صندوق های سرمایه گذاری مختلط گزینه ای جذاب برای این روزها

صندوق های سرمایه گذاری مختلط گزینه ای جذاب برای این روزها

افزایش لجام گسیخته تورم، کاهش ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم باعث شده که افراد بیش از هر زمان دیگری برای حفظ ارزش پول خود به سرمایه‎گذاری روی بیاورند.

به گزارش بورس نیوز، افزایش لجام گسیخته تورم، کاهش ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم باعث شده که افراد بیش از هر زمان دیگری برای حفظ ارزش پول خود به سرمایه‎گذاری روی بیاورند.

سرمایه‌گذاری غیرمستقیم یکی از روش‎هایی است که همواره به سهامداران جدیدالورود به بازار سرمایه و به ویژه افراد با سطح آگاهی مالی کمتر و سرمایه‎های خرد توصیه می‌شود.

به منظور تنوع‎بخشی در گزینه‎های سرمایه‎گذاری غیرمستقیم و سهولت در ورود افراد با سلیقه‎ها و سطح ریسک‌پذیری متفاوت به این روش، امکان سرمایه‎گذاری در صندوق‎های سرمایه‎گذاری سهامی، درآمد ثبات و مختلط فراهم شده است. با توجه به اینکه در صندوق مختلط حداقل 40 درصد و حداکثر 60 درصد در سهام و یا اوراق است این نوع صدوق را می‌توان حد وسط دو نوع صندوق درآمد ثابت و سهامی دانست و همین مساله باعث شده که صندوق مختلط برای افراد متعادل در ریسک‌پذیری گزینه مناسبی محسوب شود.

مدیریت حرفه‌ای دارایی‌ها، کاهش ریسک سرمایه گذاری و نقدشوندگی بالا از جذابیت‎های سرمایه‎گذاری در صندوق‏های سرمایه‎گذاری است و با توجه به میانه‎رو بودن صندوق‎های‎ مختلط می‎توان این نوع صندوق‎ها را یکی از پرطرفدارترین گزینه‎های سرمایه‎گذاری غیر مستقیم دانست. با این حال برخلاف جذابیت سرمایه‏گذاری در صندوق‏ها شاهد بوده‏ایم در سال‏های اخیر قیمت واحد‌های اکثر صندوق‌ها با افزایش رو به رو شده و این مساله باعث می‌شود که افراد با سطح سرمایه پایین‎تر به راحتی امکان ورود به صندوق‏ها را نداشته باشند.

برای رفع چنین چالشی از پیش روی سرمایه گذاران، شرکت سبدگردان کاریزما به عنوان نخستین شرکت سبدگردانی خصوصی در بازار سرمایه برای سهولت سرمایه گذاری توسط سرمایه گذاران خرد اقدام به تجزیه واحد‌های صندوق سرمایه گذاری مختلط کاریزما از 1 به 100 و تغییر ارزش اسمی هر واحد از 1،000،000 ریال به 10،000 ریال کرده است. پیش از این نیز شاهد بوده ایم که مدیران کاریزما برای رفع چنین چالش‌هایی در مسیر سرمایه گذاری غیرمستقیم و به علاوه ترغیب به سرمایه گذاری با مبالغ خرد نظیر چنین اقداماتی را انجام داده‌اند.

عزت الله طیبی، مدیرعامل شرکت سبدگردان کاریزما در خصوص تجزیه واحد‌های صندوق سرمایه گذاری مختلط کاریزما اظهار کرد: برای سهولت در سرمایه گذاری افراد با سرمایه‌های خرد و به علاوه ترغیب افراد به سرمایه گذاری غیرمستقیم در نظر گرفته شده است که واحد‌های صندوق سرمایه گذاری مختلط کاریزما از 1 به 100 تجزیه شده و ارزش اسمی هر واحد نیز از 1،000،000 ریال به 10،000 ریال تغییر پیدا کند.»

مدیرعامل شرکت سبدگردان کاریزما ادامه داد: «با توجه به تخصیص 40 تا 60 درصد از دارایی صندوق مختلط کاریزما در ابزار‌های با درآمد ثابت و بدون ریسک محقق شدن سودی بالاتر از نرخ تورم برای سرمایه گذاران در میان مدت یکی از مزیت‌های صندوق سرمایه گذاری مختلط کاریزما محسوب می‌شود همچنین عملکرد گذشته سایر صندوق‌های کاریزما نیز می‌تواند ضامن کسب سود مطلوب این صندوق در افق میان مدت و بلند مدت برای سرمایه گذاران باشد.»

برای اطلاع بیشتر از صندوق سرمایه گذاری مختلط کاریزما به این لینک مراجعه کنید.

سهام شناور آزاد شرکتهای بورسی و فرابورسی برای دوره یکساله منتهی به 6 ماهه نخست سال منتشر شد شاخص بورس هفته گذشته چقدر بازدهی داشت؟ خبری از گرانی بنزین نیست آغاز پیش فروش عادی ایران خودرو از امروز نرخ سود وام مسکن به 21٫5 درصد رسید قطار افزایش سرمایه در مجمع به " پکویر " رسید نرخ ارز صرافی ملی امروز پنجشنبه 29 مهر اوراق فروشی، فشار فروش بورس را بالا می‌برد در مجمع شستا چه گذشت؟ / شستا چقدر سود تقسیم کرد؟ اصلاح قیمت مرغ در راستای افزایش نرخ مولفه‌های تولید " ولراز " از رهن یک دستگاه آپارتمان گفت خرید بیت کوین در کمترین زمان با ایرانیکارت " وتوسم " سهام " وبانک " را واگذار کرد سود کارگزاری‌های چقدر است؟ " تپکو " بالاخره قرارداد فروش افشا کرد درس عبرت از دخالت چینی در بازار مسکن پتروشیمی‌ها، نوار بهداشتی را گران کردند! بخش خصوصی مشکل برق را حل می‌کند؟ / برق گران می‌شود؟ " کلوند" کاشی‌های کف را 20 درصد گران کرد عرضه‌های دلار جنب کوچه "ارباب جمشید" 200 کیسه پول زیر آوار شعبه بانک مرکزی عراق قیمت رهن کامل آپارتمان در مناطق 7 و 12 تهران تولیدکنندگان تایر 48 ساعته مستندات ارايه کنند قیمت مرغ برای مصرف کننده: کیلویی 31هزار تومان راغفر: با حذف ارز 4200 تومانی آبان 98 تکرار می‌شود جزيیات دقیق ثبت‌نام در جهش مسکن + لینک‌های دسترسی پرکشیدن کالاهای اساسی از سفره‌ی مستمری‌بگیران قیمت تایر افزایش می‌یابد؟ معاملات الگوریتمی، چاقوی دولبه برای بورس شرایط جدید پیش فروش محصولات ایران خودرو اعلام شد بنزین گران نمی‌شود/ 3000 تومان قیمت واقعی بنزین است؟ قیمت خودروهای کارکرده نیم میلیاردی در بازار / پژو 2008 کارکده 790 میلیون تومان عربستان در این بازار مهم نفتی جایگزین ایران شد تخفیف بیمه شخص ثالث خودرو منتقل می‌شود؟ قیمت سکه تمام طرح قدیم به 11300000 تومان رسید/ قیمت دلار و یورو امروز 1400/7/28 پرواز ارز‌های دیجیتال با پرچمداری بیت‌کوین فملی 156 درصد سود بیشتری ساخت کارشناسان می‌گویند نفت به 200 دلار هم می‌رسد شرایط نامطمين بازار سکه / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه 29 مهر بورس‌بازها منتظر اقدامات تیم مدیریتی جدید هستند 10 هزار ثبت نام موفق در سامانه تقاضای مسکن کلاهی برای بورس 3 پیش‌بینی کارشناسان از آینده بورس / کدام گروه‌ها رشد بیشتری دارند؟ «وملل» تبدیل به بانک می‌شود بیت کوین به مرز 64 هزار و 500 دلار رسید صادرات گوجه فرنگی آغاز شد / گوجه فرنگی ارزان می‌شود هفته گیج کننده بورس/ حقیقی‌ها فروشنده بودند بدون خلق پول پرداخت‌های ماهیانه را انجام می‌دهد بورس هفته را با چراغ قرمز به پایان برد خرید و فروش امتیاز طرح ملی مسکن ممنوع شد