرکت‌های دانش‌بنیان، پیشرو و پیشقدم بوده است.

وی ادامه داد: مشارکت در فعالیت صندوق برای شرکت‌ها همانند سرمایه‌گذاری و اعطای تسهیلات است. امیدواریم شرکت ملی گاز ایران با درکی که از اهمیت پژوهش و فناوری دارد، همواره مدافع دانش‌بنیان‌ها باشد.

بر اساس این گزارش، به‌منظور حمایت از سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر، طرح‌های ساخت داخل و توسعه‌ای اشتغال‌آفرین تولید بار اول در حوزه نیازمندی‌های شرکت ملی گاز ایران در سال «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» و پیرو اجرای بند «ه» تبصره 18 قانون بودجه سال 1401 کشور و آیین‌نامه اجرای مربوطه و پیرو ابلاغیه وزیر نفت در قالب دستورعمل آیین‌نامه اجرایی، قرارداد عاملیت بند قانونی یادشده بین شرکت ملی گاز ایران (مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی) و صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت امضا شد.

نحوه عرضه اموال مازاد دولت در بازار سرمایه اعلام شد چطور برای معاملات مسکن کد رهگیری بگیریم؟ چالش‌های صنعت در سال 1402 ماهی قرمزها را در آب‌های آزاد رها نکنید بررسی حملات سایبری در ایران و سایر کشورها سیگنال نرخ دلار به بازار مسکن/ چگونه قیمت ملک 100 درصد... رشد اقتصادی کدام کشورها در سال 2023 شکوفا خواهد شد؟ مخالفت دولت با اختصاص سهام عدالت به جاماندگان تغییر چیدمان سفره ندارها در 1401 ادامه روند کاهش و توقف تولید نفت در اقلیم کردستان عراق خریداران سکه بخوانند / حباب سکه افزایشی شد! شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 نیمه جنون دلار / پیش شرط نزولی شدن قیمت دلار در 1402 مسافران هوایی در صورت گرانفروشی یا تاخیر می‌توانند شکایت کنند اطلاعیه سازمان امور مالیاتی در خصوص الزام اتصال به سامانه مودیان سهام عدالت میلیونی در انتظار این افراد فارس من| برای لغو مصوبه شورای عالی کار به دیوان عدالت شکایت می کنیم/ سفره کارگر کوچک نشود جابه‌جایی 40 میلیون وسیله نقلیه در تعطیلات نوروز امسال نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ سخنگوی سازمان هواپیمایی: احتمال تاخیر در برخی از پروازها وجود دارد ترافیک در محورهای شمالی همچنان سنگین است شرایط دریافت وام فرزند دوم اعلام شد دولت به وعده مهار تورم عمل کند/ چرا نمایندگان کارگری مصوبه حداقل مزد را امضا کردند جزيیات جدید از خودروهای وارداتی شاهکار جدید رنو را ببینید + تصاویر شرایط دریافت وام فرزندآوری در 1402 + جزيیات سیاست‌های کلی اصل 44 تجلی نگاه رهبر انقلاب به نقش دولت در اقتصاد شرایط دریافت وام فرزند دوم در سال 1402 آخرین خبرها از انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث سه میلیون خانه در کشور نیازمند نوسازی است جزيیات جدید از خودروهای وارداتی / متقاضیان بخوانند مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد نرخ بیکاری در 1402 کمتر می‌شود یا بیشتر؟ | مهمترین دلیل کاهش نرخ بیکاری در سال‌های اخیر سرمایه گذاری 8 میلیارد دلاری در چابهار سالانه 500 میلیون بشکه نفت خام در کشور هدر می رود!/ 50 درصد از اتلاف انرژی در کشور قابل بهینه‌سازی ا... ابرتورم در راه است؟ نرخ بیکاری در 1402 به کدام سمت می‌رود؟ مصرف بنزین از 110 میلیون لیتر عبور کرد مسافران هوایی می‌توانند شکایت کنند 3 ریشه‌ تورم مزمن در اقتصاد ایران بازگشت بیت کوین به کانال 29000 دلار پس از یک سال تردد از محور چالوس و آزاد راه تهران- شمال ممنوع است قیمت دلار کولاک کرد | پیش بینی وحشتناک از قیمت دلار در روزهای آینده تفویض اختیار بخشودگی جرايم مالیاتی تا پایان اردیبهشت 1402 تمدید شد کاهش 25 درصدی بدهی خارجی کشور در دی ماه 1401 وزیر کار و تعاون: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است مصرف آب و برق مشترکان با حذف یارانه پرمصرف‌ها کاهش یافت چند توصیه به کشاورزان و باغداران برای مقابله با سرمازدگی وزیر کار: ادعای ایجاد 1 میلیون شغل درست است کاهش ناگهانی قیمت مرغ در بازار امروز | قیمت مرغ کیلویی چند؟