شفاف‌‌‌سازی 3 نماد بورسی در کدال

شفاف‌‌‌سازی 3 نماد بورسی در کدال

دیروز شرکت‌های بورسی و فرابورسی اطلاعیه‌‌‌هایی در سامانه کدال منتشر کردند که بخشی از این اطلاعیه‌‌‌ها به افشای اطلاعات بااهمیت شرکت‌ها اختصاص داشت.
به گزارش تجارت‌نیوز، روز گذشته شرکت‌های بورسی و فرابورسی اطلاعیه‌‌‌هایی با عناوین متعدد در سامانه کدال منتشر کردند که بخشی از این اطلاعیه‌‌‌ها به افشای اطلاعات بااهمیت شرکت‌ها اختصاص داشت. این اطلاعیه‌‌‌ها که از جهت میزان اهمیت به دو گروه الف و ب دسته‌‌‌بندی می‌‌‌شوند از این رو برای سهامداران حايز اهمیت است که به بهای سهام شرکت‌ها سمت‌وسو می‌دهد. از این رو در ادامه به تشریح جزيیات چندی از این اطلاعیه‌‌‌ها پرداخته شده است.

سپید: شرکت سپید ماکیان در اطلاعیه‌‌‌ای که روز گذشته روانه کدال کرد از خرید یک مجتمع بوقلمون مادر به همراه کارخانه جوجه‌کشی خبر داد. بر اساس این اطلاعیه شفاف‌‌‌سازی شرکت سپید ماکیان اقدام به خرید دو واحد پرورش بوقلمون مادر به ظرفیت هریک 5هزار بوقلمون مولد، جمعا 10هزار بوقلمون مولد به همراه کارخانه جوجه‌کشی در قطعه زمینی به مساحت 150هزار مترمربع کرده است.

دو افشا برای «خنصیر»: شرکت مهندسی نصیر ماشین نیز دیروز در اطلاعیه‌‌‌ای از تغییر بیش از 10‌درصدی در نرخ خرید مواد اولیه خبر داد و اعلام کرد نرخ ماده اولیه میل‌لنگ TU5 از 218‌هزار و 200 تومان به 265‌هزار و 200 تومان افزایش یافته است. «خنصیر» مرجع این تغییر قیمت را «ساپکو» اعلام کرد. شرکت مهندسی نصیر ماشین در این اطلاعیه نوشت: با توجه به افزایش نرخ تورم مقرر شد که محصول TU5 از ابتدای سال 1400 تا پایان شهریور 1400 اعمال شود و برای 6ماه دوم سال نیز در تاریخ دیگر توافقات افزایش قیمت 6ماه دوم انجام می‌شود. با توجه به ماهیت این شرکت که ماشین‌کاری است این نرخ‌ها در مواد اولیه اثر نخواهد داشت ولیکن نرخ موثر افزایش قیمت با در نظر گرفتن مواد اولیه حدود 10‌درصد و افزایش ناشی از عملیات ماشین‌کاری این شرکت معادل 21‌درصد است.

«خنصیر» در اطلاعیه دیگری از دریافت مجوز تغییر بیش از 10‌درصد در نرخ فروش محصولات یا ارايه خدمات نیز پرده برداشت و اعلام کرد نرخ میل‌لنگ ET7 از 502‌هزار و 624 تومان به 549‌هزار و 600 تومان افزایش خواهد یافت. در این اطلاعیه آمده با توجه به افزایش نرخ تورم مقرر شد که محصول EF7 از ابتدای سال 1400 تا پایان شهریور 1400 اعمال شود و برای 6ماه دوم سال نیز در تاریخ دیگر توافقات افزایش قیمت 6ماه دوم انجام می‌شود. لازم به ذکر است با توجه به ماهیت این شرکت که ماشین‌کاری است این نرخ‌ها در مواد اولیه اثر نخواهد داشت ولیکن نرخ موثر افزایش قیمت با در نظر گرفتن مواد اولیه حدود 10‌درصد و افزایش ناشی از عملیات ماشین‌کاری این شرکت معادل 28‌درصد است.

مرقام: شرکت ایران‌ارقام در اطلاعیه‌‌‌ای از فسخ قرارداد این شرکت بابت فروش دستگاه تبلت دانش‌آموزی به شرکت صنایع آموزشی (سهامی خاص) خبر داد و نوشت شرکت ایران ارقام مبلغ 380‌میلیارد ریال در تاریخ 08/ 11/ 1399 تحت عنوان پیش‌دریافت از شرکت صنایع آموزشی به صورت ریال دریافت کرده که طبق الحاقیه امضا شده بین طرفین، شرکت ایران ارقام نسبت به پرداخت 140‌میلیارد ریال فرع و مبلغ 380‌میلیارد ریال اصل، جمعا به مبلغ 520‌میلیارد ریال به شرکت صنایع آموزشی در تاریخ 30/ 11/ 1400 متعهد به پرداخت شده است.

منبع: دنیای اقتصاد

مطالعه بیشتر: شفاف‌‌‌سازی 3 ناشر بورسی در سامانه کدال
انتقاد وزیر صنعت به کیفیت و قیمت خودروها/ قیمت خودرو... مصرف گاز در بخش خانگی به 660 میلیون متر مکعب رسید قیمت جدید گوشت اعلام شد محور هراز از فردا مسدود می‌شود | جزيیات مسیرهای جایگزین کويیک چند شد؟ | جدول جدیدترین قیمت‌ها قیمت جدید خودروهای وارداتی در بازار + جدول نرخ تورم دی‌ماه اعلام شد تحلیل بازار طلا و سکه در هفته‌ای که گذشت کارشناسان انتظار تبدیل روند نزولی به نوسانی را دارند این خودرو آلمانی 600 میلیون تومان گران شد/ جدول قیمت‌ها کاهش نرخ تورم در دی‌ماه 1400 پیش بینی جذاب از بورس هفته پیش رو تورم 42.4 درصد شد زیان 20 میلیون تومانی سهامداران عدالت جزيیات جشنواره فروش بهاره اعلام شد ضریب نفوذ تلفن همراه به 161 درصد رسید عکس | برف در مرز کامیون‌ها را هم زمین گیر کرد | جزيیات تحصن کامیون‌داران هدف گذاری جدید ایران در بازار عراق بازنشستگان بخوانند/ آخرین جزییات طرح همسان‌سازی حقوق... سیگنال منفی به بازار رمزارزها / منتظر فاجعه باشیم؟ انسداد 53 جاده به دلیل نبود ایمنی در مسیر/ مردم از انجام سفرهای غیرضروری پرهیز کنند حداقل دستمزد کارگر ترکیه‌ای چقدر است؟ واریز بخشی از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه ضرر 700 میلیون دلاری کاربران ارز دیجیتال تاکید ريیس اتاق ایران بر همکاری و تعامل سازنده بخش خصوصی و مجلس استمرار خروج پول از بازار سهام/ بررسی صف های خرید و فروش در بورس پشت پرده اظهارات شافعی درباره نمایندگان مجلس افزایش سرسام آور قیمت گوشت در بازار تحلیل بازار طلا و سکه در هفته‌ای که گذشت یخبندان در 28 مرکز استان/ اختلاف دمای 42 درجه‌ای بین دو منطقه کشور افزایش حقوق پلکانی تورم را کنترل می کند جزيیات جشنواره فروش بهاره اعلام شد ​برنامه های حمایتی آواری بر سر بورس شدند سهمیه بنزین بهمن چه کسانی واریز نشد؟/ سهمیه جدید بنزین چه زمانی توزیع می‌شود؟ هشدار افزایش مصرف گاز در کشور تزریق 4 میلیون بشکه نفت‌خام ایران در مخازن نفت چین/ اعتراف آمریکا به عدم کارایی تحریم‌ها مشکلاتی در بورس که مسوولان زیر بار آن نمی‌روند! عزم وزارت مسکن و شهرسازی برای حل مشکلات جاده‌ای رونمایی از نقشه مصرف گاز خانگی در استان‌ها/ معرفی مناطق پرمصرف و کم‌مصرف گاز سرمایه گذاری نجومی نیمار در بازار ارزهای دیجیتال قیمت جدید گوشت اعلام شد/ جزییات گرانی گوشت به نقل از رییس اتحادیه گوشت گوسفندی زیان 20 میلیون تومانی سهامداران عدالت/ سهام عدالت جاماندگان ارتباطی با بودجه 1401 ندارد شافعی حرف هایش درباره نماینده ها را پس گرفت جریان برفگیر شدن کامیون‌ها در گمرک/ اختلال در تجارت قیمت نفت در بازارهای جهانی کاهش یافت صنعت خودروسازی کشور عملکرد خوبی در کیفیت و قیمت نداشته است جریان صادرات گاز به ترکیه از طرف ایران قطع نشده است تزریق 4 میلیون بشکه نفت خام ایران در مخازن نفت چین/ اذعان آمریکا به عدم کارایی تحریم‌ها سرمای هوا مانع از تعمیر به موقع خط لوله گاز ایران شد / ارسال گاز به ترکیه ادامه دارد گلایه وزیر صمت از کیفیت و قیمت خودروهای داخلی