تولید فولاد ایران در دوره کرونا افزایش یافت

تولید فولاد ایران در دوره کرونا افزایش یافت

انجمن جهانی فولاد اعلام کرد، ایران دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد در جهان است که با تولید 30.6 میلیون تن توانست جزء سه کشوری باشد که در دوره همه‌گیری کرونا تولید سالانه خود را افزایش دادند.

به گزارش بورس نیوز، انجمن جهانی فولاد اعلام کرد، ایران دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد در جهان است که با تولید 30.6 میلیون تن توانست جزء سه کشوری باشد که در دوره همه‌گیری کرونا تولید سالانه خود را افزایش دادند.

طبق آخرین داده‌های این انجمن جهانی، تولید فولاد در جهان در سال 2022 به 1878 میلیون تن رسید، کمی بیشتر از تولید پیش از همه‌گیری کویید 19 که 1875 میلیون تن در سال 2019 بود.

بر این اساس تولید فولاد درمقایسه با سال بعد از همه‌گیری کاهش قابل‌توجهی داشت، در آن زمان تولید فولاد به 1960 میلیون تن در سال رسیده بود تا با کاهش 4.2 درصدی درمقایسه با سال گذشته بزرگترین کاهش از سال 2009 و قبل از آن 1991، رقم خورده باشد.

در دوره کرونا بسیاری از تولیدکنندگان برتر فولاد جهان تولیدشان را کاهش دادند و فقط سه کشور از پانزده کشور برتر یعنی هند، ایران و اندونزی تولید سالانه خود را افزایش دادند.

همچنین بسیاری از دیگر کشور‌های تولیدکننده برتر فولاد، شاهد کاهش تولید سالانه بیش از 5 درصد بوده‌اند و تولید ترکیه، ایتالیا، تایوان و ویتنام همگی کاهش دو رقمی را تجربه کرد.

فولاد یکی از اجزای بسیار مهم و حیاتی اقتصاد و صنعت مدرن است. فولاد برای ساخت و ساز، خودرو‌ها و بسیاری از لوازم و زیرساخت‌های دیگر که در زندگی روزمره ما استفاده می‌شود، ضروری است.

آخرین اخبار بورس و اقتصاد