مزیت‌های تغییر روش عرضه‌های اولیه

مزیت‌های تغییر روش عرضه‌های اولیه

علی تیموری شندی درخصوص تغییر روش عرضه‌های اولیه و همچنین دلایل اجرای روش عرضه اولیه ترکیبی برای شرکت‌های کوچک و متوسط گفت: طی سال‌های اخیر شاهد توسعه بازار سرمایه...
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دنیای اقتصاد، این کارشناس بازار سهام با اشاره به امنیت و بازدهی مناسب سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بازار سرمایه گفت: بررسی عملکرد و گزارش‌های دوره‌‌‌ای صندوق‌های سرمایه‌گذاری نشان می‌دهد اکثر صندوق‌های سرمایه‌گذاری که مردم را به صورت غیرمستقیم به بازار سرمایه متصل کرده‌اند به رکوردهای شاخص دو میلیون واحدی نزدیک شده و حتی برخی نیز از این محدوده عبور کردند.

وی بازدهی مناسب صندوق‌های سرمایه‌گذاری را مورد توجه قرار داد و گفت: این موضوع به این مفهوم است افرادی که به صورت غیرمستقیم وارد بازار سرمایه شدند حتی اگر در زمان پیک شاخص هم سرمایه‌گذاری کرده باشند نه تنها طی این مدت ضرر نکردند بلکه در برخی مواقع بازدهی‌های بالایی هم داشتند.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: هرچه قدر سرمایه‌گذاری‌ها و حضور عامه مردم در بازار به صورت غیرمستقیم توسعه پیدا کند به نفع همه سرمایه‌گذاران است. تیموری ‌شندی بحث دوم را مشکلات ایجاد شده در جریان ورود شرکت‌های کوچک به بازار دانست و افزود: در عرضه‌های اولیه به‌خصوص شرکت‌های کوچک، ساختار شرکت آمادگی لازم برای میزبانی از سرمایه‌گذاران میلیونی را ندارد، در این شرایط وقتی دو تا سه میلیون سهامدار جدید وارد ترکیب سهامداران این شرکت‌ها می‌شوند مشکلات عملیاتی عدیده‌ای هم برای شرکت‌ها ایجاد می‌کند که نهایتا ضربه و آسیب آن متوجه سهامداران خرد می‌شود. به این ترتیب که در افزایش سرمایه‌ها، برگزاری مجامع و مشابه این فرآیندها مشکلاتی برای سهامداران خرد به وجود می‌آید.

وی ترکیب سهامداری چند میلیونی را برای شرکت‌های کوچک در بدو ورود به بازار سرمایه منطقی ندانست و افزود: بر همین اساس منطقی نیست که ترکیب سهامداری چند میلیونی در ابتدای ورود یک شرکت کوچک به بازار سرمایه وارد آن مجموعه شود.

این کارشناس بازار سهام بحث بعدی را رفتار هیجانی سرمایه‌گذاران خرد جهت رقابت برای اخذ سهم بیشتر در عرضه‌های اولیه دانست و افزود: این موضوع طی سال‌های گذشته همیشه مشکلاتی را به همراه داشته، بنابراین با وجود همه موارد مطرح شده روش ترکیبی در عرضه‌های اولیه، مدل مناسبی است.

تیموری‌شندی با اشاره به اینکه بازدهی و نفع صندوق‌ها، منفعت سرمایه‌گذاران خرد را که در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری کردند، به همراه دارد و باعث می‌شود روش‌های عرضه و کشف قیمت‌ها حرفه‌ای شود، چراکه صندوق‌ها توسط افراد خبره و متخصص اداره می‌شوند.

وی با جمع‌بندی موارد مطرح شده در بالا گفت: استراتژی‌ها و تصمیم‌های مقام ناظر به سازمان بورس اوراق بهادار و بورس‌ها کمک می‌کند تا فضای سرمایه‌گذاری بهتری را تجربه کنیم که به نفع همه اهالی بازار سرمایه است.

local_offerبرچسب‌ها:
بازی هیجان در بورس تهران

بازی هیجان در بورس تهران

«همه را به یک چوب می‌زنند.» این روایت این روزهای بورس تهران است. جایی که وفور معامله‌گرانی که بدون تجربه و تخصص تصمیم به سرمایه‌گذاری مستقیم در بازار سهام...

EghtesadOnline.com/
علی رغم نزول هر 12 شاخص بورس تهران، ارزش معاملات 50 درصد افزایش داشت

علی رغم نزول هر 12 شاخص بورس تهران، ارزش معاملات 50 درصد افزایش دا...

کارشناس بازار سرمایه گفت: ارزش کل معاملات بورس تهران در هفته معاملاتی گذشته با 50 درصد افزایش به 61 هزار و 290 میلیارد تومان رسید.

YJC.news/
عبور ارزش معاملات بورس تهران از 108 میلیارد تومان در مرداد ماه

عبور ارزش معاملات بورس تهران از 108 میلیارد تومان در مرداد ماه

در پایان معاملات مردادماه شاخص کل بورس، نسبت به تیر ماه، 15.58 درصد رشد داشت.

YJC.news/
زمان معاملات صندوق ها در شرکت بورس تهران تغییر می کند!

زمان معاملات صندوق ها در شرکت بورس تهران تغییر می کند!

اطلاعیه مهم درخصوص تغییر زمانبندی جلسه معاملاتی بازارصندوق های سرمایه گذاری قابل معامله و بازار اوراق بدهی در بورس اوراق بهادار تهران صادر شد.

EghtesadOnline.com/
کاهش 3797 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 22 هزار میلیارد تومان رسید

کاهش 3797 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار به 22 هزار ...

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با عقب‌نشینی 3797 واحد شاخص بورس تهران مواجه شد.

FarsNews.ir/
رونق ارزی بورس تهران

رونق ارزی بورس تهران

دلار روز چهارشنبه با اثرپذیری از سه بالابر «خلا خبرهای مثبت از مذاکرات»، «رشد نقدینگی در ماه‌های گذشته» و «خلا سیاستگذاری درست برای کنترل شرایط در دوره انتقال...

EghtesadOnline.com/
بورس تهران انتظار چه مسیری را می‌ کشد؟

بورس تهران انتظار چه مسیری را می‌ کشد؟

بازار جهانی کالاها حال و روز خوبی ندارد و در داخل کشور نیز دلار در محدوده‌ای مشخص به نوسان ادامه می‌دهد.

EghtesadOnline.com/
پیشرانان بزرگ بورس تهران

پیشرانان بزرگ بورس تهران

خریداران بازار سهام در هفته گذشته کماکان دست بالا را داشتند تا دوران انتظار برای انتقال قدرت و مشخص‌شدن ترکیب کابینه در بورس تهران با خوش‌بینی طی شود.

EghtesadOnline.com/
فرهنگ سازی و ارتقای سواد مالی؛ هدف گذاری شرکت بورس تهران

فرهنگ سازی و ارتقای سواد مالی؛ هدف گذاری شرکت بورس تهران

با توجه به استقبال علاقه‌مندان از دوره‌های آموزشی شرکت بورس تهران طی سال‌های اخیر، اجرای پروژه های جدید در این حوزه در دستور کار مدیریت توسعه فرهنگ سرمایه گذاری...

EghtesadOnline.com/
جدال امید و تردید در بورس تهران

جدال امید و تردید در بورس تهران

معاملات هفته گذشته بورس تهران با رشد 8/ 1درصدی شاخص کل به پایان رسید.

EghtesadOnline.com/
صعود اصطکاکی بورس تهران

صعود اصطکاکی بورس تهران

9 روز متوالی است که میانگین وزنی قیمت سهام در تالار شیشه‌ای رو به افزایش بوده و در این مدت بیش از 8درصد بر ارتفاع شاخص کل افزوده شده است.

EghtesadOnline.com/
یک رکوردشکنی در بورس تهران

یک رکوردشکنی در بورس تهران

جذاب ترین نماد بازار هم

BourseNews.ir/
تکرار غفلت در بورس تهران

تکرار غفلت در بورس تهران

با ثبت رشد 2/ 2درصدی شاخص کل در روز چهارشنبه و بازگشت این نماگر به ابرکانال 2/ 1میلیون واحدی، بیشترین رشد هفتگی بورس تهران در سال‌جاری رقم خورد تا امید به پایان...

EghtesadOnline.com/
سردترین بهار بورس تهران

سردترین بهار بورس تهران

پرونده بورس تهران در بهار 1400 در حالی بسته شد که شاخص کل سهام با ثبت افت 6/ 10درصدی عنوان منفی‌ترین بهار تاریخ بورس را در اختیار گرفت.

EghtesadOnline.com/
چرا بورس تهران دوباره منفی شد؟/ خریداران اصلی هنوز وارد بازار نشده‌اند

چرا بورس تهران دوباره منفی شد؟/ خریداران اصلی هنوز وارد بازار نشده...

یک کارشناس بازار سرمایه نظرات خود را در ارتباط نوسانات اخیر بازار و همینطور آینده بازار سرمایه به شرح زیر بیان کرد.

EghtesadOnline.com/
خبر جدید از تمدید ثبت‌نام در سامانه اسکان و املاک زمان و جزيیات طرح جدید فروش فوری رانا پلاس با سقف پانوراما گران‌ترین تلویزیون بازار 212میلیون قیمت خورد اعلام نتایج قرعه‌کشی پیش‌فروش تارا موضع کانون سردفتران درباره بخشنامه جدید ثبت لزوم تدوین راهکارهایی برای افزایش عمق بازار سرمایه رکود در بازار خودرو / کاهش قیمت همه خودروها تخلیه هیجان روی الاکلنگ لنگ بورس قیمت انواع مرغ و تخم مرغ در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) کدام صنایع بعد از برجام رشد می‌کنند؟ / به بورس اعتماد کنیم؟ دستور بررسی مجدد محدودیت تراکنش‌های کارت به کارت قیمت گوشت در 31 شهریور 1400 (فهرست قیمت) دستور بررسی دوباره محدودیت کارت به کارت نیم تن گوشت اسب غیرمجاز در تهران معدوم شد کاهش 5 تا 10درصدی قیمت همه خودروها تلاطم بورس پایان ندارد! / خروج 3 هزار میلیارد تومانی از بورس طی 5 روز تورم ایران شش برابر تورم عراق! آخرین اخبار از مهلت ثبت‌نام وام ودیعه مسکن روز پرصعود و نزول برای بورس ادامه ابهام‌ها و اختلاف‌ها در مورد برگ سبز خودرو واریز وام ضروری بازنشستگان کشوری تا ظهر فردا " زشگزا " در مسیر پرداخت سود قرار می گیرد آغاز پرداخت سود "وتعاون" از مهرماه مخالفت قاطع وزیر اقتصاد با افزایش نرخ بهره " فاذر " مجددا به مجمع می رود 60 ثانیه 31 شهریور 1400 وضعیت سبد سهام عدالت در 31 شهریور ماه بازار دوباره قرمز پوش شد! مصوبه واردات خودرو به مجلس بازگشت احتمال شروع روند مثبت بازار از روزهای آینده انبارگردانی یک روزه شرکت زرین زعفران مشرق زمین نشست خبری شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر وضعیت اقتصادی موجود ادامه پیدا نخواهد کرد فشاری از سمت کارگزاری ها برای تسویه اعتبار مشتریان وجود ندارد/ کارگزاری ها 21 هزار میلیارد تومان اعت... مهلت ثبت‌نام وام ودیعه امشب به پایان می‌رسد؟ صف خرید پالایشی‌ها در روز افت شاخص کل بورس عجیب‌ترین آگهی جهان آیفکس در نیمه کانال 20 هزار واحدی متوقف شد "فلزات اساسی" در صدر نشست کاهش شاخص بورس در آخرین روز فصل تابستان جاماندگان یارانه معیشتی منتظر یارانه جدید باشند از پرونده سکه ثامن چه خبر؟ ادامه سقوط بورس | کاهش 4 هزار و 834 واحدی شاخص کل بورس دوباره به عقب برگشت/ بر بازار طلا و ارز در شهریور چه گذشت؟ کاهش 4834 واحدی شاخص بورس تهران/ ارزش معاملات دو بازار از 14 هزار میلیارد تومان فراتر رفت پایان بازار با افت 4 هزار واحدی شاخص فروش 115 هزار میلیارد ریالی اوراق سلف نفت خام وزارت امور اقتصادی و دارایی صندوق طلای کاریزما با نماد "کهربا" بزرگتر می‌شود توقف "ولساپا"،"غدام"/ "رمپنا " آماده انجام معامله شد امانی: رقم بدهی شهرداری واقعی نیست

در حال بارگیری...