این آپارتمان‌ها در لیست حراج قرار گرفتند

این آپارتمان‌ها در لیست حراج قرار گرفتند

تعداد آپارتمان‌های بالای 90 متر که در مناطق شمالی تهران قرار دارند و مالکان آن حاضرند زیر قیمت منطقه آن را به فروش...

فرارو نوشت: تعداد آپارتمان‌های بالای 90 متر که در مناطق شمالی تهران قرار دارند و مالکان آن حاضرند زیر قیمت منطقه آن را به فروش برسانند بیش از گذشته شده است.

بررسی فایل‌های فروش آپارتمان در یک هفته اخیر نشان می‌دهد که بیشتر آپارتمان‌های بالای 80 متر در مناطق میانی و شمالی شهر تهران زیر قیمت میانگین منطقه برای فروش پیشنهاد شده‌اند. این در حالی که فایل‌های کوچک مقیاس در لیست فایل‌های قرمز قرار دارند و بیشتر فایل های پیشنهادی هم براساس قیمت میانگین منطقه برای فروش گذاشته شده اند.

برخی از مشاوران املاک در محدوده شمالی تهران می گویند:‌ تعداد فروش های فوری در این مناطق بیش از ماه های گذشته شده است. می‌توان انتظار کاهش قیمت در ماه های آینده را داشت. کارشناسان اقتصاد مسکن چندان به این موضوع امیدوار نیستند. به گفته آنها معاملات مسکن دچار رکود شده و احتمالا این روند تا پایان سال ادامه می‌یابد. در چنین شرایطی قیمت خانهکاهش نخواهد یافت اما از صعود شدید آن کاسته می‌شود. بازار مسکن با یک کمبود در عرضه مواجه شده تصمیم گیران نیز نتوانسته‌اند در یک سال گذشته پاسخ مناسبی به تقاضاها بدهند.

به گفته فعالان بازار مسکن، محصولی که در بخش مسکن تولید می‌شود، بر اساس قیمت تمام شده است. ممکن است در مواقعی قیمت مصالح ساختمانی کاهش یا افزایش پیدا کند. در سال جاری یک سری افزایش‌های جدی در نهاده‌های ساختمانی و دستمزدها وجود داشته که قیمت تمام شده مسکن را بالا برده است.گروهی از سازندگان مسکن هم می گویند برخی از فعالان صنعت ساختمان به مناطق متوسط شهر و بسیاری هم به ترکیه و کشورهای عربی رفته‌اند و در آنجا اقدام به ساخت و ساز می‌کنند.

به گفته آنها در ماه‌های پیش رو تورم چندانی در بازار مسکن رخ نمی‌دهد؛ زیرا اتفاقاتی که می‌توانست منجر به رشد قیمت‌ها شود مثل افزایش قیمت نهاده‌های ساختمانی و دستمزدها اتفاق افتاده است. تنها مولفه‌ای که می‌تواند در بازار مسکن تاثیر بگذارد هجوم بخر و بفروش‌ها و ورود سرمایه از بازارهای دیگر است که با توجه به رکود معاملات مصرفی بعید به نظر می‌رسد.

لیست آپار تمان‌های سبز تهران
محله متراژ(مترمربع) سن بنا (سال) قیمت کل (تومان)

میدان امام حسین

55

20

یک میلیارد و 450 میلیون

ولنجک

120

30

10 میلیارد و 800 میلیون

شهرک غرب

143

25

11 میلیارد

بزرگراه ارتش

91

23

5 میلیارد و 100 میلیون

بلوار فردوس

80

9

2 میلیارد و 400 میلیون

گیشا

135

10

8 میلیارد

شهرآرا

136

30

4 میلیارد و 500 میلیون

میرداماد

93

30

6 میلیارد

ستارخان

150

30

7 میلیارد و 250 میلیون

یوسف آباد

90

21

3 میلیارد و 900 میلیون

پ