افت 3.14 درصدی شاخص کل بورس در هفته ای که گذشت

افت 3.14 درصدی شاخص کل بورس در هفته ای که گذشت

در هفته کاری که به اتمام رسید شاخص کل و شاخص کل هم وزن به ترتیب با 3.14 و 1.16 درصد افت همراه بودند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بازار سرمایه هفته کاری خود را با شوکی که در روز پنج شنبه در زمینه لغو دستورات در رابطه با حذف قیمت گذاری دستوری صنعت خودرو، توسط ريیس جمهور اعلام شد آغاز کرد و دور از انتظار نبود که بازار با افت همراه شود. با توجه به این مورد بازار با افت بیش از 17 هزار واحد هفته کاری را آغاز کرد و به این روند منفی خود همچنان ادامه داد و تنها در این هفته کاری دو روز مثبت را تجربه کرد.


مهدی میرزایی کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، در رابطه با تغییرات شاخص کل و شاخص کل هم وزن در هفته کاری بازار که به اتمام رسید، مطرح کرد: از ابتدای این هفته تا انتهای آن یعنی امروز چهارشنبه (26 آبان ماه) شاخص کل از رقم یک میلیون و 440 هزار واحدی با افت حدود 3 هزار واحد به رقم یک میلیون و 410 هزار واحد رسید.

میرزایی گفت: شاخص کل هم وزن نیز از رقم 388 هزار واحد در ابتدای هفته (شنبه 22 آبان ماه) به حدود 386 هزار واحد در امروز رسید و این شاخص نیز روندی نزولی را در این هفته تجربه کرد.

او تصریح کرد: برآیند این دو شاخص نشان می‌دهد که در هفته اخیر عمده افت قیمت در شاخص و صنایع بزرگ بوده است و صنایع کوچک که وزن کمتری را داشته اند، تقریبا یک روند قیمت ثابتی را طی کرده اند، لذا در هفته کاری گذشته افرادی که در نماد‌های بزرگ سهامداری می‌کردند، عمدتا دچار ضرر و زیان شده اند.

سه صنایع پتروشیمی، شیمیایی و خودرو بیشترین افت قیمت در هفته کاری را تجربه کرده اند

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با این پرسش که کدام صنایع با افت بیشتری همراه بودند؟ اظهار کرد: نکته مهمی که این هفته در بازار وجود داشت این بود که عمده صنایع وزن دار و بزرگ مانند صنایع پتروشیمی، شیمیایی و خودرو، افت قیمت را بر عهده داشته و این صنایع بازار را بیشتر قرمز کرده اند.

میرزایی در رابطه با عوامل تاثیر گذار بر روند بازار در هفته کاری که به اتمام رسید، گفت: در رابطه با عوامل تاثیر گذار بر روند بازار در هفته گذشته می‌توان گفت یک سری موضوعات تاثیر گذار بر بازار بوده اند، اما آن‌ها عواملی هستند که منوط به این هفته نمی‌شوند و چند هفته‌ای است که بر بازار تاثیر می‌گذارند.

کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: عمدتا نمی‌توان این عوامل را خیلی به وضعیت اقتصادی کشور مرتبط دانست. در هفته اخیر بحث تصمیم گذاری در رابطه با قیمت صنعت خودرو مطرح شد که این تصمیم نیز لغو شد، خود این موضوع تایید و تکذیب یک نا اطمینانی را به بازار پمپاژ کرد که از جمله موارد مهم در تاثیر گذاری بر روند بازار مطرح است.

او افزود: یک بحث دیگر موضوع کالا‌های اساسی و بحث ارز ترجیحی بود که بسیاری از نماد‌ها را تحت تاثیر قرار داد و زمانی که این لایحه در مجلس رد شد، برخی سهام دچار افت قیمت شدند. علاوه بر موضوعات مطرح شده صحبت‌هایی که یکی از مقام‌های مسيول در رابطه با تامین کسری بودجه حتی به قیمت ریزش بورس مطرح کرده بود، نیز بسیار بر بازار و اعتماد سهامداران تاثیر گذار بود.

بیشتر بخوانید

  •  توقف شاخص کل بورس در محدوده یک میلیون و 410 هزار واحدی

کوروش آسایش کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، در رابطه با این پرسش که در هفته کاری گذشته وضعیت بازار چگونه بود؟ اظهار کرد: ارزش معاملات در این هفته حدودا 21 هزار و 113 میلیارد تومان بوده، همچنین در رابطه با ورود و خروج پول افراد حقیقی نیز از اوایل هفته خروج پول افراد حقیقی را داشته ایم و تا امروز حدود 13 میلیارد تومان ورود پول حقیقی شاهد بوده ایم و در مجموع یک هزار و 203 میلیارد تومان پول اشخاص حقیقی از بازار خارج شده است. آمار دیگری که می‌توان بیان کرد بحث سرانه خرید و فروش اشخاص حقیقی است که در این هفته سرانه خرید اشخاص حقیقی 16 میلیون و 200 هزار تومان و سرانه فروش اشخاص حقیقی 15 میلیون و 600 هزار تومان بوده است که این موضوع نشان دهنده این است که افراد حقیقی در بحث خرید نسبت به فروش قدرت بیشتری داشته اند.

او در ادامه گفت: در مجموع در هفته کاری که به اتمام رسید، شاخص کل و شاخص کل هم وزن به ترتیب با 3.14 و 1.16 درصد افت همراه بودند.

صنایع محصولات چوبی، حمل و نقل و کاشی و سرامیک را سه صنعت برتر هفته

این کارشناس بازار سرمایه در رابطه با صنایع پیشتاز این هفته بازار گفت: در هفته کاری گذشته مانند هفته قبل لیدر و صنایع پیشتازی را نداشته ایم. اما به طور کل تک سهم‌ها وضعیت مطلوب تری را تجربه کرده اند. می‌توان صنایع محصولات چوبی، حمل و نقل و کاشی و سرامیک را به عنوان سه صنعت برتر نام برد که در بین صنایع بیشترین بازده را داشته اند به طور کلی این صنایع از لحاظ تکنیکالی نیز وضعیت خوبی داشته اند.

آسایش در پایان در رابطه با عوامل تاثیر گذار بر روند بازار در این هفته، بیان کرد: در این هفته نیز از ابتدای هفته بحث قیمت گذاری صنعت خودرو، تایید‌ها و تکذیب آن ازجمله موارد تاثیر گذار بر روند بازار بود. همچنین بحث فروش اوراق که بیشتر از نظر روانی بر بازار تاثیر گذار بود نیز از جمله موارد قابل اهمیت بر بازار بوده اند، البته در کنار این دو موضوع مهم عواملی مانند تغییرات نرخ دلار نیز مطرح است که بر بازار تاثیر گذار بوده و خواهد بود.

بر اساس گفته‌های کارشناسان بازار سرمایه در هفته کاری که به اتمام رسید، هر دو شاخص کل و شاخص کل هم وزن روند نزولی را تجربه کردند، اما روند نزولی شاخص کل و افت قیمتی صنایع بزرگ بیشتر بوده است. همچنین سرانه خرید افراد حقیقی نسبت به فروش قدرت بیشتری داشته است.

انتهای پیام/

قیمت خودرو در بازار امروز

قیمت خودرو در بازار امروز

افزایش قیمت خودروی صفر داخلی همچنان وجود دارد. اما آیا این افزایش قیمت‌ در بازار موقتی است؟

Bartarinha.ir/
پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته سوم آذر / خودروهای خارجی گران شدند

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته سوم آذر / خودروهای خارجی گران شدند

بازار خودرو منتظر نتایج نهایی مذاکرات است. همین مساله باعث توقف خرید و فروش خودروهای ایرانی شده است اما در مقابل تقاضا برای خرید خودروهای خارجی رونق گرفته است. آیا خودرو در هفته سوم گران می‌شود؟

TejaratNews.com/
پیش‌بینی قیمت خودرو در صورت لغو تحریم‌ها

پیش‌بینی قیمت خودرو در صورت لغو تحریم‌ها

با آغاز مجدد مذاکرات برای لغو تحریم‌ها، این سوال در اذهان ایجاد شده که در صورت امضای برجام چه تغییراتی در صنعت خودرو داخلی و قیمت ها در کارخانه و بازار به وجود خواهد آمد. کارشناسان در این زمینه نظرات ...

TejaratNews.com/
پیش‌بینی بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه

پیش‌بینی بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه

بورس در حالی به استقبال سومین هفته از آذرماه می‌رود که افت در این بازار همچنان ادامه دارد.

TejaratNews.com/

سهامداران نگاه بلندمدت به بورس داشته باشند/ 2 استراتژی مورد نیاز سهامداری در بازار سرمایه

افزایش خروج پول از بازار سرمایه/ صندوق‌های با درآمد ثابت مقصد جدید سهامداران

افزایش خروج پول از بازار سرمایه/ صندوق‌های با درآمد ثابت مقصد جدید...

بورس درحالی روزهای رکودی خود را پشت سر می‌گذارد که روند خروج پول سهامداران حقیقی از بازار سرمایه شدت گرفته و ورود پول به صندوق‌های با درآمد ثابت نیز رشد قابل توجهی پیدا کرده است.

FarsNews.ir/
قیمت خودرو امروز 11 آذر 1400(جدول)

قیمت خودرو امروز 11 آذر 1400(جدول)

به نظر می‌رسد مذاکرات وین از آغاز کار خود، تاثیر خود را بر بازار خودروی صفر داخلی گذاشته است. برای آگاهی از قیمت‌ها گزارش زیر را بخوانید.

TejaratNews.com/
طلسم بورسی استارتاپ‌ها شکست / تپسی در راه بازار سرمایه

طلسم بورسی استارتاپ‌ها شکست / تپسی در راه بازار سرمایه

7 آذرماه، شرکت تپسی به عنوان اولین استارتاپ در فرابورس ایران درج و سد ورود شرکت‌های استارتاپی به بورس، پس از سال‌ها شکسته شد.

EghtesadOnline.com/
خودرو گران می‌شود؟/ قیمت خودرو امروز 10 آذر 1400(جدول)

خودرو گران می‌شود؟/ قیمت خودرو امروز 10 آذر 1400(جدول)

مذاکرات وین از ابتدای کار، تاثیر خود را بر بازار خودروهای صفر داخلی گذاشته است. برای آگاهی از قیمت‌ها گزارش زیر را بخوانید.

TejaratNews.com/
عرضه اولیه یک شرکت سیمانی در بازار سرمایه / «سغدیر» 20 آذرماه عرضه می شود

عرضه اولیه یک شرکت سیمانی در بازار سرمایه / «سغدیر» 20 آذرماه عرضه...

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر، از عرضه اولیه هلدینگ سیمانی غدیر در 20 آذرماه سال جاری خبر داد.

EghtesadOnline.com/
بورس، بی‌حباب‌ترین بازار سرمایه/ حرکت رو به رشد بازار سهام از دی

بورس، بی‌حباب‌ترین بازار سرمایه/ حرکت رو به رشد بازار سهام از دی

یک کارشناس بازار سهام گفت: با پایان یافتن انتشار اوراق دولتی بازار رمق می‌گیرد. به نظرم شاخص کل تا قبل از سال جدید از کانال 1٫5 میلیون واحد نیز خواهد گذشت.

TejaratNews.com/

بازار سرمایه در بلاتکلیفی محض/ شاخص کل کی به کانال 1٫6 میلیون می‌رسد؟

افزایش قیمت خودرو 2٫5 برابر بیشتر از تورم!

افزایش قیمت خودرو 2٫5 برابر بیشتر از تورم!

در هشت ماه امسال میانگین قیمت کارخانه‌ای خودرو 64 درصد افزایش یافته است. این رقم 2٫5 برابر بیشتر از رشد شاخص تورم در هشت ماهه امسال است. شاخص تورم از پایان سال گذشته تا پایان آبان ماه امسال تنها 25 در...

TejaratNews.com/
پراید گران شد/ قیمت خودرو امروز 9 آذر 1400(جدول)

پراید گران شد/ قیمت خودرو امروز 9 آذر 1400(جدول)

با شروع مذاکرات وین، بازار خودروهای صفر داخلی با افزایش قیمت مواجه شد. برای آگاهی از قیمت‌ها گزارش زیر را بخوانید.

TejaratNews.com/
پژو گران شد/قیمت خودرو امروز 8 آذر 1400 (جدول)

پژو گران شد/قیمت خودرو امروز 8 آذر 1400 (جدول)

در این هفته، بازار خودرو، برخلاف هفته گذشته، شاهد افزایش قیمت خودروهای صفر داخلی است. برای آگاهی از قیمت خودرو متن زیر را بخوانید.

TejaratNews.com/
اثر «امیکرون» بر بازار فلزات هفته‌ای سرخ دست صندوق‌های مختلط‌ها را سوزاند نظر حسابرس بر تامین نقدینگی "دکیمی" افزایش سرمایه "بموتو" به منظور اصلاح ساختار مالی اظهارنظر حسابرس بر گزارش توجیهی افزایش سرمایه "دسینا" بازار ارز‌های دیجیتال سقوط کرد سهام "غکورش" 66 میلیون سهم را وثیقه کرد افزایش سرمایه از سود انباشته "پیزد" به پیشنهاد هیات مدیره مجمع "شبندر" ترکیب هیات مدیره را تغییر داد سهامداران بورس منتظر جبران باشند درآمد سرانه ایرانی‌ها، کمتر از نصف خط فقر درخواست مهم ريیس سازمان بورس از دولت رشد بورس به لطف فولاد و شستا/ آغاز متعادل برای بازار سهام سلام «پیشگامان سرمایه نوآفرین» به قعرنشینی رشد 59 درصدی در فروش صنایع بورسی مردم بلیت هواپیما را گران نخرند اعتماد از دست رفته سهامداران جبران می‌شود / دامنه نوسان فعلا حذف نمی‌شود بورس یک هزار و 283 واحد رشد کرد بودجه 1401 با نگاه به منفعت سهامداران به دنبال افزایش معافیت مالیاتی شرکت‌های بورسی هستیم قیمت خودرو در بازار امروز قیمت مسکن در منطقه مرکزی تهران بحران تامین مواد غذایی با خشک‌شدن زاینده‌رود "لکما" 2 روز آینده بازگشایی می‌شود توقف "حپترو" به مدت 2 روز کاری پیش‌بینی قیمت‌ها پس از توزیع اینترنتی کالا‌ها برگزاری مجمع صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام(ETF) در هفته آینده در 7 ماهه اول امسال چقدر خودرو تولید شد؟ مجمع صندوق سرمایه گذاری بادرآمد ثابت کیان فردا برگزار می شود دلیل منع واردات محصولات ایران از سوی روسیه تصمیمات مجمع فوق العاده "وثنو" به ثبت رسید ثبت تصمیمات مجمع عمومی "شصدف" "خودکفا" تصمیمات مجمع را ثبت کرد سایه دلار و ابهام نوسان در تمام بازارهای مالی صندوق نوویرا بازار صورت مالی 12 ماهه منتشر کرد بی‌تدبیری وزیر نفت در اجلاس اخیر اوپک انتشار صورت سود و زیان زیرمجموعه "فخوز" "خاهن" صورت مالی 6ماهه حسابرسی شده منتشر کرد کف کانال نزولی هدف تکنیکالی شاخص کل است قیمت خودرو امروز 13 آذر 1400(جدول) "خبازرس" صورت مالی تلفیقی 12 ماهه منتشر کرد سیگنال های بورسی برای سهامداران | وعده های عشقی حال بازار سرمایه رو خوب می کند؟ سیگنال‌های مهم بورسی برای سهامداران/ وعده‌های عشقی، حال بورس را خوب می‌کند؟ تسهیلات 10 میلیون تومانی خودروی خانوادگی بوگاتی: کمیاب، متفاوت و سریع! پیش‌بینی بورس از نگاه کارشناسان بازار سرمایه دلار از 30هزار تومان هم عبور می‌کند؟ خودرو‌های آمریکایی در جاده‌های کشور؟! قیمت مسکن دولتی 4 برابر خانه‌های پرند و پاکدشت هفته آینده دلار گران می‌‌شود؟ / دلار سهمیه‌ای چه آسیبی به بازار ارز زد؟