فروش اموال منقول 4 برابر شد/ کمک 1500 میلیاردی اموال تملیکی به تولید

فروش اموال منقول 4 برابر شد/ کمک 1500 میلیاردی اموال تملیکی به تولید

برنامه گردهمایی تخصصی دبیران کمیسیون‌های برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان‌های سراسر کشور از طریق ویدیو کنفرانس با حضور مدیرعامل سازمان اموال تملیکی و نماینده قوه قضاییه در جهت بیان مسايل مرتبط با سازمان اموال تملیکی در محل ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از شادا، محمدعلی افتخاری مدیرعامل سازمان اموال تملیکی ضمن تاکید بر افزایش هم‌افزایی و تعاملات سازنده با دبیران ستاد مبارزه با قاچاق کل کشور، در 19 بند به ارايه موضوعات مرتبط با سازمان اموال تملیکی پرداخت.

افتخاری با تاکید بر اهمیت موضوع اطلاع‌رسانی گسترده و شفاف‌سازی اظهار کرد: خوشبختانه سازمان اموال تملیکی توانسته در بخش تولید و انتشار اخبار موثر ملی و استانی در میان دستگاه‌های وزارت اقتصاد و سازمان‌های تابعه طی سه ماه گذشته رتبه اول را کسب کند که در همین راستا تقاضا می‌شود مدیریت های استانی اموال تملیکی در به روزرسانی اطلاعات تعامل بیشتری داشته باشند.

وی عنوان کرد:‌ سازمان اموال تملیکی همچنان در حال مرتفع‌سازی ابتدایی‌ترین مسايل بوده زیرا قوانین و مقررات آن از سال 1371 هیچگونه تغییری نداشته؛ در راستای حل این مساله، در فروردین ماه سال جاری اولین لایحه مربوط به ایجاد تغییر در قوانین،  تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

رییس سازمان اموال تملیکی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: طبق قوانین مبارزه با قاچاق کالا و ارز از سال 1392 ، کاشفین کالای قاچاق موظف هستند کالاهای قاچاق دارای صاحب را بلافاصله پس از کشف همراه با صورتجلسه درب انبارهای سازمان اموال تملیکی تحویل دهند اما  این در حالی است که ساختار و زیرساخت‌های گمرکی به این سازمان داده نشده و تنها وظیفه نگهداری و تعیین تکلیف این قبیل کالاها بود که  بر عهده سازمان اموال تملیکی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از اقدامات سازمان در حوزه کالاهای متروکه است اظهار کرد: فعالیت‌های سازمان مختص به حوزه قاچاق نیست، تعیین تکلیف 4 هزار کانتینر کالای رسوبی در هرمزگان مبین این موضوع است اقدامات ویژه‌ای در بخش کالاهای متروکه صورت گرفته است.

افتخاری اظهار کرد: سال گذشته حدود 6 هزار میلیارد تومان کالا تعیین تکلیف شد که نسبت به سال 98 رشد 300 درصدی داشت. همچنین 2700 میلیارد تومان کالا استرداد و 1500 میلیارد تومان به صاحبان کالا و تولید اعاده شد.

وی ضمن خواستار دریافت کمک‌های مالی به سازمان از سوی نهادهای مربوطه عنوان کرد: سود عملیاتی در سال گذشته 79 میلیارد تومان بوده که این میزان سود می‌توانست حدود 90 درصد زیان انباشته سازمان را جبران کند اما از آنجایی که 50 درصد آن باید به حساب خزانه دولت واریز می‌شد امکان جبران زیان وجود نداشت.

افتخاری که در خرداد ماه سال جاری طی ابلاغی اعلام کرد سیگار و پوشاک قاچاق دارای حکم قطعی امحاء می‌شود، در این نشست نیز از برنامه ریزی و تلاش برای پایان دادن به فروش مذاکره‌ای در بخش کالای قاچاق خبر داد و گفت: فروش مذاکره‌ای در بخش کالاهای متروکه به منظور حمایت از بخش تولید ادامه خواهد داشت؛ همانطور که به‌تازگی هفت میلیارد تومان کالا مربوط به ربات‌های مخزن‌ساز CNG به خط تولید بازگشت؛ اما فروش مذاکره‌ای در بخش قاچاق به علت هدفمند نبودن و ایجاد تالی فاسد جایز نیست.

در ادامه سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور و نماینده قوه قضاییه در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در دوره مدیریت جناب آقای افتخاری اظهار کرد: مبارزه با پدیده شوم قاچاق مراحل گوناگون و متنوعی دارد که آخرین حلقه و مرحله آن به سازمان موال تملیکی باز می گردد که باید از زمان کشف تا تعیین تکلیف نهایی کالای قاچاق یک سیستم وجود داشته باشد تا دستگاه های نظارتی در اسرع وقت و بصورت شفاف بتوانند وضعیت پرونده ها را ملاحظه و پیگیری

نماینده قوه قضايیه با تاکید بر این که صدور بموقع آرای قطعی پرونده های تملیکی باعث کاهش انباشت کالا در انبارهای اموال تملیکی می شود گفت: قوه قضاییه و دادستان‌های استانی آمادگی هر گونه همکاری با سازمان اموال تملیکی برای تسریع در امور و رفع مشکلات پیش روی این سازمان را دارند.

همچنین در این نشست دبیر کمیسیون‌ برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان‌ فارس خاطرنشان کرد: انبار مناسب و استاندارد برای نگهداری کالا به‌ویژه کالاهای سریع‌الفساد وجود ندارد. انبارهای موجود فاقد زیرساخت و امکاناتی از جمله قفسه‌بندی حفاظتی و دوربین‌های مدار بسته هستند. همچنین عمده انبارهای اموال تملیکی استیجاری بوده که هزینه‌های زیادی را به بار می‌آورد.

وی افزود: کمبود ساختمان اداری، تجهیزات اداری و وسیله نقلیه و همچنین تعریف نشدن پست انباردار در چارت سازمانی و استفاده از نیروهای روزمزد از دیگر مشکلات اموال تملیکی این استان است. ناکارآمدی سیستم‌های اداری نیز موجب شده که رصد وضعیت تعیین تکلیف کالا در مراحل مختلف امکان پذیر نباشد.

local_offerبرچسب‌ها:
اولین نرخ بازار متشکل ارزی امروز 23 آذر ماه

اولین نرخ بازار متشکل ارزی امروز 23 آذر ماه

قیمت ارز در بازار متشکل ارزی امروز اعلام و بر این اساس رقم 25 هزار و 600 تومان برای نرخ دلار تعیین شد، همچنین دلار در سامانه سنا نیز 25 هزار و 856 تومان معامله می‌‌‌شود.

TejaratNews.com/

نرخ ارز بازار متشکل ارزی 26 ماه آبان

اولین نرخ بازار متشکل ارزی امروز 16 آذر ماه

اولین نرخ بازار متشکل ارزی امروز 16 آذر ماه

قیمت ارز در بازار متشکل ارزی امروز اعلام و بر این اساس رقم 25 هزار و 350 تومان برای نرخ دلار تعیین شد، همچنین دلار در سامانه سنا نیز 25 هزار و 603 تومان معامله می‌‌‌شود.

TejaratNews.com/

دومین نرخ ارز بازار متشکل ارزی 26 ماه آبان

اولین نرخ بازار متشکل ارزی امروز 12 آذر ماه

اولین نرخ بازار متشکل ارزی امروز 12 آذر ماه

قیمت ارز در بازار متشکل ارزی امروز اعلام و بر این اساس رقم 24 هزار و 727 تومان برای نرخ دلار تعیین شد، همچنین دلار در سامانه سنا نیز 24 هزار و 974 تومان معامله می‌‌‌شود.

TejaratNews.com/

اولین نرخ ارز بازار متشکل ارزی امروز 27 ماه آبان

اولین نرخ بازار متشکل ارزی امروز 24 آذر ماه

اولین نرخ بازار متشکل ارزی امروز 24 آذر ماه

قیمت ارز در بازار متشکل ارزی امروز اعلام و بر این اساس رقم 25 هزار و 509 تومان برای نرخ دلار تعیین شد، همچنین دلار در سامانه سنا نیز 25 هزار و 764 تومان معامله می‌‌‌شود.

TejaratNews.com/

آخرین خبر از بازار متشکل ارزی / نرخ ارز بازار متشکل دستوری شد؟

پیش‌بینی هفتگی بورس / با کاهش قیمت ارز بازار سهام رشد می‌کند

پیش‌بینی هفتگی بورس / با کاهش قیمت ارز بازار سهام رشد می‌کند

در دو هفته گذشته شاخص کل بازار سرمایه از کانال حمایتی یک میلیون و 500 هزار واحدی عبور و به سمت کانال‌های پایین‌تر حرکت کرد. امروز هم شاخص کل، وارد کانال یک میلیون و 288 هزار واحدی شد.

TejaratNews.com/
کاهش منابع ارزی دلیل افزایش نرخ ارز/ بازار سرمایه امن‌ترین گزینه برای سرمایه‌گذاری

کاهش منابع ارزی دلیل افزایش نرخ ارز/ بازار سرمایه امن‌ترین گزینه ب...

یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است که دولت توان کنترل بازار ارز را ندارد چراکه منابع ارزی به شدت کاهش پیدا کرده و با هجوم مردم به سمت بازار ارز، تورم نیز بیشتر شده...

EghtesadOnline.com/
5 پیشنهاد شاکری برای آینده بازار ارز/ بازار آتی ارز تشکیل شود؛ نظارت بر صرافی‌ها تغییر کند

5 پیشنهاد شاکری برای آینده بازار ارز/ بازار آتی ارز تشکیل شود؛ نظا...

مجیدشاکری ضمن ارايه 5 پیشنهاد برای آینده بازار ارز تاکید کرد که داشتن یک بازار ارز آتى تا چه حد نه فقط برای تنظیم انتظارات سفته بازانه بلکه براى تنظیم انتظارات در بازار درهم صادراتى موثر است. دلیلی ند...

TasnimNews.com/
سیگنال‌های خطرناک برای بازار ارز / 2 آمار تجاری که گرانی دلار را محتمل کرد / ارز بازار گران می‌شود؟

سیگنال‌های خطرناک برای بازار ارز / 2 آمار تجاری که گرانی دلار را م...

همزمان با افت صادرات غیرنفتی ایران، وزیر اقتصاد هم آمار نگران‌کننده‌ای از وضعیت برگشت دلارهای صادراتی داده است. با کاهش ارزهای ناشی از صادرات، برخی از کارشناسان و فعالان بازار نگران هستند که این عامل ...

TejaratNews.com/
مقابله با فعالیت‌های زیرزمینی در بازار ارز/ بازار به تعادل رسید

مقابله با فعالیت‌های زیرزمینی در بازار ارز/ بازار به تعادل رسید

ولی‌الله سیف درباره وضعیت بازار ارز اظهار داشت: در چند روز اخیر وضعیت نسبتا متعادلی را در رابطه با بازار ارز داشتیم و به نظر می‌رسد با این تعادل، شرایط مناسب و متعادلی ایجاد شده است.

Sena.ir/
رونمایی از کتاب پوشش نوسانات نرخ ارز ، بازار قراردادهای آتی

رونمایی از کتاب پوشش نوسانات نرخ ارز ، بازار قراردادهای آتی

روز یکشنبه 20 تیر ماه در اولین روز برپایی نهمین نمایشگاه بین المللی بورس، با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی و مدیرعامل بورس کالای ایران در محل غرفه بورس کالا از ...

Sena.ir/
بورس ارز بازار آن را رسمی و شفاف می‌کند/ کشف واقعی نرخ ارز

بورس ارز بازار آن را رسمی و شفاف می‌کند/ کشف واقعی نرخ ارز

بورس ارز باعث ایجاد شفافیت در کشف قیمت ریال در برابر ارزهای خارجی می شود که وزرات اقتصاد و اموردارایی این موضوع را تایید کرد اما ريیس سابق بانک مرکزی به دلیل برخی نگرانی ها در اجرای سیاست‌های بانکی با...

Sena.ir/
پیش‌بینی بورس هفته اول مرداد از نگاه کارشناسان بازار سرمایه جهش فروش و سود و رشد تولید لاستیک بارز در چهار ماهه ابتدایی سال 1400 قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در معاملات خارجی صعود کرد؛ در معاملات پشت ... روبرویی سیگنال‌های منفی و مثبت / تکلیف دلار در روزهای پایانی دولت چیست؟ جهش فروش و سود و رشد تولید لاستیک بارز در چهار ماهه ابتدایی سال 1400 بازار سیمان در قبضه 30 نفر! حداقل هزینه معیشت کارگری چقدر است؟ هزینه سرسام‌آور اجاره ویلا در شمال کشور! چرا بورس در یک ماه گذشته رشد کرد؟ / سیاست‌های دولت جدید درباره بورس چه خواهد بود؟ افزایش قیمت تخم مرغ در راه است؟ بورس در هفته آخر تیر/ پنجمین هفته مثبت بورس با طعم خروج پول حقیقی‌ها رشد دوباره بیت کوین در معاملات امروز/ روز سبز و قرمز ارزهای مجازی تخم مرغ گران می‌شود؟ هشدار دامداران درباره کمبود شدید دام آمار بارش‌ها هم محرمانه شد! / مشکل خوزستان قابل حل است؟ واردات برنج ممنوع شد تورم تیرماه از مرز 44درصد عبور کرد بازگشت رشد به بورس در تیرماه تحت تاثیر چه عواملی رخ داد؟ سه محصول جدید سایپا وارد بازار می‌شود لزومی ندارد همه اقشار از هواپیما استفاده کنند چه خبر از کریپتولند؟ | بازپرس پرونده چه گفت؟ اتفاق عجیب در بازار مسکن / هزینه وام مسکن تغییری نداشته است! قدرت نمایی بازار بدهی تحلیل تکنیکال و بنیادی وتوشه | هدف اول قیمتی وتوشه کجاست؟ قیمت دلار و یورو اعلام شد/نرخ ارز صرافی ملی امروز 1400/5/1 کاهش نرخ بیکاری در استان تهران شاسی بلند جدید فولکس واگن رونمایی شد سود عرضه اولیه سپید کی و چگونه پرداخت می شود؟ پیش فروش مسکن در بورس کالا تایید شد رشد بیش از 12 درصدی بورس / بازارهای طلا و ارز به کدام سمت رفتند؟ فروش 90 میلیارد تومانی "بوعلی" در رینگ نقره‌ای قیمت جدید محصولات ایران خودرو در بازار آزاد اعلام شد ورود نقدینگی به صندوق‌ها، مجددا معکوس شد! تحلیل تکنیکال و بنیادی غدیس | روند صعودی تا کجا ادامه خواهد داشت؟ دومینوی خروج نقدینگی به 9 همت رسید «ایرالکو» درآمد 820 میلیاردی را زد سیگنال فروش در بازار طلا! / آخرین پیش‌بینی‌ها از قیمت طلا آخرین قیمت طلا پیش از امروز اول مرداد / پیش‌بینی‌ها در بازار طلا چگونه است؟ زمان عرضه اولیه وهامون کی است؟ مسکن به بورس می‌رود؟ وقفه در بازگشت نرخ دلار به کانال 23هزار تومان بورس فردا تعطیل است؟ / اولین روز کاری بورس کی است؟ پراید جدید در راه بازار / اعلام مشخصات و قیمت احتمالی آن آخرین قیمت دلار پیش از امروز اول مرداد / پیش‌بینی‌ها از بازار دلار چیست؟ قیمت مسکن در شرق تهران / افسریه ارزان‌تر است یا پیروزی؟ مرغ 100 هزار تومانی در راه است؟ واردات برق از سه کشور/ مشکل خاموشی‌ها حل شد؟ رشد 31 درصدی هزینه‌ زندگی/ هزینه مسکن در تهران، یک سوم درآمد خانوار اجاره مسکن غرب تهران؛ کدام مناطق ارزان شد؟ چالش تعطیلات کرونایی برای برندگان قرعه‌کشی سایپا

در حال بارگیری...