علت افزایش اخیر قیمت تخم مرغ

علت افزایش اخیر قیمت تخم مرغ

عضو هیيت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران می‌گوید، کاهش نسبی تولید تخم...

مهدی معصومی اصفهانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پس از اجرای سیاست‌های اصلاحی یارانه‌ای دولت و حذف ارز 4200 تومانی، یک سقف قیمتی برای تخم مرغ تعیین شد، اما تغییر قیمت باید متناسب با وضعیت و کشش بازار باشد، از این رو برخلاف برخی تصورات ابتدایی، قیمت تخم مرغ به شکل جدی افزایش پیدا نکرد.

به گفته وی، بالا بودن میزان تولید در ماه‌های گذشته و کاهش نسبی مصرف به دلیل رسیدن به فصل گرم سال، بخشی از عواملی بود که قیمت تخم مرغ افزایش پیدا نکرد.

عضو اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه بازار تخم مرغ به سمت تعادل حرکت می‌کند، توضیح داد: قطعا امکان آن وجود ندارد که در نبود تقاضا، تولیدکنندگان با حداکثر ظرفیت خود فعالیت کنند، زیرا به ضرر و زیان آنها منجر می‌شود. به این ترتیب در روزهای گذشته میزان تولید تخم مرغ قدری کاهش یافته و علت بخشی از این افزایش قیمت روزهای اخیر نیز همین موضوع بوده است.

معصومی اصفهانی ادامه داد: در حال حاضر واحدهای تولید تخم مرغ هیچ مشکلی در تامین خوراک طیور ندارند و خوشبختانه پس از حذف ارز 4200 تومانی نیز خوراک تامین شده است.

وی درباره ظرفیت صادرات تخم مرغ ایرانی نیز بیان کرد: موضوع صادرات تخم مرغ قدری پیچیده است و نمی‌توان درباره تمام کشورها نظری واحد داد. برخی کشورها اساسا واردات تخم مرغ را ممنوع کرده‌اند، برخی نیز سیاست‌هایی مانند عوارض یا محدودیت‌های صادراتی را پیش گرفته‌اند. جدای از آن ما در ایران نیز عوارض و سیاست‌های داخلی خاصی داریم. از این رو در این تردیدی وجود ندارد که ما ظرفیت صادرات تخم مرغ داریم و بخش مهمی از توان تولید ما امکان صادرات دارد اما برای عملیاتی شدن این ظرفیت، باید دید سیاست‌های داخلی کشور به چه شکل اجرایی شده و کشورهای مقصد نیز تا چه حد آماده واردات این محصول هستند.

local_offerبرچسب‌ها:
اعلام رسمی برای ممنوعیت واردات مرغ و تخم‌مرغ به عراق نداشتیم

اعلام رسمی برای ممنوعیت واردات مرغ و تخم‌مرغ به عراق نداشتیم

دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: تاکنون به صورت رسمی نامه‌ای از وزارت کشاورزی عراق مبنی بر ممانعت از واردات مرغ و تخم‌مرغ ایران صادر نشده است.

FarsNews.ir/
افشاگری ريیس اتاق ایران و چین از اتفاقات عجیب در اتاق بازرگانی ایران

افشاگری ريیس اتاق ایران و چین از اتفاقات عجیب در اتاق بازرگانی ایر...

حریری کلکسیونی از تخلفات مالی‌واداری در اتاق‌های بازرگانی را افشا کرد و با تاکید بر انحلال هیيت ريیسه اتاق گفت: چطور افرادی که پاسپورت آمریکا و کانادا دارند و دوتابعیتی‌اند، اطلاعات محرمانه کشور در جی...

Tabnak.ir/
پیشنهاد تشکیل اتاق بازرگانی مشترک ایران و صربستان

پیشنهاد تشکیل اتاق بازرگانی مشترک ایران و صربستان

معاون وزیر صمت و ريیس سازمان توسعه تجارت جمهوری اسلامی ایران در جلسه ای با اتاق بازرگانی صربستان پیشنهاد تشکیل اتاق بازرگانی مشترک دو کشور را ارايه کرد.

MehrNews.com/
اتهامات سنگین علیه اتاق بازرگانی

اتهامات سنگین علیه اتاق بازرگانی

رضاخواه گفت : با تشکیل کمیته تحقیق و تفحص از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران،‌ تخلفات مالی این نهاد مورد...

Bartarinha.ir/
نماینده مجلس: اتاق بازرگانی 1000 میلیارد تومان درآمد را در حساب خود نگه داشته است

نماینده مجلس: اتاق بازرگانی 1000 میلیارد تومان درآمد را در حساب خو...

یک نماینده مجلس گفت: اینکه سرجمع درآمد اتاق بازرگانی چقدر است، محل سوال بوده خود اعضای اتاق می‌گفتند، درآمد 160 میلیارد است اما اعداد بسیار بسیار بیشتری بدست آمده است.

FarsNews.ir/
قانون اتاق بازرگانی چگونه تغییر می‌کند؟

قانون اتاق بازرگانی چگونه تغییر می‌کند؟

ريیس کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد اتاق تهران می‌گوید برای آنکه بحث تغییر قانون اتاق‌های بازرگانی به بهترین شکل نهایی شود، باید از تجارب بین المللی نیز در این زمینه استفاده کرد.

Isna.ir/
اتاق بازرگانی یار اقتصاد یا بار اقتصاد؟

اتاق بازرگانی یار اقتصاد یا بار اقتصاد؟

تهران- ایرنا- به تازگی یکی از نمایندگان مجلس از تخلفات گسترده اتاق بازرگانی و پنهان کاری اعضای این اتاق از درآمدها و...

Gostaresh.news/
واکاوی تخلفات‌‌ اتاق بازرگانی ایران و استان‌ها/ صدور کارت بازرگانی با جعل هویت تجاری برای افراد غیرتاجر

واکاوی تخلفات‌‌ اتاق بازرگانی ایران و استان‌ها/ صدور کارت بازرگانی...

یک منبع آگاه با تاکید بر ضرورت راه‌‌اندازی سامانه نظارت برای تعیین شاخص‌ها‌ی تجار دارنده کارت‌های عضویت و بازرگانی‌، به ورود دستگاه نظارتی به پرونده تخلفات اتاق ایران و روسیه اشاره کرد و گفت: ريیس اتا...

FarsNews.ir/
تولید بیش از 3.7 میلیون تن گوشت مرغ و تخم‌مرغ

تولید بیش از 3.7 میلیون تن گوشت مرغ و تخم‌مرغ

مدیرکل دفتر طیور وزارت جهاد کشاورزی پیش بینی کرد امسال نزدیک به سه میلیون و 780 هزار تن گوشت مرغ و تخم مرغ در کشور تولید شود.

Isna.ir/
معاون بین الملل اتاق بازرگانی ایران منصوب شد

معاون بین الملل اتاق بازرگانی ایران منصوب شد

طی حکمی از سوی دبیر کل اتاق بازرگانی ایران،علیرضا یاوری به سمت معاون بین الملل اتاق بازرگانی،صنایع معادن و کشاورزی...

Borna.news/
تحلیل عضو اتاق بازرگانی از وضعیت صنعت برق

تحلیل عضو اتاق بازرگانی از وضعیت صنعت برق

عضو هیيت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران می‌گوید با توجه به محدودیت‌هایی که در تولید برق به وجود آمده و همچنین رکوردهای مصرف روزهای گذشته، وضعیت این صنعت برای عبور از تابستان دشوار خواهد بود.

Isna.ir/
تعرفه صادراتی تخم‌مرغ حذف شده؟

تعرفه صادراتی تخم‌مرغ حذف شده؟

با وجود اینکه چندی پیش وزیر جهادکشاورزی اعلام کرد به دلیل مازاد تولید عوارض صادراتی تخم مرغ حذف شده است اما آنطور که فعالان این بخش می‌گویند هنوز حذف این عوارض به گمرکات کشور اعلام نشده و صادرکنندگان ...

Isna.ir/
اما و اگرهای اصلاح قانون اتاق بازرگانی

اما و اگرهای اصلاح قانون اتاق بازرگانی

بازرگانیعلیرغم طرح نمایندگان مجلس، برای مدت زمانی طولانی نمایندگان و اعضای اتاق‌های بازرگانی در ایران خواستار اصلاح قانون فعلی اتاق که در سال 1369 به تصویب رسیده است، هستند. اگر چه، خواسته‌های نمایندگ...

KhabarOnline.ir/
مرغ اتاق بازرگانی یک پا دارد: وام دلاری گرفتیم، اما ریالی تسویه می‌کنیم/ مابه‌التفاوت ارز را دولت به عهده گیرد/ فشار بیاورید؛ کارگران و طلبکاران تجمع می‌کنند!

مرغ اتاق بازرگانی یک پا دارد: وام دلاری گرفتیم، اما ریالی تسویه می...

منابع ارزی صندوق توسعه ملی حق همه ایرانیان است؛ اما در این شرایط، گروهی خاص در دولت‌های گذشته با نام های مختلف، حدود 15 میلیارد دلار دولتی به عنوان وام ارزی دریافت کرده اند، ولی حالا برای بازپرداخت ای...

Tabnak.ir/
عوارض صادراتی مرغ، تخم‌مرغ، شیرخشک، خامه و چربی برداشته شد

عوارض صادراتی مرغ، تخم‌مرغ، شیرخشک، خامه و چربی برداشته شد

وزیر جهاد کشاورزی از رفع عوارض صادراتی برخی از محصولات خبر داد.

Isna.ir/
یک بیت‌ کوین بدهید؛ بوگاتی تحویل بگیرید! قیمت خودروهای فردا ارزان شد! خودرو رکورد صدور کد معاملاتی در بورس کالا را شکست عرضه بلیت پروازهای اربعین با نرخ مصوب فقط در 10 روز پایانی شهریور خبر خوش دولت برای این افراد | ماجرای وام بانکی کم‌بهره خبرنگاران چیست؟ حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام معلمان از ثبت نام در سامانه رتبه بندی جا نمانند | سامانه رتبه‌بندی معلمان شروع به کار کرد حکمرانی ریال و اصلاح نظام بانکی به طور قاطع پیگیری می‌شود تصمیم نهایی دولت برای بازنشستگان | تکلیف مستمری‌بگیران تامین اجتماعی روشن می‌شود؟ دو خط پدافندی آب شرب شهرکرد وارد مدار شد گزارش بازار‌ها امروز 26 مرداد 1401 |بیت کوین همانند طلا و سکه کاهش یافت! خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و پاکستان بعد از 5 سال برگزار شد خریداران ملک گوش بزنگ باشند | قیمت آپارتمان در تهران؛ 26 مرداد 1401 حال و هوای خیابان فردوسی پس از اخبار برجام/ ریزش عجیب دلار در بازار تهران جزيیات پیش فروش محصولات زامیاد اعلام شد نرخ تورم انگلیس دو رقمی شد کدام بانک وام سربازی پرداخت می‌کند؟ | نحوه ثبت نام چگونه است؟ تعطیلی دوماهه کارگروه ویژه سهام عدالت جاماندگان سهام عدالت گوش بزنگ باشند | از این طریق سهام عدالت دریافت کنید افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته بازنشستگان از دریافت وام جا نمانند | وام بازنشستگان افزایش یافت امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد برای خرید میز ناهارخوری چقدر هزینه کنیم؟ تالار املاک و مستغلات در بورس کالا ایجاد می‌شود طرح فروش اقساطی لوازم خانگی برای زوج‌های جوان خرید تضمینی گندم از 7 میلیون تن گذشت افزایش پروازهای ایران و پاکستان به 15 پرواز در هفته قیمت گوشی هواوی امروز 25 مرداد+ لیست قیمت برنامه‌ریزی‌ برای تسریع تملک اراضی ‌پروژه راه‌آهن رشت-آستارا سرنوشت صنعت خودروسازی ایران بعد از امضای برجام سقوط آزاد قیمت‌ها در بازار خودرو/ آخرین قیمت تیبا،... جزيیات فروش فوری محصولات هایما ایران خودرو اعلام شد تفاوت عجیب دستمزد در ایران و کره‌جنوبی امکان استفاده از دستگاه رادیولوژی دندان برای مراکز درمانی آزاد شد تفکیک حساب‌های شخصی و تجاری‌ از پایان شهریور امسال/ پیگیری قاطع حکمرانی ریال در دستور کار‌ «عرضه خودرو در بورس» آغاز شد/ افتتاح تالار بورس املاک، به زودی ساخت راه‌آهن آستارا به عنوان قطعه پایانی کریدور ریلی شمال- جنوب سرعت می‌گیرد کاهش قیمت سکه و ارز + جدول واریز به حساب‌های تجاری به عنوان درآمد فروش تلقی می‌شود نخست وزیر سويد: در بخش انرژی به شرایط اقتصاد جنگی رسیده ایم گرد و غبار در برخی استان‌ها/ اهواز داغ‌ترین شهر کشور مقایسه جالب دستمزد کارگران در ایران و کره جنوبی/ کاهش عجیب دستمزد کارگران در 10 سال اخیر طرح فروش اقساطی لوازم خانگی برای زوج‌های جوان محدودیت ترافیکی پایان هفته جاده‌ها/ ترافیک سنگین در اغلب محورهای تهران-شمال توافق تجارت ترجیحی ایران و بنگلادش کلید خورد افزایش دومینو وار مناطق آزاد در ایران بدون تحول در سیاست‌گذاری عجیب اما واقعی؛ واردات پارچه مبل رکورد زد اسامی برندهای ظروف ملامین غیراستاندارد اعلام شد حمایت صندوق کارآفرینی امید از طرح‌های راکد، نیمه فعال و نیمه تمام