کلید "شپلی" به هیات‌مدیره تحویل داده شد

کلید "شپلی" به هیات‌مدیره تحویل داده شد

تلاش و خون‌دل خوردن‌های به‌حق سهامداران مظلوم

به گزارش بورس نیوز، شرکت پلی اکریل اصفهان که تنها تولیدکننده محصول استراتژیک صنعت نساجی در کشور یعنی اکریلیک است، از سال 83 با واگذاری غیراصولی دچار مشکلات عدیده‌ای شد.

این شرکت در سال94 با سوء مدیریت صورت گرفته تعطیل شد و در تابستان سال 95 در اجرای بند "ج" ماده 2 قانون حمایت صنعتی و جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌های کشور تحت حمایت و نظارت هیات حمایت از صنایع قرار گرفت و با حمایت مالی دولت از سال 1396، تولید شرکت به‌صورت محدود شروع به کارکرده و کلیه امورات اجرایی شرکت شامل تامین مواد اولیه، فروش محصولات، امور حقوقی له یا علیه شرکت نیز در اختیار هیات اجرایی مستقر در شرکت منصوب هیات حمایت از صنایع قرار می‌گیرد.

درحالی‌که ماهیت و حضور هیات حمایت از صنایع در شرکت‌ها به‌صورت موقت است؛ اما این روند در شرکت پلی اکریل بسیار طولانی شد و به مدت 5 سال طول کشید.

پس از اقدامات دادستانی و شورای تامین استان اصفهان، درنهایت شرایط برگزاری مجمع عمومی این شرکت با دستور مقام محترم قضايی مربوطه فراهم‌شده و در تاریخ سوم دی‌ماه 1399 هیات مدیره منتخب مجمع انتخاب می‌شود که هیات مدیره مذکور نیز بلافاصله اقدامات و مکاتبات لازم را جهت اعلام آمادگی تحویل کارخانه‌ها به هیات حمایت از صنایع اعلام می‌کند و درنهایت هیات حمایت از صنایع طی مصوبه به شماره 447 مورخ 29 فروردین 1400 بر اساس شرایط قانون حمایت صنعتی و با تایید استاندار اصفهان طی نامه شماره 1240 مورخ اول اردیبهشت 1400 به‌ضمیمه مصوبه شورای تامین استان اصفهان و همچنین نامه مجمع نمایندگان اصفهان مجلس شورای اسلامی تصویب می‌نماید و فرآیند زمان‌بندی نحوه تحویل نیز مشخص و ابلاغ می‌شود.

درحالی‌که بیش از 40 هزار سهامدار خرد شرکت امیدوار به رفع مشکلات و درنهایت جبران ضرر و زیان‌های ناشی از عدم رشد قیمتی سهام خود طی چند سال و همین‌طور شروع تحولات بنیادی شرکت بر اساس برنامه‌های رسمی اعلامی هیات مدیره و همچنین تعهد کتبی ایشان نزد دادستانی اصفهان بودند، معاونت نظارت و بازرسی امور تولید و توسعه سازمان بازرسی کل کشور نامه‌ای را به هیات حمایت از صنایع در خصوص توقف فرآیند تحویل کارخانه‌های شرکت پلی اکریل ایران برخلاف مصوبه هیات به شماره 447 مورخ 29 فروردین 1400 ارسال کرد و آب سردی بر پیکر سهامداران خسته این شرکت ریخت.

پس‌ازاین موضوع، بورس نیوز که از ماه‌های گذشته در راستای رسالت خبری خود و بنا به درخواست مکرر و به‌حق سهامداران موضوع تحویل شرکت "شپلی" از هیيت حمات از صنایع به هیات مدیره "شپلی" را پیگیری می‌کرد تا بتواند در این راستا مانع تضییع حق 40 هزار سهامدار این شرکت شود به پیگیری‌های خود دراین‌باره تا حصول نتیجه ادامه داد.

سرانجام پیگیری‌های مکرر بورس نیوز از مسيولان مربوطه و تلاش و خون‌دل خوردن‌های به‌حق سهامداران مظلوم "شپلی" به بار نشست و امروز با حضور نمایندگان دادستانی، سازمان برنامه‌وبودجه و نیروی انتظامی "شپلی" تحویل هیات مدیره این شرکت شد تا فصل جدیدی از فعالیت این کارخانه مهم و قدیمی رقم بخورد.


  • بیشتر بخوانید:

مستندات «پرداخت» برابر با تحویل کلید پلی‌اکریل/ هیات‌حمایت، دادستانی در انتظار پرداخت مطالبات و دیون!

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

توضیحات ريیس کل بانک مرکزی درباره بازار سرمایه

BourseNews.ir/
پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه درباره روند بازار هفته دوم خرداد 1400

پیش‌بینی بورس هفتگی بازار سرمایه / نظر کارشناسان بازار سرمایه دربا...

در اواخر هفته گذشته بازار سهام روندی متعادل و مثبت را داشت و شاخص کل به محدوده یک میلیون و 109 هزار واحد رسید. باید دید بازار سرمایه در هفته آینده از نگاه کارشناسان بازار سرمایه چه روندی را می‌گذراند؟

TejaratNews.com/

5 پیش‌بینی کارشناسان بازار سرمایه از بورس هفته آخر تیر ماه

پیش‌بینی کارشناسان بازار سرمایه از بورس هفته سوم تیر ماه

بورس در هفته اول خرداد/ سبزشدن بازار سرمایه با اعلام اسامی کاندیداهای ریاست جمهوری

بورس در هفته اول خرداد/ سبزشدن بازار سرمایه با اعلام اسامی کاندیدا...

بورس در هفته اول خرداد با اینکه در 2 روز پایانی هفته سبزپوش بود، اما کاهش شاخص کل و شاخص کل هموزن در کل هفته نشان داد، تغییر روند بورس هنوز رخ نداده است.

FarsNews.ir/
صدور مجوز کارگزاری جدید بورس/ تدوین اساسنامه صندوق‌های سرمایه‌گذاری اهرمی

صدور مجوز کارگزاری جدید بورس/ تدوین اساسنامه صندوق‌های سرمایه‌گذار...

هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار، مجوز تاسیس و فعالیت شرکت کارگزاری را مصوب کرد؛ همچنین به تصویب نسخه اولیه اساسنامه و امیدنامه «صندوق‌های سرمایه­‌گذاری اهرمی» و دستورالعمل نحوه صدور مجوز عرضه عم...

FarsNews.ir/

ویژگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری کارگزاری مفید

چاله های قانونی بازار سرمایه و بی خیالی آقایان

چاله های قانونی بازار سرمایه و بی خیالی آقایان

گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به ثبت نام های بی ثمر در سجام و شرکت هایی که برای سپرده گذاری مرکزی تره هم خرد نمی کنند و...

BourseNews.ir/
واریز 2 هزار میلیارد تومانی به صندوق تثبیت بازار سرمایه

واریز 2 هزار میلیارد تومانی به صندوق تثبیت بازار سرمایه

عضو هیات‌مدیره سازمان بورس گفت: بورس در سال 99 منابع مالی خوبی را به دست آورد اما نتوانست چندان به زیر ساخت‌ها اختصاص دهد و در راستای کمک به سهامداران، 2 هزار میلیارد تومان به صندوق تثبیت واریز کرد.

TejaratNews.com/
ممنوعیت ارايه تسهیلات به شرکت‌های کارگزاری پس از 17 سال لغو شد

ممنوعیت ارايه تسهیلات به شرکت‌های کارگزاری پس از 17 سال لغو شد

بانک مرکزی بخشنامه اعطای تسهیلات به شرکت‌های کارگزاری، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و هلدینگ را برای اجرا به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

TejaratNews.com/
بررسی چشم‌انداز بازار سرمایه در کمیسیون برنامه و بودجه

بررسی چشم‌انداز بازار سرمایه در کمیسیون برنامه و بودجه

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از بررسی چشم‌انداز بازار سرمایه و وضعیت اقتصادی با حضور برخی مسيولان مربوطه در جلسه این کمیسیون خبر داد.

TejaratNews.com/
انتخابات ریاست‌جمهوری و برجام؛ دو مولفه اثرگذار بر بازار سرمایه

انتخابات ریاست‌جمهوری و برجام؛ دو مولفه اثرگذار بر بازار سرمایه

بازار سرمایه در سال 99 با فراز و نشیب‌های زیادی مواجه شد. مجموعه عوامل بسیاری در این فراز و نشیب اثرگذار بودند و میتوان گفت در بسیاری از موارد، به بازار سهام...

EghtesadOnline.com/
چشم انداز مثبت بازار سرمایه در بلند مدت

چشم انداز مثبت بازار سرمایه در بلند مدت

بورستهران - ایرنا - رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: چشم انداز بازار سرمایه در بلند مدت همیشه مثبت بوده است و آمارهای جدید هم نشانگر آن است که اقتصاد کشور از رکود خارج شده و سوددهی و بازدهی شرکت ه...

Irna.ir/
پنجره واحد خدمات بازار سرمایه رونمایی شد

پنجره واحد خدمات بازار سرمایه رونمایی شد

بورستهران- ایرنا- پنجره واحد خدمات بازار سرمایه با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس سازمان بورس و اوراق بهادار رونمایی شد.

Irna.ir/
صندوق پیشتاز کارگزاری مفید در رتبه اول صندوق‌های سهامی بازار سرمایه

صندوق پیشتاز کارگزاری مفید در رتبه اول صندوق‌های سهامی بازار سرمای...

بر اساس آخرین پایش عملکرد صندوق‌های سرمایه گذاری تا ابتدای خرداد 1400 صندوق پیشتاز مفید بهترین عملکرد را در میان صندوق‌های سهامی داشته است.

BourseNews.ir/
گروکشی سود سهامداران عدالت از سوی دو شرکت سرمایه‌پذیر پاداش 500میلیونی جزو کمترین پاداش‌‎ها است! تورم نقطه‌ای 62 درصدی هتل و رستوران‌ها قیمت لحظه‌ای دلار و یورو در بازار + قیمت انواع سکه | دلار در انتظار پایان دولت تدبیر و امید برق دوباره قطع می‌شود؟ نگاهی به اخبار رمزارز‌ها 1400/05/03 جزییات تقسیم سود 7 نماد بورسی | سهامداران کدام نماد بیشترین سود را دریافت میکنند؟ 147 هزار تن موز در 15 ماه گذشته غیرمجاز وارد شد کاهش تولید و عرضه در بورس کالا باعث افزایش قیمت سیمان شد کاهش بی‌سابقه تعهدات سایپا به 170هزار خودرو آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟| زمان پرداخت 10 درصد باقیمانده سود سهام عدالت توضیح بانک در مورد رقم پاداش نیم میلیاردی اختلاف 11 درصدی قیمت ارز نیمایی و آزاد، رانت‌آفرین است چرا قیمت بیت‌کوین در سه روز اخیر رشد کرد؟ بازار سیمان در دست 15 نفر!/ سلاطین سیمان چه کسانی هستند؟ تداوم تولید «شاهین» در ایام تعطیلات تابستانی ویديوی عجیب از تصویب پاداش 500میلیون تومانی قیمت گوجه‌فرنگی به بیش از 10هزار تومان رسید پیش‌بینی بورس 4 مرداد / اولین روز معاملاتی بورس مثبت خواهد بود؟ تکلیف گرانفروشی ایرلاین‌ها مشخص می‌شود؟ سیگنال‌های مهم برای بورس فردا دوشنبه 4 مرداد | افزایش سرمایه آپ لغو شد! اخلالگر 135میلیاردی بازار مرغ دستگیر شد آزاد سازی سهام عدالت بدون تاثیر در بازار سهام سقوط قیمت مسکن جدی است؟ آیا قیمت مرغ دوباره پرواز می‌کند؟ اجاره خانه دوباره افزایش یافت/ تعطیلات کرونایی به ضرر بازار مسکن تحلیلی بر دلایل رشد امروز قیمت بیت کوین بیت‌کوین 900 دلار بالا رفت/ روز نسبتا سبز بازار بقیه ارزهای مجازی توقف تولید نیسان آبی بعد از نیم قرن / آخرین قیمت نیسان چند است؟ سایپا چقدر خودرو به مردم بدهکار است؟ استارتاپ‌های سلامت؛ میان‌بری از داروخانه تا خانه دستان خالی سهامداران "لازما" از مجمع/مجمع لازما سود نداد تورم 2 رکورد جدید زد هیات مدیره جدید "فتوسا" تعیین شد رشد چراغ خاموش دلار در تعطیلات چرا ایرانی‌ها هر سال فقیرتر می‌شوند؟ سیگنال مهم به صنعت روغن‌سازی / ساوه در بهار به ازای هر سهم چقدر سود محقق کرد؟ 20 نماد با بیشترین بازدهی در تیرماه | عرضه اولیه‌ای با 100 درصد سود آغاز فروش سهام عدالت چه زمانی است؟ صادرات نفت ایران به چین قطع می‌شود؟ چین از ایران نفت وارد نمی‌کند افزایش 41 درصدی قیمت روغن موتور هیات مدیره "شرنگی" با مصوبه مجمع تغییر کرد چرا مجوزهای زايد کسب و کار حذف نمی‌شود؟ استخدام در یک شرکت خودروسازی جزيیاتی از افزایش سرمایه چند شرکت بورسی / لغو افزایش سرمایه آپ روغن خودرو 41درصد گران شد فروش سهام عدالت از چه زمانی آغاز می‌شود؟ "سکارون" املاک تهرانی را می‌فروشد "حفارس" اعضای هیات مدیره را تغییر داد

در حال بارگیری...