پیش‌بینی قیمت طلا فردا 24 تیر / کاهش قیمت‌ها ادامه دارد؟

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 24 تیر / کاهش قیمت‌ها ادامه دارد؟

دبیر اتحادیه طلا اعتقاد دارد با توجه به کاهش قیمت دلار و روند کنترلی موجود در آن، قیمت طلا در آخر هفته با روند متعادل همراه با کمی کاهش همراه است.

به گزارش تجارت‌نیوز، انس جهانی طلا در بازار امروز 6 دلار افزایش یافت و به 1815 دلار رسید. قیمت طلا 18 عیار در بازار چهارشنبه با کاهش همراه بود و به یک میلیون و 43 هزار تومان کاهش داشت.

در بازار امروز با وجود افزایش حدود 6 دلاری انس جهانی، قیمت طلا و سکه در بازار داخلی با توجه به کاهش قیمت دلار با روند نزولی همراه بود و افزایش انس جهانی نوانست قیمت طلا و سکه در بازار داخلی را افزایش دهد.

نادر بذرافشان، دبیر اتحادیه طلا در گفتگو با تجارت‌نیوز به افزایش انس جهانی اشاره کرد و گفت: در بازار امروز انس جهانی افزایش داشت اما قیمت‌ها در بازار داخلی به دلیل کاهش نرخ ارز روند نزولی را ثبت کرد و طلا و سکه کاهش قیمت داشتند.

دبیر اتحادیه طلا عوامل اصلی کاهش قیمت طلا و سکه در بازار داخلی را نبود تقاضا، کاهش قیمت دلار و از طرفی اخبار سیاسی و اقتصادی مرتبط با بازار طلا می‌داند.

با توجه به تعطیلی بازار به دلیل محدودیت‌های کرونایی و نوسان قیمت طلای داخلی و نرخ ارز بذرافشان احتمال می‌دهد اگر اتفاق خاصی رخ ندهد و نوسان انس جهانی زیاد نباشد قیمت طلا در پایان هفته با کاهش کمی همراه خواهد بود.

مطالعه بیشتر: قیمت طلا و سکه امروز 23 تیر / کاهش قیمت‌ها در بازار طلا

بر اساس گزارش اقتصاد نیوز، دامنه نوسان قیمت دلار و سکه امامی به سطوح پایین‌تر منتقل شد. امیدها به تحقق توافق احیای برجام افزایش یافته است و فعالان بازار احتمال می‌دهند که قیمت‌ها بازگشت نکنند.

اخبار مذاکرات و جهت حرکت قیمت دلار

از جمله اخباری که در شبکه‌های اطلاع‌رسانی مبادله ارز رد و بدل می‌شود و توجه فعالان بازار را به خود جلب کرده است به لغو برخی تحریم‌های تجاری ایران مربوط می‌شود.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد برای دسترسی ایران به بخشی از دارایی‌های مسدود شده خود در کره جنوبی و ژاپن، معافیت تحریمی صادر کرده است. در نتیجه امکان انتقال وجوه ایران به حساب‌های محدود شده به صادرکنندگان ژاپن و کره جنوبی فراهم می‌آید و بخشی از پول‌های ایران که در نتیجه تحریم‌ها مسدود شده بود، بدون نقض قانون آزاد می‌شود. سخنگوی وزات خارجه نیز اعلام کرده است که با توجه به پیشرفت‌های به دست آمده به پایان مذاکرات نزدیک شده‌ایم.

به طور کلی فضای اخبار امیدواری‌ها نسبت به آینده مذاکرات را قدری تقویت کرده است و احتمالا علت اصلی افت قیمت دلار نیز همین بود. حال باید دید واکنش بازار احساسی بوده و قیمت‌ها دوباره بازگشت می‌کنند یا اینکه روند قیمتی دلار به واقع تغییر کرده است.

افت قیمت سکه امامی

عدم تثبیت قیمت طلا بالای 1800 دلار یکی از عواملی بود که در روزهای اخیر مانع رشد سکه شده بود. طلای جهانی در طول معاملات صبح امروز بالای 1800 دلار نوسان کرد، اما افت قیمت دلار نیروی لازم برای افت قیمت سکه را فراهم کرد.

قیمت سکه امامی عصر روز گذشته روی 10 میلیون و 610 هزار تومان قرار داشت اما قیمت سکه صبح زود امروز 10 میلیون و 620 هزار تومان بود. قیمت سکه در حوالی ساعت 11 صبح و تحت تاثیر افت قیمت دلار روی 10 میلیون و 450 هزار تومان قرار گرفت. مرز 10 میلیون و 500 هزار تومان برای سکه مهم تلقی می‌شد. سکه برای ساعاتی زیر این مرز نوسان کرد و در پایان معاملات نیمه اول روز روی 10 میلیون و 500 هزار تومان ایستاد.

قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در انتظار پایان دولت تدبیر و امید

قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در انتظا...

تحلیلگران فنی باور دارند، اگر دلار به زیر مرز حساس 24 هزار و 500 تومانی برود، فعالیت فروشندگان جدید در بازار ارز شدت خواهد گرفت و امکان افت تا محدوده 23 هزار و 800 تومانی وجود خواهد داشت.

NabzeBourse.ir/
طلا پس از انتخابات ارزان می‌شود؟

طلا پس از انتخابات ارزان می‌شود؟

بهای هر گرم طلا در بازار ایران مدت‌هاست که بین یک میلیون تا کمتر از یک میلیون تومان نوسان دارد. فعالان بازار طلا می‌گویند در حال حاضر معاملات در این بازار متوقف شده است چرا که بسیاری از مشتریان معتقد ...

TejaratNews.com/
فشار طلایی به معامله‌گران سکه

فشار طلایی به معامله‌گران سکه

قیمت سکه زمانی که به محدوده‌های تغییر فاز می‌رسد افت می‌کند، زیرا فشار فروش در بازار اجازه نمی‌دهد سکه از این مرز عبور کند. سکه دیروز به کمک قیمت دلار در بخشی از روز صعودی بود، اما فشار قیمت طلا مسیر ...

Bartarinha.ir/
پیش‌بینی قیمت طلا/ طلا پس از انتخابات گران می‌شود؟

پیش‌بینی قیمت طلا/ طلا پس از انتخابات گران می‌شود؟

بلاتکلیفی بازار طلا مدتهاست قیمت هر گرم طلا را در کانال 900 هزار تا یک میلیون تومان نگه داشته و بهای سکه را به کانال 10 میلیون تومان رسانده است اما آیا با مشخص شدن نتیجه انتخابات معادلات بازار طلا به ...

TejaratNews.com/
امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/3/27

امروز سکه چقدر شد؟ / قیمت دلار و یورو امروز 1400/3/27

قیمت سکه در بازار داخلی با وجود کاهش قیمت طلای جهانی در دقایقی افزایشی شد، این موضوع می‌تواند تحت تاثیر رشد قیمت دلار اتفاق افتاده باشد. نوسانات قیمت سکه به گونه‌ای بود که از مرز 10 میلیون و 800 هزار ...

TejaratNews.com/
پیش‌‌بینی قیمت طلا در هفته اول تیر/ ریزش بهای جهانی طلا

پیش‌‌بینی قیمت طلا در هفته اول تیر/ ریزش بهای جهانی طلا

تقاضا برای خرید طلا به شدت کم شد. دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران با اعلام این خبر توضیح داد بازار راکد است و طلا به تثبیت رسیده است. پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا در هفته اول تیر ماه نوسان اندکی داشته ...

TejaratNews.com/

استخراج طلا از کامپیوترهای قدیمی/ از هر کامپیوتر چقدر طلا می‌توان استخراج کرد؟

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 12 خرداد / نوسان در بازار ایجاد رکود می‌کند

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 12 خرداد / نوسان در بازار ایجاد رکود می‌کند

انس جهانی طلا در بازار امروز به 1908 دلار رسید. سکه و طلا در ادامه روند افزایش انس جهانی، با افزایش قیمت همراه بود. ريیس اتحادیه طلا معتقد است اگر روند نوسانی در بازار ارز و طلا ادامه داشته باشد رکود ...

TejaratNews.com/
حباب سکه در حال تخلیه شدن است

حباب سکه در حال تخلیه شدن است

طبق تحلیل نايب‌ريیس دون اتحادیه طلا و جواهر تهران، علی‌رغم اینکه به دلیل افزایش نرخ ارز در داخل و افزایش قیمت هر اونس جهانی طلا، قیمت هر قطعه سکه 350 هزار تومان افزایش داشته است اما حباب سکه در حال تخ...

TejaratNews.com/
آخرین قیمت طلا پیش از امروز 12 خرداد

آخرین قیمت طلا پیش از امروز 12 خرداد

قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز سه‌شنبه 11 خرداد با یک هزار و 600 تومان کاهش، یک میلیون و 96 هزار تومان معامله شد. آخرین قیمت طلا و سکه در بازار چقدر است؟

TejaratNews.com/
تغییرات قیمت‌ها در بازار 6 روزه سکه و طلا

تغییرات قیمت‌ها در بازار 6 روزه سکه و طلا

قیمت‌ها در بازار سکه و طلا در هفته جاری نوسان داشت به نحوی که هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در معاملات شنبه 10 میلیون و 580 هزار تومان و در معاملات پایان هفته 10 میلیون و 350 هزار تومان بود.

Sena.ir/
قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/25

قیمت‌های امروز در بازار طلا و سکه / قیمت دلار و یورو امروز 99/12/2...

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف ثبات بهای طلای جهانی و ثبات افت نرخ ارز، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه تمام طرح جدید به ده میلیون و 760 هزار تومان رسید.

TejaratNews.com/
پیش‌بینی قیمت طلا فردا 19 فروردین / قیمت طلا ثابت ماند

پیش‌بینی قیمت طلا فردا 19 فروردین / قیمت طلا ثابت ماند

قیمت طلای 18 عیار با هزار تومان کاهش به یک میلیون و 62 هزار تومان رسید. بازرس هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران می‌گوید: بازار طلا روند آرامی دارد و و این بازار فقط به اخبار سیاسی واکنش پیدا می‌دهد...

TejaratNews.com/

نرخ سکه 100هزار تومان کاهش یافت

قیمت سکه طرح جدید به 10 میلیون و 790 هزار تومان رسید/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/3/13

قیمت سکه طرح جدید به 10 میلیون و 790 هزار تومان رسید/ قیمت دلار و ...

اخبار مثبت از روند مذاکرات و عدم قطعیت نسبت به زمان نهایی شدن آن دامنه نوسان نرخ ارز را محدود کرد و سکه با وجود افت طلای جهانی و دلار مرز حساس را از دست نداد. امروز قیمت هر قطعه سکه طرح جدید، با کاهش ...

TejaratNews.com/
پاداش 500میلیونی جزو کمترین پاداش‌‎ها است! تورم نقطه‌ای 62 درصدی هتل و رستوران‌ها قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در انتظار پایان دولت تدبیر و امید برق دوباره قطع می‌شود؟ نگاهی به اخبار رمزارز‌ها 1400/05/03 جزییات تقسیم سود 7 نماد بورسی | سهامداران کدام نماد بیشترین سود را دریافت میکنند؟ 147 هزار تن موز در 15 ماه گذشته غیرمجاز وارد شد کاهش تولید و عرضه در بورس کالا باعث افزایش قیمت سیمان شد کاهش بی‌سابقه تعهدات سایپا به 170هزار خودرو آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟| زمان پرداخت 10 درصد باقیمانده سود سهام عدالت توضیح بانک در مورد رقم پاداش نیم میلیاردی اختلاف 11 درصدی قیمت ارز نیمایی و آزاد، رانت‌آفرین است چرا قیمت بیت‌کوین در سه روز اخیر رشد کرد؟ بازار سیمان در دست 15 نفر!/ سلاطین سیمان چه کسانی هستند؟ تداوم تولید «شاهین» در ایام تعطیلات تابستانی ویديوی عجیب از تصویب پاداش 500میلیون تومانی قیمت گوجه‌فرنگی به بیش از 10هزار تومان رسید پیش‌بینی بورس 4 مرداد / اولین روز معاملاتی بورس مثبت خواهد بود؟ تکلیف گرانفروشی ایرلاین‌ها مشخص می‌شود؟ سیگنال‌های مهم برای بورس فردا دوشنبه 4 مرداد | افزایش سرمایه آپ لغو شد! اخلالگر 135میلیاردی بازار مرغ دستگیر شد آزاد سازی سهام عدالت بدون تاثیر در بازار سهام سقوط قیمت مسکن جدی است؟ آیا قیمت مرغ دوباره پرواز می‌کند؟ اجاره خانه دوباره افزایش یافت/ تعطیلات کرونایی به ضرر بازار مسکن تحلیلی بر دلایل رشد امروز قیمت بیت کوین بیت‌کوین 900 دلار بالا رفت/ روز نسبتا سبز بازار بقیه ارزهای مجازی توقف تولید نیسان آبی بعد از نیم قرن / آخرین قیمت نیسان چند است؟ سایپا چقدر خودرو به مردم بدهکار است؟ استارتاپ‌های سلامت؛ میان‌بری از داروخانه تا خانه دستان خالی سهامداران "لازما" از مجمع/مجمع لازما سود نداد تورم 2 رکورد جدید زد هیات مدیره جدید "فتوسا" تعیین شد رشد چراغ خاموش دلار در تعطیلات چرا ایرانی‌ها هر سال فقیرتر می‌شوند؟ سیگنال مهم به صنعت روغن‌سازی / ساوه در بهار به ازای هر سهم چقدر سود محقق کرد؟ 20 نماد با بیشترین بازدهی در تیرماه | عرضه اولیه‌ای با 100 درصد سود آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟ صادرات نفت ایران به چین قطع می‌شود؟ چین از ایران نفت وارد نمی‌کند افزایش 41 درصدی قیمت روغن موتور هیات مدیره "شرنگی" با مصوبه مجمع تغییر کرد چرا مجوزهای زايد کسب و کار حذف نمی‌شود؟ استخدام در یک شرکت خودروسازی جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / لغو افزایش سرمایه آپ روغن خودرو 41درصد گران شد فروش سهام عدالت از چه زمانی آغاز می‌شود؟ "سکارون" املاک تهرانی را می‌فروشد "حفارس" اعضای هیات مدیره را تغییر داد اگر جنگ اقتصادی نبود دلار امروز 5 تومان بود

در حال بارگیری...