مراکز فروش خرمای ماه رمضان به قیمت مصوب

مراکز فروش خرمای ماه رمضان به قیمت مصوب

کسب و کارهمشهری آنلاین نوشت:ريیس انجمن خرمای ایران در مورد توزیع خرما در ماه رمضان گفت: در بحث تامین خرمای ماه مبارک رمضان مشکلی نخواهیم داشت و قیمت‌ها هم قیمت مصوب خواهد بود.
ريیس انجمن خرمای ایران در مورد وضعیت توزیع خرما برای ایام ماه رمضان گفت: ما امسال حدود یک‌میلیون و 300 هزار تن تولید خرما داشتیم و در حوزه تولید مشکلی نداشتیم و میزان تولیدمان به اندازه نرمال سال‌های گذشته بوده است.

محسن رشید فرخی ادامه داد: خوشبختانه در زمینه صادرات خرما هم وضعیت به مانند سال‌های گذشته بوده و مصرف داخلی ما هم به اندازه سال‌های گذشته بوده است. در نتیجه، در بحث تامین خرمای ماه مبارک رمضان مشکلی نخواهیم داشت و برای اینکه عرضه به اندازه تقاضا باشد با همکاری معاونت باغبانی جهاد کشاورزی، میادین میوه و تره‌بار شهرداری‌ها و ایستگاه‌های مترو غرفه‌هایی را در اختیار ما گذاشته‌اند که خرما را به‌خصوص در شهرهای بزرگ از جمله تهران توزیع کنیم.

رشید فرخی افزود: همچنین به‌منظور تنظیم بازار در ماه رمضان تعهد کرده‌ایم که 2500 تن خرما را با قیمت مصوب در اختیار تعاون روستایی قرار دهیم.

خرما به اندازه تورم گران نشد

ريیس انجمن خرمای ایران در مورد قیمت‌ خرما برای ماه رمضان هم گفت: قیمت‌ها، قیمت مصوب و قیمت روز میادین میوه و تره‌بار است.

رشید فرخی ادامه داد: امسال قیمت خرما به اندازه تورم جاری در کشور بالا نرفته و با وجود افزایش قیمت همه کالاها و خوراکی‌ها می‌شود گفت خرما افزایش قیمت نداشته و در حال حاضر هم قیمت‌ انواع خرما متعادل است.

ريیس انجمن خرمای ایران افزود: در حالی که در سال 1401 قیمت نهاده‌های کشاورزی 4 تا 5 برابر شد اما تولیدکنندگان خرما قیمت‌ها را افزایش ندادند و در این راستا پیش‌بینی می‌شود امسال مانند سال‌های قبل با همکاری دولت و همین‌طور بخش خصوصی ماه رمضان را به‌خوبی پشت سر بگذاریم.

قیمت‌ها متعادل است

قیمت خرما در مغازه‌های سطح شهر و فروشگاه‌های عرضه خشکبار بالاست. برای مثال هر جعبه رطب 80 هزار تومان، هر کیلو خرمای خاصویی 128 هزار و هر کیلو خرمای پیارم 240 هزار تومان است. رشید فرخی در این باره گفت: مسلما قیمت‌ها در مغازه‌های بالای شهر و با بسته‌بندی‌های خاص بالاتر است اما همانطور که اشاره شد با عرضه مستقیم خرما در میادین میوه و تره‌بار شهرداری‌ها و همچنین عرضه به تعاون روستایی، قیمت خرما برای ایام ماه مبارک رمضان‌ متعادل خواهد بود.

جدول قیمت انواع خرما و رطب

در حال حاضر طبق نرخنامه میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران، قیمت هر کیلو ارقام درجه یک خرما و رطب به صورت زیر است:

نوع محصول

قیمت هر کیلوگرم (تومان)

خرما پیارم

105.000

خرما ربی ممتاز

69.000

خرما خاصویی

67.000

خرما زاهدی

65.000

خرما دشتستان و کبکاب

45.000

رطب مضافتی بم ممتاز

85.000

رطب مضافتی بم (کارتنی)

67.000

رطب زرد طلایی

56.000

خارک-خوشه‌ای

27.000

بیشتر بخوانید:

  • خرما هم غذای لاکچری ها شد ؟! قیمت خرما از چقدر به چقدر رسید ؟!
46220
local_offerبرچسب‌ها:

اخبار مرتبط

آخرین اخبار بورس و اقتصاد