واریزی بزرگ دولت در خرداد ماه

واریزی بزرگ دولت در خرداد ماه

مشمولان سهام عدالت که تاکنون به دلایل مختلف سود سهام سال‌ 1401 خود را دریافت نکرده‌اند، در خرداد ماه منتظر واریز...

به گزارش اقتصاد آنلاین، با مشخص شدن زمان واریز سود سهام عدالت جاماندگان، قطار سهام عدالت 1401 به ایستگاه پایانی نزدیک می‌شود.

بنا بر اعلام مسيولان سازمان بورس، سود سهام عدالت عملکرد مالی 1401 و سود سهام عدالت وراث که به دلایل مختلفی در اسفندماه موفق به دریافت سود سهام عدالت مربوط به فرد متوفی خانواده خود نشدند، خرداد ماه سال جاری به حساب جاماندگان واریز خواهد شد اما هنوز روز مشخص و دقیق آن اعلام نشده است.

ولی‌اله جعفری، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار کشور در گفت‌وگویی عنوان کرد: مجامع شرکت‌ها همواره تاکید بر پرداخت سود در زمان و موعد مقرر دارند؛ ولی برخی از شرکت‌ها از کارفرماهای خود طلبکارند و نتوانستند مطالبات خود را دریافت کنند؛ لذا روزانه و مستمر با کارفرماها ارتباط داریم تا بدهی وصول و سود سهام پرداخت شود.

مجید عشقی، ريیس سازمان بورس نیز درباره واریز سود سهام عدالت گفت: امیدواریم تا خرداد بتوانیم سودهارا جمع آوری کنیم و باقی مانده سود سهام عدالت را پرداخت کنیم.

حال باید منتظر ماند تا بنا به گفته عشقی، زمان دقیق این واریزی توسط شورای عالی بورس مشخص شود. لازم به ذکر است برای دریافت این واریزی که ناشی از قصور هشت شرکت در واریز سود مرحله‌ دوم سال گذشته است، نیاز به مراجعه به هیچ سایتی نیست.

طبق گفته سرپرست سازمان خصوصی سازی نیز چنانچه فردی مشمول سهام عدالت جاماندگان نشود، می‌تواند اعتراض خود را به وزارت رفاه منتقل کند. اما وزارت رفاه بلافاصله در بیانیه‌ای اعلام کرد: از مردم و متقاضیان دریافت سهام عدالت تقاضا می‌کنیم از مراجعه حضوری و تماس با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص سهام عدالت خودداری کنند.

مبلغ سود سهام عدالت در خرداد ماه چقدر است؟

اگر چه تاکنون درباره میزان سودی که سهامداران در این مرحله دریافت می‌کنند هنوز خبری منتشر نشده اما به نظر می‌رسد طبق روال واریزی‌ها در مرحله دوم که اسفندماه 1402 صورت گرفت، دارندگان سبد سهام عدالت 452 هزار تومانی می‌بایست 409 هزار تومان دریافت کنند. افرادی که سبد 492 هزار تومانی دارند مبلغ 446 هزار تومان، کسانی که 532 هزار تومان سبد دارند مبلغ 482 هزار تومان و سهامدارانی که از سبد سهام یک میلیون تومانی برخوردارند 906 هزار تومان سود دریافت خواهند کرد.

local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد