اقتصاد سويیس در آستانه فروپاشی

اقتصاد سويیس در آستانه فروپاشی

بانک ملی سويیس به علت رشد بی سابقه تورم در 29 سال گذشته در اقدامی بی سابقه درحال برنامه ریزی برای افزایش حداقل 50 واحد...

به گزارش خبرگزاری برنا، یک روزنامه سويیسی اعلام کرد که بانک ملی سويیس در حال برنامه‌ریزی برای افزایش 50 یا 75 واحد پایه در اعلامیه سیاست پولی برنامه‌ریزی شده بعدی خود در ماه سپتامبر است.

بانک مرکزی ماه گذشته برای اولین بار طی 15 سال گذشته نرخ سیاستی خود را افزایش داد و توماس جردن، ريیس این بانک بلافاصله پس از آن گفت که فشارهای تورمی ادامه‌دار به معنای تشدید بیشتر است.

داده‌های منتشر شده در هفته گذشته نشان می‌دهد که تورم سويیس در ماه ژوين به بالاترین میزان در 29 سال گذشته یعنی 3.4 درصد رسیده که بیش از انتظار اقتصاددانان بود و برای اولین بار از سال 2008 از سه درصد فراتر رفته است. این پنجمین ماه متوالی بود که تورم بالاتر از رقم محدوده هدف بانک ملی صفر تا دو درصد است.

این روزنامه گزارش کرد که بانک مرکزی در حال برنامه‌ریزی برای افزایش نرخ بهره از منفی 0.25درصدی 50 واحد پایه به 0.25 درصد در اعلامیه سیاست پولی برنامه‌ریزی‌شده بعدی خود در 22 سپتامبر است، اگر چه وضعیت هنوز می‌تواند از هم اکنون تا آن زمان تغییر کند.

در صورت افزایش بیشتر تورم، افزایش 75 واحدی نرخ بهره ممکن است.

بیزنس نوشت، برخی از تحلیلگران گفته‌اند که بانک مرکزی سويیس می‌تواند نرخ‌ها را قبل از 22 سپتامبر یعنی نزدیک به افزایش نرخ بهره برنامه‌ریزی شده توسط بانک مرکزی اروپا در نشست شورای حاکم در روز پنجشنبه افزایش دهد.

انتهای پیام/

ایران چه جایگاهی در بین ابرتولیدکنندگان گاز در دنیا... توضیح رییس اسبق کانون صرافان درباره تغییرات قیمت دلار/... قیمت جدید برنج اعلام شد تلاش دولت بر این است که کارها معطل نماند وداع با یارانه نقدی؟ خاندوزی: افق روشنی در انتظار اقتصاد کشور است قیمت جدید برنج اعلام شد/ گزارش رسمی دولت از افزایش... سخنان جدید رییس کانون بازنشستگی درباره حقوق بازنشستگان/... قیمت این نوع پنیر به بیش از 100 هزار تومان رسید+ لیست قیمت خبرگزاری دولت خیال مردم را بابت ارزانی راحت کرد! بحران پیش رو مانند بحران بزرگ مالی است قیمت این خودرو در تهران از 11میلیارد فراتر رفت نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد فاکتور الکترونیکی یک گام دیگر به اجرا نزدیک تر شد دستورالعمل‌های بهداشتی ذبح دام در مراسم تاسوعا و عاشورا اعلام شد تراکنش‌های بانکی تیر ماه 686 هزار میلیارد تومان شد افتتاح حساب به صورت گروهی در بانک‌ها ممنوع شد صفر تا صد پیکان از اولین تا آخرین تولید / آنچه درباره خودرو مجبوب نمی دانید قیمت جدول خانه در چیتگر قیمت این خودرو آلمانی در بازار تهران از 11 میلیارد... قیمت آپارتمان در چیتگر ؟ + جدول قیمت نقل قول‌ها از افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان حکایت دارند اما این اخبار به معنی افزایش حقوق ماه مردا... اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید اقتصاد در رکود است؛ منتظر آمار نباشید / کافی است نگاهی به جست‌وجوهای گوگل بیاندازید اولین چاه نفت خاورمیانه در ایران / «چاه شماره یک» ، اکنون موزه شده + عکس ها در یارانه‌ پنهان کالاها اقشار مرفه بیشترین بهره را می‌بردند اما با واقعی شدن قیمت ها یارانه هم به اق... تلاش‌های ستودنی ایران خودرو در عبور از روزهای سخت میزان خسارت هنگفت سیل به کشور اظهارنظر نماینده تبریز، کاربران را شاکی کرد نقش سامانه مودیان در شفافیت اقتصادی و کارآمدی بیشتر نظام مالیاتی/ مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی ش... گرانی، سفره مردم را جارو کرد بنگلادش قیمت نفت و بنزین را برای مردم بیش از 50 درصد افزایش داد تور شناسایی قاچاقی ها و تقلبی ها پهن تر شد / ممنوعیت عرضه کالای بدون شناسه در 5 گروه کالایی ، به ویژ... دلیل عدم اجرای قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار چیست؟ گرانی ، سفره مردم را جارو کرد / مقایسه قیمت کالاهای پرمصرف در سال 1391 با 1401 رخ سرخ بورس در دولت ريیسی ادعای عجیب دولت / نقدینگی در دولت ريیسی کاهش یافت؟ رونمایی از پر معامله ترین منطقه در بازار ملک پایتخت / چند درصد افزایش قیمت را تجربه کرد ؟ رخ سرخ بورس در دولت ريیسی / طی یک سال گذشته 63 هزار و 238 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس تهران خارج... سیل چقدر به راه های کشور خسارت زد؟ 4 محموله کشتی غلات و دانه روغنی دیگر از اوکراین صادر شد ویژگی‌ها و مشخصات پایانه‌های فروشگاهی نهایی شد وزیر جهادکشاورزی : چرا ایام عید بوقلمون در آمریکا به... تعیین تکلیف دولت برای کارت نان به کجا رسید؟ بغداد: استان کربلا‌ در ایام عاشورا قطعی برق ندارد بغداد: طوفان گرد و خاک روزانه 10 میلیارد دینار به عراق خسارت می‌زند زنگ خطری بزرگ برای اقتصاد و تجارت کشور یارانه مرداد نقدی است؟ اما و اگرهای واگذاری شرکت های خودرو سازی رکورد تاریخی بالاترین نرخ تورم در دولت ريیسی